Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

mateo123: Świetny opek? To czemu nie przeczytałeś kilka/kilkanaście stron wcześniej, że NIE dzielę się swoim sejwem :>

Diablo500: Hoiland ma 31 goli, a Le Tallec 20. Ten pierwszy zdobył 19 bramek w lidze, a drugi 6.

 

Odcinek 1071

 

Problemy finansowe, które spotkały nas na początku sezonu spowodowały, że nie zrobiliśmy żadnego poważniejszego transferu do klubu. Teraz klubowa kasa ma się dobrze, ale w styczniu obeszliśmy bez wzmocnień. Siódmego stycznia sprowadziłem zawodników z urlopów i trenowałem ciężko przez trzy dni, by zagrać pierwszy sparing w 2021 roku. Na Bułgarskiej pojawiła się Polonia Warszawa, ale Czarne Koszule nie były wstanie nas pokonać. Moi podopieczni zachowali wysoką formę i ograli rywali 5:3.

 

[TOW] Lech Poznań – Polonia Warszawa 5:3 (3:2) [Le Tallec 3’, Durosier 14’, Høiland 26’, Kamara 49’, 78’ – Stachelski 9’, Godlewski 34’, 57’]

Data: 10.01.2021

 

Dokładnie rok temu wybraliśmy się na zgrupowanie na Cypr do nowoczesnego ośrodka wyposażonego w wysokiej klasy boiska treningowe. Na jednym z tutejszych stadionów zagraliśmy kilka spotkań kontrolnych z krajowymi zespołami.

 

[TOW] Anorthosi Famagusta – Lech Poznań 2:1 (1:1) [Dudas 41’, Földvari 69’ – Durosier 39’]

Data: 14.01.2021

 

Zdziwiła mnie pierwsza porażka na zgrupowaniu, ale w końcu graliśmy z najlepszym klubem na Cyprze, który co roku próbuje dostać się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Największy sukces osiągnął w 2009 roku, gdy doszedł do 1. rundy zasadniczej Pucharu UEFA. Przegraną odbiliśmy sobie w następnym meczu ogrywając Digenis aż 6:1.

 

[TOW] Digenis Nikozja – Lech Poznań 1:6 (0:3) [savva 90’ – Le Tallec 2’, 7’, 45’, Siwik 73’, Gobbi 76’, Kamara 85’]

Data: 18.01.2021

 

Pogoda nas nie rozpieszczała. Wiał mocny wiatr i musieliśmy rezygnować z rowerowych przejażdżek wzdłuż morza, czy też pieszych wędrówek w głąb kraju. Nie mogliśmy pokonać matki natury oraz Omonii Nikozji, z którą zremisowaliśmy zaledwie 1:1.

 

[TOW] Omonia Nikozja – Lech Poznań 1:1 (1:1) [Raounas 41’ – Høiland 45’]

Data: 22.01.2021

 

Zgrupowanie na Cyprze kończyliśmy meczem z Paralimni. Tym razem wichurom towarzyszył silny deszcz, ale nie powstrzymało to nas przed strzeleniem dwóch goli i wygraniu całego spotkania. Czym prędzej spakowaliśmy swoje rzeczy i wróciliśmy na tydzień do południowej Polski, gdzie mieliśmy trochę potrenować i pojeździć na nartach.

 

[TOW] EN Paralimni – Lech Poznań 0:2 (0:0) [Kamara 56’, 82’]

Data: 26.01.2021

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno, krótkie zgrupowanie na Jamajce i Liga Mistrzów...

 

Odcinek 1072

 

Podsumowanie (styczeń):

 

Ranking: 1. Francja (1915); 2. Włochy (1839); 3. Niemcy (1786); 35. Urugwaj (841); 46. Polska (693)

 

Bilans spotkań (klub): -

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): -

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Ekstraklasa: 1. miejsce

Puchar Polski: ćwierćfinał (vs. Groclin ?:? i ?:?)

Puchar Ekstraklasy: ćwierćfinał (vs. Legia ?:? i ?:?)

Liga Mistrzów: 1/8 finału (vs. AC Milan ?:? i ?:?)

Finanse: € 8,22 mln (- 2,27 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Pablo Tulli (Real Saragossa) -> AC Milan za € 27,5 mln

2. Thomas Joly (Bayern Monachium) -> Aston Villa za € 22,5 mln

3. William Beauchet (Arsenal Londyn) -> Real Madryt za € 19,75 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Adrian Smolarek (Wisła Kraków) -> Iraklis Saloniki za € 325 tys.

2. Øystein Kristiansen (Lechia Gdańsk) -> Fredrikstad za € 16 tys.

