Skocz do zawartości

Pewnie coś pamiętasz


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

I najważniejsze, skład jakim przyjdzie dysponować mi na początku pracy we Francji. Zaczynamy od bramkarzy, których zastałem aż pięciu :

Arnaud Abidal (Francja, 23) – Na początku będzie zapewne numerem jeden, w klubie jest od dwóch sezonów, co ciekawe zapłacono za niego mniej więcej tyle ile teraz jest w budżecie klubu. Myślę, że da radę z niego zrobić całkiem porządnego bramkarza.

Ronald Favier (Francja, 18) – Beztalencie, na szczęście pierwszego lipca emigruje do Włoch.

Julien Gourein (Francja, 28) – W zeszłym sezonie pierwszy bramkarz. Najchętniej wystawiłbym go na sprzedaż, ale on i tak pierwszego lipca odejdzie do Angers.

Marc Peslier (Francja, 17) – Wychowanek klubu, zobaczymy co z niego wyrośnie.

Stephane Zubar (Francja, 17) – Totalne dno.

 

Podsumowanie : Abidal chyba wystarczy na trzecią ligę, mimo to sprowadzenie golkipera co najmniej równego mu klasą wydaje się koniecznością.

 

Następnie przeszedłem do mało licznej defensywy :

Larry Dja Djedje (Francja, 25, LB/O PS) – Wychowanek Lille, od zeszłego sezonu w Sedan. Świetny zawodnik, w każdym klubie tej ligi byłby czołowym stoperem. Od niego zamierzam zaczynać ustalanie składu tylnich formacji. Jeden z kandydatów na kapitana.

Julien Bokoto (Francja, 20, O PL) – Sztab uważa go za dobrego zawodnika, ja jednak nic szczególnego w nim nie widzę. Na razie i tak nie ma jednak lepszych.

Remy Samassa (Francja, 24, O L) – Jeden z ulubieńców mojego asystenta. Remy na trzecią lige wydaje się być porządnym zawodnikiem, powinien pograć na lewej obronie.

Mounir Lecluse (Francja, 17, O S) – Wychowanek klubu, jakiś tam potencjał widoczny. Jeżeli uda się wzmocnić to wyślę go na sezon do zespołu juniorskiego.

Eddy Chalier (Francja, 25, O S/DP) – Kapitan zespołu i jego wychowanek. Świetny gracz, szkoda że nie mogę go skopiować. Nie wiem jeszcze gdzie będzie grał, czy na stoperze czy w pomocy ale na pewno będzie ważną postacią zespołu. Chyba zostawię mu opaskę kapitana.

Didier Ouattara (WKS, 23, O S/DP) – Na szczęście kończy mu się kontrakt.

 

Podsumowanie : Wzmocnienia są konieczne!! Jeden dobry zawodnik, dwóch jeżeli liczyć Chalier’a.

 

Z wielkimi obawami zabrałem się za przegląd pomocników :

Franck Ecker (Francja, 20, O/P S) – Lista transferowa.

Willy Cygan (Francja, 23, DP) – Zapchajdziura na pozycji defensywnego pomocnika.

Jonathan Clement (Francja, 19, P S) – Wychowanek klubu i już teraz jedna z jego gwiazd, nie sądziłem, że znajdę tu takie talenciki. Gracz z wielkim potencjałem.

Frederic Garcia (Francja, 17, P S) – Piłkarz równy talentem Clement’owi, myślę że za rok lub dwa będzie ważnym członkiem zespołu, w tym sezonie najpewniej będzie rezerwowym.

Cyrille Robin (Francja, 26, P S) – Wg asystenta najlepszy piłkarz zespołu, ja bym się kłócił. Owszem gracz o bardzo dobrych umiejętnościach jak na ta ligę, niestety pierwszego lipca za darmo dochodzi do naszego ligowego rywala Caen.

Moussa Brou (WKS, 18, OP P) – Talent? Zobaczymy, sztab klubu mówi o nim jako o perełce. Będzie dostawał swoje szanse.

Gaetan Chevalier (Francja, 22, OP LS) – Wychowanek klubu i jeden z najlepszych piłkarzy w zespole. Niestety odchodzi za darmo do drugoligowego Stade Brestois, zabić tych którzy nie przedłużyli z nim kontaktu!!

Fabien Barlaguet (Francja, 17, OP LS/N) – Ponoć ogromny talent, jego wycena też o czymś świadczy (325k). Z ciekawością będę się mu przyglądał.

 

Podsumowanie : Mało zawodników, koniecznie potrzebujemy dobrego defensywnego i typowego ofensywnego pomocnika.

