Skocz do zawartości

Pewnie coś pamiętasz


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

16. listopada my i Zenit odrabialiśmy zaległości z Ligi Mistrzów, podejmowaliśmy PSV. Przed tym meczem ukazał się nowy ranking światowy, liderem pozostała Argentyna, my po dwóch ostatnich porażkach spadliśmy na 19. miejsce. Kolejny kompromitujący spadek zaliczyła Polska, Biało-Czerwoni spadli już na 64. miejsce! Przed meczem z Holendrami uzgodniliśmy transfer młodego i cholernie utalentowanego obrońcy Pedro. Młody Brazylijczyk niestety zbytnio się rozkaprysił i chętnie przystałem na ofertę Fluminense opiewającą na 7,5M€ i 30 z następnego transferu. Pedro przybył do nas w tym roku za 75k z …Fluminense! Jego miejsce w kadrze zajmie Anglik Andy Hadley.

 

Mecz zaczął się dla nas wyśmienicie! Już po piętnastu minutach walki z mistrzami Holandii wygrywaliśmy okrągłe 4-0!! Na prowadzenie wyszliśmy już w drugiej minucie gry, Skaug przejął piłkę od Bagałtdinowa i atomowym uderzeniem nie dał szans Gomesowi. W 10. minucie Norweg strzelił drugiego gola, wykorzystał podanie Beauvue, które zakończyło imponującą dwójkową akcję. Trzy minuty później nasz napastnik cieszył się z hat-tricka. Imrekow odebrał piłkę Krasiciowi i natychmiast posłał ją do Skaug’a, który nie zmarnował okazji sam na sam. Czwartą bramkę strzelił Claudio Beauvue, Francuz wykorzystał znakomite zagranie najlepszego na boisku Skaug’a. Po strzeleniu czterech goli w tak szybkim czasie mój zespół trochę zwolnił tempo, co pod koniec pierwszej połowy wykorzystali goście. W 39. minucie strzałem z linii pola karnego naszego bramkarza pokonał Lodi. Druga połowa była wyrównana i prowadzona w szybkim tempie, jednak skończyła się bezbramkowym remisem. Mecz ostatecznie zakończył się naszym świetnym zwycięstwem 4-1!

 

16.11.2016, Liga Mistrzów gr. C

(4/6)Rubin [2] – PSV [4] 4-1 (Skaug 2’ 10’ 13’, Beauvue 15’ / Lodi 39’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Mandziuk, Starkow – Negro – Imrekow (65’ Yusuf), Luniew (82’ Czełcow) – Beauvue, Skaug (82’ Flores), Bagałtdinow

 

Za zwycięstwo otrzymaliśmy oczywiście 600k.

Odnośnik do komentarza

19. i 23. listopada reprezentacja Urugwaju grała towarzysko z Cyprem (W) i z WKS (D). Niestety w urugwajskiej piłce nie pojawiła się żadna nowa gwiazda więc żaden nowy gracz w kadrze się nie pojawił, jedynie mogłem zobaczyć jak po transferze do Primera Division prezentuje się Pablo Peralta. W meczu rozegranym na Cyprze nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, ale na szczęście uniknęliśmy kompromitacji i wygraliśmy 1-2. Bramki po dośrodkowaniach strzelili Aquino i Albin (zawodnik Murcii rozegrał bardzo dobry mecz czym znacznie awansował w moim prywatnym rankingu). Następny mecz graliśmy na wypełnionym po brzegi stadionie w Montevideo z mistrzami świata z 2010 roku. Jednakże z mojej mistrzowskiej ekipy ostało się niewielu zawodników. Urugwaj rozegrał wspaniały mecz! Drużyna z Afryki została po prostu z boiska zmieciona, zagraliśmy pewnie i efektownie i zasłużenie wygraliśmy 5-0. Klasę pokazał Edison Cavani, który zdominował stoperów rywali i strzelił 3 piękne gole. Pozostałe bramki były autorstwa Ignacio Correi (to pierwszy gol młodego stopera w kadrze!) i kapitana zespołu Martineza.

 

Cztery dni po meczu reprezentacji w Kazaniu podejmowaliśmy zespół Amkara Perm. Ligowy średniak to już nasz ostatni ligowy rywal w tym sezonie, ten mecz miał być przypieczętowaniem mistrzostwa. Trzy dni po tym spotkaniu czeka nas bardzo ważny mecz z Lazio więc na mecz 30. ligowej kolejki desygnowałem do gry rezerwowy skład.

 

Mecz niestety zawiódł, goście byli za słabi by nam zagrozić a mój zespół nie potrafił tej słabości wykorzystać. Na szczęście o bezbramkowym remisie nikt długo nie pamiętał, po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęła się feta!!!

 

27.11.2016, Premier Liga

(30/30)Rubin [1] – Amkar [8] 0-0

MoM : Alieksandr Nikonow (Rubin) – 7.

 

Bałow – Aniukow, Nikonow, Krug, Starkow – Yusuf – Gonzales, Szatow (45’ Samochin) – Czełcow, Flores (45’ Bagałtdinow), Suchow (75’ Luniew)

 

Za mistrzostwo Rosji otrzymaliśmy 450k, do tej kwoty musieliśmy dołożyć jeszcze 75k by wypłacić zawodnikom i trenerom (w tym mojej osobie) premie. Stig Are Skaug został wybrany najlepszym obcokrajowcem Premier Ligi a Nukri Rewiszwili najlepszym bramkarzem. Rubin Kazań zdominował także jedenastkę sezonu, aż siedmiu naszych graczy się w niej znalazło! Są to Rewiszwili, Sidnei, Mandziuk, Starkow, Luniew, Bagałtdinow i Skaug.

Odnośnik do komentarza

Większe świętowanie mistrzostwa musieliśmy sobie odłożyć na później bowiem ostatniego dnia listopada podejmowaliśmy Lazio w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów. W tym meczu nie mogłem skorzystać z zawieszonego Starkowa, zastąpił go odchodzący z zespołu Pedro.