3. Mateusz Nowak (Ruch Chorzów) -> Cloppenburg za € 1 tys.

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Birmingham (+3)

Francja: Nicea (+1)

Niemcy: Wolfsburg (+11)

Grecja: PAOK (+1)

Włochy: Juventus (+1)

Holandia: NAC (+4)

Polska: Lech Poznań (+7)

Portugalia: Boavista (+1)

Irlandia: -

Rosja: -

Szkocja: Falkirk (+1)

Hiszpania: Albacete (+4)

Szwecja: -

Serbia: Beżanija (+10)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1073

 

Luźniejszy tydzień spędziliśmy w polskich górach, a następnie z Wrocławia polecieliśmy prywatnym samolotem na Jamajkę, gdzie zaplanowane było drugie zgrupowanie tej zimy. Spodziewałem się słonecznej pogody na Karaibach, ale powitał nas mocny deszcz, podobnie jak na Cyprze. Tu jednak gra wychodziła nam o wiele lepiej i pierwszego sparingpartnera odprowadziliśmy z kwitkiem.

 

[TOW] Harbour View – Lech Poznań 0:7 (0:5) [Gobbi 12’, Le Tallec 14’, 18’, Høiland 38’, 41’, Lis 59’, Righetto 79’]

Data: 1.02.2021

 

Nasz pobyt na Jamajce szybko się skończył. Tydzień później zagraliśmy ostatni mecz i musieliśmy wracać do Polski, bo spotkanie w Lidze Mistrzów zbliżało się wielkimi krokami.

 

[TOW] Portmore United – Lech Poznań 0:9 (0:4) [Høiland 5’, 38’, Durosier 23’, Kamara 45’, 56’, Gobbi 61’, Maliszewski 63’, Krychowiak 72’, 75’]

Data: 6.02.2021

 

Wróciliśmy do kraju, ale zimowy okres przygotowawczy oficjalnie zakończyliśmy meczem przy Bułgarskiej. Ucieszyłem się, gdy wysoko pokonaliśmy mocne CSKA Moskwa i z większym optymizmem będę przystępował do dwumeczu z mediolańczykami.

 

[TOW] Lech Poznań – CSKA Moskwa 4:1 (3:0) [sevilla 21’, Høiland 34’, 45’, Kavlak 72’ – Streltsov 53’]

Data: 11.02.2021

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1074

 

Puby były otworzone od wczesnego rana, w pracy szefowie dawali luz swoim pracownikom, w szkołach odwołano wszystkie sprawdziany – w końcu Liga Mistrzów zawitała do Poznania wiosną. Dawno kibice nie mieli takiej uczty piłkarskiej w lutym, bo długo Lech nie wychodził z grupy po moim odejściu. Teraz wszystko miało się zmienić, ale na awans do ćwierćfinału mało kto liczył. Młoda drużyna dopiero zgrywa się ze sobą i minie jeszcze trochę czasu zanim wygra Champions League. Mimo to ja wierzę, że sukces uda się osiągnąć szybciej i nie straszny nam żaden AC Milan – dla przypomnienia: kiedyś wygraliśmy dwumecz z Juventusem czy Realem Madryt.

 

Stadion przy Bułgarskiej wypełnił się niemal do ostatniego miejsca. Przynajmniej poznańska publiczność stawiła się w komplecie i mieliśmy dzięki temu wsparcie dwunastego zawodnika. Doping nie załamał się nawet w 2. minucie, gdy traciliśmy pierwszego gola. Po prostu dośrodkowanie Tulli’ego – nowego zawodnika mediolańczyków – zrobiło zamieszanie pod naszym polem karnym, z którego zwycięsko wyszedł Rosi i głową wpakował futbolówkę do siatki. To zmotywowało tylko moich piłkarzy i kibiców do cięższej pracy. Musieliśmy jednak uważać na duet pomocników Al-Dossary – Rico, którzy niegdyś grali w poznańskim Lechu. Zarząd ma czego żałować, że pozbył się tak świetnych rozgrywający, pewnie jednych z najlepszych na świecie. Naszym gościom wystarczył wynik 1:0, bo do końca pierwszej połowy oddali tylko dwa celne strzały tak jakby od niechcenia.

 

Nie zrobiłem w przerwie żadnych zmian licząc, że piłkarze będą grali lepiej w takim samym zestawieniu przez najbliższe kilkanaście minut. Cóż, w 67. minucie straciliśmy drugiego gola, więc nie było mowy o jakiejś poprawie. Ponownie dośrodkowanie Tulli’ego wykorzystał Rosi, dla którego była to dzisiaj druga bramka. Włosi sikali ze szczęścia, że udał im się zakup, a ja skakałem z radości, że staruszek Høiland ma jeszcze tyle siły, by pokonać Schmeichel’a! Długie zagranie Gancarczyka było kluczowe w tej akcji, ale największe oklaski należały się Tommy’emu, który niewiadomo skąd nabrał niesamowitej prędkości i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem! Dzięki niemu odżyły nadzieje, że możemy jeszcze awansować do ćwierćfinału. Rywale odpuścili sobie atakowanie naszej bramki dając nam do zrozumienia, że policzą się z nami w rewanżu. My natomiast próbowaliśmy wyrównać, ale drugi raz taka sama akcja nam się nie zdarzyła i musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.