 

Na deser zostawiłem sobie napastników, gdzie zastała mnie bardzo miła niespodzianka :

Willy Bidjang (Kamerun, 27, OP L/N, 4/1u21) – Jak na trzecią ligę to jest wielka gwiazda, niestety kończy mu się kontrakt a ofertę złożyło mu Amiens, czy prędzej zaoferowałem mu przedłużenie umowy, oby przystał na moje warunki.

Stephane Bolivard (Francja, 17, N) – Ponoć talent, zobaczymy. Dobry fizycznie, ale zbliżający się sezon spędzi pewnie w drużynie u18.

Jacques Cadiou (Francja, 23, N) – Świetny napastnik, liczę na wiele bramek w jego wykonaniu. Zarezerwuje mu pozycje prawego napastnika.

Matthieu Clavier (Francja, 18, N) – Młody napastnik będzie w tym roku rezerwowym, liczę na szybki wzrost jego umiejętności gdyż na razie nie powala.

Jonathan Grax (Francja, 26, N) – Największa gwiazda zespołu, wychowanek Auxerre wg mojego asystenta sprawdziłby się nawet w Ligue 1! Bardzo na niego liczę, będzie grał na szpicy.

 

Na koniec przejrzałem kadry juniorskie, znów czekało mnie pozytywne zaskoczenie. Sedan posiada mało liczne ale bardzo utalentowane grono zawodników, czuje ze dobrze trafiłem.

Odnośnik do komentarza

Concordię trenuje od 25.7.2009 roku Mirosław Kosowski, to już drugi awans tego klubu z tym trenerem do Ekstraklasy

 

Mistrzostwa Świata 2018 w Hiszpanii :

 

grupa A :

Argentyna – Meksyk 1-0 (Higuain)

Rumunia – Ghana 3-0 (Stancu x2, Sburlea)

Ghana – Argentyna 1-3 (Agouda / Higuain, Gago, Aguero)

Meksyk – Rumunia 1-0 (Vela)

Meksyk – Ghana 2-1 (Andrade, Juarez / Agouda)

Argentyna – Rumunia 2-0 (Higuain, Medina)

Awans : Argentyna, Meksyk

 

grupa B :

RPA – Holandia 1-4 (Ndlovu / Zeefuik x2, Wijnaldum, Tol)

Iran – Serbia 0-0

Serbia – RPA 6-2 (Milic x2, Mrkic x2, Grujic, Kuzmanovic / Nzama x2)

Holandia – Iran 2-0 (Axwijk, Zeefuik)

Holandia – Serbia 1-1 (Axwijk / Mrkic)

RPA – Iran 2-0 (Nzama, N’Kambule)

Awans : Holandia, Serbia

 

grupa C :

Włochy – Arabia Saudyjska 0-1 (Al-Shemmari)

Czechy – WKS 2-3 (Penc, Vyskocil / Oulai, Gnabouyou x2)

Arabia Saudyjska – Czechy 0-1 (Mazuch)

WKS – Włochy 0-1 (Pasquato)

Arabia Saudyjska – WKS 2-0 (Al-Shemmari, Al-Dossary)

Włochy – Czechy 3-2 (Vendrame, Criscito, Rossi / Penc x2)

Awans : Arabia Saudyjska, Włochy

 

grupa D :

USA – Hiszpania 0-2 (Javi Garcia, Aaron)

Anglia – Chile 1-0 (Baines)

Hiszpania – Anglia 2-1 (Bojan, Camacho / James)

Chile – USA 2-3 (Millan, Robles / Ferrari, Altidore x2)

Hiszpania – Chile 2-2 (Javi Garcia, Aaron / Sanchez x2)

USA – Anglia 0-2 (Barnes, Carroll)

Awans : Hiszpania, Anglia

 

grupa E :

Ukraina – Nigeria 1-2 (Szachow / Collins, Edu)

Australia – Niemcy 0-0

Nigeria – Australia 0-1 (Savage)

Niemcy – Ukraina 0-0

Australia – Ukraina 0-1 (Gierasimiuk)

Niemcy – Nigeria 3-1 (Preuss, Krebs, Hampf / Edu)

Awans : Niemcy, Ukraina

 

grupa F :

Kuba – Brazylia 0-2 (Alez Teixeria, Mauricio)

Japonia – Chorwacja 1-1 (Kitamura / Dinjar)

Brazylia – Japonia 0-1 (Kato)

Chorwacja – Kuba 1-1 (Garcia Garcia sam. / Perez)

Chorwacja – Brazylia 0-2 (Mauricio x2)

Japonia – Kuba 2-2 (Sekine, Kitamura / Rico, Perez)

Awans : Brazylia, Japonia

 

grupa G :

Szwajcaria – Kamerun 0-0

Kolumbia – Francja 1-3 (Lindado / Benzema, De Freitas, Menez)

Kamerun – Kolumbia 0-1 (Nazarith)

Francja – Szwajcaria 2-0 (De Freitas, Menez)

