Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Może i nie zgadzam się z ich wszystkimi poglądami, ale łączy nas ten najważniejszy punkt programu - wolność człowieka.

 

Tos troche pojechal po bandzie bo mnie socjalizm zawsze sie kojarzyl z ograniczeniem wolnosci jednostki. Popieranie prawa do aborcji czy eutanazji wiosny nie czyni.

to wyjedz do szwecji :) Tam byl / jest / bedzie troche inny socjalizm - normalny rzeklbym :) Ja wiem, ze Polacy znaja tylko "polski socjalizm" = komunizm. No ale chyba juz czas najwyzszy pozbyc sie tego wrazenia bo LSD juz przeciez rzadzilo i drugiej komuny poki co nie zbudowalo (PIS'owi znacznie blizej do tego). Zreszta, czy PIS to nie socjalisci - chyba nawet bardziej niz sld ? Wg mnie tu juz nie ma co szachowac pojeciami socjalizm itp. bo kazda partia w polsce to w mniejszym lub wiekszym stopniu socjalisci.

 

Problemem LSD jest pewnie to, ze niezaleznie od tego ile starych mord wywala na gorze, to z powodu takiej, a nie innej (duzej) ilosci czlonkow, na dole pewnie sa jeszcze dziadki, ktorym komuna sie podobala. I to moze byc nie do przeskoczenia dla PO. Poza tym to PO wiecej na takiej koalicji straci - wiecej wyborcow.

Odnośnik do komentarza

Wyrzucenie Leppera w taki sposób to nie majstersztyk. Majstersztykiem nie jest też wymuszenie 100 zł przez dresika z baseballem.Zaangażowanie służb specjalnych w celu dokonania prowokacji przeciw jakiejkolwiek partii nie jest kanonem demokratycznego państwa.A Lepper powinien siedzieć, ale akurat nie za to.

Problemem LSD jest pewnie to, ze niezaleznie od tego ile starych mord wywala na gorze, to z powodu takiej, a nie innej (duzej) ilosci czlonkow, na dole pewnie sa jeszcze dziadki, ktorym komuna sie podobala.
Ekhem, a to w PiSie takich nie ma? Komunizm katolicki to byłoby coś.
Odnośnik do komentarza
Wyrzucenie Leppera w taki sposób to nie majstersztyk. Majstersztykiem nie jest też wymuszenie 100 zł przez dresika z baseballem.Zaangażowanie służb specjalnych w celu dokonania prowokacji przeciw jakiejkolwiek partii nie jest kanonem demokratycznego państwa.A Lepper powinien siedzieć, ale akurat nie za to.
Problemem LSD jest pewnie to, ze niezaleznie od tego ile starych mord wywala na gorze, to z powodu takiej, a nie innej (duzej) ilosci czlonkow, na dole pewnie sa jeszcze dziadki, ktorym komuna sie podobala.
Ekhem, a to w PiSie takich nie ma? Komunizm katolicki to byłoby coś.

komunizm katolicki? :doh!: Przecież komunizm przeczy idei katolickiej. Nazywanie PiSu komunistami to bzdura. Bliżej już im do narodowego socjalizmu ,a to zupelnie inna doktryna od pozostałych socjalizmów.

Problem w tym ,że w PiS-ie aparatczyków PZPR było/jest ledwie kilku za to w SLD aż sie od nich roi i to na czele... np Kwasniewski ,który z ramienia SLD startowal na fotel prezydenta ,a wczesniej był członkiem rady ministrów w rzadzie PZPR.

Odnośnik do komentarza
Szczególnie w latach 80-tych :kekeke:

Obudz sie - mamy 2007 :kekeke:

 

Greg ma racje - jesli u nas niektorym socjalizm kojarzy sie z tym co mielismy za PRLu to moglby sie lekko doedukowac, bo ma klapki na oczach. Chyba, ze mu po prostu z tym wygodnie i najlatwiej powiedziec, ze ktos jest zly do szpiku kosci, bo partia dzialjaca 20 lat wczesniej na innych zasadach ma jakies zwiazki z obecna :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Henkel, jestem daleki od polowania na czarownice - ale tak, ciągle jeszcze ma związki. Ma układy znajomości i aktywa. Olejniczak wiele zrobił, by się z tego otrząsnąć, ale ja jeszcze poczekam na przemianę pokoleniową by móc głosować na partię, która rozważałaby koalicję z SLD (bo na samo SLD nie zagłosuję nigdy z prostszego względu - nie zgadzam się z poglądami lewicowymi).

