Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Można się dowiedzieć, czy Łukasz Skowron czyni jakieś postępy? Gdy grał u nas w Wiśle Płock, to często wyjeżdżał do Anglii na testy do klubów z Premier League oraz był ponoć jednym z największych polskich talentów na pozycji bramkarza. Swego czasu nawet bodaj Michał Globisz wypowiadał się, że w młodzieżowych reprezentacjach nie było wtedy wyraźnego lidera w polu, jednak w każdej wiekowej kategorii, Skorwon wyraźnie był piłkarzem o klasę lepszym od innych. W wieku zaledwie szesnastu lat został włączony do pierwszej drużyny Wisły. Niestety potem w Płocku nie dawano mu szans i marnował się grając w rezerwach, aż w końcu przeszedł do Polonii.

 

Swoją drogą, co nie tak jest z Patrykiem Rachwałem? To kolejny był gracz Wisły w Polonii i u nas zawsze imponował niewiarygodnym sercem do gry. Oddałby wszystko dla dobra klubu. Na trybunach mówiło się na niego Rino od pseudonimu Gattuso, gdyż bardzo przypominał go swoim stylem gry. W Bełchatowie z resztą też sobie bardzo dobrze radził.

Odnośnik do komentarza

Wyczynów Skowrona nie widziałem, ale Rachwał to dla mnie jest chodzące potknięcie się o własne nogi. Ja rozumiem, że w polskie lidze techników nie uświadczysz, ale ten pan najczęściej biega totalnie nie tam gdzie trzeba, jest zagubiony, chaotyczny. Zawsze mnie irytuje na boisku, chyba najbardziej.

Odnośnik do komentarza

Rachwał jest słaby. Sprawia wrażenie jakby miał nadwagę. Jest wolny, niedokładny, chaotyczny. W Polonii w ogóle nie pokazuje serca do gry.

 

@ Sepmati, dlaczego chcesz Gliwę odstrzelić? Jako rezerwowy chłopak nie jest zły. W poprzednim sezonie dobrze zastępował Przyrowskiego.

Janusz jest moim ulubieńcem i maskotką, ale jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie pierwszego bym go wyrzucił. Kilka lepszych meczów mu się trafiło, ale tak naprawdę niewiele wniósł do gry Polonii.

Riekisz nie dostał tak naprawdę żadnej szansy. Poobserwowałbym jeszcze chłopaka. Podobnie z Cotrą.

Co sie dzieje z Adamoviciem?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po ostatnich meczach wszystkie moje słowa pod adresem Gliwy wypluwam do wiadra i przepraszam :D

 

Jak dla mnie sezon ogromne rozczarowanie. Miała być szumna walka o mistrza, niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Wielu do tej pory płacze po Bakero, dla mnie ten gość nie miał jaj, by sobie poradzić w stresogennej posadzie trenera Polonii Warszawa. Wiele obiecywałem sobie po Janasie, szanuję go zawsze, ale chyba i on się już wypalił. Drużyna pod jego wodzą zagrała bardzo dobrze jedynie I połowę z Lechem w Poznaniu. Potem już równia pochyła. Kolejny pomysł to zaciąg holenderski, kompletny niewypał, mam nadzieję, że ten trenerzyna już nie pojawi się w Polsce, podobnie jak Jan De Zeeuw czy jak on tam się wabi. Jedynie Adam Kokoszka się przydał, reszta kiepścizna.

 

Ale optymistycznie patrzę w przyszły sezon, wróci pan Tadeusz Fogiel i wraz z Jackiem Zielińskim stworzą zgrany duet i będą udanie grasować po rynku transferowym. Nie ukrywam, priorytet to zatrzymanie w drużynie A.Mierzejewskiego i Andreu. Ponadto zakup dobrego skrzydłowego (Saidi Ntibazonkiza ?) i rozgrywającego (M.Klich ?) To trio siało by postrach w drużynie rywali i ja bym się skłaniał ku tym dwóm zakupom. Przydałby się... tylko spokój w drużynie. Mam wrażenie, że w tym sezonie jakby zawodnicy grali przeciwko trenerom i chyba prezesowi. Media przychylne Legii, ironicznie traktowały działanie w klubie, choć po części mieli rację, bo u nas w małym stopniu, ale jest powtarzany błąd z klubów, gdzie jest bogaty właściciel, a nie ma wyników, vide Man City, Malaga