 

Pierwsze 15 minut spotkania to okres ataków gości, którzy stworzyli sobie trzy całkiem niezłe okazje, ale Baxter, Genesio i Vailatti musieli uznać wyższość Rewsziwlego. Te niewykorzystane sytuacje oczywiście się na Włochach zemściły. W 20. minucie wyszliśmy na prowadzenie, Luniew ze Slaug’em przeprowadzili przed polem karnym cudowną akcję którą wykończył Bagałtdinow. Trzy minuty później podwyższyliśmy. Witalij Luniew popisał się genialnym podaniem w pole karne do Skaug’a, który uciekł obrońcom, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Wynikiem 2-0 zakończyła się pierwsza połowa. w drugiej połowie rozwścieczeni goście non stop starali się atakować, ale robili to strasznie chaotycznie a jak już udało im się coś stworzyć to na ich drodze stawał niesamowity Rewiszwili. My zaś graliśmy swoje czego efektem były dwie kolejne bramki strzelone przez Skaug’a. W 55. i 62. minucie nasz norweski super snajper skwapliwie korzystał z świetnych zagrań Beauvue. W 84. minucie goście strzelili honorowego gola, po rzucie rożnym bramkę strzelił rezerwowy pomocnik Cabaye.

 

30.11.2016, Liga Mistrzów gr. C

(5/6)Rubin [2] – Lazio [4] 4-1 (Bagałtdinow 20’, Skaug 23’ 55’ 62’ / Cabaye 84’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei (41’ Santos), Mandziuk, Pedro – Negro – Imrekow (74’ Yusuf), Luniew (74’ Czełcow) – Beauvue, Skaug, Bagałtdinow

 

PSV – Porto 2-3

 

Za zwycięstwo otrzymaliśmy 600k, wciąż mamy szansę na wygranie grupy, by to osiągnąć będzie trzeba wygrać na wyjeździe z Porto. 29 goli w sezonie i 10 nagród piłkarza meczu Skaug'a to nowe klubowe rekordy, Norweg wymazał rekordy legendy klubu Kabze Hasana.

Odnośnik do komentarza

Trzeciego grudnia w Krasnojarsku graliśmy z Metalurgiem zaległe spotkanie siódmej rudny Pucharu Rosji. Jak zwykle mieliśmy nie mało problemów w meczu z drugoligowcem ale ostatecznie poradziliśmy sobie i wygraliśmy 2-3 (Starkow sam 29‘, Ignathev 74’ / Flores 4’ 44’, Borysow 102’). Jak widać potrzebowaliśmy dogrywki…

 

Oddałem swoje głosy w wyborze piłkarza roku wg FIFA, moja trójka wygląda tak : 1. Andy Carroll (Anglia, Chelsea, 5 punktów), 2. Mirko Bevanda (Słowenia, Inter, 3 punkty), 3. Francois De Freitas (Francja, PSG, 1 punkt).

 

pUEFA :

Legia – Osasuna 1-3 (Gawęcki)

 

Trzynastego grudnia graliśmy ostatni mecz w roku 2016, na stadionie Estadio Dragao wicemistrzowie Portugalii Porto podejmowali nas w meczu na szczycie grupy C. Jeżeli wygramy to wygramy całą grupę, inny wynik daje pierwsze miejsce Portugalczykom.

 

Pierwsza połowa od początku była bardzo wyrównana z małym akcentem na gospodarzy. Mecz był ciekawy i prowadzony w żwawym tempie, brakowało jednak sytuacji tak więc nic dziwnego, że pierwszego gola kibice zobaczyli dopiero w 35. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Quaresma a bramkę dla gospodarzy strzelił Stepanov. Z prowadzenia rywale cieszyli się ledwie dwie minuty, do remisu po świetnym dośrodkowaniu Bagałtdinowa doprowadził niezawodny Skaug. Niestety nie udało nam się dotrzymać z remisem do przerwy, w 45. minucie fantastyczną solową akcję pięknym strzałem nie do obrony zakończył Rafael. Drugą połowę rozpoczęliśmy z przytupem, w 48. minucie Stig Are Skaug ponownie doprowadził do remisu, tym razem wykorzystując wspaniałe podanie od Luniewa. Po stracie gola Porto zaczęło atakować w poszukiwaniu wygranej, ale zabrakło im akcji i skuteczności, mecz zakończył się więc korzystnym dla Portugalczyków remisem.

 

13.12.2016, Liga Mistrzów gr. C

(6/6)Porto [1] – Rubin [2] 2-2 (Stepanov 35’, Rafael 45’ / Skaug 37’ 48’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 8.

 

Rewiszwili – Aniukow, Sidnei, Mandziuk, Starkow – Imrekow (81’ Szatow), Gonzales – Luniew (73’ Yusuf) – Beauvue, Bagałtdinow (73’ Czełcow) – Skaug

 

Lazio – PSV 3-1

 

Do 1/8 finału LM awansował także Zenit, który w swojej grupie musiał uznać wyższość Fiorentiny ale za sobą zostawił wielki Bayern i dostarczyciela punktów Litex! Rosyjska piłka jest już bardzo silna.

Odnośnik do komentarza

15. grudnia otwarte zostało okienko transferowe w Rosji, w Kazaniu jak zwykle wielki ruch. Klub pozyskał jedenastu zawodników, z których jeden od razu ma stanowić poważne wzmocnienie pierwszego zespołu a reszta dojrzewać w naszych rezerwach. Ową nową gwiazdą jest Adrian Carrizo (Argentyna, 19, OP S, 5/0u21), który trafił do nas z Atletico Paranense za 1,8M€. Adrian to świetny piłkarz, który w przyszłym roku będzie naszą bardzo ważną postacią, brakowało mi takiego pomocnika w kadrze zespołu! A oto dziesiątka przyszłych gwiazd Rubina :

Branislav Radanovic (Czarnogóra, 19, P S, 3/0u21) || Buducnost, wolny

Kees Sabajo (Holandia, 18, N, 4/0u21) || Groningen, wolny

Venelin Ivanov (Bułgaria, 18, N, 5/3u21) || Litex, 250k

Balint Hegyi (Węgry, 18, O S/DP, 3/0A) || MTK, 75k

Stef Simons (Holandia, 18, O LS, 3/0u21) || Twente, 425k

Francisco Bellon (Szwajcaria, 19, DP, 1/0u21) || Zurych, 120k

Wiktor Baranow (Białoruś, 18, O/P PS, 1/0A) || BATE, 250k

Djordje Petricevic (Czarnogóra, 20, O/WO P) || Buducnost, wolny

Petr Vecera (Czechy, 18, N, 1/0u21) || Bohemians Praga, 350k

Nedeljko Sabic (Bośnia, 18, OP/N S, 4/1u21) || Zeljeznicar, wolny.

