Skocz do zawartości

Dyskusje scenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście forum to dobry krok - mówiłem o tym już kilka lat temu, gdy w ogóle jakakolwiek dyskusja o tym wzbudzała emocje. Jednak trzeba też przyznać, że Speed swój dawny język pasji zamienił na język $ciemy i jak się jest tego blisko, to można to zauważyć i zrozumieć lepiej i konkretniej niż to proponują hejterzy ze śmietnika historii.

 

Jednak co najważniejsze to, że żadne forum i żadna inna innowacja internetowa nie będzie działała w serwisie społecznościowym bez ludzi. Trzeba umieć tym zarządzać, angażować, pokazywać - nie widzę od długiego czasu, żeby ktoś to potrafił. Nie ma pomysłu na przyciągnięcie ludzi, więc nie ma energii, więc rozwojowi technologicznemu towarzyszy cofanie się pod względem materiału czysto football managerowego.

 

Wiele razy proponowałem różne rozwiązania i prawda, że forum było jednym z elementów. Nie widzę jednak dużego pójścia do przodu.

Odnośnik do komentarza

@Seju,

 

moja wypowiedź z wczoraj zobrazowała, jak wygląda poziom w większości poziom Manifestów.

 

@Speed,

 

Odpaliliście po prostu polską klasyczną prowizorkę, termin gonił a z robotą byliście w przysłowiowym lesie. Twe tłumaczenia tego nie zmienią. Wypuściliście bubla, który teraz świeci pełnym blaskiem. Tak, jak program do obsługi wydawania Praw Jazdy i Ewidencji pojazdów, w którym nie umieszczono 29 lutego. Pełna amatorka, nawet gorzej. Wypuścić na rynek produkt gotowy w 20% toż to zakrawa na żart z graczy Football Managerai to jeszcze ma oficjalnej stronie, jaka się mienicie.

 

Odnośnie podanej przez Ciebie liczb statystycznych odniosę się do tego cytatu:

 

Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki - Mark Twain

 

Ciekawe, ilu macie tak naprawdę aktywnych użytkowników a nie, martwych kont, jak moje i czy przeprowadzacie weryfikację kont, jak napisał SzKoDi.

 

Nawet Marynię żeście skopiowali, a ADR był jej wielce przeciwny. Widzę, że mu punkt widzenia, zmienił się od punktu siedzenia. Na CMF Marynia była be a na nowym CMRev jest ok.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, ilu macie tak naprawdę aktywnych użytkowników a nie, martwych kont, jak moje i czy przeprowadzacie weryfikację kont, jak napisał SzKoDi.

Dodatkowo są tam konta osób szukających cracka, jak to które podałem wczoraj.

 

Nie zgadzam się z postem Hidalgoo, ale już z tym co napisał Henkel jak najbardziej. Grafika, talenty (choć też prowadzone moim zdaniem dość infantylnie), dodatki, to działa i dobrze. Newsy, artykuły, manifesty, cała część związana ze słowem pisanym kuleje.

Popatrz nawet na to co napisał Henkel, na cały post: ile takich wpisów, napisanych poprawnym językiem, długich, na temat i po prostu celnych trafia się w suflerze czy manifestach?

 

Gietz,

Tak jak wyżej, w kwestii jakości i obecnego stanu rzeczy - jestem świadom faktu, że ostatnie czasy były (mówiąc delikatnie) słabe dla nas wszystkich, dlatego właśnie postanowiliśmy dokonać gruntownej reorganizacji.

 

Tu się zgadzam, były dla was bardzo słabe. Macie problem z tekstami bo redakcja przestała je pisać, a manifesty użytkowników nie wypaliły. Równocześnie mówisz: planujemy wprowadzić nowy, łatwy i przyjazny system ocen dla większości materiałów, którym nie będzie odgórnie sterować redakcja, a społeczność. Jak to ma się udać, jeżeli jedyne godne uwagi teksty pisała redakcja? Newsweek nie drukuje tekstów ludzi z ulicy czy komentarzy z onetu, ale pisze swoje.

 

Nie krytykuję CM Rev dla zasady, nie mam swoich sympatii do żadnego z serwisów: researcherzy różnych klubów pracują na różnych stronach, swoje dodatki też udostępniałem na każdej z nich, po prostu jestem głęboko przekonany że wybieracie złą drogę, a propaganda 20% tylko to maskuje.