Odnośnik do komentarza
Może i nie zgadzam się z ich wszystkimi poglądami, ale łączy nas ten najważniejszy punkt programu - wolność człowieka.

 

Tos troche pojechal po bandzie bo mnie socjalizm zawsze sie kojarzyl z ograniczeniem wolnosci jednostki. Popieranie prawa do aborcji czy eutanazji wiosny nie czyni.

to wyjedz do szwecji :) Tam byl / jest / bedzie troche inny socjalizm - normalny rzeklbym :) Ja wiem, ze Polacy znaja tylko "polski socjalizm" = komunizm. No ale chyba juz czas najwyzszy pozbyc sie tego wrazenia bo LSD juz przeciez rzadzilo i drugiej komuny poki co nie zbudowalo (PIS'owi znacznie blizej do tego). Zreszta, czy PIS to nie socjalisci - chyba nawet bardziej niz sld ? Wg mnie tu juz nie ma co szachowac pojeciami socjalizm itp. bo kazda partia w polsce to w mniejszym lub wiekszym stopniu socjalisci.

No bylem w Szwecji i co? I jesli mam bym szczery to tam bylo wiecej socjaldemokracji niz prawdziwego socjalizmu (aczkolwiek wiem, ze zaraz powiesz ze wspolczesnie socjaldemokracja jest utozsamiana z socjalizmem). Ale chyba juz zauwazyles, ze spoleczenstwo szwedzkie zaczelo juz odchodzic od tej jedynej slusznej drogi bo mieli juz serdecznie dosyc chociazby ucisku fiskalnego. A to, ze nawet konserwatywne partie odwoluja sie do jakis elementow z socjalizmu? Bez tego wrocilibysmy do epoki feudalnej moj drogi.

Odnośnik do komentarza

Mój komentarz do obecnej sytuacji.

 

Cała akcja polityczna CBA jest z nadania Jarka Kaczyńskiego i miała polegać na wyeliminowaniu z życia politycznego Andrzeja Leppera - sama SO miała jednak pozostać w rządzie, ponieważ ludzie z SO nie chcą odchodzić ze swoich stołków. Plan Jarka jednak się nie udał. Nie ma dowodów na A.Leppera, a jak są to są bardzo słabe. Akcja spaliła na panewce, ponieważ wójt Mrągowa zobaczył, że sfałszowano pieczątkę w dokumentach dotyczących przekwalifikowania ziemi. W ten sposób media szybko mogły wywęszyć te rewelacje i Kaczyński byłby skończony. Jarek dla ratowania swojej twarzy mimo słabych lub braku dowodów aresztuje 2 ludzi z SO i pozbywa się Leppera ze swojego rządu. Teraz Kaczyński jest w kropce i musi szybko znaleźć (stworzyć) nowe dowody wobec Leppera.

Odnośnik do komentarza
Wyrzucenie Leppera w taki sposób to nie majstersztyk. Majstersztykiem nie jest też wymuszenie 100 zł przez dresika z baseballem.Zaangażowanie służb specjalnych w celu dokonania prowokacji przeciw jakiejkolwiek partii nie jest kanonem demokratycznego państwa.A Lepper powinien siedzieć, ale akurat nie za to.
Problemem LSD jest pewnie to, ze niezaleznie od tego ile starych mord wywala na gorze, to z powodu takiej, a nie innej (duzej) ilosci czlonkow, na dole pewnie sa jeszcze dziadki, ktorym komuna sie podobala.
Ekhem, a to w PiSie takich nie ma? Komunizm katolicki to byłoby coś.

komunizm katolicki? :doh!: Przecież komunizm przeczy idei katolickiej. Nazywanie PiSu komunistami to bzdura.