Z klubu odszedł jeden zawodnik, Rinat Strełkow za 150k został sprzedany do Torpedo Moskwa. Z klubu na pewno odejdą jeszcze wystawieni na sprzedaż Krug, Żuk i Assuncao. Z rezerw przesunięci zostali Hadley i nasza nowa gwiazdka środkowy pomocnik Andriej Dołmatow.

 

Po tak wspaniałym sezonie postanowiłem po raz pierwszy z życiu podsumować występy zawodników zespołu! Zaczynamy tradycyjnie od bramkarzy.

 

Alieksandr Bałow – 3 mecze/ 3 stracone gole/ 1 czyste konto/ 0 gracz meczu/ 7.00 – Bramkarz rosyjskiej młodzieżówki nie ma szans na grę w wyjściowej jedenastce (tak samo jak zgraja młodziaków w rezerwach) ale jako żelazny rezerwowy spisuje się wyśmienicie. Interesują się nim m.in. Zenit czy Spartak ale ja go na pewno nie oddam!

Nukri Rewiszwili – 41/37/17/2/ 7.15 – Jednak z gwiazd zespołu, niesamowity bramkarz, który zaskakuje wszystkich. Wydaje się, że umiejętności ma średnie ale na boisku pokazuje klasę światową. Zawsze mogę na niego liczyć, jak nie idzie graczom z pola to on ratuje nam tyłki! Żywa legenda Rubina!

Podsumowanie : Rewiszwili to klasa sama w sobie, w rezerwach mamy kilku świetnie zapowiadających się graczy a do tego wciąż nadzieje mamy z Bałowem. Zero problemów, choć jeżeli znajdziemy jakiegoś utalentowanego młodego łapacza to bez wahania go kupimy.

Odnośnik do komentarza

Prawa obrona :

Aliekandr Aniukow – 12 meczów/ 0 bramek/ 0 asyst/ 0 gracz meczu/ 6.75 – Gracz młody i ciągle rozwijający się, na pewno będziemy mieli w najbliższej przyszłości z niego pożytek. Statystyki z tego sezonu ma dość słabe, ale to tylko rezerwowy. Mieć takiego zmiennika to świetna sprawa!

Walerij Dimitriew – 29/0/2/0/ 6.93 – Młody defensor już zaczyna ocierać się o reprezentację Rosji. Nie żałuje ani centa z wydanych na niego ponad ośmiu milionów euro. Średnia ocen może rewelacyjna nie jest, ale Walerij jest dla nas ważną postacią, a jego główna zaleta to świetna gra w meczach o największą stawkę! Niestety zbyt często zdarzają mu się głupie błędy.

 

Lewa obrona :

Pedro – 7(1)/0/2/0/ 7.13 – Wielki talent, ale niestety także głupi gówniarz. Z początkiem stycznia wraca do Brazylii a ja mogę się cieszyć z dużych pieniędzy jakie na nim zarobimy. Wróżę mu ciekawą przyszłość, nawet w jadrze Kanarków!

Iwan Starkow – 36/2/4/2/ 7.00– W pierwszych dwóch latach gry u nas jedna z gwiazd drużyny, w tym roku tylko solidny zawodnik i choć to nasz nadal najlepszy lewy obrońca muszę zacząć poważniej myśleć o zastąpieniu go kim innym. Strasznie śpieszył się jednak z tym nie będę.

 

Środek obrony :

Sidnei – 37/0/2/0/ 7.35 – Mój najdroższy zakup w karierze, ale nie żałuję tej decyzji! Wielki talent, kapitalny stoper i przyszła gwiazda światowej piłki, i piszę to głęboko w to wierząc! Najlepszy stoper z jakimkolwiek kiedykolwiek pracowałem, a jego umiejętności wciąż idą w górę. Już teraz interesuje się nim kilka klubów z Europy i zza Oceanu ale ja ani myślę go sprzedawać.

Jewgienij Krug – 14/0/0/0/ 6.93 – Przez trzy lata był podstawowym stoperem drużyny i ważną jej postacią, w tym roku jednak przestał odgrywać jaką kol wiek rolę w zespole i niestety musi się z nami pożegnać. Na szczęście rozstajemy się w przyjaźni, pamiętam te momenty kiedy swoją świetną postawą ratował nam skórę.

Alieksandr Nikonow – 7(1)/0/0/1/ 6.88 – Żelazny rezerwowy, wychowanek CSKA niestety na pewien poziom już nie wskoczy i podstawowym stoperem mojej drużyny nigdy nie będzie, ale jako rezerwowy spisuje się bardzo dobrze więc dopóki nie wyprą go gracze z rezerw będzie zawodnikiem najlepszej drużyny w Rosji.

Witalij Mandziuk – 30(3)/2/0/1/ 7.15 – Przyszedł przed tym sezonem i razem z Sidneiem zaczął tworzyć duet stoperów. Doświadczony Ukrainiec ma już ustaloną markę na rynku rosyjskim i w tym sezonie na pewno nie zawiódł, jednak w końcówce zaczęły przytrafiać mu się słabsze mecze. Na drugą połowę roku 2017 szykuję mu następcę.

Odnośnik do komentarza

Defensywny pomocnik :

Ivan Negro – 7(5)/0/0/0/ 6.67 – Słabe statystki i mała średnia, ale Włoch dopiero od tego roku jest naszym graczem i od razu w wyniku buntu Yucela musiałem przerzucić go do podstawowego składu. Ivan wykazuje oznaki talentu i liczę, że w przyszłym roku będzie dla nas ważną postacią.

Alieksandr Samochin – 14(5)/1/2/0/ 6.84 – Od czterech lat w drużynie, w tym roku grał z wszystkich swoich sezonów w Kazaniu najwięcej ale wcale nie najlepiej. Z świetnie zapowiadającego się pivota zmienił się w gracza średniej klasy ze słabą kondycją. Wystawiłem go ostatecznie na sprzedaż a jego miejsce w składzie zajął 20-letni Andriej Bieljakow.

