Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A po co dodawać "część"? Wrzucamy do jednego wora, bo tak wygodniej. A i w razie czego łatwiejszy to argument w kolejnej jałowej dyskusji.

tak to przecież działa. kto nie za PO tez za PiSem. kto przeciw PiSowi ten za PO.

a i jedni i drudzy nazywają siebie nawzajem "komuchami" i generują na onecie/wp/gazecie kilka tysiecy postów pod każdym tematem, nieważne czy dotyczącym polityki, premiery filmu, czy wydania książki - ważne żeby był punkt zaczepienia (mniej lub bardziej urojony najczęściej)

 

wystarczy zerknąć na "dyskusje" pod newsami o dzisiejszych manifestacjach w W-wie.

część "proPO" określa protestujących jako komuchów sterownych przez PiS (zapominając sumiennie o tym, ze te same środowiska, ba ci sami ludzie, byli ich bohaterami dzielnie obnażającymi miałkość rządów Jarosława Kaczyńskiego w "Białym Miasteczku" w czerwcu i lipcu roku 2007).

część "proPiS" dziękuję protestującym za obnażenie miałkości PO i kłamliwości sondaży ukazujących poparcie dla rządzących (zapominając sumiennie, że Ci sami protestujący zaledwie rok temu byli ich wrogami publicznymi nr 1 sterowanymi przez "komuchów" z PO i SLD)...

 

więc jak tu uniknąć jałowych i miałkich dyskusji, kiedy "lud" ma tak krótką i wybiórczą pamięć? ;)

Odnośnik do komentarza
więc jak tu uniknąć jałowych i miałkich dyskusji, kiedy "lud" ma tak krótką i wybiórczą pamięć? ;)

Wiesz, w naiwności swojej wierzę, że na tym forum są ludzie o określonym, nie najniższym poziomie intelektualnym i nie wybiórczej pamięci. Mogę się jednak mylić, wszak errare...

Odnośnik do komentarza
A po co dodawać "część"? Wrzucamy do jednego wora, bo tak wygodniej. A i w razie czego łatwiejszy to argument w kolejnej jałowej dyskusji.

tak to przecież działa. kto nie za PO tez za PiSem. kto przeciw PiSowi ten za PO.

a i jedni i drudzy nazywają siebie nawzajem "komuchami" i generują na onecie/wp/gazecie kilka tysiecy postów pod każdym tematem, nieważne czy dotyczącym polityki, premiery filmu, czy wydania książki - ważne żeby był punkt zaczepienia (mniej lub bardziej urojony najczęściej)

 

wystarczy zerknąć na "dyskusje" pod newsami o dzisiejszych manifestacjach w W-wie.

część "proPO" określa protestujących jako komuchów sterownych przez PiS (zapominając sumiennie o tym, ze te same środowiska, ba ci sami ludzie, byli ich bohaterami dzielnie obnażającymi miałkość rządów Jarosława Kaczyńskiego w "Białym Miasteczku" w czerwcu i lipcu roku 2007).

część "proPiS" dziękuję protestującym za obnażenie miałkości PO i kłamliwości sondaży ukazujących poparcie dla rządzących (zapominając sumiennie, że Ci sami protestujący zaledwie rok temu byli ich wrogami publicznymi nr 1 sterowanymi przez "komuchów" z PO i SLD)...

 

więc jak tu uniknąć jałowych i miałkich dyskusji, kiedy "lud" ma tak krótką i wybiórczą pamięć? ;)

Polska prawica jest po prostu beznadziejna - od 20 lat tak naprawde gra ta sama plyte pt. "Przeciwnik to komuch". Wczesniej SLD bylo tymi komuchami, teraz "nie ma" SLD wiec trzeba znalezc kolejnych komuchow. Widac obie partie tak naprawde nie maja nic do zaoferowania - jesli 20 lat pozniej dalej jest obrzucanie sie komuchami, teczkami, to naprawde nie warto na taka prawice glosowac

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, młody jeszcze jestem i wierzę w ludzką zaradność. Wierzę, że trzeba dawać człowiekowi wędkę a nie rybę. Sądzę też, że kolejarz nie ma tak ciężkiej pracy jak policjant, żeby iść na wcześniejszą emeryturę. Nie jestem za obniżaniem wieku emerytalnego, uważam, że zasiłki dla bezrobotnych należy skrócić... Wszak nie są to poglądy komuchy, a raczej, jakże obraźliwie jest to używane - liberała.