Francja – Kamerun 4-0 (De Freitas, Murati x2, Benzema)

Kolumbia – Szwajcaria 2-1 (Falcao, Nazarith / Ciarocchi)

Awans : Francja, Kolumbia

 

grupa H :

Korea Południowa – Szwecja 1-0 (Young-Ki)

Portugalia – Urugwaj 2-0 (Fernandes, Goncalves)

Szwecja – Portugalia 1-1 (Svensson / Joao Moitinho)

Urugwaj – Korea Południowa 3-2 (Aquino, M. Correa, Cuello / Park Yong-Ki, Han Se-Joo)

Szwecja – Urugwaj 1-0 (Tahirovic)

Korea Południowa – Portugalia 1-1 (Park Yong-Ki / Goncalves)

Awans : Portugalia, Korea Południowa

 

Druga runda :

 

Serbia – Argentyna 1-2 (Mrkic / Messi, Insua)

Meksyk – Holandia 0k-0

Arabia Saudyjska – Anglia 0-4 (Dickinson, Sinclair x2, Carroll)

Hiszpania – Włochy 0-2 (Vendrame, Criscito)

Niemcy – Japonia 3-2 (Preuss x2, Flottman / Sekine, Kitamura)

Ukraina – Brazylia 1-4 (Szachow / Pato, Lucas, mauricio, Ilsinho)

Francja – Korea Południowa 1-0 (De Freitas)

Portugalia – Kolumbia 1-1k (Vaz Te/ Nazarith)

 

Ćwierćfinał :

 

Argentyna – Włochy 1-0 (Aguero)

Meksyk – Anglia 0-2 (Sinclair x2)

Niemcy – Kolumbia 2-0 (Krebs, Preuss)

Brazylia – Francja 1-2 (Mauricio / Le Pape, David Luiz sam)

 

Półfinał :

 

Argentyna – Francja 1k-1 (Medina / De Freitas)

Anglia – Niemcy 0-1 (Preuss)

 

o trzecie m-ce :

 

Anglia – Francja 0-0k

 

Finał :

 

Argentyna – Niemcy 2-1 (Correa, Medina / Preuss). Argentyna drugi raz z rzędu zostaje Mistrzem Świata.

Odnośnik do komentarza

Z otwarciem okna transferowego odeszli zawodnicy o których już pisałem, w klubie zaś pojawił się jeden zawodnik zaklepany już wcześniej. Z Ajaccio za 26k Sebastien Mary (Francja, 25, O L). Zawodnik mocno przeciętny by nie powiedzieć słaby, będzie rezerwowym.

 

Już czwartego lipca graliśmy pierwszy sparing. Jako że drużyna była nie skompletowana a ja jej dobrze nie znałem to postanowiłem, że w meczu z amatorskim Annency zespół poprowadzi mój asystent. Zespół pokazał się z dość dobrej aczkolwiek mocno nieskutecznej i niepewnej w tyłach gry, wynik mocno nie satysfakcjonujący – 2-2.

 

Na początku lipca nie czekając na efekty pracy scoutów (w zasadzie na pracę jednego scouta szukającego w kraju zawodników, reszta czeka na zaczęcie się odpowiednich rozgrywek) przeprowadziłem ofensywę transferową korzystając z Internetu i wiedzy zastanego sztabu szkoleniowego na temat zawodników z klubów ligowych i z klubów z czwartej ligi. W wyniku tej ofensywy do klubu dołączyło jedenastu zawodników :

 

Quentin Lucas (Francja, 26, DP) z Paris FC – Pomocnik, który najpewniej będzie rezerwowym. Technicznie drewno, ale jest agresywny, zdeterminowany i walczny.

Eric Tie Bi (WKS, 27, DP, 21/2u21) z Sete za darmo – Były gracz iworyjskiej młodzieżówki na pewno będzie miał więcej szans na grę, wydaje się że będzie pierwszym albo drugim na tą pozycję.

Walid Sassi (Tunezja, 22, OP S) z Dunkerque za darmo – Bardzo dobry technicznie, średni mentalnie i beznadziejny fizycznie. Ciężko będzie o lepszego gracza, więc powinien grać.

Thierry Neveu (DR Konga, 21, O S) z Paris FC za darmo – Bardzo dobry transfer, gdyby skakał wyżej w powietrze to byłby naprawdę klasowym stoperem. Na trzecią ligę gwiazda, co będzie dalej zobaczymy.

Simon Niflore (Francja, 18, OPS ) z wolnego transferu – Wychowanek Le Havre został bez klubu i z kilku ofert wybrał naszą, mam nadzieję że się dobrze rozwinie inaczej za długo w Sedan nie będzie.