Antonio dos Santos – 6(4)/0/0/0/ 6.50 – Sytuacja bardzo podobna do sytuacji Ivana Negro, Brazylijczyk jednak jest chyba jeszcze bardziej utalentowany! Świetny technicznie i mentalnie musi jeszcze popracować nad atletycznością. W przyszłym roku powinien grać dużo i przede wszystkim dobrze.

Karabacak Yucel – 24/3/2/0/ 7.08 – Turek w tym sezonie stał się kluczową postacią zespołu ale niestety odbiła mu sodówka. Nie lubię takich gwiazdeczek więc bez żalu zgodziłem się na transfer, z początkiem stycznia odejdzie do Zaragozy.

Koseoglu Yusuf – 5(14)/2/4/0 6.74 – W tym sezonie poczynił olbrzymie postępy, umieściłem go wśród defensywnych pomocników, bo na tej pozycji grał najczęściej, ale z powodzeniem gra też jako typowy środkowy pomocnik lub prawy skrzydłowy. Koseoglu posiada duże umiejętności, jest już po debiucie w dorosłej reprezentacji. W przyszłym roku powinien więcej grać w wyjściowym składzie.

Witalij Żuk – 3(1)/1/0/0/ 6.75 – Gracz ukraińskiej młodzieżówki nie przebił się w tym sezonie do składu i przestał czynić postępy, oznacza to listę transferową.

 

Środkowy pomocnik :

Sergio Gonzales – 9(12)/0/2/0 – Etatowy reprezentant Urugwaju bardzo chce zostać kluczową postacią także w klubie, ale jest to dla niego bardzo trudne, rywalizacja jest ogromna! Sergio nie może być pewny gry w wyjściowym składzie, ale jako rezerwowy pasuje mi idealnie. Bardzo dobry zarówno na defensywnym jak i typowym środkowym pomocniku.

Assuncao - 3(1)/0/0/0/ 6.50 – Wg mojego asystenta wielki talent, ale dla mnie już nie bardzo. Nie przebił się do składu a do tego do klubu dołączył Carrizo. 21-letni Brazylijczyk musi więc szukać nowego klubu.

Wiktor Imrekow – 33(2)/5/7/3/ 6.97 – Od czterech lat ważna postać w zespole, miniony sezon jest jednak jego najgorszym w Kazaniu. Witkorowi zaczyna chyba powoli brakować sił, atleta nigdy nie był. Doświadczony pomocnik niestety w przyszłym sezonie straci pozycję w zespole, ale wciąż będę liczył na jego ogromne doświadczenie.

Kevin Marshall – 5(4)/0/1/0/ 6.78 – Mój sztab mówi o nim w samych superlatywach, ale niestety nic z tych walorów opisywanych przez moich trenerów nie pokazał na boisku. Może wynika to z tego, że dostawał szansę tylko w środku pola? Ale na pozycji napastnika nie miałby żadnych szans. Pierwszego stycznia wraca do Anglii.

Oleg Szatow – 10(12)/3/2/0/ 6.86 – Po dwóch latach dobrej gry w pierwszym składzie stracił miejsce i przejął rolę rezerwowego, z której znakomicie się wywiązał. Jeden z moich ulubionych zawodników, zawsze mogę na niego liczyć!

Ilja Czełcow – 12(21)/3/1/1/ 6.81 – Niestety dla niego nie gram typowymi napastnikami, nie jest on zbyt wysoki żeby grał jako wysunięty snajper a na skrzydłach minimalnie przegrywa rywalizację. Najwięcej szans dostaje jako środkowy pomocnik i w sumie wywiązuje się z tych zadań solidnie, zwłaszcza jak na rezerwowego. Potencjał ma ogromny.

Odnośnik do komentarza

Skrzydłowi napastnicy :

Claudio Beauvue – 20(4)/5/7/1/ 7.21 – Niesamowity piłkarz, Francuz w tym sezonie grał trochę mniej, ponieważ zdecydowanie zwiększyła mu się konkurencja. Wydawało się, ze w tym sezonie nie będzie dla nas już tak ważny, ale on ze swojego poziomu nie zszedł! Istny fenomen i ulubieniec mój i kibiców! Jeden z autorów awansu do 1/8 finału LM!

Dmitrij Bagałtdinow – 30(5)/11/8/5/ 7.17 – Ten sezon miał dużo gorszy niż rok 2015, w którym wręcz miażdżył rywali. Strzelił pięć goli więcej ale za to zaczął dużo częściej asystować kolegom. Dmitrij jednak wciąż jest kluczową postacią zespołu, i nie zamierzam go sprzedawać a pytają się o niego nie tylko kluby z Rosji! Nasz napastnik powoli puka do kadry!

Witalij Luniew – 35(4)/7/14/5/ 7.18 – Kolejny świetny zawodnik, jego 14 asyst w tym roku to nowy klubowy rekord! Witalij jest piłkarzem bez którego nie wyobrażam sobie w tym momencie zespołu, na szczęście nie wzbudził jeszcze zainteresowania klubów zza granicy. W przyszłym roku powinien dostać się do pierwszej reprezentacji Rosji.

Denis Suchow – 5(4)/2/0/1/ 7.11 – Zaskakująco wysoka średnia jak na ilość występów i rolę w zespole. Denis w tym roku okrzepł i zaczyna coraz śmielej walczyć o miejsce w składzie, żelazny rezerwowy na lewym skrzydle.

 

Wysunięci napastnicy :

Miguel Flores – 5(20)/11/5/3/ 6.84 – Poczynił w tym roku wielkie postępy, jako rezerwowy strzelił tyle samo goli co Bagałtdinow! Jego pechem jest jednak nie schodzący z kapitalnego poziomu Skaug, przez co Urugwajczyk na nic więcej jak rolę rezerwowego nie może liczyć. W przyszłym roku powinno być jeszcze lepiej.

Aleksiej Borysow – 1(4)/3/1/1/ 7.00 – Młody snajper w tym roku awansował do pierwszego zespołu i radzi sobie bardzo dobrze. Na swojej pozycji jest trzeci do grania, ale szans będzie dostawał coraz więcej. Pytają się o niego czołowe rosyjskie kluby, ale ten zawodnik nie jest na sprzedaż.