 

Data: 17.02.2021

Stadion: ul. Bułgarska, Poznań

Widzów: 43 988

Sędzia: Volker Link (GER)

MoM: Roberto Rosi (8) [Milan]

 

Zivković – Styżej, Malović, Gancarczyk, Guseynov – Sevilla, Gobbi, Janota, Siwik (Maliszewski 75’) – Le Tallec (Lis 60’), Høiland

 

(POL) Lech Poznań – (ITA) AC Milan 1:2 (0:1) [Høiland 72’ – Rosi 2’, 67’]

-Liga Mistrzów, 1/8 finału

Odnośnik do komentarza

Zivko Zivković Grałem w oknie i ucięło "znaczenie = 6" ;)

 

Odcinek 1075

Pierwsze ligowe spotkanie w tym roku zaplanowane było w Łodzi z Widzewem. Dwunasta drużyna nie była dla nas zbyt trudnym przeciwnikiem, ale intuicja podpowiadała mi, żebym wybrał skład podobny do tego, co w meczu z Milanem. I nie wiem, czy dobrze postąpiłem, bo już w 4. minucie Radovancević uderzył z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od Zivković’a i spadła na nogę rozpędzonego Pluty, który bez problemów dał prowadzenie swojej drużynie. 2 minuty później kontuzji nabawił się Sevilla i musiałem wprowadzić Gavish’a, który jeszcze nie wrócił do pełnej dyspozycji po przebytym urazie. A z racji, że Gancarczyk pauzował za kartki, to w obronie musiał grać młodziutki i niedoświadczony Righetto, który od pierwszych minut pokazywał, że chyba nie nadaje się do kopania piłki. W 19. minucie właśnie włoski defensor był głównym winowajcą przy bramce dla łodzian. Pluta wykorzystał błąd Righetto i zagrał do Radovancević’a, który perfekcyjnie wykończył akcję. Mogłem jednak liczyć na niezawodnego Høiland’a, wcale nie zmęczonego poprzednim meczem. W 33. minucie Siwik dośrodkował przed pole karne, a Tommy efektownie przyjął futbolówkę na klatkę piersiową. Jednym zagraniem strzelił kontaktowego gola. Gospodarze byli dzisiaj mimo wszystko lepsi i 3 minuty później Misiura uderzył z rzutu wolnego podwyższając na 3:1. Nadzieje szybko odżyły. W 40. minucie Høiland precyzyjnie zagrał do Kamary, który za pierwszym razem trafił w bramkarza, ale z dobitką nie miał problemów. Dzięki niemu wyszliśmy w lepszych humorach w drugiej połowie, którą rozpoczęliśmy od pięknego gola Durosier’a! Szwajcar wyrównał i chwała mu za to, ale kłopoty zaczęły się 7 minut później. Rywale poturbowali Høiland’a, który musiał zejść z boiska. Nie wyglądało to groźnie, ale pewnie na tydzień wyleci ze składu. Pocieszający jest fakt, że zdąży się wykurować na rewanżowe spotkanie z Włochami. Po jego zejściu nic nie było już takie same i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

 

Data: 20.02.2021

Stadion: Aleja Piłsudskiego, Łódź

Widzów: 8 212

Sędzia: Marek Mikołajewski

MoM: Damian Misiura (8) [Widzew]

 

Zivković – Pazdan, Malović, Guseynov, Righetto (Martin 45’) – Sevilla (Gavish 8’), Durosier, Siwik, Janota – Kamara, Høiland (Lis 69’)

 

(12) Widzew Łódź – (1) Lech Poznań 3:3 (3:2) [Pluta 4’, Radovancević 19’, Misiura 36’ – Høiland 33’, Kamara 40’, Durosier 60’]

-Ekstraklasa [18/30]

 

Høiland doznał wstrząśnienia mózgu i wypadł ze składu na okrągły tydzień. Pewne było, że nie zagra w meczu z Legią i Śląskiem. Najważniejsze, by lekarze doprowadzili go pełnej dyspozycji na pojedynek w Lidze Mistrzów. Także w spotkaniu w Pucharze Ekstraklasy z Legią Warszawa dałem szansę innym zawodnikom. Zadowolony byłem z tego, że Lis odpłacił się za zaufanie i już w 7. minucie strzelił genialną bramkę, której nie obroniłby nawet najlepszy bramkarz świata. Na drugie trafienie musieliśmy poczekać do 36. minuty. Lekko utykający Styżej wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Gancarczyka z rzutu rożnego i spokojnie pokonał golkipera. Reperowaniem wyniku zajęliśmy się również w drugiej połowie. Righetto, który zagrał przeciwko Widzewowi na „4”, zrewanżował się w 52. minucie i zdobył ładnego gola głową. 8 minut później kolejną kapitalną bombę posłał Lis, który podwyższył na 4:0! Po tym trafieniu jesteśmy już pewni awansu.

