Skocz do zawartości

Grand Theft Auto...


Gość MikeMitnick

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Z dniem 12 grudnia nVidia wydała nowe stery do grafy pod GTA IV

 

http://www.sendspace.com/file/mxvq01 -> Geforce Forceware 180.84 Windows XP 32 bit

http://www.sendspace.com/file/x8uaxj -> Geforce Forceware 180.84 Windows XP 64 bit

http://www.sendspace.com/file/5u6971 -> Geforce Forceware 180.84 Windows Vista 32 bit

http://www.sendspace.com/file/x0hi97 -> Geforce Forceware 180.84 Windows Vista 64 bit

 

Z dniem 13 grudnia Rockstar wydał patcha do GTA IV. Lista zmian przedstawia się ubogo:

 

* Naprawiono błąd podczas wchodzenia do gry przez Niemców.

* Kilka nowych funkcji Video Editora: mądrzejsze nazywanie filmów, lepszy rendering, lepszy fx podczas powtórek.

* Polepszono granie w kręgle na czułych myszkach.

* Naprawiono cienie na karcie graficznej Ati 1900.

* Polepszono oszczędzanie pamięci RAM.

* Polepszono grafikę oraz cienie

* Możliwość grania na kontrolerach DirectInput.

 

Aby pobrać patcha, trzeba wejść do gry, zalogować się do usługi Live a następnie wybrać update.

 

No to ściągam.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Po 1,5h walki mamy takie rezultaty:

1) patcha ściągnąć nie mogę, nie wiem dlaczego ale nigdzie opcji "update" nie widzę, być może gra jest tak mądra, że ściąga mi plik automatycznie po zalogowaniu, nie wnikam,

2) sterowniki rąbią sprawę totalnie, komp zawieszał mi się przy uruchomieniu, odinstalowałem wszystko w trybie awaryjnym,

3) znalazłem ciekawy sposób na ominięcie buga z niezapisywaniem się ustawień graficznych:

 

-wystarczy wejść w C:\Documents and Settings\twój profil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Rockstar Games\GTA IV\Settings i usunąć plik SETTINGS.CFG.

 

4) gra blokuje nam ustawienia grafiki, oto sposób który udało mi się znaleźć na obejście tego buga:

- tworzymy plik "commandline.txt" (bez cudzysłowów), w treści wpisując:

 

-nomemrestrict -norestrictions -texturequality=1 -renderquality=1 -detailquality=30 -viewdistance=30 -width=1152 -height=864

 

I teraz zmieniamy parametry dowolnie, -texturequality=1 -renderquality=1 ustawiamy od 0 do 2 (0 - low, 1 - medium, 2 - high), dalej jest jakość detali (max. do 100), odległość rysowania (do 100) i rozdzielczość.

 

Tak utworzony plik wrzucamy do katalogu głównego gry.

 

Tutaj link do mojego pliku z ustawieniami high -> http://www.sendspace.com/file/lxoqpc

Odnośnik do komentarza

Hyhy ja walczyłem 10 godzin z IV i nie pomogło nic innego tylko świeża instalka sysu. Do tego po kolei wszystkie sterowniki, wszystkie uaktualnienia i poszło bezproblemowo. Narazie czekam sobie na Athlona X2, bo na Sempronie 3000+ gra jest daleka od ideału. No i prawdą jest to że procesor jest bardzo ważny bo nie mam praktycznie żadnej różnicy w FPS'ach między rozdzielczościami 1152x864 i 800X600...

