Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Do wyrobienia mi poglądów na ten temat (o JKM mam jak najgorsze zdanie od momentu zetknięcia się z nim, gdy dopiero w temacie polskiej polityki raczkowałem) wystarczyły mi jego wypowiedzi na temat zarażania się niepełnosprawnością i separowania ich.

 

I potwierdza się moja teza, że 80% ludzi zajadle krytykujących poglądy Mikkego po prostu nie zna tych poglądów :lol:

Odnośnik do komentarza

I potwierdza się moja teza, że 80% ludzi zajadle krytykujących poglądy Mikkego po prostu nie zna tych poglądów lol.gif

tia, a Ty czytałeś "Kapitał", czy jak wszyscy (niemal) wyznawcy JKMa znasz go z jego "recenzji"?

 

ja tam akurat nie narzekam na brak wiedzy o poglądach tego przedstawiciela prawej strony ZOO politycznego. mam nieszczęście posiadać w swojej biblioteczce jego wiekopomne dzieło "Vademecum Ojca" i w ramach "poznaj wroga swego" regularnie czytuję jego bloga (choć przychodzi mi to z trudem, bo trzeba być akolitą jego wiary, żeby łykać jego "mondrości" bez bólu zębów).

i za każdym razem zadziwia mnie ilość komentarzy pt. "ale JKM mu dowalił", bo choćbym nie wiem jak się wczytywał, czy wsłuchiwał w jego wypowiedzi to nijak tego dowalenia nie mogę dojrzeć...

 

no ale ja ze Smitha i Friedmana wyrosłem właśnie po lekturze Marksa (choć nie przeczę - między 15 a 17 rokiem życia przechodziłem przez okres fascynacji liberalizmem i szkołą austriacką. na szczęście postanowiłem poznać wroga i sięgnąłem po Kapitał)

Odnośnik do komentarza

Hejże, wyskakujesz tu z gospodarką i Marksem, gdy tu póki co chodzi o coś innego - ktoś tu twierdzi, że Mikke chce "separować niepełnosprawnych", co jest bzdurą - zwolennik prywatnej edukacji nie ma takiej siły, by nie było szkół integracyjnych - Mikke nie chce, by PRZYMUSOWO integrowano niepełnosprawnych ze zdrowymi i na odwrót.

 

 

Tak BTW - w ramach "Poznaj wroga swego" ja także czytałem sobie "oficjalną" stronę komunistów - na razie mam to za stek bzdur, ale może kiedyś mnie olśni :)

Odnośnik do komentarza

Zadaję jeszcze raz pytanie: Czy ktoś słyszał słowa ,,obrażonego'' rozmówcy Mikkego? Bo bez nich ta dyskusja jest jałowa.

 

no ale ja ze Smitha i Friedmana wyrosłem właśnie po lekturze Marksa (choć nie przeczę - między 15 a 17 rokiem życia przechodziłem przez okres fascynacji liberalizmem i szkołą austriacką. na szczęście postanowiłem poznać wroga i sięgnąłem po Kapitał)

 

OT: Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Tego że komunizm jest systemem zbrodniczym chyba nie zanegujecie, towarzyszu?

Odnośnik do komentarza

Mam rozumieć, że Marks odpowiada za zbrodnie choćby Stalina?

 

Jako ideolog i teoretyk systemu zbrodniczego - tak. Dalej oczekuję odpowiedzi od tiniebladora.

I przejrzałem stronę KPP i nie mogę zrozumieć jak dorośli ludzie, którzy wiedzą jak wyglądał komunizm, widzą do czego doprowadził mogą dalej nurzać się w tej paskudnej retoryce, w tej komunistycznej nowomowie, umieszczając tak czyste kłamstwa. Artykuł o ,,wyzwoleniu'' Polski w '45. Czy waszym zdaniem UPR ma więcej wspólnego z faszyzmem niż KPP z komunizmem? Oba systemy są tak samo zakazane.

Odnośnik do komentarza

To ja mam pytanie do Gietza - czy to oznacza, że istnieje zasada odpowiedzialności za to, co z opracowanym przez nas systemem filozoficznym kolejne pokolenia zrobią po naszej śmierci?

Co najmniej połowa powinna być wtedy poddana damnatio memoriae ;) Od Platona poczynając :)

Odnośnik do komentarza
Mikke nie chce, by PRZYMUSOWO integrowano niepełnosprawnych ze zdrowymi i na odwrót.

A kto tego w ogóle chce?

Nigdzie nie napisałem, że nie znam jego poglądów, a jedynie, że do wyrobienia sobie opinii na jego temat wystarczyło mi całe zamieszanie wokół dzieci niepełnosprawnych. Każda kolejna światła bzdura wypowiedziana przez niego co najwyżej tej opinii nie zmieniała, albo ją tylko pogarszała.

