Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Reprezentant Słowenii w Wiśle!

 

Andraž Kirm został zawodnikiem Wisły Kraków. W czwartek Słoweniec podpisał z klubem 5-letni kontrakt.

 

Andraž Kirm urodził się 6 września 1984 roku w Ljubljanie. Mierzy 183 cm wzrostu i waży 73 kg. Gra na pozycji lewego pomocnika.

 

Przez ostatnie dni 25-letni pomocnik przebywał na testach w Krakowie. W czwartek podpisał z Wisłą kontrakt, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2014 roku. Jeszcze dzisiaj wróci do Ljubljany, a potem uda się do Grosspetersdorf, gdzie na zgrupowaniu przebywają piłkarze Białej Gwiazdy. Zawodnik świetnie mówi po angielsku. Wybrał też numer koszulki, w jakiej będzie grał w Wiśle – będzie to numer 17. Oficjalna prezentacja piłkarza nastąpi po powrocie drużyny ze zgrupowania w Austrii.

 

„Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu. Wiem, jakie są wobec mnie oczekiwania i jakie cele ma Wisła. Ja pomogę je zrealizować. Wiem, że przejście do Wisły to dobra decyzja” – powiedział tuż po podpisaniu umowy nowy zawodnik Białej Gwiazdy.

 

Andraž Kirm od 2005 roku był zawodnikiem słoweńskiej drużyny NK Domžale, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo Słowenii oraz wicemistrzostwo. 25-letni pomocnik rozegrał więc w słoweńskiej ekstraklasie ponad 120 meczów i strzelił łącznie 22 bramki. W poprzednim sezonie, który NK Domžale zakończyło na 5. miejscu, Kirm strzelił 7 goli.

 

Słoweniec ma również za sobą występy w europejskich pucharach. Rozegrał w nich 10 spotkań (dwa w eliminacjach do Pucharu UEFA oraz osiem w eliminacjach do Ligi Mistrzów).

 

Kirm gra również w reprezentacji Słowenii. Za sobą ma 17 występów w kadrze swojego kraju. We wrześniu 2008 roku zagrał w meczu Polska - Słowenia (1:1) w ramach eliminacji do MŚ 2010, który odbył się we Wrocławiu.

 

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/...lowenii_w_wisle

Odnośnik do komentarza

Jest gdzieś ile za niego zapłacili? Widać u nas pełen profesjonalizm, że jednym się mówi, że mamy problemy finansowe i odsyła prawie kupionego Bozoka, by 2 dni później kupić gościa, który koszotwał pewnie ok.400 k euro (o takiej kwocie mówiło się w trakcie spekulacji), czyli 4 razy więcej, jeszcze parę razy tak zrobią i nikt nie będzie chciał z nami negocjować. Ale z samego transferu bardzo się ciesz, bo CV odpowiednie jak na Wisłe.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że gość powinien spokojnie zastąpić Zieńczuka i to nawet aż nadto. Pamiętam że w naszym meczu ze Słowenią prezentował się naprawdę nieźle, nasi defensorzy mieli z nim sporo kłopotów. Na nasze warunki wydaje się być naprawdę poważnym wzmocnieniem.

 

Trzeba koniecznie poszukać jakiegoś prawego obrońcy, bo Singlar ma problemy ze zdrowiem, a alternatywy nie mamy.

 

EDIT: Co do Jopa - rzecznik Wisły zaprzeczył, że klub negocjuje z Jopem, czyli obawiam się, że coś jest na rzeczy :/

Odnośnik do komentarza

Powód rezygnacji z Bozoka jest tak oczywisty, że aż szkoda klawiatury, żeby to wyjaśniać, ale mimo wszystko Wam napiszę - Wisła miała upatrzonych dwóch graczy za Zieńczuka -> tańszego, słabszego Bozoka i droższego, lepszego Kirma. Negocjowała w sprawie obu, udało się szybciej dograć Bozoka, ale klub czekał, żeby zobaczyć jak rozstrzygnie się sytuacja Kirma. Okazało się, że się uda sprowadzić Słoweńca, więc kulturalnie zrezygnowano z Bozoka. Tyle.

Odnośnik do komentarza

http://tsw.com.pl/index.php?dzial=news&id=5165

 

Brazylijczyk David Braz z Panathinaikosu blisko półrocznego wypożyczenia do Wisły, do tego Wisła będzie mogła wykupić go za 400 tys. euro. Interesowaliśmy się nim podobno zimą, z tego co pamiętam, to może grać na środku lub na prawej stronie obrony.

 

Szczerze mówiąc, niezbyt optymistycznie zapatruję się na transfer zawodnika, od którego więcej grał nawet Wawrzyniak :>. Ale pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Ja tak z ciekawości - Jop jest w Wiśle? :> Wbiłem na transfermarkt i tam jest jego nazwisko.

