Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie pozwalamy nosić koszulki z sierpem i młotem - nie ze względu na pojedynczych jego reprezentantów (co sami stwierdziliście), lecz ze względu na doktrynę, w której jest mowa o zagładzie określonych grup ludzi, zupełnie nie rozumiem, czemu możemy nosić koszulki z krzyżem/gwiazdą izraelską. Albo z Jezusem, skoro (cytując go) "nie przynosi pokoju, a miecz".

 

A moim zdaniem: sierp i młot, w przeciwieństwie do przekręconej swastyki to symbol o szerokim znaczeniu. Celtycki symbol poprzez jego modyfikację należy utożsamiać z totalitaryzmem nazistowskich Niemiec, natomiast sierp i młot - jako znak również pokojowo nastawionych - już niekoniecznie z totalitaryzmem Związku Radzieckiego.

 

Już teorie Vamiego nt. kochających się w komunizmie narodów świata pominę: póki tego kolega Vami nie udowodni, bo sloganami to sobie może rzucać w nieskończoność.

 

Zresztą ponoć żyjemy w liberalnej demokracji, niech sobie noszą Hitlera na koszulkach, co tam.

Odnośnik do komentarza

Tak niestety będzie zawsze, dopóki o zwycięstwie w przetargu będzie decydować cena.

 

Nie tak dawno w propoagandowej telewizji rzad przekonywal, ze to najlepsze rozwiazanie,ze to cud i sukces.Gdzie teraz sa geniusze internetu, ktorzy krzyczeli,ze Polacy to nic nie potrafia, natomiast Chinczycy buduja duzo taniej i na pewno duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie pozwalamy nosić koszulki z sierpem i młotem - nie ze względu na pojedynczych jego reprezentantów (co sami stwierdziliście), lecz ze względu na doktrynę, w której jest mowa o zagładzie określonych grup ludzi, zupełnie nie rozumiem, czemu możemy nosić koszulki z krzyżem/gwiazdą izraelską. Albo z Jezusem, skoro (cytując go) "nie przynosi pokoju, a miecz".

 

A moim zdaniem: sierp i młot, w przeciwieństwie do przekręconej swastyki to symbol o szerokim znaczeniu. Celtycki symbol poprzez jego modyfikację należy utożsamiać z totalitaryzmem nazistowskich Niemiec, natomiast sierp i młot - jako znak również pokojowo nastawionych - już niekoniecznie z totalitaryzmem Związku Radzieckiego.

modelowy przyklad hipokryzji :D mnie na przyklad nic pokojowego ani dobrego nie kojarzy sie z sierpem i mlotem. Jakies argumenty?

Odnośnik do komentarza
Celtycki symbol poprzez jego modyfikację należy utożsamiać z totalitaryzmem nazistowskich Niemiec,

Dlaczego?

 

natomiast sierp i młot - jako znak również pokojowo nastawionych - już niekoniecznie z totalitaryzmem Związku Radzieckiego.

Dlaczego?

 

 

Nie widzę różnicy. Dwa symbole niekojarzące się z niczym złym, wykorzystane jako symbole swojej ideologii przez totalitarne reżimy.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego?

poprzez jego modyfikację, przekręconą swastyką posługiwał się Hitler, zaś sierp i młot jako symbole istniały przed Leninem.

 

Dlaczego?

Dlatego że to szerszy symbol nurtu komunistycznego, nie stalinizmu, leninizmu, maoizmu, castryzmu. Sprawa techniczna.

Nie powiesz np., że luksemburgizm to idea z natury zbrodnicza, chyba, że zaczniesz ją nadinterpretować.

 

@Vami

Ok, odtąd biorę Twoje teorie za pewniki, skoro są tak pewne!

+

Wybacz ad personam (choć to tylko odpowiedź na Twoje), ale nie szanuję dyskutanta, który uważa się za "stojącego z boku i śmiejącego się", jednocześnie wykazując się w tematach politycznych bodaj największym na forum spięciem i pianą.

Odnośnik do komentarza

Komunizm jest przede wszystkim ustrojem, który dosłownie próbuje stawiać na głowie wszystkie prawa, reguły i zasady, jakimi zwykł się od zawsze rządzić świat oraz człowiek. Dlatego jest to ustrój kompletnie nierealny, a próby jego zaprowadzenia zwykle kończą się tragedią (zadanie dla zwolenników komunizmu - wymienić choć jeden kraj, gdzie ta idea wypaliła... I nie, nie ma, że "wypaczyli").

Odnośnik do komentarza
Zwolennikiem nie jestem, ale skonkretyzuj 'wypaliła'.

