Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie: ależ te kryteria istnieją. I są dość szczegółowe. Kłopot w tym, by je realizować.

 

Nie w tym jest problem. Problem jest w tym, że państwo zaczyna przejmować częściową odpowiedzialność za to, czy uczeń jest godny bierzmowania czy małżeństwa. Ale to już płacz nad rozlanym mlekiem.

Odnośnik do komentarza

Tego można było się spodziewać. Giertych przecież jest specjalistą od zabierania się za problem od strony skutków, a nie przyczyn (tak jak osławione już i niestety zbliżające się wielkimi krokami ośrodki wychowawcze dla trudnej młodzieży). Cóż, jeżeli następcą Romana będzie jakiś normalny polityk, to zajmie mu naprawdę dużo czasu odkręcanie "reform" (i odzyskanie szacunku dla funkcji ministra oświaty).

A jeśli chodzi o Leppera - ponoć Czarnecki prowadził już w zeszłym tygodniu w Brukseli jakieś poważne rozmowy z deputowanymi PiSu, a więc jeśli to prawda, to wspomniany tu wcześniej scenariusz był prawdziwy. Samoobrona miała zostać zdegradowana do roli satelity z politykiem blisko związanym ze środowiskiem partii rządzącej. Czyli jednak Rysiu poleci i to w niesławie.

qwas - a propos CBA, na Śląsku problem był podobny. Ponoć kilka większych śledztw z powodzeniem prowadzili funkcjonariusze policji, a gdy miało już dojść do zatrzymań - wkraczało CBA, przejmowało wszelkie dane związane z prowadzonymi sprawami i w błyskach fleszy spektakularnie ujmowało podejrzanych. Także uwiarygadnianie CBA jako skutecznej machiny do zwalczania korupcji nie jest tylko i wyłącznie zjawiskiem lokalnym.

Odnośnik do komentarza
qwas - a propos CBA, na Śląsku problem był podobny. Ponoć kilka większych śledztw z powodzeniem prowadzili funkcjonariusze policji, a gdy miało już dojść do zatrzymań - wkraczało CBA, przejmowało wszelkie dane związane z prowadzonymi sprawami i w błyskach fleszy spektakularnie ujmowało podejrzanych. Także uwiarygadnianie CBA jako skutecznej machiny do zwalczania korupcji nie jest tylko i wyłącznie zjawiskiem lokalnym.

zamiast zwiekszac srodki dla sily fachowej jaka jest policja to sie marnotrawi publiczny grosz na totalna amatorszczyzne i do tego zarzadzana przez bylego zadymiarza z L.Republikanskiej.

Odnośnik do komentarza
CBA zatrzymało posła Samoobrony Lecha Woszczerowicza, przyjaciela Andrzeja Leppera - informuje serwis gazeta.pl.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabrali Lecha Woszczerowicza z sopockiej ulicy w piątek ok. godz. 21.30, gdy poseł wsiadał do swego auta.

 

- Chwilę później zadzwoniłem do niego, odebrał i przekazał, że oczekuje na przesłuchanie w gdańskiej siedzibie CBA - mówi Zbigniew Sikorski, dyrektor biura poselskiego Lecha Woszczerowicza. - Powiedział, że ma się to odbyć w obecności prokuratora, więc pewnie chcą mu postawić jakieś zarzuty. Zaraz potem odebrano mu telefon. Szefowa pomorskiej Samoobrony Danuta Hojarska próbowała dowiedzieć się na jakiej podstawie przytrzymywany jest Woszczerowicz. - Ale niczego mi nie wyjaśniono. Nie było zgody marszałka Sejmu na to zatrzymanie. Jesteśmy przerażeni tym, co się stało. Tu chyba właśnie chodzi o to, żeby Samoobronę zastraszyć - mówi Hojarska.

 

Fanem SO nie jestem ale to wszystko zaczyna jakos nieprzyjemnie wianiac chociazby w kontekscie konstytucyjnej definicji immunitetu poselskiego (skoro nie zniesienio tej instytucji to powinno sie jej przestrzegac)

 

poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu, w okresie piastowania mandatu poselskiego tj. od dnia ogłoszenia wyników wyborów do dnia wygaśnięcia mandatu, poseł nie może być zatrzymany ani aresztowany bez zgody Sejmu, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. O zatrzymaniu posła niezwłocznie powiadamia się Marszałka Sejmu, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego (art. 105 ust 2 i 5 Konstytucji).