Nie zgadzam się, że katolickie poglądy, nazwijmy je tutaj moralnością, są najważniejsze i cały naród powinien wg nich żyć. Nie uważam, że homoseksualizm to choroba, nie uznaję Żyda za kogoś gorszego, którego trzeba z Polski wynieść na widłach. Nie obchodzi mnie kto miał teczkę, bo dziś byle papierek napisany przez SB-ka, który pisał z błędami mandaty, jest prawdą absolutną, na jego podstawie można kogoś nazwać szpiegiem, agentem itd.

 

Innymi słowy - nie mam na kogo głosować :D

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, młody jeszcze jestem i wierzę w ludzką zaradność. Wierzę, że trzeba dawać człowiekowi wędkę a nie rybę.

 

W tym momencie jestes hipokryta, bo to wlasnie jest podstawa PRAWICOWOSCI. Wolny rynek i wlasnosc prywatna. Skoro sie uwazasz ze lewicowca, powinienes wspierac panstwo opiekuncze. Zalecam zapoznanie sie z podstawowymi pojeciami.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, młody jeszcze jestem i wierzę w ludzką zaradność. Wierzę, że trzeba dawać człowiekowi wędkę a nie rybę.

 

W tym momencie jestes hipokryta, bo to wlasnie jest podstawa PRAWICOWOSCI. Wolny rynek i wlasnosc prywatna. Skoro sie uwazasz ze lewicowca, powinienes wspierac panstwo opiekuncze. Zalecam zapoznanie sie z podstawowymi pojeciami.

Ekhem, jakieś pomieszanie pojęć chyba. Powinno być raczej tak: "Jeżeli popierałbyś państwo opiekuńcze, powinien się uważać za lewicowca."

Odnośnik do komentarza

W tym momencie jestes hipokryta, bo to wlasnie jest podstawa PRAWICOWOSCI.

[/quote

w Polsce podstawa "prawicowosci" to chodzenie na kleczkach do Rydzyka...

 

Dlatego zawsze bede mowil, ze mam poglady lewicowe. Jestem za opiekunczym panstwem, ale ze swojej strony np. bym w ogole zlikwidowal PUP'y (powiatowe urzedy pracy), albo gruntownie je zmienil, a to wiazaloby sie z wiekszymi trudnosciami unikania pojscia do pracy, ale i z drugiej strony bardziej precyzyjne dobierane oferty pracy, a nie piszesz, ze umiesz x, y , z, a dostajesz oferte gdzie potrzeba a, b. Nas jest troche zbyt duzo, aby miec rozdmuchany system "opiekunczy", co nie znaczy, ze ma go nie byc w ogole.

 

ps. a tak powazniej, to w polsce tak naprawde nie ma wyboru miedzy prawica, a lewica - jest wybor miedzy glupkami, a tymi wzglednie normalnymi...

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, młody jeszcze jestem i wierzę w ludzką zaradność. Wierzę, że trzeba dawać człowiekowi wędkę a nie rybę.

 

W tym momencie jestes hipokryta, bo to wlasnie jest podstawa PRAWICOWOSCI. Wolny rynek i wlasnosc prywatna. Skoro sie uwazasz ze lewicowca, powinienes wspierac panstwo opiekuncze. Zalecam zapoznanie sie z podstawowymi pojeciami.

 

Wsrod lewakow rowniez sa rozne odcienie - od skrajnie lewicowych do pogladow ciut odchylonych na lewo od centrum. Kolega piszac o wedce zaprezentowal zdrowy i logiczny poglad na swiat i nie widze w tym nic zdroznego a tym bardziej nie odnajduje w tym hipokryzji. Istota panstwa opiekunczego nie musi polegac na dawaniu wszystkim wszystkiego. Opieka rowniez musi miec jakies sensowne ramy i zasady.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, młody jeszcze jestem i wierzę w ludzką zaradność. Wierzę, że trzeba dawać człowiekowi wędkę a nie rybę.

 

W tym momencie jestes hipokryta, bo to wlasnie jest podstawa PRAWICOWOSCI. Wolny rynek i wlasnosc prywatna. Skoro sie uwazasz ze lewicowca, powinienes wspierac panstwo opiekuncze. Zalecam zapoznanie sie z podstawowymi pojeciami.

PiS uważający się za ostoję prawicowości, ma poglądy gospodarcze bliższe marksizmowi niż liberalizmowi :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...