To tylko etykiety, których wartość nieco zamazano. Większą bzdurą jest nazywanie ich prawicą.

Bliżej już im do narodowego socjalizmu ,a to zupelnie inna doktryna od pozostałych socjalizmów.

Bo ja wiem czy inna? "My władza wiemy lepiej co dla ludzi dobre" jest chyba wspólne?

Problem w tym ,że w PiS-ie aparatczyków PZPR było/jest ledwie kilku za to w SLD aż sie od nich roi i to na czele... np Kwasniewski ,który z ramienia SLD startowal na fotel prezydenta ,a wczesniej był członkiem rady ministrów w rzadzie PZPR.

I jaki z tego wniosek? Nazwanie Kwaśniewskiego AD 2007 komunistą to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Nie mogłem się oprzeć - czytam sobie bloga Janusza Palikota i oczom nie wierzę, bo jego wpisy są zaskakująco trafne i mądre:

Ta scena jest jak z "Ojca chrzestnego": Rydzyk, Kaczyński i Lepper siedzą na Jasnej Górze i patrzą na tysięczny tłum. Wspólnicy Kaczyńskiego załadowali broń i zaraz po uroczystościach zastrzelą Leppera. Więc Kaczyński klepie Andrzeja po ramieniu i dłonią pokazuje mu tłum. Lepper coś czuje, czuje, że nie wszystko jest

w porządku i ta serdeczność go dziwi, ale jest zbyt marnym,

od niedawna w gangsterskim biznesie, więc przyjemność bycia ważnym usypia jego czujność.

 

Rydzyk prosi premiera, jak nazywają Kaczyńskiego, aby zabrał głos, a ten po chwili pozornej odmowy - przemawia. Patrząc na niego, ojciec dyrektor, tak nazywają Rydzyka, myśli o jego bracie prezydencie, który oszukał go w biznesie i o jego żonie,

tej czarownicy, którą chętnie wrzuciłby do garnka z gotującą wodą

i ugotował z trupem Leppera, kiedy premier go wreszcie załatwi.

 

Kaczyński mówi: patrząc na Was widzę, że Polska jest dziś tutaj,

w tym tłumie. Tłum szaleje. Wy jesteście Polską. Innej Polski nie ma! Wiwaty zagłuszają jego głos. Podnosi rękę: ludzie milkną. Więc spokojnie i dobitnie cedzi; a ci, którzy w to nie wierzą, będą martwi. Tłum domaga się krwi. Premier podnosi rękę i zapewnia, że dostaną to, o co proszą. Odwraca się i pozdrawia przewodniczącego,

jak nazywają Leppera. Lepper nie może uwierzyć w to, co go czeka, choć to tak oczywiste i zachwycony macha ręką ze wzgórza. Tłum wiwatuje i fetuje premiera stutysięcznym krzykiem: idź na całość!, idź na całość!

 

[LINK]

