Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 1187

 

Kwiecień był praktycznie miesiącem, w którym kończył się obecny sezon. Zostało nam jeszcze sześć spotkań, głównie z ogórkami, ale i tak martwiłem się o swoich piłkarzy, bo w krótkim czasie zrobił mi się szpital. Najbardziej ubolewałem nad stratą Fleck’a, który na wskutek naciągnięcia mięśnia grzbietu wyleciał ze składu na miesiąc. Pod jego nieobecność nadal szalał inny ze Szkotów – Bruce. W napastniku obudził się głód bramek, co pokazał również w meczu z Sheffield Wednesday. Po niecałym kwadransie gry prowadziliśmy 1:0, a w 23. minucie Bruce podwyższył na 2:0. Takim też wynikiem skończyliśmy pierwszą połowę, a drugą rozpoczęliśmy od zdobycia trzeciego gola. Bruce dostawił nogę do dośrodkowania swojego kolegi i zaliczył hat-tricka. W 70. minucie zmieniłem go na Holt’a, a australijski napastnik dopiął swego 11 minut później zdobywając bardzo ładną bramkę ustalającą wynik spotkania.

 

Data: 1.04.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 41 592

Sędzia: Duncan Thompson

MoM: David Bruce (9) [Newcastle]

 

Wood – McVittie, Shahrour, Rose, Tinoco – Pröll, Marcelo, Neitzel, Richards, Oswald – Bruce (Holt 70’)

 

(1) Newcastle United – (19) Sheffield Wednesday 4:0 (2:0) [bruce 14’, 23’, 48’, Holt 81’]

-Championship [41/46]

 

W końcu zagraliśmy tak jak tego chciałem, z polotem, z pomysłem i skutecznie. W następnym spotkaniu z Preston mogliśmy zapewnić sobie bezpośredni awans do Premiership, wystarczyło zdobyć jakiekolwiek punkty. Ten mecz był jednak cholernym przeciwieństwem tego rozegranego tydzień temu. Oddaliśmy w sumie 19 strzałów na bramkę rywali, a w tym tylko 4 celne i aż 15 obok bramki!

 

Data: 8.04.2023

Stadion: Deepdale, Preston

Widzów: 24 555

Sędzia: Andy Dudgeon

MoM: Paul Hutchinson (7) [Preston]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Tinoco – Pröll, Neitzel, Marcelo (McVittie 72’), Richards, Oswald – Bruce (Holt 45’)

 

(11) Preston North End – (1) Newcastle United 0:0

-Championship [42/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1188

 

Po powrocie do domu czekały na nas tłumy wiwatujące, gdy tylko pojawiliśmy się na początku ulicy. Newcastle United w końcu awansował do Premiership i już nikt nie mógł nam tego zabrać. Zbierałem gratulacje od kibiców, działaczy, dziennikarzy, ale nie miałem zamiaru spoczywać na laurach, bo przede mną były do rozegrania jeszcze cztery mecze. Przeciwko Cardiff City wystawiłem drugi garnitur w nadziei, że nie przegramy. Na szczęście nasi rywale byli już zmęczeni trudami mijającego sezonu i w 26. minucie bez problemów wyszliśmy na prowadzenie po główce Bruce’a. Wynik podreperowaliśmy dopiero w drugiej połowie, a swoje dzieło zniszczenia kontynuował szkocki napastnik. W 55. minucie wyszedł na wolną pozycję i płaskim strzałem podwyższył na 2:0. Rywale obudzili się niestety ze snu i zaczęli odrabiać straty. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Hindmarch, a 7 minut później podobnego czynu dokonał Dixon. Moim podopiecznym nie podobał się remis i postawili na swoim – Rose dał nam prowadzenie w 79. minucie. 4 minuty przed końcem Oswald przeprowadził cudowną akcję zakończoną równie urodziwym golem.

