Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Mecz genialny, niech mi tu nie mówi nikt, że Barcelonie nie zależało, bo ja mogę mu pokazać sfrustrowanego Henry'ego, odpychającego Singlara pod koniec meczu, czy parę innych sytuacji, które pokazywały, że Katalończycy naprawdę się wkurzyli. Pokazał to też Guardiola, wystawiając najsilniejszy skład. Chociaż nie da się ukryć, że Opatrzność nad nami czuwała. Z drugiej strony przy odrobinie szczęścia też mogliśmy coś jeszcze walnąć. Na przykład strzał (?) Łobodzińskiego.

 

Chociaż na ogół tego nie lubię robić, poudaję eksperta i powystawiam cenzurki:

Pawełek - 8 - Jak zwykle, kilka interwencji genialnych, kilka takich, po których niemal zszedłem na zawał, ale jak zawsze bez konsekwencji. Czego jak czego, ale szczęścia mu nie brak.

Singlar - 9 - Wymiata gość. Jak kilka razy powiózł Henry'ego, to aż się same ręce do oklasków składały. Baszczyński niech się boi o swoje miejsce w składzie, bo wreszcie ma godnego siebie konkurenta.

Baszczyński - 8 - Świetny występ, parę błędów popełnił, ale jak na nietypową dla siebie pozycję było naprawdę więcej niźli przyzwoicie

Cleber - 9 - Cudowny mecz, blisko perfekcji. Gdyby nie to, że jednak kilka razy zagotowało się pod bramką Pawełka, to byłaby dziesiątka

Brożek Piotr - 9,5 - Ja się pytam Leo: Gdzie jest Brożek??? Ale nie Paweł... Piotr! :D Naprawdę fenomenalny mecz Piotrka, zanim opadł z sił, grał tak, że nie wiem czy jako boczny obrońca przeciwko takiej drużynie jak Barca można zagrać lepiej. Nie do przejścia z tyłu, częste wypady do przodu. Jak dla mnie MoM

Łobodziński - 8 - Niewidoczny raczej, ale jak parę razy pomknął do przodu, to nie do zatrzymania.

Diaz - 9 - Mam wrażenie, że jak by go wystawić na bramce to i tak byłby jednym z najlepszych. Odbierał, rozgrywał - kolejny świetny występ.

Jirsak - 8,5 - naharował się, no i asysta przy golu Clebera

Zieńczuk - 8 - To dalej nie to co widzieliśmy w zeszłym sezonie, ale i tak najlepszy meczu Pana Marka w tym sezonie. Prawie asysta przy "setce" Brożka w pierwszej połowie.

Boguski - 7 - Sorry, ale to nie był jego mecz.

Brożek - 9 - Tym razem gola nie strzelił, ale napracował się niesamowicie. Puyol naprawdę miał wielkie kłopoty by go powstrzymać, gdyby jeszcze tę okazję główką z 5 metrów wykorzystał.

Niedzielan, Małecki, Dawidowski - nie zauważyłem ich obecności, ale za samo uczestniczenie w tym meczu daję im po 7 :D

 

Może trochę przesadziłem z ocenami, ale zrozumcie mnie :). Oby losowanie w PUEFA było korzystne, jak trafimy kogoś z poza tych kilku poza zasięgiem, to go przejdziemy - zobaczycie. I jeszcze jeden pozytyw - żadna plaga kontuzji nam niestraszna, Skorża weźmie byle kogo z Młodej Ekstraklasy i tak go wyrobi, że będzie śmigał jak zawodnik pierwszego składu. jego umiejętność łatania dziur jest doprawdy zadziwiająca.

Odnośnik do komentarza

Hehehehe!! Mój brat dzisiaj powiedział koleżance z pracy wraz z kolegą, że jak Wisła wygra z Barceloną, to jej kratę piwa stawiają :lol: Koleżanka jak to dziewucha niby na piłce się nie zna :keke: I teraz kratę browaru wiszą jej :D Żywią tylko nadzieję że tą kratę razem obrobią :D Że dziewucha nie będzie miała kondycji zrobić ją solo :keke:

Odnośnik do komentarza

Brawa dla Wisły, ale ja jakoś specjalnie nie podniecam się tym wynikiem.

Gdyby w pierwszym meczu było 2:1 dla Barcy, wtedy skalałbym z radości, a tak? Nie wiem z czego się cieszyć, skoro Wisła przegrała w dwumeczu 1:4.

