Skocz do zawartości

AC Milan


Rekomendowane odpowiedzi

AC Milan wygrał wyścig po utalentowanego napastnika młodzieżowej reprezentacji Ghany do lat 20, Dominica Adiyiah'a, który do tej pory występował w norweskim Fredrikstad.

Dyrektor generalny włoskiego klubu, Adriano Galliani nie krył zadowolenia z dokonania transferu.

 

- Mamy porozumienie z jego obecnym klubem, Fredrikstad. Wkrótce przyjedzie do Włoch i będzie musiał przejść badania medyczne - powiedział Galliani.

 

Włosi zgodzili się zapłacić za Adiyiah'a 1,7 mln euro, a piłkarz ma dołączyć do drużyny w styczniu. Reprezentant drużyny Ghany do lat 20 jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych młodych zawodników na świecie. Dla swojej reprezentacji strzelił 8 bramek podczas MŚ U-20, które odbyły się w Egipcie. Ponadto został wybrany najlepszym piłkarzem tego turnieju.

 

W Fredrikstad Adiyiah pojawił się w 2008 roku i w dotychczasowych 9 spotkaniach, jakie rozegrał w norweskim klubie nie zdobył żadnej bramki.

 

Szok wiekowy :-)

Odnośnik do komentarza

Wygrywamy z Lazio. Pato znów błysnął i jeśli nadal będzie się rozwijał w takim tempie to... za kilka lat sprzedamy go do Realu za 80 mln :keke:

 

A tak poważnie, to jestem w szoku, że gramy i wygrywamy, bo nie potrafię wytłumaczyć sobie jak to jest możliwe. Ani skład, ani indywidualności, ani zgranie, ani... nic.

 

PS. Oby po dzisiejszej kolejce było 1:1 w walce na linii Mediolan - Rzym :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wygrana 4:3. Dobrze z przodu (choć te 4 bramki nie wynikały z miażdżącej przewagi, co raczej z niezłej skuteczności :) ), słabo, a nawet bardzo słabo z tyłu. Indywidualne błędy oraz brak zgrania (ustawianie się całej linii!!!).

 

Tymczasem... jesteśmy zainteresowani wyróżniającym się piłkarzem... Cagliari - Davide Biondinim. Nie wiem co o tym sądzić...

Odnośnik do komentarza

I 2:0 z Catanią po bramkach w 93 i 94 minucie :)

Obie strzelił Hunter, co stanowi nie lada wyczyn. Pierwsza bramka, to ładne rozegranie z Inzaghim (obaj pewnie mocno się zdziwili, że tak potrafią rozegrać piłkę) i strzał Holendra, który pod pachą puścił bramkarz Catanii. Druga bramka, to szczęśliwie przepychający się Inzaghi i cud, miód i orzeszki w wykonaniu Huntelaara, który lobem z 16 metrów ustalił wynik meczu.

 

Ważne 3 punkty, bo Inter nie odjechał, a wyprzedziliśmy Juve, które przegrało z Cagliari :)

Odnośnik do komentarza

I 2:0 z Catanią po bramkach w 93 i 94 minucie :)

Obie strzelił Hunter, co stanowi nie lada wyczyn. Pierwsza bramka, to ładne rozegranie z Inzaghim (obaj pewnie mocno się zdziwili, że tak potrafią rozegrać piłkę) i strzał Holendra, który pod pachą puścił bramkarz Catanii. Druga bramka, to szczęśliwie przepychający się Inzaghi i cud, miód i orzeszki w wykonaniu Huntelaara, który lobem z 16 metrów ustalił wynik meczu.

 

Ważne 3 punkty, bo Inter nie odjechał, a wyprzedziliśmy Juve, które przegrało z Cagliari :)

 

Warto zaznaczyć, że przez 93 minuty graliśmy taki piach, że niejedna koparka nie dała by rady :| Zero sytuacji bramkowych. Z meczu na mecz gramy coraz gorzej. Wygląda na to, że forma była chwilowo i przypadkowa :D Do tego irytuje mnie Seedorf, który jest czasowstrzymywaczem, każda piłka wędrująca przez niego to opóźnienie akcji i umożliwienie ustawienia się przeciwnikowi w obronie :/

Odnośnik do komentarza

Drobne pytanie - jak Huntelaar rozwija się w Mediolanie? Widoczne są jakieś postępy czy stoi w miejscu? Pytam się z ciekawości :)

 

Ciężko stwierdzić. Gra mało a jak gra, to jest słaby i niewidoczny. Jedynie dzisiaj strzelił 2 gole. W sumie zaliczył 9 występów i strzelił 2 gole.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, bo to naprawdę fajny napastnik i wydaje mi się, że różnica między Holandią a Hiszpanią/Włochami okazała się dla niego barierą trudną do przeskoczenia :-k. Chociaż na początku w Realu radził sobie całkiem dobrze, a później takie bum.

 

Przynajmniej ja jestem odrobinkę rozczarowany, biorąc pod uwagę jego wyczyny w Ajaxie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Styczniowe okienko transferowe będzie okazją do poważnej przebudowy dla AC Milanu. Wicelider włoskiej Serie A zamierza pozbyć się aż pięciu swoich piłkarzy. Na listę transferową wystawieni zostaną: Christian Abiatti, Filippo Inzaghi, Kachaber Kaladze, Mathieu Flamini i Klaas-Jan Huntelaar - podała "Corriere dello Sport".

 

Mam wrażenie, że w Milanie kogoś pojebało. Sprzedawanie Abbiattiego - najlepszego bramkarza?? Flamini i Huntelaar to w zasadzie szansy nie dostali.