 

Data: 10.04.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 34 261

Sędzia: Phil Clayton

MoM: David Bruce (8) [Newcastle]

 

Mitrović – McVittie, Sekulić (Shahrour 83’), Rose, Christiansen – Donoso, Marcelo, Neitzel, Pröll, Richards – Bruce (Oswald 70’)

(1) Newcastle United – (7) Cardiff City 4:2 (1:0) [bruce 26’, 55’, Rose 79’, Oswald 86’]

-Championship [43/46]

 

Przeciwko piątemu Leicester już nie ryzykowałem, wystawiłem głównie najlepszych piłkarzy. Do klubu powrócił w końcu Missiroli, który do końca wyleczył swój dokuczliwy uraz. Już po dwóch minutach prowadziliśmy 1:0. Bruce elegancko zagrał do Marcelo, a Portugalczyk potężnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. W 8. minucie wszystko wróciło do stanu pierwotnego, czyli zaczęliśmy remisować, gdy do naszej bramki trafił Houghton. Wszyscy piłkarze najwyraźniej uznali, że taki wynik im pasuje i nikt już nie przejawiał chęci wpisania się na listę strzelców, chociaż może chęci były, ale brakowało skuteczności i zimnej krwi w podbramkowych sytuacjach.

 

Data: 15.04.2023

Stadion: Walkers Stadium, Leicester

Widzów: 32 461

Sędzia: Paul Booth

MoM: Lee Houghton (8) [Leicester]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Tinoco, Rose – Donoso, Marcelo, Pröll, Richards, Oswald (Neitzel 82’) – Bruce (Missiroli 73’)

 

(5) Leicester City – (1) Newcastle United 1:1 (1:1) [Houghton 8’ – Marcelo 2’]

-Championship [44/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1189

 

Ostatnia prosta w kończącym się sezonie 2022/2023. Ostatnie spotkanie na własnym stadionie w Championship. Lecz tłumów nie było, na mecz z Charlton’em przyszło zaledwie 35 tysięcy osób, którzy chcieli podziękować piłkarzom za wspaniały rok, nawet jeśli drużyna spędziła go na zapleczu Premiership. Dzisiaj podopieczni grali dla kibiców i już w 13. minucie wyszliśmy na prowadzenie po ładnym trafieniu Bruce’a. Ten gol ustawił cały mecz pod nas, dzięki czemu mogliśmy kontrolować wszystkie sektory boiska. Spotkanie zmieniło swój obraz w drugiej połowie, piłkarze zaczęli grać twardo i agresywnie, co przyniosło za sobą wiele żółtych kartek, głównie dla rywali. Wygraliśmy – i to się najbardziej teraz liczyło.

 

Data: 22.04.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 35 211

Sędzia: Mark Lambert

MoM: Jordan Morton (8) [Charlton]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Christiansen – Donoso (Neitzel 45’), Pröll, Marcelo, Richards, Oswald – Bruce (Missiroli 66’)

 

(1) Newcastle United – (10) Charlton Athletic 1:0 (1:0) [bruce 13’]

-Championship [45/46]

 

Sezon kończyliśmy pojedynkiem z Crystal Palace w Londynie. Awans mieliśmy już pewny, ale nadal nie było wiadomo, kto wygra ligę. Mieliśmy tylko minimalnie większe szanse, gdyż Derby traciło do nas zaledwie jeden punkt. Zaczęło się tragicznie, już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Innes ustawił sobie piłkę 25 metrów przed naszą bramką i wykonał rzut wolny. Futbolówka odbiła się od muru i przekroczyła linię bramkową. 12 minut później zrobiło się niezwykle gorąco – Armstrong podwyższył na 2:0. Wnet zrozumiałem, że wystawienie rezerwowego bramkarza było złym posunięciem. Nadzieje odżyły w 27. minucie, kiedy to Rose strzelił kontaktowego gola. Zaczęliśmy wierzyć, że się uda, ale z każdą kolejną minutą tej wiary ubywało. W doliczonym czasie usiadłem na ławkę obok asystenta i spojrzałem na telefon – Derby prowadziło 2:1. To oznaczało, że spadaliśmy na drugie miejsce. Ale… w 92. minucie Marcelo zrobił to, co umiał najlepiej – huknął z rzutu wolnego w samo okienko bramki przeciwnika! Podniosłem się na równe nogi, ale wiedziałem, że to nie zmienia naszej sytuacji. Jeszcze raz spojrzałem na telefon i tym razem mogłem się szczerze uśmiechnąć. Niemalże w tym samym czasie padł wyrównujący gol w meczu z Derby i mogliśmy celebrować zwycięstwo w Championship połączony z bezpośrednim awansem!