 

Ciekawe co na to marszalek Dorn?

Odnośnik do komentarza

fragment wywiadu GW z Piechocinskim z PSL

Pytany, o to czy wierzy, że antykorupcyjna operacja CBA w resorcie rolnictwa była prowokacją wymierzoną w Leppera Piechociński odpowiada:

 

- Trafił swój na swego. To są gangsterzy po obu stronach. My uważaliśmy od dawna, że po Lepperze można się wszystkiego spodziewać, ale nie zauważyliśmy w porę, że ten zrównoważony polityk Jarosław Kaczyński wcale nie jest lepszy. Też wyraźnie uważa, że w walce politycznej wszystkie chwyty są dozwolone. To jest przerażające.

 

Janusz Piechociński potwierdza, że jego zdaniem "Kaczyński chciał zagryźć Leppera".

 

- Nie pozbyć się go demokratycznymi metodami, tylko zagryźć raz na zawsze, by zniknął ze sceny politycznej. Nie udało mu się. I teraz wszyscy, którzy nie kochali Leppera, są w głupiej sytuacji - chcąc nie chcąc, muszą go bronić. Bo mamy do czynienia z niszczeniem demokratycznego państwa.

 

Szef PSL dodaje, że według niego to już koniec Samoobrony. - Ta partia zatraciła charakter obrońcy ludu. Nie może też mówić, że nigdy nie rządziła. To koniec. Chyba że Lepper znajdzie jakąś nową formułę dla swojej partii.

 

normalny western mamy na gorze ;)

Odnośnik do komentarza

ale czy to co Piechociński powiedział nie jest prawdą?

 

A immunitet formalny właśnie po to został wprowadzony, żeby nie dało się zatrzymać człowieka nie na gorącym uczynku i bez postawienia zarzutów. Mam nadzieję, że jak zmieni się parlament to Kaczyński wyląduje przed TS.

Odnośnik do komentarza

Ależ oczywiście, że masz rację Vami. Lepper podczas ostatniej (?) konferencji prasowej podkreślał, że tak naprawdę Samoobrona jest bezsilna, bo wszystkie ważne ministerstwa ma PiS. Przecież on wyraźnie otwiera furtkę do tego, by nadal uchodzić za człowieka spoza układu, który nigdy nie miał na tyle realnego wpływu na sprawowanie władzy, żeby zrobić ze wszystkim porządek. Za to stanie się to, kiedy Samoobrona wygra wybory. I założę się, że z takimi hasłami pójdzie Lepper do wyborów. A szanse będzie moim zdaniem miał coraz większe, bo odgrywanie roli pokrzywdzonego przez władzę może przynieść niezły polityczny kapitał.

Także akcja zatytułowana "usunięcie Leppera" może przynieść skutek diametralnie różny od zamierzonego.

Odnośnik do komentarza

Bardzo prawdopodobne, ze w poniedzialek powstanie nowa partia - Liga i Samoobrona (LiS). Czy to oznacza koniec koalicji ? Tego to chyba nikt nie wie. Ogolnie ogladalem dzis wystapienie Leppera na zywo, a potem zatrzymanego przez CBA Woszczerowicza. Smiech na sali, jesli cala ta prowokacja wygladala tak jak w przypadku tego posla W. (w samochodzie ktos z CBA zostawil swoja ... kabure od pistoletu) to mamy do czynienia z partaczami i szkoda na nich pieniedzy. Juz nie wspomne, ze gosc widac totalnie spokojny, nieobyty z kamerami (nie pasuje do samoobrony szczerze mowiac) byl przesluchiwany ze 3-4 godz w nocy, a w kontekscie immunitetu poselskiego, sprawa smierdzi podwojnie.

Odnośnik do komentarza
A kto powiedział, że "moherowy elektorat" to same babcie i dziadkowie?

 

Czyli wszyscy, którzy głosowali na PiS to "moherowy elektorat" ? Bo nie rozumiem ?

 

No chyba trochę nie rozumiesz. Ja nie mówię o tych co głosowali tylko o tych którzy teraz będą głosowac na PiS. Wyraźnie było w moim, byc moze przesadzonym lekko stwierdzeniu, słowo wszystko co zostało Kaczyńskim - odnośnie moherowego elektoratu. Może się mylę, bo w końcu nie jestem aż tak uważnym analitykiem polskiej polityki, ale myślę że obecnie przeciętny wyborca PiS'u śwatopoglądowo niewiele różni sie od przeciętnego słuchacza Radia Maryja.