Odnośnik do komentarza

SzKoDi,

Użytkowników aktywnych jest mnie oczywiście, co nie zmienia faktu, że przez 10 lat zgromadziliśmy w bazie ponad 50 tys. kont FM-maniaków. To jest fakt, a nie mydlenie oczu.

Johniss i jemu podobni krzykacze potrafiący jedynie marudzić, pieprzyć o dupie maryni i nie proponować nic konstruktywnego w zamian (nie mówiąc, by coś konretnego zrobić), żyjący starymi sentymentami, są - w mojej ocenie - wyjątkowymi trutniami i szkodnikami. Jestem zdania, że takie osoby w żadnym najmniejszym stopniu nie przyczyniają się obecnie do rozwoju sceny FM w Polsce, a wręcz przeciwnie.

 

Wspominanie czasów CMR czy LCM jest absurdem i życiem przeszłością, co jest dla nas - jako wciąż działającego serwisu, który wciąż aktualnie rozwiązuje setki problemów i potrzeb graczy każdego dnia - zwykłym sentymentalnym wspomnieniem, które jednocześnie dla gracza Football Managera nie ma większej, użytecznej wartości, by nie powiedzieć, że żadnej.

 

SZk,

Nie zrozumiałeś idei 20%. Napisałem, że obecna wersja to 20% zaplanowanego potencjału i możliwości. Zachi nie mijał się z prawdą, ponieważ plany były takie, aby na dzień startu uruchomić wersję minimum o funkcjonalności starego CM Rev (czyli wszystkie działy z contentem, boxy,itd.) + nowy interfejs + forum, rzecz jasna. Niestety, okazało sie tuż przed deadline, że pewnych rzeczy nie przeskoczymy - zamiast gładzić wizualny aspekt typu niedociągnięcia, bugi CSS itd. musieliśmy rzucić wszystkie siły na kwestie optymalizacji i importu skądinąd pokaźnej bazy danych.

Nie widzę w tym przejawu niewiarygodności, tylko przejaw ciężkiej, bardzo ciężkiej pracy wielu osób: programistów, grafików nad nowym CM Rev, ale przede wszystkim też Redakcji, która 17 marca w dniu urodzin zasypała Czytelników pełnowartościowym contentem, jakiego dawno nie było. Niedostrzeganie tego ogromu przez pewne osoby jest cokolwiek dziwne (i nie mówię teraz o Tobie, SZk), szczęśliwie graczy Football Managera, którzy szukają konkretnych dodatków, tekstów czy poradników, mało to interesuje, co pokazuje ilość odwiedzin zarówno w dniu 17 marca, jak i już po starcie.

 

SZk, szacunku do Czytelnika mamy bardzo dużo, gdybyśmy go nie mieli, to nie prowadzilibyśmy od 10 lat z sukcesem tego serwisu. Teza, a wręcz zarzut, iż pewne niedociągniecia w wyglądzie (np. listingu manifestów) to przejaw lekceważenia Czytelnika, jest daleko idącym nieporozumieniem w moim odczuciu, przeczy temu chociażby ogrom materiałów z okazji urodzin i szybki feedback na zgłoszenia o błędach.

 

Kwestia podzielania toku myślenia Henkela, cóż, po pierwsze: nowa wersja serwisu to nie jest tylko odświeżony layout. Po drugie, tok myślenia Henkela jest taki (tak to odbieram), że "dawniej wszystko było piękne, teraz jest fatalne, trzeba najlepiej zamknąć, bo i tak nic się nie zmieni przez najbliższe 2, 3, 4 lata, bla bla bla". Jestem daleki od tego typu destrukcyjnego myślenia, bo to prowadzi do cofania, a nie rozwoju.

 

Uważam, że pewne osoby, które dawniej znaczyły wiele na Scenie CM/FM i udzielały się bardzo mocno, powinny poświęcić chwilę czasu na autorefleksję, ponieważ ostatnimi czasy stają się niestety największymi maruderami sceny.

Przypomnę, że grających osób w Football Managera jest paradoksalnie coraz więcej i to od prowadzących serwis/fora internetowe zależy, czy uda się wytworzyć pozytywny klimat do działania i aktywności wokół wspólnego tematu. Czasy się zmieniły, pojawiło się wiele portali społecznościowych, które zmiotły z powierzchni ziemi wiele innych, mniejszych społeczności absorbując czas użytkoników niemal do maksimum. My się nie poddaemy i nadal wytrwale budujemy społeczność dla graczy Football Managera w Polsce i na świecie, będziemy to robić dalej - i podejrzewam, że z sukcesami - pomimo tej negatywnej atmosfery, która tutaj, na tym forum się wytwarza.