 

Data: 7.05.2023

Stadion: Selhurst Park, Londyn

Widzów: 25 263

Sędzia: Duncan Thompson

MoM: Craig Armstrong (8) [Crystal]

 

Mitrović – McVittie, Sekulić, Rose, Tinoco (Christiansen 75’) – Donoso, Marcelo, Fleck, Richards, Neitzel – Missiroli (Bruce 45’)

 

(12) Crystal Palace – (1) Newcastle United 2:2 (2:1) [innes 5’, Armstrong 17’ – Rose 27’, Marcelo 90’+2’]

-Championship [46/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1190

 

Podsumowanie sezonu 2022/2023

 

Bramkarze:

 

21. Milan Mitrović (32 lata/Serbia) – 3 m/5 w.g.; śr. 6,67

1. Jason Wood (29 lat/Anglia) – 51 m/41 w.g.; śr. 6,94

 

Podsumowanie: Bez wahania stawiałem na Jason'a od samego początku, przewyższał umiejętnościami Milan'a. To już pewne, że Serb odejdzie po tym sezonie, bo nie zdecydowałem się przedłużyć z nim kontraktu, a Jason zaczyna marudzić, że chce odejść do większego klubu. Będę musiał się rozejrzeć przynajmniej za jednym golkiperem w lipcu.

 

Obrońcy:

 

27. Edmilson (27 lat/Brazylia) – 17 m/0 goli; śr. 7,12

16. Rasmus Christiansen (33 lata/Dania) – 32 m/0 goli; śr. 7,09

3. Ali Shahrour (31 lat/Liban) – 45 m/1 gol; śr. 7,20

23. Steve Rose (21 lat/Anglia) – 49 m/10 goli; śr. 7,12

5. César Tinoco (29 lat/Meksyk) – 16 m/0 goli; śr. 7,00

18. Peter McVittie (23 lata/Szkocja) – 29 m/1 gol; śr. 6,97

13. Boris Sekulić (31 lat/Serbia) – 12 m/0 goli; śr. 6,67

 

Podsumowanie: Obronę miałem jedną z najlepszych w lidze, o czym świadczy fakt, że straciliśmy najmniej goli z wszystkich drużyn – 33. Problem jest jednak taki, że z obecnym blokiem defensywnym niczego nie zdziałam w Premiership, zwłaszcza że odchodzi Rasmus i Boris, a przyszłość Ali’ego również nie jest zbyt pewna.

 

Pomocnicy:

 

2. Carsten Pröll (22 lata/Niemcy) – 33 m/3 gole; śr. 7,30

8. Jorge Donoso (29 lat/Chile) – 20 m/0 goli; śr. 7,20

6. Marcelo (29 lat/Portugalia) – 53 m/13 goli; śr. 7,21 (29 asyst!)

15. Manuel Neitzel (19 lat/Niemcy) – 17 m/2 gole; śr. 7,18

29. Pierre Oswald (28 lat/Francja) – 44 m/8 goli; śr. 7,43

7. Peter Richards (26 lat/Szkocja) – 24 m/1 goli; śr. 7,08

11. Ryan Thomas (29 lat/Anglia) – 33 m/6 goli; śr. 7,09

20. John Fleck (31 lat/Szkocja) – 45 m/34 gole; śr. 7,58

 

Podsumowanie: Linia pomocy była najważniejsza w mojej taktyce i byłem z niej zadowolony. Na środku pomocy ustawiłem Fleck’a, który do tej pory grał głównie w ataku. Uznałem, że cofnięcie go do drugiej linii będzie dobrym rozwiązaniem i nie myliłem się. John zaczął strzelać gole na zawołanie, co widać w statystykach. Słowa uznania należą się również Oswald’owi, bez którego prawa pomoc by nie istniała. Był jedynym prawoskrzydłowym w zespole dopóki nie ściągnąłem Neitzel’a. Jemu muszą natomiast pogratulować cudownej bramki strzelonej przeciwko Man Utd.