 

Co do zawodników, którzy są do odstrzału, to Rachwał, Cotra i Gancarczyk. Co prawda tak jak ja czy pewnie Wujek Przecinak patrzyliśmy na Riekisza przez pryzmat FM, jak każdy chyba, ale szkoda że się nie pokazał. Swoją drogą mamy do czynienia z powszechnym zjawiskiem, o którym nie wspominano za często. Zawodnicy z BLR są strasznie przepakowani w takim razie, skoro Riekisz robi w FM co chce, a nie wybiega w żadnym meczu ekstraklasy

Odnośnik do komentarza

Ja nie ejstem rozczarowany sezonem. Typowałem, że Polonia zajmie miejsce 5-6. Drużynie brakuje rozgrywającego i prawego pomocnika. Rachwał i Gancarczyk okazali się niewypałami. Co do Cotry to nie byłbym aż tak krytyczny. Chłopak nie jest taki tragiczny.

Burdel w drużynie robi przede wszystkim JW. Wpływ na takie, a nie inne wyniki miały częste zmiany trenerów. Opcje z Janasem, a później Bosem były do dupy. Drużynie potrzebna jest stabilizacja. Niestety na moje oko Zieliński poleci po pierwszych trzech meczach nowego sezonu. Chyba, że Polonia wysoko je wygra.

Co do wzmocnień to JW może kupić każdego. Cholera wie kto przyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Na konferencji prasowej poinformowano, że:

"Naszym zawodnikiem będzie wkrótce Grzegorz Bonin. Jest to uzależnione od wyników badań medycznych. Nie przedłużamy umów z Adamoviciem i Riekiszem. Wolną rękę dostają Rachwał, Pietrasiak i Gancarczyk. Chcielibyśmy wypożyczyć Gołębiewskiego".
"Przedłużyliśmy umowę z Adrianem Mierzejewskim o kolejny rok. W tej chwili ma kontrakt ważny jeszcze przez trzy lata".
"Ostatnimi meczami Euzebiusz Smolarek otrzymał kredyt zaufania. Wykazywał się pełnym profesjonalizmem".
"Prowadzimy rozmowy nad rozegraniem meczu z renomowanym klubem w związku z obchodami stulecia Polonii Warszawa. Jaki to będzie klub? Kierunek Ameryka Południowa".
"Zatrudnimy niebawem człowieka, który zajmie się sprawami związanymi ze wzrostem wartości marki Polonii Warszawa. Chcielibyśmy między innymi rozgrywać najważniejsze spotkania na Stadionie Narodowym".

 

Po kolei.

Bonin? Czemu nie na prawą pomoc. Odejście Adamović i Riekisza było dawno przesądzone. Rachwał nie pokazał nic. Janusz miał przebłyski, ale nic więcej. Pietrasiaka bym zostawił.

Wypożyczenie Dyzia? Zieliński nie widzi go w składzie. Szkoda. Niestety Gołębiewski ostatnio nieco spuścił z tonu. Inna sprawa, że mało grał. Wypożyczenie to dobra opcja, absolutnie bym go nie sprzedawał.

Ebi faktycznie ostatnio dobrze grał. Zaczął walczyć, wzmocnił się fizycznie. Oby tak dalej.

JW Mierzeja za cholerę nie sprzeda. Chyba, że ten sam będzie chciał odejść. Tylko gdzie on sie sprawdzi? W Polonii ma ciepło i przyjemnie.

Stulecie Polonii? Czyżby mecz z Santosem?

Najważniejsze mecze na Narodowym? Po co? Pomysł z dupy. Widać, że nowego stadionu przy K6 nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Skrzydłowy pomocnik Grzegorz Bonin podpisał trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa. 27-letni zawodnik jest pierwszym wzmocnieniem "Czarnych Koszul" w przerwie letniej przed sezonem 2011/2012. Zawodnik przejdzie w piątek badania medyczne. Jeśli wypadną pozytywnie, 21 czerwca rozpocznie treningi z pierwszą drużyną, po tym jak piłkarze wrócą z urlopów.