Daniel Clavel (Francja, 18, OP L) z wolnego transferu – Wychowanek Clermont będzie rezerwowym na lewym skrzydle, talent ale jego potencjał to tylko dobry skrzydłowy trzecioligowy.

Antoine David (Francja, 24, O S) z wolnego transferu – Przez całą karierę nie zagrał w pierwszym zespole Lorient i odszedł, zapchajdziura na pozycji stopera.

Jean-Christophe Quere (Ghana, 24, N) z wolnego transferu – W zeszłym sezonie nie poradził sobie w Amiens. Ma być zmiennikiem Grax’a.

Sylvain Sanchez (Francja, 19, O/WO P) z wolnego transferu – Młody boczny obrońca, będzie rezerwowym, może się rozwinie do dobrego zawodnika.

Cyril Norbert (Francja, 22, O P) z wolnego transfeu – Wychowanek Caen nie przebił się w swojej drużynie do pierwszego zespołu, mam nadzieje że pokaże w nadchodzącym sezonie swojej pierwszej ekipie że popełniła błąd. Świetny prawy obrońca (oczywiście jak na nasze warunki), zdecydowanie pierwszy skład.

Yoann Thomas (Francja, 21, Br, 1/0u21) – Wychowanek Montpellier zagrał już ponad 20 meczów w Ligue 2, jednak teraz był bez klubu. Z dość wielu ofert wybrał naszą, z czego możemy się tylko cieszyć. Bardzo dobry bramkarz, numer 1 na początku sezonu.

 

Philip Noel znalazł we Francji 43. zawodników, z jego notatek udało mi się wybrać tylko jednego odpowiadającego mi gracza. Z wolnego transferu pozyskaliśmy Alain’a Fisher (Francja, 20, O S/DP), wychowanek Stade Brestois to zawodnik o nieprzeciętnych umiejętnościach, mimo młodego wieku zapewne stanie się jedną z gwiazd zespołu. Przed pierwszym meczem ligowym udało się skompletować całkiem mocną, liczną i wyrównaną ekipę. Martwi przekroczony o 500€ budżet płacowy.

 

Wzmocnić trzeba też było sztab szkoleniowy, pomagać mi będą Robert Prosinecki (Chrowacja, 49, 50/20A), trener), Paul Essola (Kamerun, 36, trener juniorów) i Papa Waigo (Senegal, 34, 13/5A).

 

Z drużyną pożegnało się trzech zawodników. Franck Ecker za 1k odszedł do Red Star 93, ten sam klub kupił od nas za 20k Julien’a Bokoto. Na wolny transfer zwolniliśmy Willy’ego Cygan’a.

 

LM :

Legia – Dinamo Tbilisi 1-0 (Sokalski)

Dinamo Tibilisi – Legia 1-1 (Sokalski)

MyPa – Legia 1-0

pUEFA :

Lechia Gdańsk – Rabotniczki 2-1 (Grzelczak, Kawa)

Portadown – Lech 0-3 (Lelujka, Gołębiewski, Jaroń)

Lech – Portadown 3-0 (Lelujka x2, Radulj)

Rabotniczki – Lechia 0-1 (Kujawa)

Odnośnik do komentarza

Przed otwarciem sezonu zagraliśmy jeszcze dwa mecze z amatorskimi zespołami, w których zaprezentowaliśmy się średnio. W pierwszym tylko zremisowaliśmy 1-1, a w drugim gładko wygraliśmy 3-0. Bramki strzelali. Czwartego sierpnia oficjalnie debiutowałem w roli trenera Sedan, w pierwszej kolejce Francuskiej Ligi Krajowej graliśmy na wyjeździe z Besancon.

 

W pierwszej połowie gospodarze byli częściej przy piłce ale nic im to nie dało, nie stworzyli sobie nawet jednej sytuacji na strzelenie gola. My zaś dawaliśmy koncert gry z kontrataku. Pierwsze okazje mieliśmy już w okolicach piątej minut, niestety obie próby Chalier’a były nieskutecznie, w 9. minucie nasz kapitan zaliczył asystę. Jego fantastyczne prostopadłe podanie pewnie wykorzystał Grax. W dalszej części gry co rusz dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, lecz świetnie bronił Chatalen, który parokrotnie zatrzymał w pojedynku sam na sam Grax’a. W 38. minucie nasz napastnik znów znalazł się w takiej sytuacji, tym razem bramkarz nie zdołał zatrzymać strzału ale go znacznie osłabił, piłka zatrzymała się kilka metrów od linii bramkowej. Z naszym snajperem do piłki pobiegł jeden z obrońców, próbując interweniować pechowo wepchnął futbolówkę do własnej bramki. W drugiej połowie gospodarze byli już na kolanach a my cały czas atakowaliśmy, niestety brakowało skuteczności. Mimo to jeszcze dwukrotnie pokonaliśmy bramkarza przeciwnika. W 59. minucie Clement wspaniale zagrał do Grax’a a ten idealnie wystawił piłkę Cadiou, prawy napastnik posłał piłkę do praktycznie pustej bramki. W 78. minucie wynik po rzucie rożnym ustalił rezerwowy Quere.