Odnośnik do komentarza

Przeżyliśmy różne rządy, ale takiego cyrku, to jeszcze nie mieliśmy. Widać, że Kaczyńscy są gotowi na wszystko, aby tylko utrzymać sie u władzy. Jakieś kompleksy chyba mają :keke: ???

Wypadki toczą się tak, że będziemy pewnie mieć rząd mniejszościowy... Strach pomyśleć, co sie wtedy będzie działo.

Odnośnik do komentarza
A kto powiedział, że "moherowy elektorat" to same babcie i dziadkowie?

 

Czyli wszyscy, którzy głosowali na PiS to "moherowy elektorat" ? Bo nie rozumiem ?

 

No chyba trochę nie rozumiesz. Ja nie mówię o tych co głosowali tylko o tych którzy teraz będą głosowac na PiS. Wyraźnie było w moim, byc moze przesadzonym lekko stwierdzeniu, słowo wszystko co zostało Kaczyńskim - odnośnie moherowego elektoratu. Może się mylę, bo w końcu nie jestem aż tak uważnym analitykiem polskiej polityki, ale myślę że obecnie przeciętny wyborca PiS'u śwatopoglądowo niewiele różni sie od przeciętnego słuchacza Radia Maryja.

Mylisz się niestety. Różnymi drogami idą polityczne wybory Polaków... Jeden z moich najbliższych kumpli, mieszkający w Poznaniu 30-letni inżynier geodezji, zarabiający naprawdę niezłe pieniądze (mniej więcej 2 razy tyle co ja, ale w przypadku nauczycieli to niewielka sztuka ;) ) nadal twardo twierdzi, że będzie znowu głosował na PiS. I co tu z takim zrobić? ;)

Nie tylko mohery niestety będą na PiS głosować (ale w ankietach pewnie tylko mohery się do tego przyznają).

Odnośnik do komentarza
ale myślę że obecnie przeciętny wyborca PiS'u śwatopoglądowo niewiele różni sie od przeciętnego słuchacza Radia Maryja.

 

No ciekawe, ja nadal będę głosował na PiS, a Rydzyka wraz z jego radiem najchętniej bym wysłał na Kaukaz.

Odnośnik do komentarza
ale myślę że obecnie przeciętny wyborca PiS'u śwatopoglądowo niewiele różni sie od przeciętnego słuchacza Radia Maryja.

 

No ciekawe, ja nadal będę głosował na PiS, a Rydzyka wraz z jego radiem najchętniej bym wysłał na Kaukaz.

 

Ciekawe więc czemu PiS nie chce się odciąc od "jedynego polskiego" koncernu medialnego i jego szefa? To pytanie retoryczne oczywiście. Swoją drogą to jestem ciekaw w którą częśc programu pisowskiego jeszcze wierzysz po 2 latach szopki jaką nam zaserwowali? Oprócz zamordyzmu i ośmieszania się przy ściganiu widm tzw. układu (exemplum: "Raport z likwidacji WSI) nic nie zostało zrealizowane i niewiele wskazuje na to by cos uległo tu zmianie.

 

Mylisz się niestety. Różnymi drogami idą polityczne wybory Polaków... Jeden z moich najbliższych kumpli, mieszkający w Poznaniu 30-letni inżynier geodezji, zarabiający naprawdę niezłe pieniądze (mniej więcej 2 razy tyle co ja, ale w przypadku nauczycieli to niewielka sztuka ;) ) nadal twardo twierdzi, że będzie znowu głosował na PiS. I co tu z takim zrobić? ;)

A dlaczego ten przykład ma byc dowodem na brak zbieznosci mentalnej między "moherowym elektoratem" a większoscią elektoratu PiS? Status majątkowy czy wykształcenie nie sa tu jednoznacznym wskaźnikiem.

Nie tylko mohery niestety będą na PiS głosować (ale w ankietach pewnie tylko mohery się do tego przyznają).

Widocznie Ci inni chcący jeszcze głosowac na PiS, boją sie przyznac sami przed sobą, że są "moherami" :>

Odnośnik do komentarza
Mi się wydaje, że w tym wypadku nie chodzi o wiarę w jakąś część programu, a raczej o brak alternatywy dla Leona. I w sumie się nie dziwie, bo na scenie polityczne opozycja jest równie fatalna co i rządzący.