 

Hidalgoo,

Wiesz, że takie słowa to są pomówienia i język godny pożałowania, nie będę strzępił klawiatury i tracił czasu na taką "krytykę", bo takie słowa to nawet do krytyki się nie nadają. Powodzenia. ;)

 

Henkel,

Podejrzewam, że jesteś specyficznym Czytelnikiem, jeśli się mylę, to mnie oświeć. Kiedy grałeś ostatnio namiętnie w FM-a i kiedy ostatnio szukałeś konkretnego materiału na naszym serwisie do - uwaga, uwaga! - Football Mangera? Nowa forma serwisu w żadnym razie nie ukrywa treści, wręcz przeciwnie, eksponuje je jeszcze bardzie, prezentując je w centralnym miejscu na stronie głównej. Jeżeli ktoś wyciąga taki wniosek, i ten wniosek głosi publicznie, to śpieszę poinformować, że to mylne wrażenie - treści są na głównym, centralnym miejscu strony głównej, i to jeszcze w takie kolejności oraz formacie, jaki ankietowani przez nas gracze Football Manangera potrzebują najbardziej (projektując nowy układ, oczywiście robiliśmy badania na ten temat, nie jest to więc wymyślone wedle własnego widzimisię, tylko to odpowiedź na potrzeby dzisiejszych graczy FM).

 

Odpowiadając na pytanie, newsroom wcale nie został zminimalizowany - dział Newsroom w główne zakładce ma niemalże taką samą formę jak dawniej, jest 1 działem w głównym menu. Nowa strona główna ma nowoczesny układ portalowy, gdzie nie wypluwamy na starcie newsroomu jak dawniej przez długie lata. Wprowadziliśmy nowy układ strony, naszym zdaniem dużo lepszy od starego - i to nie lepszy dla nas, a lepszy dla grających osób w Football Managera, którzy szukają u nas ciekawych informacji, a przede wszystkim dodatków i materiałów do gry.

 

Zarzut, że manifesty są "kolejnym niewypałem", jest absurdalny, przeczą temu tysiące dotychczas opublikowanych notek, z których wiele zostało dostrzeżonych przez dużą rzeszę graczy.

 

Henkel, z całym szacunkiem, ale jeśli masz wspaniałą wizję na prowadzenie wartościowego serwisu, i jeżeli wiesz, że ta wizja jest zupełnie inna od naszej, to dlaczego nie stworzysz własnego serwisu? Pokaż nam, gdzie raki zimują. My mamy obraną ścieżkę rozwoju w perspektywie następnych 5 lat, co najmniej, z pierwszego feedbacku od graczy - czyli naszych Czytelników - dostajemy pozytywne głosy, widać to również w statystykach. Jest przełom, ale na dalsze wnioski jeszcze przydzie czas. Przed nami jeszcze długa droga i mamy świadomość ile pracy nadal przed nami. Nie spoczniemy jednak nigdy na laurach i będziemy nieustannie się rozwijać, niezależnie od głosów negatywnych - ku uciesze coraz większej liczbie osób graących w Football Managera i szukających pomocy, dodatków, urozmaicenia, możliwości podyskutowania o grze, podzielenia się swoimi doświadczeniami z gry, itp itd.

 

Pucek,

Forum jest wyłącznie początkiem zmian, przepraszam że to powtarzam, ale chyba Ci to umknęło - otóż obecna wersja to 20% zaplanowanego potencjału. Kolejne 80% to będzie prawdziwe, FM-owo-społecznościowe "mięcho". Stay tuned!

 

Brachu,

Wykonuję portale internetowe jako szef agencji interaktywnej od lat ponad sześciu, i wiem czym jest totalna niedoróbka i totalna prowizorka, oraz wiem czym jest obecny kształt serwisu CM Revolution. W żadnym pozorze nie zgadzam się z Twoją opinią, aczkolwiek jeśli masz takie zdanie, to proszę bardzo - masz takie prawo. Zapraszam do nas w ciągu najbliższych tygodni, gdy wszelkie niedopatrzenia i bugi zostaną poprawione. Mam nadzieję, że wówczas będziesz zadowolony z jakości naszego serwisu i znajdziesz niezbędne informacje i materiały, które sprawią, że Twoja kariera w Football Managerze będzie jeszcze lepsza i bardziej wciągająca. Czego Ci z serca życzę.