 

Napastnicy:

 

10. David Bruce (29 lat/Szkocja) – 46 m/23 gole; śr. 6,91

32. Simone Missiroli (28 lat/Włochy) – 26 m/17 goli; śr. 7,31

9. Danny Holt (27 lat/Australia) – 15 m/5 goli; śr. 6,80

 

Podsumowanie: Kiedy przyszedłem do Newcastle, to od razu spodobała mi się gra włoskiego napastnika. Zaczął strzelać bramkę za bramką, aż się zaciął i złapał długą kontuzję. Na jego miejsce musiałem sprowadzić nowego zawodnika – Holt’a, z którego i tak jestem zadowolony, zwłaszcza że musiał dostosować się do nowych warunków. Najbardziej pod wrażeniem byłem gry Bruce’a, któremu dałem szansę pod koniec sezonu, i który tą szansę wykorzystał strzelając całą masę goli. Oby w Premiership cała trójka równie udanie pokonywała bramkarzy przeciwników.

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zaczynam się bać... :/

 

Odcinek 1191

 

Championship - tabela

 

Anglia (Premiership):

 

Mistrz – Manchester United

Puchar Anglii – Arsenal

Spadek – Southampton, Stoke, Everton

Awans – Newcastle, Derby, Leicester

Król strzelców – Antonio Palmieri (Tottenham) – 20 goli

 

Francja (Ligue 1):

 

Mistrz – PSG

Puchar Francji – Valenciennes

Spadek – Nimes, Saint-Etienne, Cannes

Awans – Toulouse, Istres, Lorient

Król strzelców – Satoru Kuwahara (Lens) – 23 gole

 

Niemcy (Bundesliga):

 

Mistrz – Werder Brema

Puchar Niemiec – HSV

Spadek – Offenbach, St. Pauli, Aue

Awans – Frankfurt, Freiburg, Lübeck

Król strzelców – Kastriot Gjergji (Offenbach) – 18 goli

 

Grecja (Super League):

 

Mistrz – PAOK Saloniki

Puchar Grecji – Olympiakos

Spadek – Egaleo, Thrasyvoulos, Kerkyra

Król strzelców – Clóvis Cruz (Panathinaikos) – 21 goli

 

Włochy (Serie A):

 

Mistrz – Juventus Turyn

Puchar Włoch – Juventus Turyn

Spadek – Piacenza, Bari, Fiorentina

Awans – Parma, Modena, AlbinoLeffe

Król strzelców – Nico Kempe (Juventus) – 24 gole

 

Holandia (Eredivisie):

 

Mistrz – Ajax Amsterdam

Puchar Holandii – FC Eindhoven

Spadek – Volendam, Groningen

Król strzelców – Paweł Gajewski (AZ) – 21 goli

 

Polska (Ekstraklasa):

 

Mistrz – Jagiellonia Białystok

Puchar Polski – Jagiellonia Białystok

Spadek – ŁKS Łomża, Cracovia, Widzew

Awans – Znicz, Groclin, Ruch

Król strzelców – Bartosz Majewski (Korona) – 16 goli

 

Portugalia (BWIN Liga):

 

Mistrz – Porto

Puchar Portugalii – Belenenses

Spadek – Naval, Penafiel

Król strzelców – Juventino Fuentes (Boavista) – 14 goli

 

Szkocja (Bank of Scotland Premier League):

 

Mistrz – Glasgow Rangers

Puchar Szkocji – Celtic Glasgow

Spadek – Greenock

Król strzelców – Paul MacLaren (Partick) – 21 goli

 

Hiszpania (Primera Division):

 