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

O tym właśnie gdzieś czytałem, że do gry potrzebny jest...format dysku :lol: Sformatujesz, powgrywasz wszystko od nowa, zainstalujesz GTA i gra hula w miarę przyzwoicie (tzn lepiej niż jakbyś zainstalował ją na "brudny" system). Czyli jednak to prawda :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Gra sama w sobie jest dobra, przeszedłem kilka pierwszych misji i naprawdę fabuła wciąga jak cholera. Szkoda tylko, że "R" raczej podeszli do tematu po macoszemu. Dali na pc ochłap, który imho ma uzmysłowić graczowi, że na piecyku już sobie nie pogra. Inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć faktu, że na full detalach będzie sobie można pograć za pół roku co najwyżej, a obecnie mamy dostępne jedynie delate medium. Ktoś powie, nie samą grafiką człowiek żyje, ale problemy z wyświetlaniem tekstur, czy dziwna praca kamery, to raczej nie zachęca do brnięcia dalej w to "coś" tylko dlatego, że mamy do czynienia z pozycją kultową jakby nie patrzeć. Zawiodłem się ciut na "IV" :] Liczyłem na dużo, dużo więcej, dostałem ochłap z konsoli, który mało tego, że nie pozwala mi grać na moim padzie, to jeszcze nie ma zmienionych menusów z xboxowych (np zamiast space mamy "a" ) itd :) Do tego ta koszmarna optymalizacja gry, problemy z patchem (u niektórych gra w ogóle przestała działać po jego zainstalowaniu), przydługa opcja logowania się na serwerach social clubu... 6,5/10 można by od biedy dać ze względu na sentyment.

Odnośnik do komentarza

Tak jak konsolowej wersji dalbym bez oporow 10/10, tak wersji pecetowej dalbym (gdybym byl recenzentem :) ) bezczelne 3-4/10 - glownie przez co tu duzo mowic niechlujstwo. Z calym szacunkiem, ale ta gra chodzi prawie jak na jakims emulatorze... No dobra, moze troche przesadzam, ale nawet dosc kiepsko zoptymalizowane MMO pt. Age of Conan potrafilo pokazac duze obszary (np. widok 5 km dalej), polygonow bylo zatrzesienie, a jakos to wszystko chodzilo. A juz tlumaczenie, ze High dla przyszlych komputerow :lol: No sorry, ale nie widze, zeby ta jakosc wymagala "komputerow NASA" bo prawda taka, ze akurat pod wzgledem jakosci to jest co najwyzej srednio. Brak AA to juz w ogole no comments choc w sumei nie dziwie sie - jakbym wlaczyl to pewnie gra by stanela w miejscu ;)

 

Nie no, niezle Rockstar zrobil ludzi w bambuko. Bylo wiadomo, ze to kupia, ale podejrzewam, ze wiekszosc ludzi (zwlaszcza w Europie, no bo u nas to jeszcze roznie ze sprzetem) nawet nie rozpatrywala problemu wydajnosci, jesli taki Crysis im hulal na max ustawieniach. Ja tez sie spodziewalem full plynnosci przy jakichs niezlych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że fakt iż nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 1024x768 spowodowana jest faktem, że gra automatycznie blokuje zmianę? Uważa, że moja karta nie pociągnie lepszej grafy tak?

 

Da się to jakoś obejść?

ja mam ustawione 1600x1200... troche tnie przy wiekszych jatkach...[8800gt] ale idzie, do skrotu na pulpicie trzeba dodac pewien parametr, wroce z pracy, wlacze Pieca to napisze

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że fakt iż nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 1024x768 spowodowana jest faktem, że gra automatycznie blokuje zmianę? Uważa, że moja karta nie pociągnie lepszej grafy tak?

 

Da się to jakoś obejść?

 

Utwórz plik .txt o nazwie commandline (czyli commandline.txt) do niego wpisz:

Kod:

 

-norestrictions

-nomemrestrict

-novblank

 

i wklej do folderu z grą (domyślnie C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV)

 

^^ Znaleznione na forumie PCLabu. Ponoć działa. W temacie GTA IV Faq jest też opisane co i jak ustawić

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
Rozumiem, że fakt iż nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 1024x768 spowodowana jest faktem, że gra automatycznie blokuje zmianę? Uważa, że moja karta nie pociągnie lepszej grafy tak?

 

Da się to jakoś obejść?

 

Przeczytać post nr 83 :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...