 

4.8.2018, Francuska Liga Krajowa

(1/38)Besancon [19] – Sedan [2] 0-4 (Grax 9’, Lemoine sam 38’, Cadiou 59’, Quere 78’)

MoM : Jonathan Grax (Sedan) – 8.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, Neveu, Mary – Chalier, Fisher (66’ Tie Bi) – Clement (66’ Sassi) – Cadiou, Bidjang – Grax (66’ Quere)

 

Pierwszym liderem zostało Caen, które rozgromiło 6-0 Libourne.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie Besancon to bankrut, gdzie mają niziutkie morale, w tym sezonie będzie bardzo ciężko o awans

 

Następny mecz ligowy graliśmy już cztery dni później, w drugiej kolejce podejmowaliśmy Dunkerque. Przed meczem nie byłem w najlepszym nastroju mocno wzburzony wynikami nowego trenera Rubina Kazań, po dwóch pierwszych wygranych teraz moi byli podopieczni przegrali 3 mecze pod rząd! Na wyjeździe 3-1 z Saturnem i dwa mecze u siebie 0-1 z Kubaniem i 1-2 ze Spartakiem Nałczyk. Mecz z gośćmi z Dunkierki graliśmy w nieco innym ustawieniu niż z Besancon, odpocząć dałem Norbertowi, Mary’ego zastąpił w pełni sprawny już Samassa. Zamiast Cadiou na prawym skrzydle wystawiłem Brou.

 

Mecz zaczął się dla nas świetnie, już w trzeciej minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Brou z rzutu rożnego gola strzelił Grax. Po wyjściu na prowadzenie graliśmy beznadziejnie, przewagę mieli goście ale poza niecelnymi strzałami z dystansu nie zagrażali. Do przerwy prowadziliśmy 1-0 w bardzo nudnym meczu. W drugiej połowie staraliśmy się przejąć inicjatywę, niestety w 57. minucie straciliśmy zawodnika. Drugą żółtą kartkę obejrzał Remy Samassa. Grając w dziesiątkę zaledwie dwanaście minut utrzymaliśmy prowadzenie, w 69. minucie gola głową po wrzutce Collota strzelił Leflochmoan. Na szczęście niecałe dziesięć minut później udało nam się wyrwać przeciwnikowi trzy punkty. Sanchez zagrał na lewe skrzydło do rezerwowego młodego Fabiena Barlaguet, ten świetnie zagrał do Quere, strzał reprezentanta Ghany został zablokowany ale świetnie z dobitką zdążył szybki Barlaguet. Gol 17-latka zapewnił nam wymęczone zwycięstwo.

 

8.8.2018, Francuska Liga Krajowa

(2/38)Sedan [3] – Dunkerque [15] 2-1 (Grax 3’, Barlaguet 78’, Samassa cz/k 57’ / Leflochmoan 69’)

MoM : Jonathan Grax (Sedan) – 8.

 

Thomas – Sanchez, Dja Djedje, Neveu, Samassa (57’ cz/k) – Chalier – Clement (58’ Barlaguet), Sassi (74’ Fisher) – Brou, Grax (58’ Quere), Bidjang (90’ ktz)

Odnośnik do komentarza

Wspomniany przez Ciebie leyzer bramkarz to Daniel Kapsa, został przesunięty przez nowego trenera do pierwszego zespołu

 

W pierwszych trzech kolejkach zaplanowano dość mocne natężenie liczby gier, trzy dni po drugiej kolejce odbywała się już trzecia. My graliśmy w niej na wyjeździe z jednym z faworytów do spadku Agde.

 

Mecz z Agde niestety zawiódł swoim poziomem, oglądaliśmy zwykłą mało interesującą kopaninę, której rozstrzygnięcie poznaliśmy w ostatniej doliczonej minucie. Bramkę zwycięstwa w tym wyrównanym meczu strzelił Cadiou, Jacques skorzystał ze sprytnego podania Quere. Po tym wymęczonym zwycięstwie awansowaliśmy na fotel lidera, oprócz nas komplet punktów ma jeszcze tylko Mulhouse.