Mistrz – FC Barcelona

Puchar Hiszpanii – Real Saragossa

Spadek – Rayo, Valencia, Granada

Awans – Celta, Castellón, Sociedad

Król strzelców – Roman Scherbakov (Albacete) – 20 goli

 

Serbia (Prva Savezna Liga):

 

Mistrz – Crvena Zvezda

Puchar Serbii – Mladi Radnik

Spadek – Rad, Żemun

Król strzelców – Damjan Mirković (CzSK Pivara) – 16 goli

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1192

 

Praktycznie nie miałem wakacji, wcale ich nie chciałem, bo nie mogłem się już doczekać debiutu w Premiership. Po tygodniowym urlopie na Hawajach powróciłem do Newcastle zająć się pracą, której było od groma. Musiałem zająć się najważniejszym – transferami. Nie miałem żadnych kłopotów z pieniędzmi, bo pod koniec czerwca dostałem wiadomość od prezesa, że otrzymaliśmy niemal 40 milionów euro za prawa do transmisji meczów, a ponad połowa z tego przeznaczona zostanie na dokonanie potrzebnych zakupów. Nie bez powodu rozesłałem swoich scoutów pół roku temu po całej Europie, żeby szukali potencjalnych wzmocnień. Niemal cały czerwiec spędziłem na przeglądaniu płyt DVD, zapisków moich współpracowników i innych potrzebnych rzeczy, by określić przydatność danego piłkarza do mojej drużyny. Kilka razy wybrałem się nawet do różnych krajów, żeby osobiście zobaczyć zawodnika w akcji, bowiem nie lubiłem wydawać pieniędzy w błoto.

 

Było kilka powodów, które przemawiały za tym, by wydać wszystkie dostępne pieniądze na transfery. 1) Odejście Mullen’a, Sekulić’a, Christiansen’a, Mitrović’a i Thomas’a. Jest więc potrzeba załatania dziur. 2) Awansowaliśmy do Premiership, jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszej, lig świata, a różnica pomiędzy Premier League a Championship jest spora. Z obecnym składem nie osiągnąłbym zbyt wiele.

 

Żeby mieć więcej pieniędzy do wydania, zdecydowałem się sprzedać skutecznego napastnika – Bruce’a do Derby County za 2,4 miliona euro. Wiedziałem jednak, że zrobiłem dobrze, bo Szkot nie poradziłby sobie w Premiership, a na jego miejsce sprowadzę kogoś o wiele lepszego.

 

Pierwszy lipca. Najciekawszy dzień w życiu każdego piłkarskiego trenera. Wysłałem specjalnych ludzi na lotnisko, by koczowali pod terminalem w oczekiwaniu na pojawienie się nowych nabytków Newcastle. Pierwszy zameldował się bośniacki lewy obrońca z Herthy Berlin – Miroslav Mikelini. Pojawił się jednak pierwszy problem. Obcokrajowiec nie otrzymał pozwolenia na pracę i prawdopodobnie będę zmuszony go wypożyczyć. Podobna sytuacja ma się z Turkiem Sal’em Erhan’em, którego za 3 miliony kupiłem z Ankarasporu. Zostałem w drużynie z jednym bramkarzem, więc żeby zaostrzyć rywalizację, to sprowadziłem do klubu dwóch golkiperów. Torben Aslam z Fredrikstadu dobrze rokuje na przyszłość, a zapłaciłem za niego tylko 650 tysięcy euro. Jeszcze taniej, bo 120 tysięcy kosztował mnie Francuz Sébastien Baldé z Lyonu.

 

Żadnych problemów nie było już z pozostałymi transferami. Wzmocniłem środek defensywy irlandzkim obrońcą John’em Carrick’iem z Preston. Na konto drużyny z Championship trafiło 4,2 miliona euro. 700 tysięcy więcej kosztował mnie Bahtiyar Guseynov z Nicei, z którym miałem już przyjemność współpracować w Lechu Poznań. Najdroższym transferem okazał się lewoskrzydłowy z Chelsea Londyn – Sergio Turchi. Londyńczycy otrzymali za Włocha 9,25 miliona euro, ale najbardziej zadowolony byłem z zakupu napastnika Jack’a Matthews’a z Liverpoolu za 5,75 miliona, od którego może sporo zależeć w nowym sezonie.