 

Proszę o odpowiedź osoby zorientowane.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale zdaniem transfermarkt w Wiśle są też David i Kurto, a ich Wisła chyba nie kupiła [nie przypominam sobie potwierdzenia :-k] :-k

Jesli chodzi o Kurto to on akurat zawodnikiem Wisły jest i z tego co kojarze to nawet do Austrii pojechal z nimi

Odnośnik do komentarza

Kurto to obecnie 3 bramkarz Wisły po Pawełku i Cebanu, ale, że Moładawianina może zabraknąć (loan do Bytomia być może), a nie wiadomo co z Nurkoviciem i innymi testowanymi to w najgorszym przypadku (mało realnym) może awansować na rolę zmiennika (oby nie :D).

 

Jop o tyle realny, że chodzi o pozycję rezerwowego stopera, a nie pierwszego. Taka rola Jopa mi osobiście pasuje, bo wątpie, aby znaleźli lepszego zmiennika (oczywiście na 1 skład się z wiadomych przyczyn nie nadaje, ale już w razie kontuzji Marcelo czy Głowy to na te parę meczy starczy, zawsze lepiej niż kombinowanie z Singlarem czy Diazem). Ale oczywiście nie podpisał do tej pory żadnego kontraktu, więc transfermarket w tej sprawie kłamie.

 

Z Brazem to może być plota, ale faktem jest, że Wisła ostatnio współpracuje z tym Peraltą, a David jest w PAO rzerwowym bez sznas na grę i mógłby chcieć przez te pół roku poobijać się w pucharach (mało realne, żebyśmy chociaż do 4 rundy eliminacji nie doszli) i wrócić do Grecji. A u nas spokojnie miałby pierwszy skład na prawej obronie, a może grać też na środku defensywy. A CV jak na Wisłę ma bardzo dobre i za pewne reprezentuje podobny poziom co Marcelo.

 

Co do Bozoka to Wisła sobie przez takie akcje psuje opinię w różnych klubach, podobnie postąpili bodaj w sprawie Hajducha, który już był niby przyklepany, a jakoś kontraktu nie podpisał. Z resztą były już nawet sprawy "wysiadających z samolotu Rumunów" itd. Takie postępowanie dyplomatyczne nie jest, a jeszcze wysyłanie listu do Rużomberoka z informacją, że mamy problemy finasowe, żeby następnego dnia podpisać 4 razy droższego gracza mądre nie jest. Nie mogli wcześniej poinformować Słowaków, że mają na oku innego gracza i się wstrzymać z tymi testami medycznymi tych paru dni?

Odnośnik do komentarza

Piszą dzisiaj w PS, że Fulham zarzucił sieci na Brożka. Myślę, że dla Anglików 3 mln € to niewielka kwota więc jeśli to prawda to Wisła miast się wzmocnić, osłabi się przed LM. Czy to kolejny odcinek cupiałowej parodii pod tytułem "Walczymy o LM"? :-k

 

LINK

Odnośnik do komentarza

Szkoda by była wielka, ale myślę, że jeśli Brożek będzie chciał spróbować swoich sił w Premiership, to nie można mu tego utrudniać. Taka okazja dla niego może się już nie powtórzyć. Szkoda że Fulham gra w europejskich pucharach, więc odpada wariant przejścia Brożka do Anglii dopiero po ewentualnej nieudanej batalii o LM. Zobaczymy, może to tylko plota? :-k

Odnośnik do komentarza

Pytanie jest takie czy do Wisły mógłby przejść ktoś kto mógłby w jakimś stopniu zastąpiłby Pawła? Ja sądze, że nie. Ale sprawa szybko się wyjaśni, bo jak zagra z Levadią to się spali dla Fulham w pucharach (wiem, że można 1 zgłosić, ale nie wiem czy Fulham już kogoś takiego nie ma na oku), więc Anglicy jak już to załatwią to na dniach, no albo w co wierzę okaże się, że Brożek zostaje przynajmniej przez najbliższe pół roku.

Odnośnik do komentarza
Sosnowiecka policja nie zgadza się, by na miejscowym stadionie odbył się mecz Wisła Kraków-Levadia Tallin. Spotkanie to, ma być pierwszym meczem Wisły w eliminacjach Ligi Mistrzów. Na dwa tygodnie przed rozgrywką pojawiły się jednak problemy.

Od kilku tygodni było niemal pewne, że miejscem spotkania będzie stadion w Sosnowcu. Przeciwko takiemu rozwiązaniu jest jednak sosnowiecka policja, która wydała negatywną opinię w tej sprawie - informuje "Przegląd Sportowy". - Organizatorzy nie dopełnili formalności. Są także uchybienia w stanie technicznym stadionu - tłumaczy gazecie Paweł Warchoł z policji w Sosnowcu

 

http://www.tvn24.pl/0,1608183,0,1,nie-chca...,wiadomosc.html

 

Jest jakiś plan alternatywny, jeśli to się potwierdzi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...