Skocz do zawartości

Grand Theft Auto...


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowników być może też, ale u mnie podziałało zmniejszenie tekstur z high na medium.

Pewnie mój komp nie dawał rady na bieżąco przetwarzać całej grafiki w wysokich detalach, teraz już wszystko ładnie śmiga i dzisiaj pewnie zdecydowaną część dnia spędzę przy GTA.

 

A radio Vladivostok rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Mariolo, a zainstalowałeś patcha ? Niby powinien coś tam podratować z tą optymalizacją grafiki... Chociaż, u jednych poprawiał a u drugich wymuszał reinstalkę gry i czasami systemu operacyjnego więc też byłbym ostrożny ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie nic nie zmienił, jest jak było (w benchmarku straciłem tylko 0,32 klatki :lol:). Poza tym i tak nie gram bo już tydzień czekam na lepszego procka :/ (ehhh ta poczta).

 

Różnica między jednym rdzeniem a dwoma jest kolosalna :] niech tylko przytoczę wyniki benchmarka :]

 

Statistics

Average FPS: 26.56

Duration: 37.19 sec

CPU Usage: 93%

System memory usage: 84%

Video memory usage: 89%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Medium

View Distance: 25

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+

Statistics

Average FPS: 11.08

Duration: 37.54 sec

CPU Usage: 100%

System memory usage: 87%

Video memory usage: 86%

 

Graphics Settings

Video Mode: 800 x 600 (85 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 24

Detail Distance: 33

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

AMD Sempron Processor 3000+

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Naczytałem się o górze problemów, zastanawiałem się jak R* mógł wypuścić takiego gniota? Ale dorwałem grę w swoje łapy i... jest przezajebista. Zero problemów przy instalacji, zero przycinek, zero doładowywania tekstur itp. FPS w granicach 30, gra się świetnie. Tyle smaczków jest w grze, że głowa mała. Piękny złodziej czasu :)

Odnośnik do komentarza

Te GTA można sobie w d... wsadzić.

Czego bym nie zrobił tekstury i tak znikają. Nowe sterowniki, uruchamianie z i bez patcha.

Porażka. Chyba poczekam z tą grą na nową kartę graficzną :] .

 

Detale na medium i tekstury nie znikają.

Rozdzielczość 1024x768. Przy wyższych też znikają.

 

Nie wiem czy oni betę sprzedali czy jak?

Ta gra powinna spokojnie godzić na detalach high. To nie jest jakieś super cudo.

Czyżby autorzy w ogóle nie bawili się w optymalizację?

Odnośnik do komentarza

Dobra, gra dziaął poprawnie z ustawieniami grafiki na medium i rodzdziałką 1024x768.

Klawiszologię da się zmienić w Custom mapping.

Gra wygląda ładnie, ale nie rzuca na kolana przy moich ustawianiach.

Minusiem na pewno będzie brak nurkowania - podobno zrezygnowano z tej opcji.

Liberty City też wydaje się nie być zbyt duże. Świat w SA miażdżył ogromem. Wieś, pustynia itd. To było genialne. Tutaj tylko miasto. GTA III mi się przypomina.

Czyżby autorzy zostawili sobie furkę dla stworzenia wiejskich dodatków? A może GTA V będzie bardziej SA przypominało?

 

Ok, jestem na początku gry, ale z tego co wycztałem nie da się latać samolotami. Nie ma siłowni, fryzjera itd. Podobno nie ma też misji "policyjnych", "pożarniczych" i "ratunkowych". To wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat serii GTA.

Jeżeli rzeczywiście z tego zrezygnowano to dzięki :/ .

Mam nadzieję, że i tak będzie się fajnie grało, ale boję się, że może czegoś brakować GTA IV.

Grafika i niegrywalny multi to nie wszystko :] .

Odnośnik do komentarza

Tak to jest jak się gra na PC.

Ale tak na serio. Misji w karetce i straży nie ma, ale za to w radiowozie są i to dwie wersje tak więc nie jest źle. Te różne pierdoły jak siłka, fryzjer pewnie się pojawią, ale R* głupie nie jest i muszą mieć co dodawać do kolejnych wersji. Sam często podczas grania narzekam czemu tego i tamtego nie ma, ale to będzie. Prędzej czy później, ale szkoda, że wtedy grafika będzie już przeciętna. Bo teraz LC prezentuje się całkiem ładnie, jest dopracowane itd., a za te parę lat to będzie jak z SA.

Latać się da, ale tylko helikopterami. Nurkowania nie ma fakt, ale IMO to ten sam przypadek co przy siłowni itp.

Odnośnik do komentarza

Mi akurat przypadło do gustu to zmniejszenie tych pierdółek. Fryzjer czy siłka to zbędne rzeczy, w Simsach mógłbym się tym pobawić. Także latanie samolotami było dla mnie nie potrzebne, trochę nieprawdopodobne było to jak jakiś murzyn z getta może ukraść samolot i od razu nim śmigać nad miastem :]

W GTA IV najważniejsza dla mnie byłą fabuła oraz klimat, jaki otaczał Nico Bellicka :)

Odnośnik do komentarza
Także latanie samolotami było dla mnie nie potrzebne, trochę nieprawdopodobne było to jak jakiś murzyn z getta może ukraść samolot i od razu nim śmigać nad miastem :]