 

11.8.2018, Francuska Liga Krajowa

(3/38)Agde [20] – Sedan [1] 0-1 (Cadiou 90’)

MoM : Jacques Cadiou (Sedan) – 8.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, David, Mary – Chalier, Garcia – Clement (63’ Fischer) – Cadiou, Barlaguet (73’ Clavel) – Grax (63’ Quere)

Odnośnik do komentarza

LM :

Sampdoria – Legia 4-0

pUEFA :

Basel – Lech 4-0

Lechia Gdańsk – Dinamo Buk. 0-1

Spartak Moskwa – Górnik Zabrze 2-0

 

Po meczu z Agde mieliśmy tydzień odpoczynku przed kolejnym spotkaniem, w czwartej kolejce podejmowaliśmy FC Paris. Stołeczna drużyna to już od 20. lat średniak trzeciej ligi.

 

Bardzo szybko wyszliśmy na prowadzenie, w szóstej minucie świetnego gola strzałem zza pola karnego zdobył Walid Sassi. Szybko strzelony gol ustawił całe spotkanie. Prowadząc jeden zero od czasu do czasu stwarzaliśmy sobie jakieś sytuacje ale marnowali je po kolei Grax, Quere i w samej końcówce meczu Barlaguet. Drugi mecz z rzędu wygrywamy 1-0. Mulhouse przegrało na wyjeździe z Calais 5-1 i jesteśmy samodzielnym liderem.

 

18.8.2018, Francuska Liga Krajowa

(4/38)Sedan [1] – FC Paris [15] 1-0 (Sassi 6’)

MoM : Mathias De Mondo (FC Paris) – 8.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, Neveu, Samassa – Chalier – Clement, Sassi (73’ Fischer) – Cadiou, Grax (21’ Quere), Clavel (73’ Barlaguet)

 

W tym meczu razy doznało dwóch bardzo ważnych zawodników. Clement rozciął rękę (?) i przez to nie zagra w następnym meczu (???). Jonathan Grax złamał żebra co może kosztować go nawet miesiąc bez piłki.

Odnośnik do komentarza

W Szampanii by chyba zabili mnie za picie wina z Burgundii ;) Tylko szampan… :)

 

25. sierpnia graliśmy pierwszy raz mierzyliśmy się z jednym z faworytów do awansu, w Louhans podejmowało nas Louhans-Cuiseaux. Tegoroczny spadkowicz z Ligue 2 wg mediów ma na koniec tego sezonu zająć ostatnie dające awans trzecie miejsce. Dwa dni przed meczem doznaliśmy kolejnej kontuzji w zespole, na tydzień z gry wypadł rezerwowy pivot Tie Bi.

 

W pierwszej połowie zupełnie nie istnieliśmy na boisku a gospodarze robili co chcieli. My ograniczaliśmy się do defensywy, na szczęście w formie był Thomas. Z wielu sytuacji nasz przeciwnik wykorzystał dwie, co i tak można nazwać najniższym wymiarem kary. W drugiej połowie graliśmy już zdecydowanie lepiej, w ostatnich 20. minutach przejęliśmy inicjatywę i zaczęliśmy groźnymi strzałami nękać Erwina Zeleznego, niestety bramkarz rywali bronił bardzo pewnie. W 86. minucie strzeliliśmy gola honorowego, rezerwowy młody napastnik Stephane Bolivard wykorzystał wrzucenie piłki w pole karne przez Chalier’a. Z gry w drugiej połowie jestem bardzo zadowolony.

 

25.8.2018, Francuska Liga Krajowa

(5/38)Louhans-Cuiseaux [9] – Sedan [2] 2-1 (Audrian 15’, Martineau 41’ / Bolivard 86’)

MoM : Stephane Bolivard (Sedan) – 8.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, Neveu, Mary – Chalier, Fischer (68’ Lucas) – Sassi – Cadiou, Barlaguet (68’ Brou) – Quere (58’ Bolivard)

 

Mecz kolejki rozegrał się w Clermont gdzie gospodarze rozjechali faworyta do wygrania naszej ligi Reims aż 6-1!

 

LM :

Legia – Sampdoria 0-2

Odnośnik do komentarza

pUEFA :

Górnik Zabrze – Spartak Moskwa 0-1

Lech – Basel 1-1 (Lelujka)

Dinamo Buk. – Lechia Gdańsk 1-0

 

W meczu o Superpuchar Europy zabrakło emocji, Rubin Kazań zawiódł na całej linii i został gładko ograny przez Chelsea 3-0. Pierwszego września graliśmy mecz na szczycie z trzecim w tabeli Mulhouse.

 

W pierwszej połowie praktycznie nic się nie działo, kibice naprawdę przeżywali męczarnie. Jedynie trochę emocji dał strzał w słupek Clement’a. W drugiej połowie jednakże pokazaliśmy kawałem pięknego futbolu, goście zostali daleko w tyle. Prowadzenie objęliśmy w 53. minucie, Cadiou wycofał piłkę przed pole karne do Clement’a, nasz młody pomocnik pięknym strzałem umieścił ją w siatce przy długim słupku bramki. Siedem minut później znów strzeliliśmy bramkę po uderzeniu zza pola karnego, pięknym technicznym strzałem z 18. metrów popisał się Sassi. Na trzeciego gola czekaliśmy do 72. minuty, Chalier kapitalnie zagrał prostopadłą piłkę do wprowadzonego chwilę wcześniej Bolivarda, młody napastnik uciekł obrońcom i po minięciu bramkarza strzelił gola. To drugie trafienie w drugim kolejnym meczu tego młodego napastnika! W 79. minucie po błędzie jednego z defensorów gości wynik meczu na 4-0 ustalił Cadiou.