 

 

W tym kontekście to ja bym przyjął: wypaliła - nie spowodowała katastrofy(czy katastrofki) gospodarczej, nie osłabiła społeczeństwa obywatelskiego, nie spowodowała odrzucenia podstawowych praw człowieka, nie doprowadziła do moralnego i mentalnego regresu, etc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie pozwalamy nosić koszulki z sierpem i młotem - nie ze względu na pojedynczych jego reprezentantów (co sami stwierdziliście), lecz ze względu na doktrynę, w której jest mowa o zagładzie określonych grup ludzi, zupełnie nie rozumiem, czemu możemy nosić koszulki z krzyżem/gwiazdą izraelską. Albo z Jezusem, skoro (cytując go) "nie przynosi pokoju, a miecz".

 

A moim zdaniem: sierp i młot, w przeciwieństwie do przekręconej swastyki to symbol o szerokim znaczeniu. Celtycki symbol poprzez jego modyfikację należy utożsamiać z totalitaryzmem nazistowskich Niemiec, natomiast sierp i młot - jako znak również pokojowo nastawionych - już niekoniecznie z totalitaryzmem Związku Radzieckiego.

modelowy przyklad hipokryzji :D mnie na przyklad nic pokojowego ani dobrego nie kojarzy sie z sierpem i mlotem. Jakies argumenty?

 

Symbolika Thora, nordyckiego Boga. Dziękuje, EOT

Odnośnik do komentarza
Zwolennikiem nie jestem, ale skonkretyzuj 'wypaliła'.

 

 

W tym kontekście to ja bym przyjął: wypaliła - nie spowodowała katastrofy(czy katastrofki) gospodarczej, nie osłabiła społeczeństwa obywatelskiego, nie spowodowała odrzucenia podstawowych praw człowieka, nie doprowadziła do moralnego i mentalnego regresu, etc.

 

Spytałem się, bo zastanawiam się nad Kubą. Tylko nie wiem czy te wytyczne do końca by tu, hm, pasowały. Jeśli np. chodzi o 'podstawowe prawa człowieka' to komunizm (pojecie bardzo pojemne, sorry że tak upraszczam, ale to na potrzeby dyskusji) inaczej je odbiera, więc musimy przyjąć, że za każdym razem te prawa są w dużej mierze odrzucane, bądź po prostu modyfikowane. Społeczeństwo obywatelskie? Nie wiem, to już kwestia bardzo szczegółowa, więc sobie odpuszczę. Katastrofa gospodarcza... "Katastrofa" to bardzo mocne określenie, moim zdaniem na Kubie czegoś takiego nie było, choć były różne fazy (teraz np. jest bardzo słaby okres, co zresztą widać po próbach wprowadzenia 'kapitalistycznych' mini-reform). Tylko czy jest to dowód na coś? Wiele innych krajów przeżywało i przeżywa ogromne problemy gospodarcze mając calkiem inny system. A co do ostatniej kwestii, to też bym prosil o skonkretyzowanie :).

 

Zmierzam do tego, że taki kraj może 'wypalić'. Czyli istnieć, posiadać trzymająca się (też pojęcie pojemne...) gospodarkę, obywateli popierających to co się dzieje w kraju i utrzymywać pozytywne stosunki z innymi państwami. Co nie zmienia faktu, że nigdy nie chciałbym żyć w takim państwie.

Odnośnik do komentarza
Jeśli np. chodzi o 'podstawowe prawa człowieka' to komunizm (...) inaczej je odbiera

 

No właśnie. A czy dopuszczalne jest "inne odbieranie praw człowieka"? Tu w sumie trzeba zejść na dyskusje prawno-naturalne podstawy praw człowieka vs. pozytywizm prawniczy, przy czym tak naprawdę to komunistyczna koncepcja nie klasyfikuje się do żadnej wizji - jak napisał Sutek - Komunizm jest (...) ustrojem, który dosłownie próbuje stawiać na głowie wszystkie prawa, reguły i zasady, jakimi zwykł się od zawsze rządzić świat oraz człowiek.

 

 

Katastrofa gospodarcza... "Katastrofa" to bardzo mocne określenie, moim zdaniem na Kubie czegoś takiego nie było, choć były różne fazy (teraz np. jest bardzo słaby okres, co zresztą widać po próbach wprowadzenia 'kapitalistycznych' mini-reform)

 

Właśnie dlatego w nawiasie użyłem słowa katastrofka, bo faktycznie totalnej katastrofy może i na Kubie nie było, chociaż zacofanie i zmarnowany potencjał zapewne.

 

Tylko czy jest to dowód na coś?

 

No ja nie próbuję tutaj nic udowadniać, tak mnie zaintrygowało powątpiewanie, jakie wyczułem( być może błędnie), w tezę, że komunizm nigdzie nie "wypalił", więc chciałem podrążyć temat.

 

A co do ostatniej kwestii, to też bym prosil o skonkretyzowanie

 

No a cóż tu precyzować? Komunizm to ustrój który zabija indywidualizm, przedsiębiorczość, pracowitość, itd.

Z drugiej strony promuje przeciętność, absurdalnie, utopijnie pojmowaną równość, krętactwo(niezamierzenie). Zaszczepia w języku jakiś heglowski jad, tworzy nowomowę, generalnie zmienia ludzi w złym kierunku promując niewłaściwe wartości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...