Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Najdroższy transfer w historii polskiej ligi!

 

Dawid Janczyk zostanie najdroższym piłkarzem sprzedanym z polskiej ligi, gdy tylko złoży podpis na umowie z CSKA Moskwa. Zgodę na transfer 20-letniego napastnika do triumfatora Pucharu UEFA z 2005 roku wyraziły już: jego klub Legia (na umowie autograf złożył wiceprezes i dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak), menedżer zawodnika, a pod umową podpisał się także pełnomocnik CSKA - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Wartość transakcji ma wynieść 4,2 mln euro. Moskwianie przebili ofertę Atletico Madryt, które za napastnika stołecznego klubu oferowało 3,5 mln euro, ale płatnych w ratach.

Legia straci utalentowanego piłkarza, jednak zarobi krocie. Dość powiedzieć, że dwa lata temu zapłaciła za niego Sandecji Nowy Sącz zaledwie 25 tysięcy złotych.

Podpis pod kontraktem Janczyka zostanie złożony po jego powrocie z Kanady, gdzie przebywa wraz z kadrą Polski na MŚ do lat 20.

- Właśnie dzwonił do Kanady menedżer Jerzy Kopiec z informacją, że Legia dogadała się z CSKA w sprawie mojego przejścia do Moskwy - powiedział Janczyk. - Przyznam, że zatkało mnie, kiedy usłyszałem kwotę przekraczającą cztery miliony euro. Staram się na razie o tym nie myśleć - dodał.

Przejście Janczyka do CSKA będzie najdroższym w historii transferem z polskiej ligi. Dotychczas rekordem było sprzedanie Jakuba Błaszczykowskiego z Wisły Kraków do Borussii Dortmund i Łukasza Fabiańskiego z Legii do Arsenalu Londyn. Oba transfery oscylowały wokół kwoty 3,3 mln euro.

 

Dawid ja cię proszę nie idź do Rosji. Poczekaj i leć na zachód.

Odnośnik do komentarza

W takim przypadku pierdel nie jest adekwatna kara. Powinno byc jak w Anglii - narozrabiales, zniszczyles to teraz a) napraw szkody wzglednie zaplac i b) zakaz stadionowy. I w Anglii nikogo nie obchodzi czy delikwent to plebs czy burzuj. Tam za wejscie na murawe w trakcie meczu obowiazuje grzywna 5000 funciakow i takie przypadki sa sporadyczne. Nie bede juz wspominal o mozliwym procesie odszkodowawczym za tzw. szkody rzeczywiste i utracone korzysci.

 

Konczac ten temat zacytuje jeszcze wypowiedz jakiegos dzialacza Legii: nasz klub od 2001 r. byl juz karany przez UEFA osiem razy za wybryki "fanow". Wg danych archiwalnych w sezonach 2001/2 - 2006/7 Legia rozegrala w sumie 26 spotkan pucharowych z czego 13 na wyjazdach. Podczas 13 takich wyjazdow "fani" az 8-krotnie spowodowali roznego typu zajscia. To powinno dac wszystkim wiele do myslenia, a zwlaszcza wladzom. Czas sie obudzic z letargu.

 

I gratulacje dla Dawida Janczyka. Z Moskwy bedzie mial latwiejsza droge na europejskie salony. Trzymam kciuki :thup:

Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że z Moskwy będzie miał niestety dalej. Jakoś Polacy nie robią tam furory. Może oprócz Kowalewskiego.

 

Ja wiem? Jop caly czas gra. Gorawski - to on ma chyba caly czas klopoty zdrowotne. Ponadto zwroc uwage, ze jednak ruskie kluby graja dosc systematycznie w europejskich pucharach (nie wiem jak CSKA w tym sezonie) - ich liga jest zdecydowanie na wyzszym poziomie niz nasza niestety. Po drugie, wiekszosc ruskich klubow jest w jakis sposob powiazana z rynkiem brytyjskim - o ile sie nie myle to Piekny Roman ma chyba udzialy w CSKA, a jego Chevski (plus Liverpool) juz w zeszlym sezonie probowaly skaperowac Dawida. Po trzecie, obserwujac ruchy transferowe z ligi rosyjskiej to jest to kierunek zdecydowanie bardziej atrakcyjny niz z naszej (oczywiscie z kilkoma wyjatkami). Zauwaz, ze Cavenaghi, mimo ze nie zrobil furory w Rosji to jednak wyladowal we Francji a nie jak nasi na Cyprze czy Austrii.