Odnośnik do komentarza

West Ham zakończył sezon na 11. miejscu :)

 

Odcinek 1193

 

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy od meczu towarzyskiego z juniorami. Poszło tak, jak się tego spodziewałem, wysoki wynik, choć młodzi kopacze pokazali się w tym spotkaniu z dobrej strony.

 

[TOW] Newcastle United – Newcastle United U-18 5:2 (4:1) [Holt 5’, Fleck 12’, 49’, Oswald 21’, Tinoco 41’ – Campbell 38’, Neill 60’]

Data: 4.07.2023

 

Sprowadzenie do klubu lewego obrońcę Mikelini’ego było dość skomplikowane. Nie było szans, żeby piłkarz otrzymał warunkowe pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii i byłem zmuszony go wypożyczyć do…ŁKS-u Łódź, które jest naszym klubem filialnym. Wyszło na to, że nadal potrzebuję lewego defensora, ale szybko wypełniłem tą lukę sprowadzając utalentowanego Szwajcara z Benfiki za 14,5 miliona euro – Christiana Dyballę.

 

Anglicy byli zaskoczeni tym, że Chelsea nie zdołała wygrać baraży i awansować do Premiership. To właśnie oni byli naszym kolejnym sparingpartnerem, ale poszło równie łatwo jak w przypadku naszych juniorów.

 

[TOW] Newcastle United – Chelsea Londyn 4:1 (2:1) [Turchi 20’, Fleck 37’, Missiroli 51’, 90’ – Marshall 8’]

Data: 9.07.2023

 

Prawdziwy sprawdzian w tegorocznym okresie przygotowawczym miałem dopiero w trzecim meczu. Na St. James’ Park podejmowaliśmy wielki Liverpool FC, ale ponownie pokazaliśmy, że jesteśmy silną i dobrze przygotowaną drużyną, skoro ograliśmy The Reds 2:0.

 

[TOW] Newcastle United – FC Liverpool 2:0 (1:0) [Fleck 43’, Missiroli 86’]

Data: 15.07.2023

 

Ostatnio rozwiązałem sprawę z Mikelinim, a teraz musiałem dokonać podobnego czynu z Erhan’em. Turek zawitał na rocznym wypożyczeniu w ŁKS Łódź, a ja w jego miejsce zakupiłem kapitalnego napastnika Horacio Silverę z Valencii. Urugwajczyk, z którym pracowałem w reprezentacji, kosztował mnie 7 milionów euro. Cieszę się z tego transferu tym bardziej, że wygrałem bitwę o piłkarza z kilkoma mocnymi klubami.

 

McVittie zachwycił Anglię pół roku temu, gdy zacząłem w miarę regularnie na niego stawiać. Nie musiałem długo czekać, by zasypano mnie zapytaniami o Szkota. Dałem cenę zaporową, której nikt nie chciał zapłacić, aż do dzisiaj. Liverpool zdecydował się mieć za 7 milionów euro obrońcę w swoich szeregach, a ja nie zamierzałem robić żadnych przeszkód, choć z żalem żegnałem się z zawodnikiem, którego bardzo polubiłem.

 

Scouci mieli mi szybko znaleźć prawego obrońcę, a sam poleciałem z drużyną do Polski. Naszym klubem filialnym jest ŁKS Łódź i na mocy tej umowy musimy grać co roku sparing z łodzianami.