 

Czyli Bonin niemal dwiema nogami w Polonii.

Jeśli chodiz o Sadloka to... Mam nadzieję, że wszystko dobrze będzie. Oby chłopak pokonał wszystkie schrzenia.

 

Polonia chce przedłużyć kontrakty z Andreau i Kokoszką. Słusznie.

Odnośnik do komentarza

Możecie być pewni, że Bonin będzie miał ogromną pensję ;]. A proponuje spojrzeć na jego statystyki za poprzedni sezon. Nie wiem czy w ten sposób Wojciechowski chce stworzyć 'potege'. Mógłby spokojnie znaleźć kogos o wiele tańszego i na takim samym poziomie w innych krajach.

Odnośnik do komentarza

A mi się właśnie podoba w Polonii to, że budują drużynę na przede wszystkim polskich zawodnikach. Przyrowski, Brzyski, Kokoszka, Sadlok, Mierzejewski, Trałka, Sobiech, Smolarek. W mało którym polskim klubie możemy znaleźć tylu dobrych polskich piłkarzy. Można się oczywiście doczepić do tego, że miejsce w tym sezonie jest jakby wynikiem tego zjawiska. Ja jednak mam nadzieję, że jeśli tylko Wojciechowski pozwoli dłużej popracować Zielińskiemu, to już w przyszłym sezonie będziemy mogli się przekonać, że drużyna Polonii ma spory potencjał.

Odnośnik do komentarza

A mi się właśnie podoba w Polonii to, że budują drużynę na przede wszystkim polskich zawodnikach. Przyrowski, Brzyski, Kokoszka, Sadlok, Mierzejewski, Trałka, Sobiech, Smolarek. W mało którym polskim klubie możemy znaleźć tylu dobrych polskich piłkarzy.

Chyba przepłaconych. Wiadomo, że najlepiej by było gdyby takie drużyny odnosiły sukcesy, ale niestety JW podbija ceny i pensje za nich ponad granice racjonalności.
Odnośnik do komentarza

Żaden z nich nie jest czołowym Polakiem. Przyrowski jest cieniutki, Brzyski co najwyżej średni, to samo Kokoszka i Trałka, Smolarek odcina kupony, jedynie Sadlok, Mierzejewski i Sobiech jakoś się wybijają, ale też nie określiłbym ich mianem czołówki wśród Polaków. Pomysł opierania drużyny na Polakach byłby dobry, gdyby JW rzeczywiście brał najlepszych, nie psuł rynku i nie szalał tak jak do tej pory. Po za tym za taką kasę przy dobrze rozwiniętym skautingu stworzyłby kilka razy lepszą drużynę niż obecna (przykłady Rudnevsa, Stilicia, Meliksona etc.), a nie leci po najmniejszej linii oporu i skupuje piłkarzy z polskiej ligi, którzy trzy razy prosto kopną piłkę. Nawet jak JW przestanie wywalać trenerów co rundę, ale nie zmieni pozostałych aspektów to Polonia i tak będzie co najwyżej w czołówce, ale bez szans na mistrza, już nie mówiąc o europejskich pucharach.

Odnośnik do komentarza

Za legialive.pl:

 

100-lecie Polonii na stadionie Legii?!

 

W lipcu Polonia Warszawa będzie obchodziła setną rocznicę powstania klubu. Józef Wojciechowski, właściciel klubu, chciałby, by obchody zostały zorganizowane na stadionie Legii - informuje Wirtualna Polska. Obchody jubileuszu powstania "Czarnych Koszul" zaplanowane zostały na 23 lipca. Polonia ma wówczas rozegrać mecz towarzyski z jednym z zespołów z Ameryki Południowej.

 

Wiadomo, że Polonia najchętniej rozegrałaby to spotkanie na Stadionie Narodowym. Jednak na jego otwarcie trzeba jeszcze długo poczekać. Powstał więc pomysł, by zorganizować imprezę na stadionie warszawskiej Legii.