Odnośnik do komentarza
Pewnie podobnie jest też na innych stadionach, chociaż moja dziewczyna z Poznania mówi, że na mecze Lecha chodzi się bez strachu, a o obecności na ostatnim spotkaniu rozmawiają przy lunchu normalni ludzie. Ciekaw jestem, czy to prawda...
ano prawda. Do Areny na turniej halowy wpuszczono kilkaset osob z Widzewa i razem z nami siedzieli...z tych samych bufetow korzystali. Na ostatnim meczu z Widzewem u nas na naszym parkingu parkowali i miedzy naszymi chodzili bez jakiegos strachu. Czy takie cos mozliwe jest w Warszawie? Albo jak byl zakaz wpuszczacia kibicow Legii...wpuscilismy ich na nasze sektory!! Mecz bez zadnych wyzwisk byl! A co w zamian dostalismy? Pol roku pozniej obrzucili naszych pilkarzy kamieniami jak zdobylismy PP.... W Poznaniu wg mnie jest juz "europa" jesli chodzi o kibicow...na stadionie wieeeeele kobiet, rodzin, dzieci...
Powiadasz chcieli sie pozbyc ITI?! Ale robiac taka akcje trzeba miec kogos w zanadrzu! Przeciez jak ITI odejdzie to bedzie koniec Legii, bo nie wierze ze chuliganow bedzie stan na wylozenie kilku czy nawet kilkunastu milionow papy.
mnie sie pytasz? :D ja od poczatku nie kumam czemu nie chca ITI...przeciez firma chciala inwestowac...chciala zrobic druzyne na europe...a kibice od poczatku ich niszcza... :doh!: moze ktos z Wawy sie wypowie czemu ten sponsor az tak im nie pasi :/

 

Przperaszam bardzo moze Wy o tym nie wiecie bo was nie bylo na PP Legia - Lech na ktorym to pilkarze dostali jak odbierali medale .. ktos napisal o spiewaniu pilkarzykow Lecha ne Legie to raz a dwa to same przyspiewki kibicow Lecha obrazajace Legie wiec prosze nie pisz mi tu o tym ze Legia zle sie zachowala bo trudno stac obojetnie jak sie obraza wlasna druzyne .. przez to byla zadyma w trakcie meczu ciekawe czy ktos o tym pamieta bo jak tu widze wypowiadaja sie pyry ktorzy relacjonuja to tylko jednostronnie ...

 

Dwa jestem ciekawy jak wasi kibice tudziez druzyna zachowa sie jak pojada na taki wyjazd .. i czy beda biernie sie porzygladali czy moze uspokoja wszystkich ?! poczekamy ... zobaczymy

 

Klub nie pomagał kiedykoliwek i nie ułatiwał wyjazdów a i tak jezdzimy wszedzie nawet jak sa zakazy wiec spokojnie ;]

Odnośnik do komentarza
Przperaszam bardzo moze Wy o tym nie wiecie bo was nie bylo na PP Legia - Lech na ktorym to pilkarze dostali jak odbierali medale .. ktos napisal o spiewaniu pilkarzykow Lecha ne Legie to raz a dwa to same przyspiewki kibicow Lecha obrazajace Legie wiec prosze nie pisz mi tu o tym ze Legia zle sie zachowala bo trudno stac obojetnie jak sie obraza wlasna druzyne ..

yyy Lech sam siebie obrazal? Legia sama siebie? :kekeke:

Prof juz napisal: pilkarze spiewali na Legii w szatni PO MECZU....Wtedy sobie moga robic co chca. Przyspiewek na kazdym stadionie jest duzo...Tez na nas macie i co? w zamian kamieniami na pilkarzy? ;o Bylo minelo, ale jak widac nadal sie usprawiedliwiacie, zapominajac jak kilka miesiecy wczesniej mimo zakazu weszliscie do nas na sektory...

 

Dwa jestem ciekawy jak wasi kibice tudziez druzyna zachowa sie jak pojada na taki wyjazd .. i czy beda biernie sie porzygladali czy moze uspokoja wszystkich ?! poczekamy ... zobaczymy

hahahaha uspokoja? :D Czlowieku o czym Ty mowisz? Ze niby kibice Legii sa od uspokajania kogos? :rotfl: Proponuje zaczac od siebie...

Odnośnik do komentarza

z perspektywy Legii transfer wg mnie bardzo dobry, ale z perspektywy Janczyka to juz moze byc roznie. Z jednej strony jak patrze na kadre to teoretycznie 3 napastnikow jest: Vagner Love, Jo, i jakis Rosjanin. Jesli Janczyk bylby tym trzecim to nie byloby tak zle (przy zalozeniu, ze graja 2 napastnikami) - gralby czesto. Gorzej jesli okazaloby sie, ze jest tym czwartym, ale z drugiej strony to w kazdym klubie moze tak byc. Wg mnie to na pewno dobry interes dla Legii, Janczyk w lidze nie zachwycal, wypromowal sie wystepami w mlodziezowce (to kieruje do panow Korzyma i Grosickiego - patalachow jednym) i w takim kontekscie, taka gotowka to ogromny zastrzyk finansowy.