 

1.9.2018, Francuska Liga Krajowa

(6/38)Sedan [2] – Mulhouse [5] 4-0 (Clement 53’, Sassi 60’, Bolivard 72’, Cadiou 79’)

MoM : Jacques Cadiou (Sedan) – 8.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, Neveu, Samassa – Chalier – Clement (61’ Garcia), Sassi (72’ Fischer) –Cadiou, Quere (61’ Bolivard), Clavier

 

Dzień po meczu do klubu przyszedł faks z Reims, lokalny rywal i znienawidzony przez naszych kibiców zespół chciałby w ramach dżokerowego okienka transferowego zakupić naszego kapitana Chalier’a. W zasadzie równie dobrze mogliby chcieć mieć w swoim składzie gwiazdę Interu Mirko Bevandę…

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości spojrzałem na ruchy transferowe Rubina Kazań po moim odejściu. Załamałem się. Klub opuściło wielu zawodników, w śród nich moje gwiazdy zespołu i spora liczba talentów czekających na swoją szansę. Co do gwiazd, Andriej Dołmatow za 12,25M odszedł do Marsylii a Kevin van der Kolk za 11,5M do Zaragozy. Bardziej jednak zasmuciło mnie lekkomyślne pozbycie się takich zawodników jak : Ahmad Ahmad (Zenit), Paweł Dutow (CSKA), Petyo Todorov (Viktoria Zizkov), Siergiej Błagow (Spartak Moskwa), Marian Kutka (Apollon Kal.) czy Milos Jovanov (Partizan). Te chłopaki za parę lat będą rządzić w europejskim futbolu. Oprócz sprowadzonych przeze mnie zawodników klub kupił jednego gracza. Z Zenita za ciężkie pieniądze kupiono wyśmienitego lewego obrońcę Kudriawcewa, tego gracza próbowałem kupić odkąd trafiłem do Rosji lecz mi się nie udało. Reprezentantem Rosji interesowało się wiele mocnych europejskich klubów.

 

Zanim się obejrzałem już minął tydzień i przyszło nam grać w Bajonnie z ostatnim w tabeli Bayonne, które przed sezonem nie zdecydował się na współpracę ze mną. Jako że trzy dni po tym spotkaniu czeka nas bardzo ciężki pojedynek z Clermont to do francuskiej części kraju Basków pojechałem z bardziej rezerwowym zespołem.

 

Pierwsza połowa stała na bardzo niskim poziomie. Oba zespoły stworzyły sobie po jednej ciekawej akcji, my w czwartej minucie byliśmy blisko lecz po podaniu Berlaguet’a pojedynku sam na sam z bramkarzem nie zdołał wygrać Niflore. Kwadrans później zatrzęsła się poprzeczka naszej bramki po uderzeniu Derrara. W drugiej połowie gra była ciekawsze i nadal bardzo wyrównana, nasze akcje były jednak chyba trochę bardziej dopracowane i groźnie. Niestety dobrze w swojej bramce spisywał się Berthome. W 81. minucie nieoczekiwanie gospodarze wyszli na prowadzenie, szybką kontrą celnym strzałem wykończył Testa. Na szczęście udało uratować się remis, w 88. minucie po rzucie wolnym pośrednim ładnego gola strzelił młody Berlaguet. Remis to niezbyt zadowalający wynik. Calais nie grało i tym remisem wysunęliśmy się na czoło tabeli.

 

8.9.2018, Francuska Liga Krajowa

(7/38)Bayonne [18] – Sedan [1] 1-1 (Testa 81’ / Barlaguet 88’)

MoM : Fabien Barlaguet (Sedan) – 8.

 

Abidal – Sanchez, Dja Djedje, David, Mary – Garcia, Lucas – Niflore (69’ Clement) – Brou (59’ Clavel), Barlaguet – Quere (45’ Bolivard)

 

Moussa Brou nabawił się w tym meczu urazu stopy, który eliminuje go na 2/3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Trzy dni po remisie z Baskami graliśmy u siebie z silną p[personalnie aczkolwiek trochę nieobliczalną jeżeli chodzi o grę i wyniki drużyną, Clermont. Wśród czołowych zawodników gości jest dobrze znany mi Khalid Kersanne, z tym prawym obrońcą swego czasu pracowałem w Monopoli.