Stig Are Skaug – 33(1)/31/12/11/ 7.62 – Kapitalny sezon norweskiego imperatora, już teraz jest wielkim piłkarzem. Strzelił w tym sezonie fantastyczną ilość 31. goli i do pobicia zostały mu już tylko dwa rekordy, liczby goli w lidze i w jednym meczu, oba należą jeszcze do Hasana. Po fantastycznych występach w Lidze Mistrzów (10 goli i walka o koronę króla strzelców tych rozgrywek) cena za tego piłkarza wzrosła do 20M€!

 

Zarząd ogłosił rozbudowę obiektów młodzieżowych i podpisanie nowej umowy sponsorskiej wartej 1,8M na rok.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że FYM się nie obrazi

 

Do zespołu dołączył kolejny młody zawodnik, za darmo z Sao Paulo pozyskaliśmy Marcio de Oliveire (Brazylia, 18, Br, 4/0u20). Z klubem pożegnał się pierwszy niechciany, Assuncao za 2M + 25% przeszedł do Lokomotiwu Moskwa.

 

pUEFA :

Steaua – Legia 2-0. Legia zajęła czwarte miejsce w grupie i odpadła z Pucharu.

 

Z klubu odszedł pierwszy gracz, który nie był wystawiony na sprzedaż. Młody stoper Lucas Vieira wzbudził zainteresowanie wielu rosyjskich klubów, a że jego skoczność dyskwalifikowała go dla mnie to pozwoliłem mu odejść do Kryljów Sowietow za 1,2M + 50%. Alieksandr Samochin także nie szukał długo klubu, za 750k odszedł do mistrza 1.Ligi Kubania Krasnodar.

 

Odbyło się losowanie pierwszej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, niestety trafiliśmy na strasznie trudnego przeciwnika jakim jest wicemistrz Włoch Inter. Stig Are Skaug został uznany za piłkarza sezonu wg kibiców. W jedenastce Wszech Czasów znalazło się dwóch nowych graczy, są to Stig Are Skaug i Sidnei. Na ławce znaleźli się także dwaj nowi zawodnicy Yucel i Bagałtdinow. Z drużyn juniorskich to drużyny młodzieżowej doszło dziesięciu zawodników, ale tylko dwóm pozwoliłem zostać. Są to środkowy obrońca Oleg Anikin i napastnik Andriej Gonczar.

 

Podsumowanie piłkarskiej jesieni :

Czechy :

1 Sparta Praga

2 Viktoria Zizkov (-9)

3 Slavia Praga (-12)

 

Francja :

1 Lyon

2 Bordeaux (-7)

3 Nantes (-10)

 

Grecja :

1 Panionios

2 PAOK (-0)

3 Levadeiakos (-1)

 

Polska :

1 Wisła

2 Lech (-3)

3 Legia (-4)

 

Serbia :

1 Sevojno

2 Borac (-3)

3 Vojvodina (-4)

 

Ukraina :

1 Niwa Tarnopol

2 Szachtar (-4)

3 Krywbas (-7)

 

Włochy :

1 Lazio

2 Milan (-3)

3 Sampdoria (-4)

Odnośnik do komentarza

Bo żywcem ściągnąłem od niego sposób przedstawienia sytuacji w ligach europejskich :>

 

Pozyskaliśmy następcę Jewgienija Kruga, za 600k z Szynnika pozyskaliśmy stopera młodzieżówki Alieksandra Anisimowa (Rosja, 19, O S, 4/0u21). Początkowo zamierzałem sprowadzić dwóch środkowych obrońców, ale ostatecznie zdecydowałem się przesunąć do pierwszego składu Eirika Larsena.

Pierwszego stycznia otwarte zostało okienko transferowe w większości państw świata, tego dnia z klubem pożegnało się trzech zawodników. Pedro za 7,5M + 30% odszedł do Fluminense, Karabacak Yucel za 6,75M + 20% do Zaragozy a Kevin Marshall za 50% następnego transferu do Sunderland. My zaś pozyskaliśmy w tym dniu jednego zawodnika, za 40k z Tom Tomsk przyszedł do nas Witalij Tjurin (Rosja, 19, N, 1/0u21).

 

Na Mistrzostwa Ameryki Południowej u20 powołania otrzymali Sidnei, Fernando, Marco (Brazylia), Alfonso, Otero (Urugwaj) i Carrizo (Argentyna). Gdy poczytałem trochę o tym turnieju w internecie dowiedziałem się, że media w Brazylii przedstawiają moich piłkarzy Fernando i Marco jako nowych Zinho i Adriano! W tym czasie w Kazaniu trwała transferowa gorączka, z klubu odeszło kolejnych dwóch graczy. Tomasz Wróbel za 500k + 50% został sprzedany do Kryljów Sowietow a Witalij Żuk za 300k poszedł do Arsenala Kijów. Do klubu doszło pięciu nowych młodych graczy :

Antonio Moraes (Brazylia, 19,N, 10/2u20) || Figueirense, 400k

Jose Manuel Lozano (Ekwador, 19, O/WO P, 7/2u20) || El Nacional, 500k

Andriej Gałkin (Rosja, 16, O PL) || Lokomotiw Moskwa, wolny

Gaston Cortes (Argentyna, 18, O S, 8/1u20) || San Lorezno, 600k

Stanisław Michejew (Rosja, 16, O/WO P) || Spartak Moskwa, 400k.

 

Renat Tichonow przeszedł z Herthy do Stuttgart za 10,5M€, w ramach ustaleń między nami a Berlińczykami otrzymaliśmy 2,2M a następne 950k będziemy otrzymywać w ratach. Piłkarze wrócili z urlopów, teraz czas na wielkie przygotowania do dwumeczu z Interem. Najpierw pojedziemy na mini zgrupowanie do Hiszpanii gdzie zagramy jeden mecz towarzyski, następnie sparing z rezerwami i wyjazd na zgrupowanie do Burgas gdzie zagramy trzy mecze kontrolne.