 

A co do burd to wlasnie pozywac z powodztwa cywilnego - jak nie maja pieniedzy to dozywotni zakaz wejscia na stadiony w polsce + jakies prace spoleczne. Gwarantuje, ze momentalnie zmniejszy sie liczba rozrob.

Odnośnik do komentarza
Najdroższy transfer w historii polskiej ligi!

 

Dawid Janczyk zostanie najdroższym piłkarzem sprzedanym z polskiej ligi, gdy tylko złoży podpis na umowie z CSKA Moskwa. Zgodę na transfer 20-letniego napastnika do triumfatora Pucharu UEFA z 2005 roku wyraziły już: jego klub Legia (na umowie autograf złożył wiceprezes i dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak), menedżer zawodnika, a pod umową podpisał się także pełnomocnik CSKA - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Wartość transakcji ma wynieść 4,2 mln euro. Moskwianie przebili ofertę Atletico Madryt, które za napastnika stołecznego klubu oferowało 3,5 mln euro, ale płatnych w ratach.

Legia straci utalentowanego piłkarza, jednak zarobi krocie. Dość powiedzieć, że dwa lata temu zapłaciła za niego Sandecji Nowy Sącz zaledwie 25 tysięcy złotych.

Podpis pod kontraktem Janczyka zostanie złożony po jego powrocie z Kanady, gdzie przebywa wraz z kadrą Polski na MŚ do lat 20.

- Właśnie dzwonił do Kanady menedżer Jerzy Kopiec z informacją, że Legia dogadała się z CSKA w sprawie mojego przejścia do Moskwy - powiedział Janczyk. - Przyznam, że zatkało mnie, kiedy usłyszałem kwotę przekraczającą cztery miliony euro. Staram się na razie o tym nie myśleć - dodał.

Przejście Janczyka do CSKA będzie najdroższym w historii transferem z polskiej ligi. Dotychczas rekordem było sprzedanie Jakuba Błaszczykowskiego z Wisły Kraków do Borussii Dortmund i Łukasza Fabiańskiego z Legii do Arsenalu Londyn. Oba transfery oscylowały wokół kwoty 3,3 mln euro.

 

Dawid ja cię proszę nie idź do Rosji. Poczekaj i leć na zachód.

IMHO to jeśli chodzi o piłkę nozną to w Rosji jest już zachód. A na pewno bliżej do zachodu niż Polska. A CSKA to nie jest jakiś klub z Dagestanu, czy innej Osetii, ale niedawny zdobywca Pucharu UEFA. Dla mnie to by była bardzo dobra decyzja piłkarza.

Odnośnik do komentarza
A co do burd to wlasnie pozywac z powodztwa cywilnego - jak nie maja pieniedzy to dozywotni zakaz wejscia na stadiony w polsce + jakies prace spoleczne. Gwarantuje, ze momentalnie zmniejszy sie liczba rozrob.

 

Myślałem o tym samym, ale kary muszą być bardzo dotkliwe :-k

Odnośnik do komentarza
Przperaszam bardzo moze Wy o tym nie wiecie bo was nie bylo na PP Legia - Lech na ktorym to pilkarze dostali jak odbierali medale .. ktos napisal o spiewaniu pilkarzykow Lecha ne Legie to raz a dwa to same przyspiewki kibicow Lecha obrazajace Legie wiec prosze nie pisz mi tu o tym ze Legia zle sie zachowala bo trudno stac obojetnie jak sie obraza wlasna druzyne ..

yyy Lech sam siebie obrazal? Legia sama siebie? :kekeke:

Prof juz napisal: pilkarze spiewali na Legii w szatni PO MECZU....Wtedy sobie moga robic co chca. Przyspiewek na kazdym stadionie jest duzo...Tez na nas macie i co? w zamian kamieniami na pilkarzy? ;o Bylo minelo, ale jak widac nadal sie usprawiedliwiacie, zapominajac jak kilka miesiecy wczesniej mimo zakazu weszliscie do nas na sektory...

 

Dwa jestem ciekawy jak wasi kibice tudziez druzyna zachowa sie jak pojada na taki wyjazd .. i czy beda biernie sie porzygladali czy moze uspokoja wszystkich ?! poczekamy ... zobaczymy

hahahaha uspokoja? :D Czlowieku o czym Ty mowisz? Ze niby kibice Legii sa od uspokajania kogos? :rotfl: Proponuje zaczac od siebie...