 

"Złożyliśmy już odpowiedni wniosek do wojewody mazowieckiego i oczekujemy, że impreza zostanie zorganizowana na stadionie Legii. Przecież podobne obchody klub z Łazienkowskiej obchodził w przeszłości przy Konwiktorskiej" - powiedział prezes Polonii Józef Wojciechowski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

 

To chyba jakiś żart <_< Nie wyobrażam sobie takiej imprezy na Ł3, zresztą chyba podobnie jak większość kibiców Legii i Polonii. Takie uroczystości organizuje się u siebie, a nie na podwórku odwiecznego rywala.

Odnośnik do komentarza

Za legialive.pl:

 

100-lecie Polonii na stadionie Legii?!

 

W lipcu Polonia Warszawa będzie obchodziła setną rocznicę powstania klubu. Józef Wojciechowski, właściciel klubu, chciałby, by obchody zostały zorganizowane na stadionie Legii - informuje Wirtualna Polska. Obchody jubileuszu powstania "Czarnych Koszul" zaplanowane zostały na 23 lipca. Polonia ma wówczas rozegrać mecz towarzyski z jednym z zespołów z Ameryki Południowej.

 

Wiadomo, że Polonia najchętniej rozegrałaby to spotkanie na Stadionie Narodowym. Jednak na jego otwarcie trzeba jeszcze długo poczekać. Powstał więc pomysł, by zorganizować imprezę na stadionie warszawskiej Legii.

 

"Złożyliśmy już odpowiedni wniosek do wojewody mazowieckiego i oczekujemy, że impreza zostanie zorganizowana na stadionie Legii. Przecież podobne obchody klub z Łazienkowskiej obchodził w przeszłości przy Konwiktorskiej" - powiedział prezes Polonii Józef Wojciechowski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

 

To chyba jakiś żart <_< Nie wyobrażam sobie takiej imprezy na Ł3, zresztą chyba podobnie jak większość kibiców Legii i Polonii. Takie uroczystości organizuje się u siebie, a nie na podwórku odwiecznego rywala.

Może się mylę, ale to jest stadion miejski. Należy do miasta Warszawa, a nie Legii.

Odnośnik do komentarza

Za legialive.pl:

 

100-lecie Polonii na stadionie Legii?!

 

W lipcu Polonia Warszawa będzie obchodziła setną rocznicę powstania klubu. Józef Wojciechowski, właściciel klubu, chciałby, by obchody zostały zorganizowane na stadionie Legii - informuje Wirtualna Polska. Obchody jubileuszu powstania "Czarnych Koszul" zaplanowane zostały na 23 lipca. Polonia ma wówczas rozegrać mecz towarzyski z jednym z zespołów z Ameryki Południowej.

 

Wiadomo, że Polonia najchętniej rozegrałaby to spotkanie na Stadionie Narodowym. Jednak na jego otwarcie trzeba jeszcze długo poczekać. Powstał więc pomysł, by zorganizować imprezę na stadionie warszawskiej Legii.

 

"Złożyliśmy już odpowiedni wniosek do wojewody mazowieckiego i oczekujemy, że impreza zostanie zorganizowana na stadionie Legii. Przecież podobne obchody klub z Łazienkowskiej obchodził w przeszłości przy Konwiktorskiej" - powiedział prezes Polonii Józef Wojciechowski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

 

To chyba jakiś żart <_< Nie wyobrażam sobie takiej imprezy na Ł3, zresztą chyba podobnie jak większość kibiców Legii i Polonii. Takie uroczystości organizuje się u siebie, a nie na podwórku odwiecznego rywala.

 

To raczej próba zwrócenia uwagi na to, że Polonia nie ma stadionu z prawdziwego zdarzenia.

 

Co do zakupów JW to on przyjął taktykę, że najpierw chce sprowadzać Polaków, dopiero później obcokrajowców. A że przepłaca za nim? Jego kasa, jego interes.

Odnośnik do komentarza
A że przepłaca za nim? Jego kasa, jego interes.

 

Tylko później niech nie robi scen jak te ze Smolarkiem, tylko po męsku wypłaca złote góry, na które się zgodził :)

 

Jego kasa, jego interes, jego fochy. Pan płaci, pan może foszyć :].

Tak, nas też JW wkurwia :]. Bez niego źle, z nim też niedobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...