 

Mecz zaczęliśmy od stosunkowo szybko strzelonej bramki. W dziewiątej minucie Sassi idealnie rozegrał piłkę do Cadiou, ten na szybkości wpadł w pole karne i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza rywali. Niestety prowadzenie utrzymaliśmy ledwie pięć minut, do remisu po rzucie rożnym doprowadził doświadczony napastnik Jackson Mendes. Po wyrównaniu goście śmielej zaatakowali czym zepchnęli nas do defensywy, na szczęście radziliśmy sobie bardzo dobrze i Clermont nie było w stanie strzelić drugiej bramki. W 31. minucie zaatakowaliśmy po raz drugi i strzeliliśmy drugiego gola. Sassi kapitalnie pograł w trójkącie z Quere, w efekcie tej gierki czarnoskóry napastnik znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie tę sytuację wykorzystał. W doliczonym czasie gry strzeliliśmy gola do szatni. Landry Bonnefoi fatalnie wybił piłkę z piątki, futbolówkę przejął Sassi. Tunezyjczyk wpadł w pole karne i skierował piłkę do siatki. W drugiej połowie goście zdecydowanie przeważali ale zdołali tylko raz pokonać naszego bramkarza. W 66. minucie po dośrodkowaniu Kersanne bramkę głową strzelił Giraud. Odnosimy bardzo szczęśliwe i ważne zwycięstwo.

 

11.9.2018, Francuska Liga Krajowa

(8/38)Sedan [1] – Clermont [9] 3-2 (Cadiou 9’, Quere 31’, Sassi 45’ / Mendes 14’, Giraud 66’)

MoM : Walid Sassi (Sedan) – 8.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, Neveu, Samassa – Chalier – Clement, Sassi (69’ Fischer) – Cadiou, Quere (70’ Clavier), Clavel (70’ Berlaguet)

 

EME :

Polska – Wyspy Owcze 4-0 (Janczyk, Kamiński, Korzym x2)

Odnośnik do komentarza

Mamy bardzo dużo szczęścia

 

Początek pracy we Francji można nazwać udanym, co prawda gramy bardzo szczęśliwie, ale pokazujemy iż potrafimy temu szczęściu pomóc. Bardzo kicze, że znów dobrze mu pomożemy w meczu dziewiątej kolejki na wyjeździe z Calais. Calais jest tuż za nami w tabeli i co więcej mają rozegrany mecz mniej.

 

I rzeczywiście w pierwszej połowie mieliśmy troszkę szczęścia. Ogólnie pierwsze trzy kwadranse przebiegały pod zdecydowane dyktando gospodarzy, w 14. minucie objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie Bru wykorzystał lider klasyfikacji strzelców Gouamene. Osiem minut później doprowadziliśmy do remisu, głową w pole karne zagrał Cadiou, do piłki dość szczęśliwie w wyniku nie zdecydowania stoperów rywala doszedł Quere, nasz napastnik wykorzystał sytuacje! Do końca pierwszej połowy gospodarze atakowali, lecz my idealnie neutralizowaliśmy ich akcje. Druga połowa to już koncert naszej gry defensywnej i pokaz skuteczności. Na prowadzenie wyszliśmy już w 47. minucie, Fischer skutecznie dobił obroniony strzał Clement’a rzutu wolnego. Chwilę później mogło być 1-3, ale Barlaguet nie wykorzystał dogodnej sytuacji stworzonej mu przez Quere. Po tej sytuacji nastał nudniejszy moment spotkania, który przerwaliśmy w 73. minucie trzecim golem! Wprowadzony chwilę wcześniej Tie Bi kapitalnie zagrał prostopadle do Quere, ten szybko odwrócił się z piłką w stronę bramki i uderzył po długim rogu!! Ostatnie minuty to wściekłe ataki gospodarzy, lecz my kapitalnie się broniliśmy, z dobrej strony pokazał się też Thomas. Odnosimy kolejne szczęśliwe aczkolwiek chyba zasłużone zwycięstwo!

 

15.9.2018, Francuska Liga Krajowa

(9/38)Calais [4] – Sedan [1] 1-3 (Gouamene 14’ / Quere 22’ 73’, Fischer 47’)

MoM : Jean-Christophe Quere (Sedan) – 9.

 

Thomas – Norbert, Dja Djedje, Neveu, Mary – Fischer (72’ Tie Bi), Chalier – Clement (63’ Sassi) – Cadiou, Barlaguet (72’ Clavier) – Quere

 

Trzy dni później rozegrane zostały dwa zaległe spotkania. Calais rozgromiło u siebie Stade de Reims aż 6-2 i powróciło na drugie miejsce. Drużyna z Reims prezentuje się na razie tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...