Odnośnik do komentarza

Adrian Carrizo wrócił do Kazania jako nowy młodzieżowy mistrz Południowej Amreyki, kompletna plamę dali za to młodzi Brazylijczycy. Grupę półfinałową przeszli jak burza by w grupie finałowej przegrać wszystkie pięć meczów i zająć szóste miejsce!

 

Hertha sprzedała drugiego naszego byłego zawodnika i znów na tym zarobimy! Dusan Milic również za 10,5M zamienił Berlin na Norymbergę, na wstępnie otrzymaliśmy 800k a 2,4M będziemy otrzymywać w ratach przez następne dwa lata. 29. stycznia rozegraliśmy pierwszy sparing w nowym roku. Jak na klasę rywala i formę zawodników świeżo po urlopie zagraliśmy bardzo dobrze. Prezentowaliśmy się od gospodarzy zdecydowanie lepiej, ale pechowo przegraliśmy 2-1. Bramkę strzelił niezawodny Skaug.

 

Zatwierdziłem skład reprezentacji Urugwaju na towarzyski mecz z Hiszpanią. W drużynie zabraknie kontuzjowanych Albina i Rodrigueza. W styczniu tylko jeden urugwajski zawodnik zmienił klub, Marcel Cuello przeszedł z Livorno do Leverkusen. Najwyraźniej było widać brak pomocnika Valenciennes, do środka pola musiałem przesunąć Martineza przewz co straciliśmy siłę na prawej stronie, gdzie Flores słabo sobie radził. Pierwsza połowa była jednak w naszym wykonaniu bardzo dobra, w 17. minucie Carlos Diogo wyprowadził nas na prowadzenie po zagraniu Martineza. Niestety w 30. minucie wyrównał Torres. W drugiej połowie goście z półwyspu Iberyjskiego jednak nam zdecydowanie odjechali i tylko szczęściu zawdzięczamy, że strzelili wyłącznie jednego gola. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił najlepszy na boisku Torres.

 

Po rozegraniu meczu kontrolnego z rezerwami (3-0) zespół poleciał do Bułgarii, by w Burgas dokończyć przygotowania do sezonu. Zagramy tam trzy mecze, z zespołem poleciał Bayrak Bakal (Turcja, 19, O/WO L, 3/0u21), któremu chce się przyjrzeć z bliska. Besiktas zarobił na nim 300k.

Odnośnik do komentarza

Wyniki meczów rozegranych w Bułgarii :

Bełasica – Rubin 1-3 (Czełcow x2, Bagałtdinow)

Czerno More - Rubin 2-2 (Flores, Skaug)

Czernomorec Burgas – Rubin 2-1 (Sidnei). Wyników nie można nazwać dobrymi, ale zdecydowanie bardziej liczy się dla mnie gra zespołu, która była obiecująca!

 

Ukazał się nowy ranking światowy, Urgwaj spadł w nim na 22. miejsce. Nowym-starym liderem została Portugalia. Wreszcie swoją pozycję poprawiła Polska, która awansowała na 57. miejsce.

 

Sześć dni po ostatnim sparingu rozpoczynaliśmy oficjalnie sezon 2017, w Kazaniu zjawił się wielki Inter Mediolan, obecnie trzeci zespół w Serie A. Liderem ligi włoskiej (ze znaczną przewagą) jest Lazio, które już w tym sezonie Ligi Mistrzów dwukrotnie pokonaliśmy! Liczyliśmy także na sukces w pojedynku z mediolańskim potentatem. W wyjściowym składzie zabrakło miejsca dla Claudio Beauvue i Wiktora Imrekowa, ich miejsce zajęli Adrian Carrizo i Andriej Dołmatow.

 

Mecz zaczęliśmy w niesamowity sposób, już w 14. sekundzie po raz pierwszy zagroziliśmy bramce rywala, po kapitalnym uderzeniu z dystansu Carrizo instynktownie piłkę odbił Mommers. Piłka jednak jak bumerang powróciła w pole karne Włochów, opanował ją Skaug ale jego strzał został zablokowany, piłka spadła jednak pod nogi Bagałtdinowa, który kątem oka spojrzał na holenderskiego bramkarza gości i pewnie strzelił po długim rogu jego bramki!! Po stracie bramki sławny rywal rzucił się do odrabiania strat ale napotkał nasz silny opór, zanim się spostrzegli mecz zamieniał się w wyrównane widowisko! Piłka co rusz kotłowała się albo pod jedną albo pod drugą bramką, a klasę pokazywali zwłaszcza bramkarze. W 30. minucie pogłębiał się horror mediolańczyków, Witalij Luniew wspaniale dośrodkował w pole karne a Stig Are Skaug efektownym uderzeniem w wyskoku a’la Ibrahimovic nie dał szans golkiperowi reprezentacji Oranje. Dwubramkowego prowadzenie jednak długo nie utrzymaliśmy, w 36. minucie Alexis wyrzucił piłkę z autu do nie wiedzieć czemu nie pilnowanego Diogo, brazylijski napastnik nie zmarnował szansy. Wynik 2-1 utrzymał się do przerwy. Większość fachowców zapowiadała, że po przerwie nastąpi Mediolańskie natarcie, które nas zgniecie. Nic takiego się jednak nie stało, mecz dalej stał na bardzo wysokim poziomie, nadal był bardzo wyrównany. W 58. minucie znów uciekliśmy gościom na dwie bramki! Sergio Gonzales wspaniale wrzucił piłkę z głębi pola wprost na głowę Skaug’a, który udowodnił że grę głową opanował perfekcyjnie! Po tej bramce po raz pierwszy w tym meczu zarysowała się naprawdę widoczna przewaga Interu, ale ich gwiazdy jedna po drugiej zatrzymywały się na Rewiszwilim. Nasz bramkarz niestety nie był w stanie obronić wszystkiego, w 74. minucie skapitulował po torpedzie Aquino z 20. metrów. Dłuższe chwile naszej bezczynności w ofensywie wyraźnie zdekoncentrowały bardzo słabą tego dnia linię defensywy wicemistrzów Italii. W 80. minucie za tą dekoncentrację słono zapłacili! Iwan Starkow popisał się ładnym dośrodkowaniem, Skaug wygrał pojedynek główkowy z Zapatą i dograł piłkę do wprowadzonego cztery minuty wcześniej Beauvue a Francuz po minięciu Kolarova pokazał mi, że nawet jako rezerwowy jest dla Rubina niezastąpiony!!! Po strzeleniu czwartej bramki cofnęliśmy się i dzięki koncentracji w defensywie nie pozwoliliśmy rywalowi na zmianę wyniku. Odnosimy wspaniałe, efektowne i historyczne zwycięstwo!