 

Gietz,

Stwarzanie pozoru, że tolerujemy piratów, jest bezczelnym kłamstwem i nieprawdą. Proszę przestań głosić takie kłamliwe tezy, ponieważ od wielu lat toczymy zaciętą walkę z piractwem. Jeśli znasz takie osoby, i znasz takie przypadki, to napisz na adres redakcyny lub do aktualnego redaktora naczelnego, Ceyvola. On to z pewnością sprawdzi. Nie rób jednak czarnego PR naszemu serwisowi, że toleruemy piractwo, bo to okropna niesprawiedliwość.

 

Odnoszę też wrażenie, że jesteś zwolennikiem "kącika literackiego" na stronie głównej w 90%, a 10% to dodatki. Jeśli się mylę - popraw mnie, jeśli nie to informuję, że gracze Football Managera - tak w Polsce, jak i na świecie - nie szukają w pierwszej kolejności tekstów i słowa pisanego (w większości), tylko wszelkiego rodzaju dodatków i materiałów, które urozmaicają im grę. Dopiero w dalsze kolejności są to teksty, poradniki, felietony, itp itd. My staramy się zaspokoić potrzeby każdej z tych grup, ponieważ nie zamykamy się na nikogo. Jednak to, że produkujemy tony dodatków nie znaczy, że zaprzestaniemy tworzenia i pisania tekstów, czy newsów.

 

Zarzucanie społeczności - osobom grającym, że piszą w taki, czy inny sposób, jest jakimś absurdem. Obrażanie się na takie osoby - to absurd do potęgi.

W moim odczuciu nie można zapominać, że to cały czas serwis o grze komputerowej - piłkarskim managerze - i nie można mieć pretensji do pewnej części osób graących, że nie piszą w komentarzach czy manifestach jakimś wysublimowanym, pięknym polskim. Na miłość boską, więcej luzu i radości z gry, jaką daje Football Manager, a dopiero potem chorobliwe szukanie wszędzie dziury w całym. Każdy niech patrzy na swój poziom, styl pisania, język i dba o to, by sam robił jak najwięcej dla dobra całej sceny - wówczas będzie rozwój, a nie wszędobylskie czepialstwo i krytyka, która zniechęca nowych - może i nawet czasem słabo piszących - graczy FM. My się nie zamykamy na nikogo i sądzę, że to dobra droga, co nie znaczy, że nie jesteśmy zwolennikami wysokiego poziomu i jakości. Postaramy się dostarczyć w kolejnych tygodniach i miesiącach takie narzędzia, które pozwolą szybko wyselekcjonować najlepsze i najbardziej wartościowe materiały.

 

I na koniec, to, że piszę o aktualnych 20% możliwości i potencjale, to nie jest żadna propaganda, tylko stwierdzenie zastanego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę w tym przejawu niewiarygodności, tylko przejaw ciężkiej, bardzo ciężkiej pracy wielu osób: programistów, grafików nad nowym CM Rev, ale przede wszystkim też Redakcji, która 17 marca w dniu urodzin zasypała Czytelników pełnowartościowym contentem, jakiego dawno nie było. Niedostrzeganie tego ogromu przez pewne osoby jest cokolwiek dziwne (i nie mówię teraz o Tobie, SZk), szczęśliwie graczy Football Managera, którzy szukają konkretnych dodatków, tekstów czy poradników, mało to interesuje, co pokazuje ilość odwiedzin zarówno w dniu 17 marca, jak i już po starcie.

Mamy 20 dzien marca - od urodzin nie ukazal sie, ani jeden news,ani jeden talent, ani jeden tekst, ani jedna taktyka, ani jedna grafika. Bardzo lubie ciezka prace raz na rok, jest to latwe do zorganizowania.

 

Zasypujecie ludzi trescia.

Kiedy grałeś ostatnio namiętnie w FM-a i kiedy ostatnio szukałeś konkretnego materiału na naszym serwisie do - uwaga, uwaga! - Football Mangera?

W niedziele.

