Skocz do zawartości

World Domination Tour


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Giuseppe Pancaro nie zaskarbił sobie przychylności fanów Xerez swoją polityką transferową, musiał więc zapracować na nią na boisku. Ci zaś, rozpuszczeni przeze mnie sukcesami dwóch ostatnich sezonów, nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Najpierw Xerez wygrało tylko jeden spośród sześciu sparingów, potem zaś przegrało zarówno mecz o SuperCopę, 1:2 z Realem Sociedad, jak i o Superpuchar Europy, 0:1 z Juventusem, w obu przypadkach wyraźnie ustępując rywalom pod każdym względem.

 

Polskie kluby zaszalały w rewanżowych meczach europejskich pucharów. Co prawda Wisła odpadła z Ligi Mistrzów po drugiej porażce 0:1 z Anderlechtem, ale dołączyła do pozostałych dwóch drużyn, które nieoczekiwanie wyeliminowały swoich rywali. Wisła Płock po golach Wójcika i Kroczka ograła MTK 2:0, a Łęczna dzięki dwóm trafieniom Bębna wygrała w Dnipropietrowsku 2:1. Tym samym po raz pierwszy od niepamiętnych czasów polskie zespoły w komplecie przeszły do 1. rundy Pucharu UEFA.

 

27 sierpnia nadszedł czas ogłoszenia składu reprezentacji Grecji na towarzyski mecz z Liechtensteinem i eliminacyjne spotkanie z Wyspami Owczymi. Wybór miałem nieszczególny, ale na szczęście prawie wszyscy zawodnicy, jakich sobie upatrzyłem, byli zdrowi i mogli przyjechać na zgrupowanie, zabrakło jedynie świetnego bramkarza Unterhaching, Kostasa Diamantopoulosa (30, GK; 9/0). Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Giorgios Athanasiadis (35, GK; 0/0; Hibernian), Apostolos Athanasiou (22, GK; 1/0; Panathinaikos), Andreas Lyberopoulos (33, GK; 47/0; Fulham)

 

Obrońcy: Michalis Arabatzis (33, DC; 55/3; PAOK), Giorgos Christou (21, D/WBL; 2/0; Watford), Christos Ioannidis (28, DLC; 58/1; Blackburn), Charis Lazaridis (34, DLC; 5/0; Gravesend), Giorgos Raptis (29, DC; 26/0; Olympiakos)

 

Pomocnicy: Kostas Andreadakis (22, WB/ML; 0/0; Rotherham), Giorgios Athanasiou (23, D/WBL/AML; 6/0; Panathinaikos), Kostas Goumas (32, MC; 80/1; Sedan), Thodoris Karagiannidis (27, MC; 31/0; Betis), Vasilis Konstantinidis (32, AMRL; 69/10; Olympiakos), Tasos Kostis (27, MRC; 29/2; Bochum), Dimitris Nikolaidis (21, DM; 5/0; Olympiakos), Vasilis Papadakis (26, AMLC; 13/0; Olympiakos), Michalis Pavlidis (22, WB/AMR; 18/2; Panathinaikos), Stavros Sfakianakis (29, DC; 42/0; Olympiakos), Pantelis Vasileiou (29, MR; 15/0; Nancy)

 

Napastnicy: Vasilis Athanasiadis (25, ST; 26/11; Panathinaikos), Giannis Efthymiadis (30, ST; 62/20; Panathinaikos), Nikos Ioannou (31, ST; 39/12; Grenoble), Nikos Papadakis (20, ST; 0/0; Elche), Giorgos Papadopoulos (27, AM/FC; 22/1; Hibernian), Christos Pavlidis (22, AMLC/FC; 0/0; PAOK), Christos Sfakianakis (23, ST; 0/0; Blackpool)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

@Fiki: Grenoble jest w Ligue 1, Rotherham w CCC1, za to Gravesend w CNorth :]

 

Prasa wyraziła zdziwienie, że pominąłem przy powołaniach Thanasisa Sidiropoulosa oraz Fotisa Diamantopoulosa — ten drugi miał szansę gry, tego pierwszego do drużyny przywrócić mogła już tylko plaga kontuzji. A propos kontuzji, zaraz po rozesłaniu powołań zadzwonił do mnie jeden z filarów reprezentacji, Thodoris Karagiannidis z Betisu, z informacją o tym, że doznał urazu na treningu i na pewno nie zjawi się na zgrupowaniu.