 

22.2.2017, Liga Mistrzów 1. runda eliminacyjna

(1/2)Rubin [ROS] – Inter [WŁO] 4-2 (Bagałtdinow 1’, Skaug 30’ 58’, Beauvue 80’ / Diogo 36’, Aquino 74’)

MoM : Stig Are Skaug (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Mandziuk, Starkow – Gonzales – Dołmatow (76’ Imrekow), Carrizo (76’ Beauvue) – Luniew, Skaug, Bagałtdinow (62’ Yusuf)

 

Zenit swój mecz gładko przegrał 0-3 z Valencią.

Odnośnik do komentarza

Pięć dni po wygranej nad Interem rozegraliśmy ostatni sparing przedsezonowy, w Linzu podejmował nas LASK, który jest świeżo po odpadnięciu z Pucharu UEFA. Zaprezentowaliśmy świetną piłkę i pewnie wygraliśmy 1-4 (Flores x2, Skaug x2). Trzeciego dnia marca do klubu doszedł zawodnik, który musiałem czekać na transfer do nas do swoich osiemnastych urodzin. Chodzi o zakupionego za 90k z Young Boys Sebastiana Schmidta (Szwajcaria, 18, O S, 1/0u21). Media i bukmacherzy ogłosili swoje przewidywania dotyczące mistrzostwa Rosji 2017. Buki twierdzą, że to my jesteśmy faworytem, zaś media wciąż przed nami widzą Zenit.

 

Ósmego marca na słynnym stadionie San Siro podejmował nas Inter w meczu rewanżowym 1. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Dzień wcześniej z tymi rozgrywkami pożegnał się Zenit, który przegrał w Walencji 4-2. Na szczęście w miarę omijają nas kontuzje (urazu doznał tylko młody napastnik Borysow) i w tym meczu mogłem do boju wystawić taki sam skład jak dwa tygodnie wcześniej w Kazaniu.

 

Wszyscy spodziewali się przewagi gospodarzy i rzeczywiście od początku widać było kto jest piłkarsko lepszy, kto ma większe doświadczenie w pucharach i przede wszystkim kto goni wynik. Włosi jednak w zastanawiający sposób marnowali sytuacje a parze napastników Aquino/Diogo nasz bramkarz będzie się śnił przez najbliższych kilka dni. Te wszystkie zmarnowane sytuacje musiały się na nich zemścić, w 28. minucie Carrizo idealnie dośrodkował na krótki słupek gdzie mimo asekuracji Zapaty celnym strzałem głową gola strzelił niezawodny Skaug. Po stracie gola Włosi na chwilę zgaśli by wrócić do ataków w samej końcówce połówki, te ataki również odparliśmy. W drugiej połowie przeciwnik cały czas był w natarciu a my musieliśmy zadowalać się nielicznymi kontrami. Skuteczność jednak nadal nie była po ich stronie! W 63. minucie sami pokomplikowali sobie sytuację, w beznadziejnie głupi sposób Zapata zarobił czerwoną kartkę! Kolumbijski stoper bez piłki kopnął Skaug’a. Mimo straty zawodnika Włosi nie zaprzestali ataku, ostatnie dziesięć minut zapowiadało się mega dramatycznie, gdyż w 78. i 81. minucie w końcu pękliśmy i Inter wyszedł w tym meczu na prowadzenie. Najpierw ze znakomitego dośrodkowania Kompanego skorzystał Sinclair, a następnie rzut karny wykorzystał Kalou. Wiedziałem, że nie mamy już szans na skuteczne zaatakowanie więc kazałem zespołowi się cofnąć i agresywnie bronić wyniku. Grając piątką obrońców i dwójką pivotów przyjmowaliśmy ataki rywala na podwójną gardę, która okazała się szczelniejsza niż myślałem! Inter nie był już w stanie stworzyć sobie okazji strzeleckiej i mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla gospodarzy! Ten wynik promuje nas!! Jesteśmy w ćwierćfinale!!

 

8.3.2017, Liga Mistrzów 1 runda eliminacyjna

(2/2)Inter [WŁO] – Rubin [ROS] 2-1 (Sinclair 78’, Kalou kar 81’, Zapata cz/k 63’ / Skaug 28’) DM : 4-5

MoM : Salomon Kalou (Inter) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Mandziuk, Starkow – Dołmatow (75’ Nikonow), Gonzales – Carrizo (75’ Imrekow) – Luniew, Bagałtdinow (75’ Beauvue) – Skaug

 

W ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzymy się z …Porto, czyli naszym grupowym rywalem, który w fazie grupowej był od nas jednak lepszy! Mimo to wierzę w swój zespół!

 

Do klubu sprowadziłem kolejnego młodego juniora. Fabio (w momencie transferu wyceniany na 2,2M) (Brazylia, 18, O PS,4/0u21) to kolejna młoda brazylijska perełka. Wykorzystaliśmy niedbalstwo władz Cruzeiro i zakupiliśmy go za jedyne 220k!

Odnośnik do komentarza

Trzy dni po historycznym awansie do ¼ finału LM rozpoczynaliśmy sezon w Rosji, jedenastego marca na stadionie Łużniki graliśmy z CSKA o Superpuchar Rosji. Jako że mecz w Mediolanie kosztował nas wiele sił w meczu z stołeczną drużyną pozwoliłem sobie na pare małych eksperymentów w składzie. Szansę gry od pierwszych minut otrzymali zatem Larsen, Hadley i Antonio Santos (jako że mocno zwiększyła się kolonia brazylijska w naszym zespole musiałem niektórym zawodnikom nadać przydomki).

