Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Dżisas! Ale tutaj nie ma zarzucenia maminsyństwa! Tak jak w filmiku Clarksona nie ma zarzutu o tchórzostwo!

 

W reklamie Simplusa i owszem, sam pisałem już, że umyślnie naciągałem, ale w filmiku Clarksona to, że nie ma bezpośrednio zarzutu, nie zmienia tego, że sugestia jest bardzo silna. Jeżeli tego nie dostrzegasz, to, jak już pisałem - pozostaje pogratulować :)

 

Biorąc pod uwagę umiejętność czytania ze zrozumieniem na tym forum, piszę po raz trzeci - nic absolutnie nie mam do obu filmików, całą dyskusje prowadzę, by wykazać hipokryzję niektórych osób na tym forum :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli naprawdę chcesz się zagłębiać w szczegóły, to powiem Ci jak ja to widzę. Cywile uciekający i porzucający wszystko przed najeźdźcą to nie jest obraz który sugerowałby w jakiś sposób tchórzostwo. Podczas II wojny światowej miliony cywilów każdej ze stron uciekały przed okupantami i nie widzę w tym nic uwłaczającego.

Odnośnik do komentarza

To mało istotne ;) Mnie po prostu zdziwiła ogólna histeria jaka zapanowała po opublikowaniu przeróbki reklamy w UK. Nie dość że filmik był mało śmieszny (w przeciwieństwie do spotu Simplusa), to jeszcze mocno naciągany. A u nas taki szał.

 

No cóż, skoro w naszym narodzie ciężko jest o dystans do siebie, a także do wielu spraw, to takie 'manifesty oburzenia' będą się powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Żart wynikający z dwuznaczności słowa ,,tank'' to żaden powód do takich protestów. Gdyby zrobili samochód o większym baku to w oryginalnej reklamie widniałoby ,,From Berlin to Paris on one tank'' i Clarkson pokazałby wieżę Eiffla a nie Polskę, tutaj nie ma NIC co wyśmiewałoby nasz kraj. Jestem zażenowany.

Odnośnik do komentarza

Nie podano kontekstu całej rozmowy, nie wiem co Arłukowicz powiedział w trakcie tej dyskusji, nie wiem czy Vami albo meyde całą debatę oglądali, co powiedział o tej demografii?

A tego gdzie pan Arłukowicz widzi neofaszystowskie poglądy też nie rozumiem.

 

PS. Nie bronię żagnego z nich bo te pozwy to dziecinada, naprawdę chciałem się dowiedzieć o co się pożarli a pewnie widzieliście zdarzenie o którym piszecie.

Odnośnik do komentarza
Janusz powinien słownik kupić, bo nieumiejętnie używa pewne słowa.

 

A ty nieumiejętnie używasz pewnych przypadków.

 

Ja też debaty nie widziałem, ale Korwin-Mikke na blogu wspomniał tak:

 

[o Arłukowiczu]Uznawał przy tym, ze moje poglądy są „skandaliczne” i powinny być „karalne” (!!). Nie pozostałem dłużny, nazywając Go bodaj zbrodniarzem...
Odnośnik do komentarza
Ja też debaty nie widziałem, ale Korwin-Mikke na blogu wspomniał tak:

Akurat niektóre poglądy (pożal się boże) JKM - na przykład o niepełnosprawnych - powinny faktycznie być zabronione, choć raczej przez dobre wychowanie i ludzki rozsądek, a nie polskie prawo.

Natomiast nazwanie czyichś poglądów skandalicznymi nie umywa się do nazwania kogoś zbrodniarzem - niezależnie od toku dyskusji takie słowa lecące pod adresem przeciwnika faktycznie powinny być okraszone dalszymi przeprosinami, trudno nie popierać Arłukowicza w kwestii wózków inwalidzkich.

Kiedy nareszcie JKM zniknie z polskiej sceny politycznej...

Odnośnik do komentarza

Mi tam Mikke nie przeszkadza, bo to polityczny plankton który raczej nie przebije się do poważnej polityki. Ot ciekawostka przyrodnicza. Bardziej przerażają mnie niektóry jego wyznawcy na tym forum, traktujący go jak boga, bądź guru co najmniej. Bezkrytycznie, z czołobitnym uwielbieniem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Akurat niektóre poglądy (pożal się boże) JKM - na przykład o niepełnosprawnych - powinny faktycznie być zabronione, choć raczej przez dobre wychowanie i ludzki rozsądek, a nie polskie prawo.

 

A wyklaruj mi, jakie poglądy na niepełnosprawnych ma Korwin-Mikke? Bez żadnych cytatów i sprawdzania w google - po prostu Twoje wyobrażenie.

Odnośnik do komentarza
A wyklaruj mi, jakie poglądy na niepełnosprawnych ma Korwin-Mikke? Bez żadnych cytatów i sprawdzania w google - po prostu Twoje wyobrażenie.

Do wyrobienia mi poglądów na ten temat (o JKM mam jak najgorsze zdanie od momentu zetknięcia się z nim, gdy dopiero w temacie polskiej polityki raczkowałem) wystarczyły mi jego wypowiedzi na temat zarażania się niepełnosprawnością i separowania ich.

Żadne jego późniejsze kajania, gdy zrozumiał, jak sobie strzelił w stopę i gdy próbował za wszelką cenę się poratować, nie zmienią tego, że jest w moich oczach po prostu... I tu sypią się gwiazdkowane słowa.

Człowiek politycznej klasy Kononowicza, nic więcej.

Odnośnik do komentarza

A uważanie tej reklamy Simplusa za obraźliwą dla Niemców to... [poszukiwanie odpowiednich słów mode on]... już wiem; to takie polskie.

 

Nie wiem czy jest obrazliwa dla Niemcow, ale IMO jest ciezszego kalibru niz ta Clarksona z ktorej robi sie wielki problem.

To raz a dwa ze to co wymyslil Clarkson jest zwyczajnie glupie bo tym samochodem, ktory mial zareklamowac da sie zrobic prawie dwa razy wiecej niz z Berlina do WAW wiec przyklad z dupy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...