No chyba nie bardzo, bo najpierw trzeba było skończyć kurs pilota. :>

No tak, tego kursu nie skończyłem nigdy, może dlatego jestem uprzedzony do samolotów w tej grze :)

 

A tak poza tym to Rockstar pracuje na dodatkiem, który będzie nosić nazwę "The Lost and Damned". Wcielimy się w nim w rolę typa z gangu motorowego, nie będzie powiązania z Nico. Niestety M$ posmarował mocno kasą i ten dodatek ukaże się jedynie na x360 :/ Czyli po pewnym czasie na PC pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Także latanie samolotami było dla mnie nie potrzebne, trochę nieprawdopodobne było to jak jakiś murzyn z getta może ukraść samolot i od razu nim śmigać nad miastem :]

No chyba nie bardzo, bo najpierw trzeba było skończyć kurs pilota. :>

Taaa, a potem kradł z fregaty myśliwiec pionowego startu i zestrzeliwał dwa myśliwce wysłane za nim w pościg :keke:

Wątek samolotowy był kompletnie z czapy w San Andreas. Owszem, może tam do poruszania się czy coś by to było przydatne (np. do tej misji w Liberty City) ale niektóre były zonkiem totalnym.

Odnośnik do komentarza
Ok, jestem na początku gry, ale z tego co wycztałem nie da się latać samolotami. Nie ma siłowni, fryzjera itd. Podobno nie ma też misji "policyjnych", "pożarniczych" i "ratunkowych". To wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat serii GTA.

Jeżeli rzeczywiście z tego zrezygnowano to dzięki :/ .

Mam nadzieję, że i tak będzie się fajnie grało, ale boję się, że może czegoś brakować GTA IV.

Grafika i niegrywalny multi to nie wszystko :] .

 

Są gusta i guściki :). Jak dla mnie te wszystkie pierdoły typu siłownia, fryzjer itp były zupełnie zbędne i nie potrzebne i głównie przez nie GTA SA jest dla mnie zdecydowanie najgorszą grą całej serii. Od zmiany fryzurek i koloru loczków to jest The Sims a nie gra akcji. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo zupełnie przegiętych i absurdalnych misji które sprawiały że odechciewało się grać. GTA IV to jakby nie patrzeć zupełnie inna jakość względem SA. Zrezygnowano z pierdół, skupiono się na ciekawej rozgrywce i wciągającej fabule.

Odnośnik do komentarza

mi tam brakuje salonow samochodowych z mega wypasionymi brykami, do tego tuningowanie ich - nie wiem, wydaje mi sie to banalnym pomyslem (ktory chocby sprawdzil sie w nfs underground), stosunkowo latwym w implementacji, a zapalencow (pomimo, ze auta fikcyjne) znalazloby sie na pewno sporo. I tak auta sa opisane w plikach tekstowych wg jakichs tam parametrow wiec jakby sie troche postarali to mogliby umiarkowanie realistycznie odzwierciedlic takie wartosci jak moc, moment obrotowy.

 

no i kolejna rzecz - wlasna rezydencja z miejscami parkingowymi :D

 

 

Nie no, ta gra ma ogromny potencjal, tylko mam wrazenie, ze nigdy ten potencjal nie bedzie wykorzystany hehe

Odnośnik do komentarza
Przecież to gra akcji/przygodowa, a nie symulator, więc nie wiem w czym problem. Mi to kompletnie nie przeszkadzało.

No pewnie, to mogli tez wprowadzić UFO, smoki czy Atak Krwiożerczych Pomidorów, byłoby jeszcze więcej akcji i przygody :]

 

W GTA:SA podobała mi się ta "wczuwka" w czarnucha z getta, który buduje respekt na ulicy i swoje imperium przestępcze. A tu nagle koleś kradnie myśliwiec albo lata Spitfirem :keke: To psuło troszkę klimat i mnie osobiście nie pasowało do ogólnego obrazu gry.

Odnośnik do komentarza
mi tam brakuje salonow samochodowych z mega wypasionymi brykami, do tego tuningowanie ich - nie wiem, wydaje mi sie to banalnym pomyslem (ktory chocby sprawdzil sie w nfs underground), stosunkowo latwym w implementacji, a zapalencow (pomimo, ze auta fikcyjne) znalazloby sie na pewno sporo. I tak auta sa opisane w plikach tekstowych wg jakichs tam parametrow wiec jakby sie troche postarali to mogliby umiarkowanie realistycznie odzwierciedlic takie wartosci jak moc, moment obrotowy.

 

no i kolejna rzecz - wlasna rezydencja z miejscami parkingowymi :D

 

 

Nie no, ta gra ma ogromny potencjal, tylko mam wrazenie, ze nigdy ten potencjal nie bedzie wykorzystany hehe

 

Samochody można kupowac przez "GTA-internet" a salony samochodowe są w grze tyle tylko że nie można w nich kupic fury, ale ukrasc już bez problemu. Wiec w czym problem?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

aaaa zatrzymalem sie w grze, z tego co patrzylem to tylko u Romana nie mam 100%

 

po misji

Liquidize the assets z tego do czego sie dokopalem powinien do mnie zadzwonic U.L. Paper, i owszem dzwonil, ale nie wspominal o spotkaniu z Romanem czekam juz dluzszy czas i nie dzwoni... cos jeszcze musze zrobic? wszystkie pozostale misji mam wykonane...

stracilem juz pomysly jak dojsc do

wielkiego finalu

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...