 

W pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany, nasza przewaga (jeżeli w ogóle była) była bardzo skromna. Oba zespoły nie grały super ofensywnie więc nie można było mówić o niesamowitym widowisku. Na prowadzenie wyszliśmy w 28. minucie. Wprowadzony dziesięć minut wcześniej za kontuzjowanego Czełcowa Yusuf mądrze odegrał na skraj pola karnego do Dołmatowa, nasz nowy młody rozgrywający świetnie dostrzegł zbyt wysuniętego Szunina i mocnym strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki! Niestety nasze prowadzenie utrzymało się tylko dziesięć minut, w nasze pole karne idealnie piłkę wrzucił Kombarow a z tego zagrania skwapliwie skorzystał Gadżijew. Jednak jeszcze przed przerwą udało nam się odzyskać prowadzenie. W 43. minucie rzut karny wykonywał Antonio Santos, Brazylijczyk jednak się nie popisał uderzając najpierw wprost w bramkarza a przy dobitce wysoko nad bramką! Bardzo szybko jednak odzyskaliśmy piłkę i jeszcze w 43. minucie gola celnym strzałem z linii pola karnego strzelił Flores. W drugiej połowie goście już w ogóle nie istnieli na zdominowanym przez nas boisku. Graliśmy pewnie i bardzo spokojnie, ale przy tym też nieskutecznie. Z kilku stworzonych sytuacji z gry nie wykorzystaliśmy żadnej a jedynego gola tej połówki strzeliliśmy po stałym fragmencie gry. W 64. minucie po dośrodkowaniu Yusufa z rogu swojego drugiego gola w meczu strzelił Miguel Flores. Po dwóch przegranych finałach wreszcie odzyskaliśmy to trofeum!

 

11.3.2017, Superpuchar Rosji

(1/1)Rubin [PL] – CSKA [PL] 3-1 (Dołmatow 28’, Flores 43’ 64’, Antonio Santos n/k 43’ / Gadżijew 38’)

MoM : Miguel Flores (Rubin) – 9.

 

Rewiszwili – Aniukow, Sidnei, Larsen, Hadley – Antonio Santos – Dołmatow (67’ Gonzales), Luniew (67’ Szatow) – Czełcow (18’ Yusuf), Flores, Bagałtdinow

Odnośnik do komentarza

Ligowy sezon 2017 rozpoczynaliśmy na własnym boisku z średniakiem Premier Ligi Amkarem. Skład bez niespodzianek, ligowy debiut czekał Adriana Carrizo.

 

Oczywiście drużyna gości nie była w stanie z nami rywalizować. Już w siódmej minucie wyszliśmy na prowadzenie, fantastyczne prostopadłe podanie Carrizo na bramkę zamienił Witalij Luniew. Na drugiego gola kibice czekali aż do 36. minuty, drugą ładną asystę zaliczył nasz nowy argentyński ofensywny pomocnik, jego dośrodkowanie z rogu pewnie wykorzystał król pola karnego Skaug. Siedem minut później padł trzeci gol, Luniew świetnie zwiódł obrońców rywala i genialnie dograł do samotnego po lewej stronie pola karnego Szatowa. Wprowadzony w 35. minucie za lekko kontuzjowanego Bagałtdinowa pomocnik bez problemów pokonał bramkarza. W drugiej połowie kontrolowaliśmy sytuację na boisku ale nie strzeliliśmy już żadnego gola, w 63. minucie Carrizo przestrzelił karnego czym popsuł sobie trochę ocenę za ten występ.

 

18.3.2017, Premier Liga

(1/30)Rubin [1] – Amkar [16] 3-0 (Luniew 7’, Skaug 36’, Szatow 43’, Carrizo n/k 63’)

MoM : Witalij Luniew (Rubin) – 8.

 

Rewiszwili – Dimitriew, Sidnei, Mandziuk, Starkow – Yusuf – Dołmatow, Carrizo (79’ Gonzales) – Luniew, Skaug (79’ Flores), Bagałtdinow (35’ Szatow)

 

50 graczy Rubina pojechało na zgrupowania swoich reprezentacji, z czego piętnastu zawodników zostało powołanych do seniorskich reprezentacji. Zatwierdziłem też skład Urugwaju na mecze eliminacyjne z Boliwią i Ekwadorem, nie będę mógł skorzystać z kontuzjowanego Carlosa Diogo.

 

Przed odlotem do Ameryki Południowej zdementowałem spekulacje dotyczące mojego domniemanego przejścia do Lens lub Juventusu.

Odnośnik do komentarza

25. marca Urugwaj grał pierwszy w tym roku mecz o punkty, podejmowaliśmy przeciętną ale potrafiącą sprawić kłopoty Boliwię. W składzie brakowało nie tylko Diogo, w tym meczu musiałem odpuścić Cuello i Rodriguezowi, którzy zjawili się na zgrupowaniu w fatalnej kondycji. W wyjściowym składzie zjawili się więc Ignacio Correa, Miguel Correa i Pablo Alvarez.

 

Mecz był bardzo słaby, i tak naprawdę zaczął się dopiero w 65. minucie kiedy to goście strzelili przypadkowego gola. Nieporozumienie naszej defensywy z zimną krwią wykorzystał Hoyos, był to pierwszy strzał gości w tym meczu. My wcześniej próbowaliśmy coś skonstruować ale niezbyt nam wychodziło. Dopiero strata gola zmotywowała moich piłkarzy do lepszej gry, w 73. minucie świetnym strzałem z 16. metrów drugiego gola w kadrze strzelił Gonzales a trzy minuty później z dośrodkowania Alvareza skorzystał Cavani. Mogliśmy wygrać wyżej.

 

25.3.2017, Eliminacje MŚ (APD)

(11/18)Urugwaj [2] – Boliwia [8] 2-1 (Gonzales 73’, Cavani 76’ / Hoyos 65’)

MoM : Edison Cavani (Urugwaj) – 8.

 

Muslera – Fucile, I. Correa, Godin, Alvarez – Gargano – Gonzales, M. Correa (73’ Suarez) – Martinez, Cavani (87’ Flores), Aquino

 

EMŚ :

Polska – Węgry 3-0 (Pawłowski x2, Błaszczykowski) || Hegyi 90’ [6]

Szwajcaria – Norwegia 2-2 || Skaug 90’ [8] + gol, Larsen 90’ [8]

Białoruś – Rosja 0-0 || Baranow od 82’ [6]

Paragwaj – Ekwador 1-2 || Lozano od 90’ [7]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...