 

Pancaro kontynuował czystkę w Xerez i w sierpniu pozbył się z klubu trzech kolejnych bardzo utalentowanych młodziaków: Thomas Reinhardt za 7.000.000 euro sprzedany został do Bayernu, Francisco Ortega za 4.700.000 euro odszedł do Dortmundu, a Carlos za śmieszne 2.200.000 euro oddany został do Valladolid.

 

Sierpień 2034

 

Transfery (Polacy):

 

1. Paweł Iwan (22, DC/DM; Polska U-21: 23/1) z Villarreal do Drezna za 1.900.000 euro

2. Paweł Budka (28, DM; Polska U-21: 6/0) z Legii do Lewskiego Sofia za 1.400.000 euro

3. Sławomir Bartczak (20, MLC; Polska U-21: 8/1) z Xerez do Wisły Płock za 1.100.000 euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Mark Wood (22, AML; Anglia U-21: 22/2) z Leicester do Manchesteru Utd za 31.000.000 euro

2. Guy Goris (26, ST; Belgia: 35/17) z Tottenhamu do Leicester za 18.750.000 euro

3. Manuel Castro (21, AMLC/FC; Meksyk: 13/2) z Sevilli do Barcelony za 15.750.000 euro

Ligi europejskie:

 

Anglia: Everton [+1]

Bułgaria: Sławia Sofia [+2]

Francja: Marseille [+1]

Hiszpania: —

Niemcy: Osnabrück [+1]

Polska: Cracovia [+2]

Portugalia: Porto [+0]

Włochy: Lazio [+2]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Mecz z Liechtensteinem miał stanowić dla nas przetarcie przed eliminacyjnym spotkaniem z Wyspami Owczymi, tak więc zamierzałem dać w nim szansę debiutu paru młodym zawodnikom. Właściwie zawiódł mnie tylko Vasilis Papadakis, który w ostatniej minucie spotkania koszmarnie skiksował we własnym polu karnym, prezentując gościom honorowego gola. Nie miał on wszakże najmniejszego znaczenia dla końcowego wyniku, gdyż na stadionie w Pireusie dominowali gospodarze, odnosząc wysokie, budujące morale zwycięstwo.

 

02.09.2034 Georgios Karaiskakis: 21.424 widzów

TOW Grecja — Liechtenstein 5:1 (2:0)

 

1. V.Athanasiadis 1:0

21. V.Athanasiadis 2:0

54. N.Papadakis 3:0

69. M.Arabatzis 4:0

75. C.Sfakianakis 5:0

90. M.Krontiris 5:1

Grecja: A.Lyberopoulos 7 (46. A.Athanasiou 7) — G.Athanasiou 9, C.Ioannidis 8, M.Arabatzis 9, M.Pavlidis 7 (46. P.Vasileiou 6) — V.Papadakis 5, T.Kostis 8, S.Sfakianidis 8 (60. D.Nikolaidis 7), V.Konstantinidis 7 (60. G.Papadopoulos 6) — V.Athanasiadis 8 (46. N.Papadakis 7), G.Efthymiadis 7 (46. C.Sfakianakis 7)

 

MoM: Giorgos Athanasiou (WBL; Grecja) — 9

 

Podczas gdy my graliśmy towarzysko z Liechtensteinem, pozostałe zespołu grupy 4. rozgrywały pierwsze mecze eliminacyjne ME 2036 i właściwie wszystkie trzy wyniki można było uznać za niespodzianki. Austria tylko zremisowała 2:2 z Litwą, Szwajcaria wymęczyła bezbramkowy remis z Włochami, a Litwa przegrała na wyjeździe 0:2 z Wyspami Owczymi, które zostały sensacyjnym liderem naszej grupy.