Odnośnik do komentarza
No bylem w Szwecji i co? I jesli mam bym szczery to tam bylo wiecej socjaldemokracji niz prawdziwego socjalizmu (aczkolwiek wiem, ze zaraz powiesz ze wspolczesnie socjaldemokracja jest utozsamiana z socjalizmem). Ale chyba juz zauwazyles, ze spoleczenstwo szwedzkie zaczelo juz odchodzic od tej jedynej slusznej drogi bo mieli juz serdecznie dosyc chociazby ucisku fiskalnego.
No ja nie wiem czy tak odchodzą, skoro wybory wygrała "prawica", która obiecywała większe przywileje socjalne od poprzedniego rządu.
Nie mogłem się oprzeć - czytam sobie bloga Janusza Palikota i oczom nie wierzę, bo jego wpisy są zaskakująco trafne i mądre:
Ta scena jest jak z "Ojca chrzestnego": Rydzyk, Kaczyński i Lepper siedzą na Jasnej Górze i patrzą na tysięczny tłum. Wspólnicy Kaczyńskiego załadowali broń i zaraz po uroczystościach zastrzelą Leppera. Więc Kaczyński klepie Andrzeja po ramieniu i dłonią pokazuje mu tłum. Lepper coś czuje, czuje, że nie wszystko jestw porządku i ta serdeczność go dziwi, ale jest zbyt marnym,od niedawna w gangsterskim biznesie, więc przyjemność bycia ważnym usypia jego czujność.Rydzyk prosi premiera, jak nazywają Kaczyńskiego, aby zabrał głos, a ten po chwili pozornej odmowy - przemawia. Patrząc na niego, ojciec dyrektor, tak nazywają Rydzyka, myśli o jego bracie prezydencie, który oszukał go w biznesie i o jego żonie,tej czarownicy, którą chętnie wrzuciłby do garnka z gotującą wodąi ugotował z trupem Leppera, kiedy premier go wreszcie załatwi. Kaczyński mówi: patrząc na Was widzę, że Polska jest dziś tutaj,w tym tłumie. Tłum szaleje. Wy jesteście Polską. Innej Polski nie ma! Wiwaty zagłuszają jego głos. Podnosi rękę: ludzie milkną. Więc spokojnie i dobitnie cedzi; a ci, którzy w to nie wierzą, będą martwi. Tłum domaga się krwi. Premier podnosi rękę i zapewnia, że dostaną to, o co proszą. Odwraca się i pozdrawia przewodniczącego,jak nazywają Leppera. Lepper nie może uwierzyć w to, co go czeka, choć to tak oczywiste i zachwycony macha ręką ze wzgórza. Tłum wiwatuje i fetuje premiera stutysięcznym krzykiem: idź na całość!, idź na całość!
[LINK]
Gdyby Palikot miał większe wpływy w Platformie to może i bym na nich zagłosował. Ostatnio mówił o planach budowy lewicowego skrzydła w PO. Ale niestety ( na szczęscie? dla mnie chyba tak ) Palikot bardziej angażuje się w sprawy lokalne.
Odnośnik do komentarza
Gdyby Palikot miał większe wpływy w Platformie to może i bym na nich zagłosował. Ostatnio mówił o planach budowy lewicowego skrzydła w PO. Ale niestety ( na szczęscie? dla mnie chyba tak ) Palikot bardziej angażuje się w sprawy lokalne.

 

Zacznijmy od tego, że Palikot nie zawsze pisze/mówi/działa z sensem tak jak w tym blogu. Wielokrotnie ponosiła go fantazja, że o występie z gumowymi fallusami czy w koszulce "Jestem z SLD" (?) wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Problem w tym ,że w PiS-ie aparatczyków PZPR było/jest ledwie kilku za to w SLD aż sie od nich roi i to na czele... np Kwasniewski ,który z ramienia SLD startowal na fotel prezydenta ,a wczesniej był członkiem rady ministrów w rzadzie PZPR.

 

 

Masz na myśli tego, który był prokuratorem, a teraz siedzi u góry ? :keke:

Odnośnik do komentarza
Gdyby Palikot miał większe wpływy w Platformie to może i bym na nich zagłosował. Ostatnio mówił o planach budowy lewicowego skrzydła w PO. Ale niestety ( na szczęscie? dla mnie chyba tak ) Palikot bardziej angażuje się w sprawy lokalne.

 

Zacznijmy od tego, że Palikot nie zawsze pisze/mówi/działa z sensem tak jak w tym blogu. Wielokrotnie ponosiła go fantazja, że o występie z gumowymi fallusami czy w koszulce "Jestem z SLD" (?) wspomnę.

Dla mnie to były działania z sensem. Może kontrowersyjne ale dzięki temu pozwoliły zwrócić uwage na pewien problem. Było nawet kilka zgwałceń w lubelskiej policji i dlatego Palikot przyniósł taki rekwizyt. To był naprawdę poważny problem i cieszę się, że ktoś zwrócił na niego uwagę.