 

[TOW] ŁKS Łódź – Newcastle United 1:3 (0:1) [Kędziora 86’ – Tinoco 22’, Missiroli 53’, Matthews 63’]

Data: 22.07.2023

 

Krótkie zgrupowanie w mojej ojczyźnie kończyliśmy meczem towarzyskim z Lechem Poznań. Trener Majewski doskonale przygotował swoich podopiecznych do walki z nami i nie dał się pokonać. Spotkanie zakończyło się remisem, choć były momenty, że to Kolejorz mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

[TOW] Lech Poznań – Newcastle United 1:1 (0:1) [Palczewski kar. 72’ – Matthews 41’]

Data: 26.07.2023

 

Wróciłem na dwa dni do Newcastle, by podpisać się pod transferem norweskiego obrońcy z Aston Villi. Jostein Berget ma już doświadczenie zebrane na boiskach Premiership, więc nie wahałem się wydać na niego 5,25 miliona euro. Włączyłem go do składu i ruszyliśmy na ostatnie zgrupowanie w tym roku – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

[TOW] Al-Ajn – Newcastle United 1:3 (0:3) [Khamis 75’ – Tinoco 17’, Fleck 29’, Turchi 45’]

Data: 31.07.2023

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1194

Podsumowanie (lipiec):

 

Ranking: 1. Francja (1797); 2. Hiszpania (1595); 3. Niemcy (1512); 60. Polska (535)

 

Bilans spotkań: -

Najlepszy strzelec: -

Premiership: -

FA Cup: -

Carling Cup: -

Finanse: € 42,9 mln (+ 7,45 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Giorgos Kalaitzidis (Wolfsburg) -> Napoli za € 31 mln

2. Alex (Catania) -> Lazio za € 31 mln

3. Christian Heinze (Nürnberg) -> Arsenal za € 28,5 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Wojciech Maliszewski (Lech Poznań) -> Benfica Lizbona za € 6,5 mln

2. Daniel Pietroń (Lechia Gdańsk) -> Polonia Warszawa za € 4,9 mln

3. Adrian Woźniak (Austria Wiedeń) -> Lech Poznań za € 4,2 mln

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: -

Francja: -

Niemcy: -

Grecja: -

Włochy: -

Holandia: -

Polska: Jagiellonia (+0)

Portugalia: -

Irlandia: Shelbourne (+5)

Rosja: Kubań (+7)

Szkocja: -

Hiszpania: -

Szwecja: Malmö (+5)

Serbia: -

Odnośnik do komentarza

Dlatego bardzo lubię Premiership, bo pieniądze są tu ogromne. :)

 

Odcinek 1195

 

Mistrzem Polski pierwszy raz po kilkunastu latach nie został Lech Poznań, tylko Jagiellonia Białystok. Kolejorz zajął drugie miejsce, ale i tak zapewnił sobie udział w Lidze Mistrzów od 2. rundy eliminacyjnej. Pierwszy mecz nie poszedł po myśli Polaków, którzy przegrali na wyjeździe 2:3 z Rosenborgiem.

 

Zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bardzo sprzyjało moim zawodnikom. Bez problemu wygrali z kolejnym sparingpartnerem i dostali dzień wolnego.

 

[TOW] Al-Hamra – Newcastle United 0:4 (0:2) [Matthews 10’, Fleck 33’, Rose 48’, Donoso 66’]

Data: 4.08.2023

 

Dwa dni później kończyliśmy okres przygotowawczy poza granicami Anglii. Ostatni sparing z tutejszą drużyną i wracamy do siebie trenować przed pierwszym meczem w Premiership.

 

[TOW] Al-Wasl – Newcastle United 0:3 (0:1) [Marcelo 35’, Rose 48’, Silvera 79’]

Data: 6.08.2023

 

Okres przygotowawczy oceniałem bardzo dobrze. Gromiliśmy w sparingach, choć martwiła mnie marna skuteczność moich piłkarzy, którzy potrafili wygrać tylko 2:0 oddając niemal 15 celnych strzałów. Przez cały czas miałem do dyspozycji tylko dwóch środkowych pomocników, a jak wiadomo, moja taktyka zakłada grę właśnie dwoma rozgrywającymi. Prezes uznał, że może mi dać jeszcze 17 milionów euro na wzmocnienia, więc przed spotkaniem z Tottenham’em w Londynie będę musiał zakupić nowego piłkarza.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...