 

Mowie to najzupelniej powaznie.

Odnośnik do komentarza

Henkel,

 

Brak nowych materiałów to problem techniczny - redaktorzy nie mogli i chyba nadal nie mogą zalogować się do panelu redakcyjnego. Programiści to naprawiają lub już naprawili.

Co do niedzielnej potyczki w FM - świetnie, że grasz! Jestem pozytywnie zaskoczony i mam nadzieję, że mimo wszystko w dłuższej perspektywie (po wprowadzeniu szeregu poprawek i udoskonaleń) znajdziesz na naszym serwisie przydatne informacje i materiały. A nawet jeśli ich tam nie znajdziesz, to będziesz aktywnym uczestnikiem sceny na CM Forum. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Kiedy ostatni raz szukałem czegoś do FMa? Ja nie szukam niczego do FMa, ani do żadnej innej gry. Staram się do wszystkiego dochodzić sam, to jest prawdziwa esencja grania, a jeżeli naprawdę czegoś nie wiem, to używam wujka googla i dostaję 158 odpowiedzi, ale to już jest ostateczność. Nie potrzebuję tłumaczeń z forum angielskiego (w czym brylujecie, jeżeli chodzi o newsy i część materiałów), bo sam sobie większość rzeczy mogę przetłumaczyć. Twoja postawa tylko potwierdza, że ten serwis jest naprawdę dla ludzi, którzy nie mają za grosz kreatywności i muszą mieć wszystko wyłożone na talerzu.

 

Rozumiesz, że ambitny czytelnik poszukuje czegoś więcej niż talenty, przepisywane newsy i grafika? Nie wspominam już o tej całej oprawie technicznej.

Odnośnik do komentarza

Icon,

 

Graczy Football Managera w Polsce są tysiące, dla jednych esencją gry jest dochodzenie do wszystkiego samemu, dla innych skorzystanie z pomocy i doświadczeń innych osób, dla jeszcze innych urozmaicenie sobie gry różnymi dodatkami, itp itd. Każdy ma swój styl i swoje postrzeganie tego, czym dla niego jest Football Manager. W odróżnieniu od Ciebie, ja nie oceniam tak kategorycznie grających w FM-a osób - że ktoś nie jest ambitny, bo np. korzysta z działu Talenty? To absurdalny zarzut i teza, która z rzeczywistością ma tyle wspólnego, co demokracja na Białorusi. Powiem więcej, jestem w stanie bronić i zapewniać takim osobom prawa do korzystania z tego typu wiedzy i będę to robił - poprzez dalszy rozwój naszych serwisów i udostępnienie tego typu narzędzi i platformy. Ku uciesze coraz większej aktywnej grupy FM-maniaków.

 

Paradoksem jest to, iż jesteś szefem ModTeamtu forum dyskusyjnego o Football Managerze i prezentujesz takie "zamknięte" skądinąd stanowisko. Dla mnie, jako wydawcy konkurencyjnego forum dyskusyjnego, to nawet dobrze, ale czy dla ogółu graczy - w mojej ocenie nie, ale niech to ocenią po prostu gracze i użytkownicy. Z tego co ja pamiętam, to CM Forum powstało w innym celu i z pewnością ideą dla CMF nie było stworzenie pseudo "ambitnej", wyizolowanej społeczności fanatyków polskiego.

Odnośnik do komentarza

Posty Speeda można nominować w kategorii Post Roku 2012, czy też w nowej kategorii Mistrz Nowomowy Scenowej 2012 :respekt:

 

Na tą chwilę, nie widzę innego kandydata :D

 

 

To czego ja szukam, u Was nie znajdę. W waszym dziale, nawet mającym podtytuł - "Kącik Wapniaka", nie ma żadnych materiałów. Nawet w poprzedniej wersji nie było nic.

 

I tak o to dbacie o starszych użytkowników poprzednika FM`a.

 

To czego szukam, to znajdę na CMF, Centrum, Chapmanie, nawet na FMZone :D

Odnośnik do komentarza

Gabe,

My szanujemy Czytelnika i szanujemy język polski w naszych autorskich materiałach. Tylko nie obrażamy się na użytkowników, którzy popełnią jakąś gafę, ponieważ to tworzy sztuczną izolację i zamknięcie.