Jedyne co jest zrozumiałe to sprzedaż Kaładze, a Inzaghi odejdzie po zakończeniu sezonu, co moim zdaniem było godnym uhonorowaniem tego co zrobił dla Milanu.

Odnośnik do komentarza

Ja się wstrzymam z opinią do czasu informacji kto na ich miejsce przyjdzie (i czy to faktycznie prawda ;) ). Jeśli będą to ludzie, którzy będą w stanie za jakiś czas zastąpić tę piątkę (w formie z najlepszych czasów w Milanie, lub w przypadku Huntelaara - w Ajaksie), to w sumie będzie to dobry ruch, bo warto będzie wypalonych graczy zastąpić ludźmi, którzy są rządni sukcesu. (choć dziwi mnie, że Flaminiego nie sprawdzili tak w pełni)

 

Niestety patrząc na to co się dzieje w tej chwili, nadziei na taki rozwój sytuacji mieć sporych nie można, bo przecież na pół roku przyjdzie Beckham, zostaje Dida (a Abiattiego sprzedajemy :-k).

 

Martwi mnie to, bo dobre miejsce w lidze z taką polityką może być tylko "wypadkiem przy pracy", którego nikt racjonalnie nie będzie potrafił wyjaśnić, a my przez 2 sezony będziemy się dziwić dlaczego Milan nie gra w pucharach...

Odnośnik do komentarza

Akurat Flamini poza ostatnimi paroma meczami, gdy ścigał się z Abate na brutalne faule, kiedy tylko dostawał szanse (a miał ich trochę), to grał co najmniej dobrze - zarówno na środku pomocy, jak i prawej obronie.

A te wiadomości o odejściu kogoś więcej niż Pippo i Kaladze to dla mnie nic nie warte plotki. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Protesty były i mówiąc szczerze patrząc na ubiegłoroczne występy Milanu nie dziwię się, że karnetów nie kupili - znaczy się podchodzę do Milanu bardzo emocjonalnie, ale jeśli niektórzy - jak wszędzie na świecie - chodzili na Milan, bo to był MILAN, to im się nie dziwię - nowy trener, beznadziejne mercato, sprzedana największa gwiazda, fatalne luki w składzie. Teraz Leonardo się sprawdził, w zimie ruszyła na nowo sprzedaż karnetów i jestem przekonany, że w nowym sezonie te wyniki będą wyglądały zdecydowanie lepiej.

Na pewno były jakieś zorganizowane protesty przeciwko polityce klubu.

Odnośnik do komentarza
Akurat sprzedanie Kaki to był najlepszy interes jaki zrobił Milan, inna sprawa że nikt w jego miejsce nie przyszedł.

Ależ ja tego nie neguję.

Natomiast przyszedł kompletnie nieudolny Huntelaar, który pogra u nas do czerwca (na pewno będziemy mieć wielką pociechę z piłkarza, który w styczniu już wie, że pogra w tym klubie najwyżej 5 miesięcy), na więcej nas nie było zwyczajnie stać - jak widać jednak i tak dało się z tych piłkarzy stworzyć niezłą paczkę, w zupełności wystarczającą na czołówkę Serie A. Coś czuję, że prawdziwe transfery dopiero nas czekają w czerwcu i lipcu - o wstępnej umowie z Dzeko mówi się już jako o fakcie.

Odnośnik do komentarza

Kurde nie mam na co narzekać. No może oprócz boków obrony :P Ale gramy świetnie, w drużynie jest taka atmosfera jakiej nigdy nie widziałem (np. sytuacja gdy zawodnicy dali wykonywać karnego Hunterowi) , wychodzą elementy, które za Carlo kulały (gole po stałych fragmentach). Nie mam na co narzekać :)

Narzekałem na nasz skład, ale ten się zgrał, Borriello udowadnia, że jeśli tylko jest zdrowy to jest jednym z lepszych włoskich napastników, odkurzony Dida, który wie, że się na niego stawia jest bardzo pewnym punktem drużyny. Ronaldinho, chyba ma szlaban na nocne kluby, bo czaruje niemal jak za czasów gry w Barcelonie. Strzela, asystuje, walczy.

Odnośnik do komentarza

Do tego trzeba dołożyć Beckhama, który powoli się komponuje i kilka "fajowych", "becksowych" asyst pewnie zaliczy. Jak byśmy wygrali ligę to byłaby niezła niespodzianka, w którą zapewne mało kto wierzył. Przed nami jednak bardzo daleka droga, jeszcze może przyjść kryzys (tfu tfu) i wiele kluczowych spotkań przed nami (ot, choćby za tydzień :) ), a przecież kilku graczy nie zagra (Pato!). Wygrana dałaby nam wielkiego kopa, który dodatkowo mógłby taką atmosferę i formę przytrzymać do LM, abyśmy mogli skopać tyłki... wiadomo komu ;)

Odnośnik do komentarza

A co myślicie o Balotellim, który twierdzi, że jest Milanista? :) Widziałem, że zdania są podzielone, jedni twierdzą, że ma spier****, inni zaś nie mogą doczekać się ataku Pato - Mario. Ja jako kibic Interu chętnie oddał bym go w inne ręce, choć jego zachowanie w meczu z Bari wyglądało lepiej niż zwykle.

 

Co do derbów, to w aktualnej formie Milan odkupi sobie poprzednia porażkę, choć mam nadzieję, że zawodnicy Interu zmobilizują się zanim stracą bramkę w przeciwieństwie do ostatnich dwóch meczów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...