 

NAPISZE jasniej:

 

Boze to ze ktos napisał ze tak jest to nie znaczy ze mam myslec tak jak on i ze to co napisał to prawda .. pisalem widac czytać nie umiesz ze miało bluzgów nie być takie byly ustalenia na tym meczu a wy zaczeliscie i nie mowie o obiciu pilkarzy tylko o bluzgach w trakcie meczu jakie leciały z waszej strony .... widać nawet nie ogladales tego meczu ... szkoda gadac

 

 

Znowu wychodzi ze z czytania tekstu ze zrozumieniem miałes słaba ocene .. pisałem o innej druzynie nie druzynie Legii ktora pojedzie na wyjazd i ze chciałbym zobaczyć co ona zaprezetuje na wyjazdach ... wiec zobaczymy jak wasza tudziez inna druzyna zaprezentuje sie an wyjazdach zagranicznych o ile bedize takie miała ....

 

MIMO ZAKAZU .... jak my przyjezdzmay u was jest caly stadion a dwa co to za mecz bez kibicow druzyny przeciwnej piłka nozna dla kibicow a trzy gdybyscie nie chcieli to byscie nas nie wpuscili prawda ? to co glupoty piszesz ?

 

PROSZE CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!!!!!

Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że z Moskwy będzie miał niestety dalej. Jakoś Polacy nie robią tam furory. Może oprócz Kowalewskiego.

 

Wujec, stereotyoy są po to, żeby je łamać ;) Gdyby przeszedł do Atletico, hu hu dużo by się nagrał :-k Dokładnie, w Rosji (w większości przypadków) już jest zachód, świadczy o tym choćby fakt wygrania przez CSKA Pucharu UEFA trzy lata temu. tak jak wcześniej pisałem, w CSKA jest dwóch nominalnych napastników: Vagner Love-Jo, ligi rosyjskiej nie śledzę, ale patrząc na ME, ten drugi niczym nie zachwyca i na pewno nie jest lepsza od Dawida. Inna sprawa, że ma już pewne doświadczenie w lidze rosyjskiej :-k

Odnośnik do komentarza
PROSZE CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!!!!

 

To raczej ty pisz zrozumiale, bo za cholerę nie wiem co chcesz powiedzieć. Ja ogólnie polską piłką się nie ekscytuje (zwłaszcza po tym co dzieje się w Szczecinie :P). Jednak to zachowanie kibiców Legii (nie mówię o tych bijatykach, bo one komentarza nie wymagają), usprawiedliwiające fanów wielkiej L za wszystko jest żałosne. Retoryka na poziomie "wina kibiców Lecha, Żalgirisu, koni i policjantów, przyśpiewek innych, ale na pewno nie nasza !" jest po prostu żałosna.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Pisze tylko o meczach z Lechem .... i jestem ciekaw jak zaprezentuja sie inne polskie druzyny na wyjazdach zagranicznych o ile takie beda mieli w przyszłosci .. a jesli chodzi o Janczyka to szkoda ze odchodzi ...

 

Lech w Lens zaprezentował się bez najmniejszych problemów. Zero awantur, zero aresztowań, zero dymów na mieście. Można.

Odnośnik do komentarza
Pisze tylko o meczach z Lechem .... i jestem ciekaw jak zaprezentuja sie inne polskie druzyny na wyjazdach zagranicznych o ile takie beda mieli w przyszłosci .. a jesli chodzi o Janczyka to szkoda ze odchodzi ...

 

Jestem swiecie przekonany, ze godniej od tej tluszczy co narozrabiala w Wilnie.

Odnośnik do komentarza
A mi się wydaje, że z Moskwy będzie miał niestety dalej. Jakoś Polacy nie robią tam furory. Może oprócz Kowalewskiego.

 

Wujec, stereotyoy są po to, żeby je łamać ;) Gdyby przeszedł do Atletico, hu hu dużo by się nagrał :-k Dokładnie, w Rosji (w większości przypadków) już jest zachód, świadczy o tym choćby fakt wygrania przez CSKA Pucharu UEFA trzy lata temu. tak jak wcześniej pisałem, w CSKA jest dwóch nominalnych napastników: Vagner Love-Jo, ligi rosyjskiej nie śledzę, ale patrząc na ME, ten drugi niczym nie zachwyca i na pewno nie jest lepsza od Dawida. Inna sprawa, że ma już pewne doświadczenie w lidze rosyjskiej :-k

Umowmy sie, jesli Janczyk bedzie naprawde dobry, to trener na niego postawi.. A jesli jak inne gwiazdeczki (Kosowski, Matusiak) zacznie strzelac fochy, to wtedy wyladuje na trybunach.. Proste jak budowa cepa..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...