 

Brachu,

Masz rację, że działy "retro" u nas kuleją i nie ma co tu owijać w bawełnę. Przekażę uwagi aktualnemu rednaczowi, może coś z tym zrobią, chociaż dla nas zawsze priorytet miały i raczej mieć będą najnowsze wersje.

Odnośnik do komentarza

To jest moja prywatna opinia, a nie stanowisko MT czy całej społeczności skupionej wokół CMF. Jesteś to w stanie ogarnąć i przestać biadolić jak polityk? Jeżeli nie to daruj sobie ten pijarowski bełkot, bo naprawdę nie trafia do mnie pusta retoryka pozbawiona sensu. Zapowiadasz wielkie rzeczy, życzę powodzenia, ale z mojego punktu widzenia to nic więcej jak pięknie ubrana w słowa reklama produktu pozbawionego jakiejkolwiek jakości. Sami skazujecie się na mocną krytykę bo dla gracza takiego jak ja nie oferujecie kompletnie NIC. Ja nie mam potrzeby integrowania się za pomocą twojej platformy. Ja chciałbym przeczytać jakiś ciekawy tekst o tej grze. Tego u Was nie uraczę, bo od kilku lat z tym sobie po prostu nie radzicie. Nie jesteście otwarci na wszystkich. Otwieracie się jedynie na gracza łatwego do pozyskania, a gracza ambitnego macie w głębokim poważaniu, bo nie macie w redakcji osób, które byłyby w stanie wznieść się ponad przeciętność i napisać coś, co rzuciłoby takiego czytelnika jak ja na kolana. Jeżeli chodzi o wartość merytoryczną to zdecydowanie lepiej od was radzi sobie Centrum. Wiem, że tego nie zrozumiesz, więc mój post możnaby równie dobrze wywalić do kosza, ale może przeczyta go ktoś, dla kogo nie cyferki i statystyki są sensem życia i wie co to znaczy pisać na wysokim poziomie. Wysokim jak na standardy tej sceny...

Odnośnik do komentarza

Speed - no tak... W szkolach tez powinnismy przymykac oto na to, ze ktos nie umie pisac, a na studiach przepychac dalej tych co nie do konca sobie radza, bo inne dzialanie tworzy izolacje :keke: A potem mamy to co mam - polanalfabetow.

 

Odnosnie stylu Twoich wypowiedzi pozwole sobie zacytowac Mauro:

 

Nie znam człowieka, cała sprawa nic mnie nie obchodzi, ale kolo pisze jakby próbował sprzedać zestaw garnków.

 

Nic dodac, nic ujac.

Odnośnik do komentarza

Icon,

Toć to nie musimy się w nieskończoność przekonywać do swoich zdań i racji, na tym polega dyskusja, że można ją zakończyć w cywilizowany sposób i pozostać przy swoich stanowiskach. Jednak, nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że brak u nas "ambitnych tekstów". Nie będę wrzucał linków, bo nie wypada, ale polecam literaturę tekstów dodanych 17.03 (w tym bardzo interesujący eksperyment pt. "FMainiac" autorstwa jakubkwa, czy też "Przedmeczowa analiza przeciwnika" by Bordieu - w mojej opinii to całkiem niezłe "mięcho" dla fanów gry). Być może tego typu publikacje zaspokoją chociaż w części Twój głód.

 

Dodam, że wcale nie zmuszamy każdego do "integracji" poprzez nasze narzędzia/platformę, skądże znowu. Można być aktywnym userem CM Forum i jednocześnie korzystać z zasobów CM Rev, w takim stopniu na jaki się ma ochotę - i vice versa. Tak jak napisałem wcześniej, dla każdego Football Manager znaczy co innego i każdy z osobna chce i może cieszyć się tą grą na swój sposób.

 

Henkel,

Z całym szacunkiem, ale starasz się wkładać (pfu, pfu) w moje usta słowa, których nie napisałem. Napisałem jedynie to, że nie obrażamy się na Czytelnika, który nie napisze postu idealną polszczyzną. Co jednak nie znaczy w najmniejszym stopniu, że jesteśmy zwolennikami kiepskiej jakości. Wprowadzimy system ocen wszystkiego - jak już tutaj wspominałem - w którym to sama społeczność będzie mogła oceniać wszystko. Życie mitami typu próba moderowania każdego postu i każdej wypowiedzi, nie jest dla nas interesujące, ponieważ wiemy, że to nierealne i niepraktyczne w dłuższej perspektywie.