Tak czy inaczej Krakowianie zagrali naprawdę dobry mecz - to nie ulega wątpliwości. Formy Barcelony oceniał nie będę. Powiem jedno, skoro zawodnicy Barcy nie potrafią trafić do pustej niemal bramki z pięciu metrów, to nie świadczy o nich zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza

Nie no cieszyć się można z takiego zwycięstwa na pewno dużo bardziej niż z dobrych meczy przeciwko Liverpoolowi czy Sevilli. Ale cieszy spokój piłkarzy Wisły, wiadomo fajnie wygrać z wielką Barcą ale bez przesady. No i może Barca miala grac na 100% ale na pewno było tak dopiero w ostatnich 20 minutach. Bo nikt mi nie powie że jakby musieli to by nie wygrali.

 

Też nie wróżę wielkich sukcesów Barcelonie w tym sezonie, jakoś nie widzę stylu tej drużyny, mają po prostu świetnych zawodników. Wisła natomiast czeka teraz na mam nadzieje w końcu szczęśliwe losowanie. Bo wygrana u siebie dajmy na to z Milanem ale odpadnięcie z PU to już niewielka pociecha.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
Weźcie też pod uwagę fakt, że Wisła rozegrała już trzy mecze w Orange Ekstraklasie, gdzie Primera Division nie inaugurowała. Pewnie stąd ta nieskuteczność.

 

Wynik dwumeczu 1:4. Faktycznie :)

 

Ja bym się za bardzo nie podniecał takim meczem. My polacy mecze o pietruszkę wygrywamy prawie zawsze :] Co innego z meczami o stawkę :]

Odnośnik do komentarza

Pawelek zagrał na 0 z wielka Barcelona :] cuda powiadam cuda :keke: najbardziej mi sie chcialo smiac jak obronil strzal glowa Pique (?) i pozniej ratowal pilke przed roznym. A dlaczego ? Bo zamiast normalnie zlapac pilke ktora mial na rekawicy to po pawełkarsku ją wypuscil i musial tam sie rzucac jak worek kartofli :) na grzybach na 5 metrze tez byl kilka razy :) ale zagral na 0 i za to wielki szacuneczek ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
Polska prasa nie szczędzi słów pochwały piłkarzom Wisły Kraków, którzy dokonali historycznego wyczynu, wygrywając z Barceloną 1:0. Taka sztuka nie udała się dotychczas w europejskich pucharach żadnej polskiej drużynie.

A oto, co można przeczytać na ten temat we wtorkowej prasie:

 

Przegląd Sportowy: To dzień Białej Gwiazdy

Wisła zakończyła eliminacje Ligi Mistrzów wielkim wyczynem. W Krakowie pokonała Barcelonę 1:0, co oczywiście nie wystarczył do awansu, ale w ten sposób "Biała Gwiazda" dokonała rzeczy historycznej. Jako pierwszy polski zespół, a była to już 12. próba w historii, wygrała z naszpikowaną gwiazdami światowego formatu "Dumą Katalonii".

Sport: Ograli gwiazdy!

Nikt nie zakładał, że Wisła jest w stanie odrobić straty (0:4) z pierwszego meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Mało tego, nikt nie zakładał nawet, że Wisła będzie zdolna wywalczyć jakiekolwiek punkty w rewanżu w Krakowie. A jednak - sukces stał się faktem. Po przepięknej bramce Clebera zespół "Białej Gwiazdy" odniósł historyczny triumf; nigdy wcześniej w żadnych pucharowych rozgrywkach, polskiemu zespołowi nie udała się ta sztuka.

 

Gazeta Wyborcza: Wisła pokonała Barcelonę! I odpadła...

Wisła jest pierwszym polskim zespołem, który wygrał z wielką Barceloną. Wczorajsze 1:0 w Krakowie oznacza jednak, że w Lidze Mistrzów zagrają Katalończycy. Mistrzom Polski został Puchar UEFA.

 

Gazeta Krakowska: Dziękujemy Ci, Wisło!

Wisła walczyła, Wisła "gryzła trawę", Wisła wygrała! I za to krakowianom należą się wielkie brawa, bo pokonanie Barcelony zapisane zostanie w kronikach zespołu.

 

Dziennik Polski: "Barca" pokonana!