 

1. Wyspy Owcze (1) 3 pkt 2:0

2. Austria (1) 1 pkt 2:2

3. Łotwa (1) 1 pkt 2:2

4. Włochy (1) 1 pkt 0:0

5. Szwajcaria (1) 1 pkt 0:0

6. Grecja (0) 0 pkt 0:0

7. Litwa (1) 0 pkt 0:2

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Mój debiut w meczu o punkty miał miejsce cztery dni później. Na spotkanie z Wyspami Owczymi wystawiłem nieco zmieniony zespół, gdyż paru zawodników na co dzień gnijących w rezerwach swoich klubów nie wytrzymało kondycyjnie trudów sparingu z Liechtensteinem. Moje obawy, wypływające ze zwycięstwa naszych rywali w meczu z Litwą, okazały się nieuzasadnione — przez całe spotkanie mieliśmy zdecydowaną przewagę i potrafiliśmy ją udokumentować.

 

W 6. minucie najlepszy na boisku Tasos Kostis miękkim lobem wrzucił piłkę w pole karne, a Athanasiadis potężnym strzałem przełamał ręce Hentzego i umieścił ją w bramce. Przy drugim golu ducha współpracy międzynarodowej zademonstrował Petersen, wycofując piłkę na oślep wprost do Efthymiadisa, który dośrodkował przed bramkę, a Vasilis Athanasiadis uderzeniem głową podwyższył na 2:0. Nasze ataki nie ustawały i w doliczonym czasie gry Kristian Nolsøe, który ustawicznie nie radził sobie z Athanasiadisem, opuścił boisko z czerwoną kartką.

 

W drugiej połowie grało się nam o wiele łatwiej, parę świetnych sytuacji miał Efthymiadis, ale Hentze świetnie interweniował po strzałach napastnika Panathinaikosu. Ostatecznie padł już tylko jeden gol — w 72. minucie Pavlidis zagrał po prawym skrzydle do Kostisa, który sprytnie przerzucił piłkę na długi słupek, zaś Athanasiou potężnym uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości.

 

06.09.2034 Georgios Karaiskakis: 33.100 widzów

EME Gr4 (1/12) Grecja [6.] — Wyspy Owcze [1.] 3:0 (2:0) TV

 

6. V.Athanasiadis 1:0

16. V.Athanasiadis 2:0

45+4. K.Nolsøe (Wyspy Owcze) cz.k.

72. G.Athanasiou 3:0

 

Grecja: A.Lyberopoulos 7 — G.Athanasiou YC 7, C.Ioannidis 8, M.Arabatzis 8, M.Pavlidis YC 8 — K.Andreadakis 8 (58. G.Christou 6), T.Kostis 9, K.Goumas 7, P.Vasileiou 8 (58. G.Papadopoulos) — V.Athanasiadis YC 8 (72. C.Pavlidis 6), G.Efthymiadis 9

 

MoM: Tasos Kostis (MC; Grecja) — 9

 

W pozostałych meczach naszej grupy Włochy pewnie pokonały Austrię 2:0, natomiast Litwa nieoczekiwanie zremisowała 1:1 ze Szwajcarią.

 

1. Włochy (2) 4 pkt 2:0

2. Grecja (1) 3 pkt 3:0

3. Wyspy Owcze (2) 3 pkt 2:3

4. Szwajcaria (2) 2 pkt 1:1

5. Łotwa (1) 1 pkt 2:2

6. Austria (2) 1 pkt 2:4

7. Litwa (2) 1 pkt 1:3

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W pierwszej rundzie Pucharu UEFA odpadało zwykle 99% polskich zespołów. Nie inaczej miało być i tym razem, skoro Wisła przegrała u siebie 0:1 z FC Zürich, a Wisła Płock uległa AZ Alkmaar 1:3 (Bartczak). Wyłamał się tylko Górnik Łęczna, ale jak już się wyłamał, zrobił to w wielkim stylu, bo jak inaczej nazwać wygraną 2:1 z Realem Madryt po golach Todorovicia i Kaźmierczaka?