 

Co do cytatu kolegi Mauro, to ja też go nie znam, i może na tym poprzestańmy. ;)

Odnośnik do komentarza

Wprowadzimy system ocen wszystkiego - jak już tutaj wspominałem - w którym to sama społeczność będzie mogła oceniać wszystko. Życie mitami typu próba moderowania każdego postu i każdej wypowiedzi, nie jest dla nas interesujące, ponieważ wiemy, że to nierealne i niepraktyczne w dłuższej perspektywie.

Ale ta spolecznosc jest kulawa... Wprowadzacie system w ktorym gosc ktory nie mial w zyciu instrumentu w rece bedzie ocenial, jak gra na saksofonie jego kolega ktory ten saksofon kupil wczoraj...

 

Litosci - wiesz do czego prowadzi taki system? Do wzajemnej wymiany uprzejmosci, calowania sie po dupach i powstawania kolek wzajemnej adoracji albo do calkowitego zaniku systemu ocen. Popatrz sobie chocby na takie serwisy jak digart.pl i na to jak drastycznie spadla ich jakosc w ostatnich latach.

 

Potem popatrz sobie na taki deviantart - tam tez jest mnostwo syfu i rzeczy tragicznych, ale redakcja wziela na siebie promowanie dzien ponadprzecietnych i sposrod smiecia wylawiaja perly. U was nie bedzie nawet tego - po pierwsze bo tych perel nie ma, po drugie nikomu nie bedzie sie chcialo ich szukac.

 

Ergo - sami nie piszecie (odsylasz do tekstow urodzinowych, ale jak mowie poprzednie teksty mieliscie daaaawno temu), chcecie zeby pisali czytelnicy, ale najlepiej jakby sami sie nauczyli, sami sie ocenili, sami opublikowali - nosz kurde... To za przeproszeniem po chuj jest ta redakcja na tym serwisie? Zaorac - zostawic dwie osoby od spraw technicznych i jazda.

Odnośnik do komentarza

Henkel,

 

Zmierzamy wydaje mi się do pewnego konsensusu. Jeszcze małe wyjaśnienie odnośnie planowanego systemu ocen. Uważamy, że założenie iż polscy gracze FM-a są zbyt słabi, by mogli sami decydować co jest dla nich dobre, przydatne i użyteczne, a co nie - jest zbyt daleko idącym wnioskiem. My uważamy przeciwnie, że oddanie "władzy" w ręce graczy w pewnych aspektach będzie z korzyścią dla całej społeczności osób grających w gry piłkarskie (także w FIFA i PES), skupionej na łamach naszych serwisów.

 

Z drugiej strony, poza tym systemem wzajemnych ocen, Redakcja pozostanie i będzie wybierać właśnie publikacje ponadprzeciętne i wybitne z całego zbioru. Cały czas myślimy nad tym, jak usprawnić wszelkie elementy funkcjonowania na naszym serwisie i nie martw się nie zabraknie nam ludzi do tego.

Natomiast użycie generalizacji, iż w zbiorze ponad 5500 dotychczas opublikowanych notek "pereł nie ma", jest twierdzeniem pozbawionym prawdy i oderwanym od rzeczywistości. Fakty mówią co innego.

 

Henkel, co z tego, że poprzednie teksty mieliśmy dawno? Mamy sobie z tego powodu strzelić w głowę lub pokutować? To, co było wczoraj - ba, nawet to, co było parę godzin temu - to już przeszłość i liczy się tylko to, co będzie teraz i w przyszłości. A my mamy pełen web (czytaj: łeb) pomysłów, którymi postaramy się zaskakiwać graczy Football Managera systematycznie i sumiennie w nadchodzącym czasie (czyli kolejne co najmniej 5 lat). Jakie będą efekty, każdy oceni sam.

Odnośnik do komentarza

Speed - jak wiarygodne sa twoje zapewnienia o tym, ze:

 

a) ludzie beda w stanie sami oceniac i doceniac wartsciowe teksty skoro 90% tych ludzie nie umie pisac i nigdy nie stworzyla tekstu ktore moglibyscie bez wstydu zaprezentowac na przyklad jako dzielo redakcyjne. Powtarzam Ci po raz kolejny - to ze jeden analfabeta oceni drugiego analfabete to zadna wielka rzecz - i tak nikt tego nie bedzie chcial czytac, bo system ocen bedzie kompletnie pozbawiony wartosci.