 

Data: 23.02.2021

Stadion: ul. Bułgarska, Poznań

Widzów: 42 567

Sędzia: Przemysław Wesołowski

MoM: Maciej Lis (9) [Lech]

 

Pastorini – Styżej (Pazdan 45’), Malović, Gancarczyk, Guseynov – Karpovich, Gobbi (Kavlak 73’), Krychowiak, Maliszewski – Lis, Le Tallec (Kamara 73’)

 

(1 L) Lech Poznań – (1 L) Legia Warszawa 4:0 (2:0) [Lis 7’, 60’, Styżej 36’, Righetto 52’]

-Puchar Ekstraklasy, ćwierćfinał

Odnośnik do komentarza

Dziękować :przytul:

 

Danny Kamara i Maciej Lis

 

Odcinek 1076

 

Miesiąc luty kończyliśmy meczem w Poznaniu ze Śląskiem Wrocław. Beniaminek nawet całkiem dobrze sobie radzi zajmując 11. miejsce w lidze. Mimo to wystawiłem nieco rezerwowy skład licząc na zgarnięcie trzech punktów. Ale jeszcze tak słabej pierwszej połowy chyba nie widziałem, żeby nie padł ani jeden celny strzał. Dopiero w drugiej odsłonie meczu trochę się poprawiło. A nawet więcej niż trochę, skoro zobaczyliśmy gole. W 54. minucie celne podanie Karpovich’a wykorzystał Kamara. Napastnik efektownym zwodem zmylił bramkarza i uderzył obok jego prawej nogi. Dokładnie 10 minut później Danny wyskoczył do dośrodkowania Krychowiaka i mocną główką podwyższył na 2:0. Rywale wiedzieli już, że 3 punkty zostaną w Poznaniu, a w tym utwierdził ich Durosier, który zdobył bramkę 2 minuty przed końcem meczu.

 

Data: 26.02.2021

Stadion: ul. Bułgarska, Poznań

Widzów: 42 020

Sędzia: Marek Mikołajewski

MoM: Danny Kamara (9) [Lech]

 

Pastorini – Pazdan, Malović, Guseynov (Righetto 79’), Gancarczyk – Karpovich, Kavlak (Durosier 45’), Krychowiak, Maliszewski – Lis (Le Tallec 79’), Kamara

 

(1) Lech Poznań – (11) Śląsk Wrocław 3:0 (0:0) [Kamara 54’, 64’, Durosier 88’]

-Ekstraklasa [19/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1077

 

Podsumowanie (luty):

 

Ranking: 1. Francja (1901); 2. Włochy (1849); 3. Niemcy (1802); 35. Urugwaj (844); 39. Polska (748)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (2-1-1) 11:5

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Danny Kamara – 3 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Ekstraklasa: 1. miejsce

Puchar Polski: ćwierćfinał (vs. Groclin ?:? i ?:?)

Puchar Ekstraklasy: ćwierćfinał (vs. Legia 4:0 i ?:?)

Liga Mistrzów: 1/8 finału (vs. AC Milan 1:2 i ?:?)

Finanse: € 3,39 mln (- 4,82 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Franca (Vit. Setubal) -> Corinthians za € 4,5 mln

2. Oliveira (Vasco) -> Atletico Paranaense za € 3,4 mln – wymiana

3. Leandro Ferreira (Cruzeiro) -> Botafogo za €3,4 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Wojciech Rogala (Widzew Łódź) -> Górnik Zabrze za € 1,4 mln

2. Marcin Świerczewski (Korona Kielce) -> Zagłębie Lubin za € 775 tys.

3. Jakub Woźniak (Śląsk Wrocław) -> Korona Kielce za € 375 tys.

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Liverpool (+1)

Francja: Nicea (+2)

Niemcy: Wolfsburg (+7)

Grecja: PAOK (+2)

Włochy: Napoli (+1)

Holandia: Roda (+3)

Polska: Lech Poznań (+5)

Portugalia: Boavista (+1)

Irlandia: -

Rosja: -

Szkocja: Rangers (+0)

Hiszpania: Albacete (+8)

Szwecja: -

Serbia: Beżanija (+3)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...