Odnośnik do komentarza

"Całe zamieszanie" - czyli pewnie przeczytanie "Dziennika" czy innych szmatławców, dla których przytoczenie właściwego kontekstu wypowiedzi JKM raczej nie stało na pierwszym miejscu. Jeżeli do wyrobienia sobie poglądów na temat JKM wystarczyła Ci afera, której kluczowe słowa to "niepełnosprawni" i "Mikke", to nie jesteś człowiekiem, z którym warto dyskutować - jesteś ignorantem na własne życzenie.

 

Wątpię, czy Cię to zainteresuje, ale może jestem zbyt sceptyczny wobec Twojego pragnienia wiedzy - dla bardziej zrównoważonej oceny masz tu linka do opinii "z drugiej strony barykady" na temat afery z Wrześni.

 

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Drobne-nieporozumienie,2,ID257999723,n

Odnośnik do komentarza

Hejże, wyskakujesz tu z gospodarką i Marksem, gdy tu póki co chodzi o coś innego - ktoś tu twierdzi, że Mikke chce "separować niepełnosprawnych", co jest bzdurą - zwolennik prywatnej edukacji nie ma takiej siły, by nie było szkół integracyjnych - Mikke nie chce, by PRZYMUSOWO integrowano niepełnosprawnych ze zdrowymi i na odwrót.

Tak BTW - w ramach "Poznaj wroga swego" ja także czytałem sobie "oficjalną" stronę komunistów - na razie mam to za stek bzdur, ale może kiedyś mnie olśni smile.gif

nie, nie ja jasno odnoszę się do Twojej tezy, że 80% przeciwników JKM nie zna jego poglądów (nie cytowałem nic innego). i w domyśle zapytuję do której części przeciwników wszelkiej maści "lewactwa" należysz, tych, którzy znają teksty źródłowe z autopsji, czy ze słyszenia...

 

OT: Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Tego że komunizm jest systemem zbrodniczym chyba nie zanegujecie, towarzyszu?

po raz kolejny - nie jestem komunistą. komunizm jest systemem zbrodniczym, a komuniści na zachodzie Europy nieodmiennie budzą moje zadziwienie swoim uwielbieniem dla Stalina, czy Mao...

jestem socjalistą - i tak - kiedy należałem do PPSu zwracaliśmy się do siebie per towarzyszu na oficjalnych eventach, ot, taki folklor. ale kiedy jeden z naszych przyjaciół postanowił "przybrać" w ramach żartu pseudonim Koba zapytałem się go, czy uznałby za równie zabawne, gdyby ktoś z NOPu przybrał sobie pseudonim 'Hitler".

PPS stał się kanapą weteranów i trzeciego sortu PZPRowców więc zakonczyłem swoją przygodę z polityką, chociaż nie przeczę - ciągnie mnie do powrotu, ale niestety - w Polsce nie ma partii lewicowej, która nie byłaby parodią samej siebie.

BTW - stawiając znak równości między Marksem a komunizmem dokonałeś sporego nadużycia.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli do wyrobienia sobie poglądów na temat JKM wystarczyła Ci afera, której kluczowe słowa to "niepełnosprawni" i "Mikke", to nie jesteś człowiekiem, z którym warto dyskutować - jesteś ignorantem na własne życzenie.

Ty masz dziś gorszy dzień, że lekce sobie ważysz całość wypowiedzi, czy taką już masz codzienną manierę?

Wypowiedzi Mikkego na temat tego znam i czytałem bezpośrednio po całej sytuacji - w niczym to nie polepsza jego sytuacji, ot, takie tłumaczenie na siłę. Cóż, tylko winni się tłumaczą.

Nadal nie dostałem odpowiedzi na pytanie, kto na siłę integruje z pełnosprawnymi niepełnosprawnych? Opinia może być Twoja, Mikkego, obojętnie, coś, z czym się zgadzasz. Ciekaw jestem po prostu, jak dalece sięga Twoja ignorancja w tym temacie.

 

OT: Człowiek z normalnymi poglądami na socjalizm na forum, co za radość. ;)

Odnośnik do komentarza
Tylko idioci piszą coś takiego.

Miło mi widzieć taki poziom dyskusji, zaskakujące z Twojej strony.

Po "incydencie we Wrześni" JKM zobaczył, co zrobił, i zaczął się pokrętnie i na siłę tłumaczyć pokazując całą swoją "klasę", żeby tylko odzyskać twarz w jakikolwiek sposób, co uzasadnia powyższy zwrot, który tak inteligentnie skomentowałeś. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...