Odnośnik do komentarza
Wyłamał się tylko Górnik Łęczna, ale jak już się wyłamał, zrobił to w wielkim stylu, bo jak inaczej nazwać wygraną 2:1 z Realem Madryt po golach Todorovicia i Kaźmierczaka?

 

:o:debesciak::clap::good:

 

A u siebie wygrali czy na Santiago? :>

 

 

Gratki debiutu z Twoją grupką Spartan ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Niestety świat na głowie stał tylko przez tydzień, na Estadio Santiago Bernabéu gospodarze rozklepali Łęczną 4:1 (Iwan rz.k.) i spokojnie awansowali do fazy grupowej. Również i holenderskie AZ Alkmaar ponownie ograło Płocczan, tym razem 2:1 (Wójcik), przechodząc do kolejnej rundy. Za to cojones zademonstrowała Wisła Kraków, wygrywając w Zurychu 2:1 po golach Adamskiego oraz Prażmo i zapewniając sobie awans dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.

 

Ostatniego dnia września rozesłałem powołania na mecze eliminacyjne ME 2036 z Austrią oraz Szwajcarią. Musiałem znaleźć zastępców dla kontuzjowanych zawodników podstawowego składu, Andreasa Lyberopoulosa oraz Tasosa Kostisa — za tego pierwszego do kadry powrócił uprzednio kontuzjowany Kostas Diamantopoulos, natomiast lukę w pomocy uzupełnił rezerwowy w moich planach Fotis Diamantopoulos.

 

Bramkarze: Giorgios Athanasiadis (35, GK; 0/0; Hibernian), Apostolos Athanasiou (22, GK; 2/0; Panathinaikos), Kostas Diamantopoulos (30, GK; 9/0; Unterhaching)

 

Obrońcy: Michalis Arabatzis (33, DC; 57/3; PAOK), Giorgos Christou (21, D/WBL; 3/0; Watford), Christos Ioannidis (29, DLC; 60/1; Blackburn), Charis Lazaridis (34, DLC; 5/0; Gravesend), Giorgos Raptis (29, DC; 26/0; Olympiakos)

 

Pomocnicy: Kostas Andreadakis (22, WB/ML; 1/0; Rotherham), Giorgos Athanasiou (23, D/WBL/AML; 8/1; Panathinaikos), Fotis Diamantopoulos (30, MC; 25/1; Panathinaikos) Kostas Goumas (32, MC; 81/1; Sedan), Thodoris Karagiannidis (28, MC; 31/0; Betis), Vasilis Konstantinidis (32, AMRL; 70/10; Olympiakos), Dimitris Nikolaidis (21, DM; 6/0; Olympiakos), Vasilis Papadakis (27, AMLC; 14/0; Olympiakos), Michalis Pavlidis (22, WB/AMR; 20/2; Panathinaikos), Stavros Sfakianakis (29, DC; 43/0; Olympiakos), Pantelis Vasileiou (29, MR; 17/0; AZ)

 

Napastnicy: Vasilis Athanasiadis (25, ST; 28/15; Panathinaikos), Giannis Efthymiadis (30, ST; 64/20; Panathinaikos), Nikos Ioannou (31, ST; 39/12; Grenoble), Nikos Papadakis (20, ST; 1/1; Elche), Giorgos Papadopoulos (28, AM/FC; 24/1; Rostock), Christos Pavlidis (22, AMLC/FC; 1/0; Leicester), Christos Sfakianakis (23, ST; 1/1; Blackpool)

Wrzesień 2034

 

Transfery (Polacy):

 

1. Łukasz Wołczyk (28, ST; Polska U-19) z Cracovii do Slovana Liberec za 675.000 euro

Transfery (cudzoziemcy): brak

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Arsenal [+0]

Bułgaria: Sławia Sofia [+4]

Francja: Nantes [+1]

Hiszpania: Xerez [+3]

Niemcy: Augsburg [+4]