Porażka Wisły w Barcelonie 0:4 w pierwszym spotkaniu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i wysokie ceny biletów nie zniechęciły krakowskich kibiców do przyjścia na stadion przy Reymonta i wspierania dopingiem "Białej Gwiazdy". Doczekali się pięknego sukcesu - historycznego zwycięstwa polskiej drużyny nad słynną "Barcą" w europejskich pucharach.

 

Fakt: Wielka "Barca" na kolanach

Nie takie gwiazdy straszne! Wisłą Kraków wygrała z Barceloną 1:0 na pożegnanie z Liga Mistrzów. Szkoda, że wiślacy nie zagrali tak dobrze dwa tygodnie temu na Camp Nou, gdzie polegli 0:4.

 

Jakie to typowo polskie :] Mamy sukces, prawdziwa euforia, zapisujemy sie na kartach historii, my, jako wielcy zwyciezcy...ale odpadamy z eliminacji LM :) Z czego tu się cieszyć ? Z faktu, że w Hiszpanii dostaliśmy 0:4 a mogło równie dobrze być i 0:8 ? Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, "szkoda, że nie zagraliśmy tak dwa tygodnie temu" :lol: Tak się gra jak rywal pozwala... :] Szczególnie będąc w 3 lidze europejskiej, bo nawet do klubów pokroju Szachtara nam dużo brakuje. Dlaczego taka euforia budzi we mnie takie wkurwienie ? Bo misie_pysie siedzące na stołkach i grzejące dupę (mówiąc dosadnie) będą teraz opowiadały znowu o polskiej myśli szkoleniowej itd. Przecież mamy sukces. To nic, że odpadamy, że w dwumeczu prezentujemy sie fatalnie, że odstajemy technicznie od europejskich średniaków. Mamy sukces.

Odnośnik do komentarza

http://darekwolowski.blox.pl/2008/08/Wisla...zwyciezcow.html

 

Bardzo trafne słowa. Wisła zagrała bardzo dobry mecz, ale widać było braki w technice czy szybkości na tle rywali. Choćby w momencie gdy Alves przyjmował na klatkę crossowe podanie na jakieś 60 metrów i piłka spadała mu prosto pod nogi w porównaniu z Łobodzińskim, któremu piłka potrafiła odskoczyć od nogi po mocniejszym, kilkumetrowym podaniu. Wiślacy nadrabiali to jednak ogromną determinacją. Z taką grą mogą na pewno awansować i wyjść z grupy w Pucharze UEFA. Oby tylko dopisało nam w losowaniu szczęście, bo pomyślmy sobie, że gdyby losowanie było pomyślniejsze to Wisła mogłaby teraz być na miejscu Aalborga, Bate czy Anorthosisu, od których jest na pewno mocniejszym zespołem.

Odnośnik do komentarza

Według nieoficjalnego info ;) Wisła trafi na takich rywali jak: Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth.

 

To jest na podstawie rankingu klubów, ułożony wg współczynników, może UEFA nikogo nie zaskoczy i taki właśnie będzie koszyk.

IMO poza Sevillą wszyscy do ogrania, każdy :].

Odnośnik do komentarza
Według nieoficjalnego info ;) Wisła trafi na takich rywali jak: Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth.

 

To jest na podstawie rankingu klubów, ułożony wg współczynników, może UEFA nikogo nie zaskoczy i taki właśnie będzie koszyk.

IMO poza Sevillą wszyscy do ogrania, każdy :].

Przecież Sewillę Wisła ograła nie tak dawno, i to 2 razy ;), trudniejszym rywalem wydają się Anglicy z Portsmouth.

Odnośnik do komentarza
Według nieoficjalnego info ;) Wisła trafi na takich rywali jak: Sevilla, Rapid Bukareszt, PSG, Sampdoria, Portsmouth.

 

To jest na podstawie rankingu klubów, ułożony wg współczynników, może UEFA nikogo nie zaskoczy i taki właśnie będzie koszyk.

IMO poza Sevillą wszyscy do ogrania, każdy :].

Przecież Sewillę Wisła ograła nie tak dawno, i to 2 razy ;), trudniejszym rywalem wydają się Anglicy z Portsmouth.

 

Ograła ale mecz meczowi nie równy, Barce też ograła;), i z liverpoolem remis, z wymienionych drużyn sewilla najmocniejsza. Ale zobaczymy rano i se będziemy gdybać o szansach.

 

Fajnie by było zobaczyć polski zespół w pucharach na wiosnę:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...