 

b) redakcja bedzie wybierac publikacje skoro przez caly okres istnienia manifestow nie udalo sie opracowac jakiegokolwiek systemu promowania wartosciowych tekstow. Kazda z formul Przegladu Manifestow padala z hukiem. Ile jest tych perel o ktorych mowisz? Gdzie one sa? Pokaz mi ich liste - czy mam brac szpadel i sam szukac, bo nie wypracowaliscie zadnego sposobu na promowanie tekstow z manifestow na stronie glownej.

 

Ja po prostu nie wierze w to co mowisz, bo po raz ktorys slysze te same zapewnienia jaka to swietlana przyszlosc nie czeka uzytkownikow CM Rev i jak to redakcja nie bedzie z nimi wspolpracowac.

 

Efekt zawsze byl taki sam - jakis zryw na poczatku, a potem marazm. I kolejny zryw na urodziny albo Boze Narodzenie. I marazm. Za dlugo na to patrze i za duzo widzialem zeby dac sobie wcisnac taki kit.

Odnośnik do komentarza

@Speed,

 

Dla mnie i kazdej chyba normalnej osoby nie byloby duma chelpic się 50 tysiacami kont, z ktorych wiekszosc nie było uzywane wiecej niż 3 razy. Sam rejestrowalem się u was z 3 razy bo sam przypominacz hasla w ktoryms tam momencie nie dzialal. Ilu takich uzytkownikow z kilkoma kontami macie? Mniemam, że nie jestem jedyny. Jeżeli chcialbys rzucic nam prawdziwa i wierzytelna liste uzytkownikow, to z tego co pamietam z przebytych kursow to zacisnia się grono uzytkownikow do liczby, ktora byla aktywna maksymalnie 3 miesiace wstecz. Dla porownania podam Ci statystyki z forum mojego bylego pracodawcy - CM'a ze stajni BGS - 534 tysiace kont i 385 aktywnych uzytkownikow, z czego 20 to staff ktory ciagle tam pracuje. Jak widac oni też nie maja się czym chelpic.

 

PS - przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z BlackBerry'ego i procz slow że slownika nie jestem w stanie dodawac naszych "krzaczkow".

Odnośnik do komentarza

Henkel,

Przeczytałem podpis pod Twoim avatarem (forumowy pesymista) i troszkę mi to rozjaśniło Twój punkt widzenia. ;) dla mnie pesymizm jest rzeczą hamującą rozwój, z którą powinno się jak najszybciej rozstać, z kolei optymizm - to wielki motywator pchający nas do realizacji coraz większych rzeczy. Gdybyśmy byli pesymistami, to już kilka razy (w dziesięcioletnich dziejach) powinniśmy stronę zamknąć.

 

Do rzeczy jednak:

a) sorry, ale nazywanie graczy analfabetami jest dla mnie nie do przyjęcia. To jakaś mania wyższości, pozbawiona racjonalnych argumentów, kolejna generalizacja, brak rzeczowej argumentacji. Ciężko mi z takimi tezami dyskutować, w moim przekonaniu są one po prostu nieprawdziwe, krzywdzące, uogólniające i pokazujące problem nie społeczności graczy, a problem autora takich tez. Więcej szacunku dla wielotysięcznej społeczności wskazane.

b) pracujemy nad takimi rozwiązaniami, by to udoskonalić i wyeksponować. Zaglądaj na stronę, to pewnego dnia to zobaczysz (a jak nie chcesz, to nie zaglądaj). Nie poinformuję o tym tutaj, bo mamy temat zamknięty, ale docelowo wprowadzimy newsletter dla FM-maniaków z bieżącymi informacjami o FM-ie i nowinkach.

 

Nie wierzysz - ok, my się z tego powodu nie załamiemy, wręcz przeciwnie - będziemy działać dalej, i rozwijać się dalej. Życzę Tobie więcej optymizm, bo to naprawdę czasem działa cuda.

 

SzKoDi,

Podałem liczbę aktywnych użytkowników - to około 200 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie (źródło: Google Analitycs). Liczba kont w serwisie to 50 tysięcy - i to są fakty, z którymi nie da się dyskutować. I tak, jesteśmy z tego dumni, bo cieszymy się, że coraz więcej osób chce być w jakimś tam stopniu częścią tej społeczności.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...