Polska: Cracovia [+3]

Portugalia: Porto [+6]

Włochy: Lazio [+4]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Moje nazwisko znów wypłynęło na piłkarskiej giełdzie; tym razem wiązany byłem z francuskim Sedanem. Ale dla mnie najważniejsze były mecze eliminacyjne, zwłaszcza że nie mógł w nich zagrać Raptis, za którego dowołałem obrońcę Panathinaikosu, Thanasisa Sidiropoulosa (30, DC; 39/0). A na spacerek nie miałem już co liczyć, wyjazd do mocnych Szwajcarów zapowiadał się na bardzo trudny.

 

Tradycyjnie już część zawodników przyjechała na zgrupowanie w koszmarnej formie i zamiast szykować ich na mecz z Helwetami, musiałem powierzyć ich fizjoterapeutom, by choć na Austrię nadawali się do gry. Nic więc dziwnego, że skład zdecydowanie odbiegał od zwycięskiego ustawienia sprzed miesiąca.

 

Szwajcarzy od pierwszych minut pokazali, że mają zamiar liczyć się w walce o czołowe dwa miejsca, zwłaszcza efektowny strzał Viceconte, z trudem obroniony przez Diamantopoulosa, sprawił, że greccy kibice na moment wstrzymali oddech. Już po pół godzinie gry musiałem zdjąć z boiska obu skrzydłowych, pokopanych tak skutecznie, że ledwo trzymali się na nogach. Gospodarze atakowali nieustannie, my zaś staraliśmy się odgryzać groźnymi, szybkimi atakami. W 36. minucie Athanasiadis cofnął się po piłkę na środek boiska, podholował ją lewym skrzydłem i wycofał do Athanasiou. Giorgos natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie przyjął ją Efthymiadis i uderzył po ziemi, piłka otarła się o nogę Viceconte i zmyliła Hohla, nieruchomiejąc w bramce Szwajcarów!

 

Dotrwaliśmy jakoś do przerwy, a na drugą połowę wyszliśmy nastawieni ultradefensywnie, szansy szukając w kontrataku. Świetnie grała nasza linia obronna, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Christou, grając na nietypowej dla siebie pozycji, bardzo dobrą zmianę dał też Pavlidis. W 74. minucie Szwajcarzy stworzyli niezwykle groźną sytuację w naszym polu karnym, ale mocny strzał Türkyilmaza sparował Diamantopoulos. W końcówce lekkiego urazu doznał Ioannidis, ale dotrwał jakoś do końca meczu, gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania i przywieźliśmy z Bazylei trzy bardzo cenne punkty. Co z tego, że dziennikarze rozpisywali się o niesprawiedliwej naturze futbolu, co z tego...

 

07.10.2034 St.Jakobspark: 32.571 widzów

EME Gr4 (2/12) Szwajcaria (4) — Grecja (2) 0:1 (0:1) TV

 

36. G.Efthymiadis 0:1

Grecja: K.Diamantopoulos 7 — G.Athanasiou YC 7, C.Ioannidis YC 8, M.Arabatzis YC 9, M.Pavlidis 7 — V.Konstantinidis 7 (26. C.Pavlidis 8), K.Goumas 8, S.Sfakianakis 8 (67. F.Diamantopoulos 6), P.Vasileiou 7 (26. G.Christou 7) — V.Athanasiadis 7, G.Efthymiadis 7

 

MoM: Michalis Arabatzis (DC; Grecja) — 9

 

W pozostałych meczach naszej grupy niespodzianek nie było, Austria przegrała u siebie aż 0:3 z Litwą, a Włochy pokonały na wyjeździe Łotwę 2:0.

 

1. Włochy (3) 7 pkt 4:0

2. Grecja (2) 6 pkt 4:0

3. Litwa (3) 4 pkt 4:3

4. Wyspy Owcze (2) 3 pkt 2:3

5. Szwajcaria (3) 2 pkt 1:2

6. Łotwa (2) 1 pkt 2:4

7. Austria (3) 1 pkt 2:7

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...