Niestety tu się muszę zgodzic.

Jest to więc jakies wytłumaczenie tyle, ze oddawanie głosu na PiS w obecnej sytuacji jest sankcjonowaniem tego co robił on do tej pory. Tym samym jest to brnięcie, z pełną świadomością, w ślepy zaułek: "skoro na Nas głosują to znaczy, że program partii jest słuszny! róbmy to co do tej pory a utrzymamy się przy korycie!"

Odnośnik do komentarza
A kto powiedział, że "moherowy elektorat" to same babcie i dziadkowie?

 

Czyli wszyscy, którzy głosowali na PiS to "moherowy elektorat" ? Bo nie rozumiem ?

 

No chyba trochę nie rozumiesz. Ja nie mówię o tych co głosowali tylko o tych którzy teraz będą głosowac na PiS. Wyraźnie było w moim, byc moze przesadzonym lekko stwierdzeniu, słowo wszystko co zostało Kaczyńskim - odnośnie moherowego elektoratu. Może się mylę, bo w końcu nie jestem aż tak uważnym analitykiem polskiej polityki, ale myślę że obecnie przeciętny wyborca PiS'u śwatopoglądowo niewiele różni sie od przeciętnego słuchacza Radia Maryja.

Mylisz się niestety. Różnymi drogami idą polityczne wybory Polaków... Jeden z moich najbliższych kumpli, mieszkający w Poznaniu 30-letni inżynier geodezji, zarabiający naprawdę niezłe pieniądze (mniej więcej 2 razy tyle co ja, ale w przypadku nauczycieli to niewielka sztuka ;) ) nadal twardo twierdzi, że będzie znowu głosował na PiS. I co tu z takim zrobić? ;)

Nie tylko mohery niestety będą na PiS głosować (ale w ankietach pewnie tylko mohery się do tego przyznają).

 

No przecież jest Demokracja, więc większość ma racje, Ja sobie też na PiS zagłosuje, a co. Ja tam nie chce demokracji. I nie nosze beretki z antenką

Odnośnik do komentarza
Jest to więc jakies wytłumaczenie tyle, ze oddawanie głosu na PiS w obecnej sytuacji jest sankcjonowaniem tego co robił on do tej pory.

 

No tak, ale nie mozna zapominać, że oni w jakimś tam stopniu spełniają wymagania swoich wyborców. CBA, walka z układem, teksty o solidarnym państwie, wspomaganie tych co po 89 nie wyszło, a krytykowanie 'wykształciuchów' i innych 'inteligentów', dobre relacje z kościołem, 'twarda' polityka na arenie międzynarodowej, jakieś tam ustawy które są odpowiednio opisane przez lizusów Kaczyńskiego i tak dalej, i tak dalej... Wbrew pozorom to dużo no i nie oszukujmy sie - tymi wpadkami to nie przejmują się wyborcy PiSu :). Przecież o tym wszystkim piszą lewacko-liberalne-ukladowe gazety, a ci bardziej radykalni jeszcze dodadzą żydowsko-masońskie.

 

Nie można też zapomnieć o tym, że PiS & spółka zawdzięcza swój sukces głownie... tzw. 'inteligentom', którzy od początku lat '90 starają się opisać Polskę jako obraz nędzy i rozpaczy.

Odnośnik do komentarza

Może i ponowny głos na PiS wynika z tego, że nie ma alternatywy na scenie politycznej, jednak oznacza też przyzwolenie na takie postępowanie, jakie PiS prezentuje. I zgadzanie się z ich postulatami. A dla mnie nieodcinanie się od antysemiskich, brutalnych poglądów duchownego Rydzyka jest zbieżne z prezentowaniem takich poglądów. Mówcie co chcecie, ale głosować na PiS to tak jakby głosować na Rydzyka...

 

No tak, ale nie mozna zapominać, że oni w jakimś tam stopniu spełniają wymagania swoich wyborców.

 

W jakimś tam stopniu na pewno. I najwidoczniej ich wyborców to zadowala. Ale czy to może potrwać długo? Na razie nie zanosi się, aby to się określonym ludziom przestało podobać, szczególnie, że Kaczyński jest coraz bliżej skonsumowania przystawek więc nawet jeśli następuje spadek poparcia to tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...