Odnośnik do komentarza

wg mnie niemozliwym jest aby premier nie wiedzial, ze w ta cala sprawe korupcyjna zamieszany byl Lepper bo szef CBA, jedyna glowe nad soba jaka ma to glowa premiera i jej musi zdawac relacje. Wiec to, ze nie wiedzieli, ze afera dotrze do Leppera to bujda na resorach. Na poczatku to moze i na pewno premier nie wiedzial (CBA zaczelo w styczniu ta sprawa sie zajmowac), ale od pewnego etapu musial wiedziec i wg mnie "odpalenie" calej tej akcji bylo sumiennie zaplanowane w czasie, tak aby przynajmniej przykryc afere z tasmami.

 

Za duzo jest takich zbiegow okolicznosci, aby uwierzyc, ze to PIS'owi jakos tak wychodzi. Kwasniewski powrocil do polityki, 2-3 dni pozniej byly tasmy z Oleksym, teraz pojawily sie tasmy Rydzyka, dzien pozniej jest jeszcze wiekszy dym.

 

Wg mnie istotnie tak bylo jak szef CBA mowil, ze gdy sie zaczynali zajmowac ta sprawa to nie mieli pojecia, ze dojdzie ona az do Leppera, ale pozniej to juz wg mnie pokierowali ta akcja tak, aby osiagnac przede wszystkim polityczny efekt - zepchniecie na dalszy plan tasm Rydzyka i pozbycie sie nieporzadanego koalicjanta + praktycznie przejecie elektoratu.

Odnośnik do komentarza
A właściwie, to dlaczego Rydzyk spytał Kaczyńskiego w Częstochowie czy koalicja przetrwa? Czyżby wiedział o bliskim wysadzeniu Leppera z siodła?

Lepper wyjawił, że prosił Rydzyka o interwencję w swojej sprawie. Warto przypomnieć sobie odpowiedź premiera: "nie będziemy teraz o tym rozmawiać" ;) . Taki mały smaczek :)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

[LINK]

 

Wzywamy prezydenta do zadośćuczynienia za krzywdy moralne i obrażanie Dyrektora Radia Maryja oraz całej rzeszy jego słuchaczy - piszą w liście otwartym do prezydenta europosłowie LPR Urszula Krupa i Witold Tomczak - informuje tvn24.pl.

- Dzięki poparciu milionów słuchaczy Radia Maryja został Pan Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Podobnie dzięki głosom wyborców, należących do Rodziny Radia Maryja, partia nosząca dumną nazwę "Prawo i Sprawiedliwość uzyskała zwycięski wynik wyborczy - zaczynają swój list europosłowie. Dalej zarzucają rządowi, że nie realizuje swoich "fundamentalnych obietnic wyborczych", w tym "ochrony każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci" - podaje serwis tvn24.pl.

 

Pytamy: Gdzie jest Gospodarz Naszej Ojczyzny? Dlaczego pozwala manipulować i okłamywać Polaków? - piszą europosłowie.

 

- W podziękowaniu za codzienną służbę Radia Maryja i Ojca Dyrektora dla Polski, usłyszeliśmy od Pana Prezydenta, że Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk zagraża interesom państwa(?!) [oryginalne wytłuszczenie -red]. Do takich wypowiedzi pobudziła Pana akcja medialna postkomunistycznego tygodnika.

 

Żąda Pan przeprosin za rzekomą obrazę, choć nie prosi Pan o przebaczenie za oczywiste własne zaniedbanie w prawnym zagwarantowaniu pełnej ochrony każdego ludzkiego życia. Czuje się Pan obrażony przez kapłana, który z troską i bólem w sercu wytyka łamanie fundamentalnych zasad moralnych. Nie czuje się Pan jednak obrażony podłymi i obraźliwymi dla Polski i Polaków ilustracjami, przedstawiającymi polskiego Prezydenta i polskiego Premiera ssących piersi niemieckiej kanclerz Angeli Merkel".

 

Pod listem jest podpisanych 10 osób. Oprócz europosłów LPR m.in. publicysta, prof. Jerzy Robert Nowak oraz byli parlamentarzyści Jan Łopuszański czy Halina Nowina-Konopka - pisze tvn24.pl.

 

Naiwni, dali się wmanewrować jak dzieci...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...