Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Majkowski wypożyczony do Znicza

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sztabu szkoleniowego Legii, Kamil Majkowski najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu. 20-letni napatnik został wypożyczony na rok do I-ligowego Znicza Pruszków. Istnieje możliwość powrotu Majkowskiego na Łazienkowską po zakończeniu rundy jesiennej. Będzie to drugie wypożyczenie tego zawodnika. Przed rokiem "Maja" pół roku spędził w Wiśle Płock, w której spisywał się bardzo dobrze, co sprawiło, że przedwcześnie sprowadzono go do Legii.

Tu Majkowski występił w zaledwie 7 meczach (tylko jednen pełny), z czego dwóch ligowych.

 

Kamil Majkowski do Legii trafił przed trzema laty z AON-u Rembertów.

Bardzo dobre rozwiązanie. Miał minimalne szanse na grę. Jest Chinyama, Mięciel, Paluchowski, Grzelak, a także wszechstronny Szałachowski. Jeśli dwóch ostatnich uniknie poważnych kontuzji (może wreszcie się uda :eusa_pray: ) to rywalizacja naprawdę wielka. :)

W pomocy jeszcze więcej możliwości. Ciężko wybrać najlepszą 4 czy 5. Możliwe, że częściej będziemy grać 4-4-2 :-k W środku pola największa rywalizacja. Pięciu zawodników (sześciu kiedy Jarzębowski wróci do zdrowia) na dwa miejsca ewentualnie trzy miejsca. :-k

Wypożyczenie do ŁKS bardzo dobrze zrobiło Smolińskiemu, który prezentuje się bardzo dobrze. Giza utrzymuje wysoką formę z wiosny, Iwański wraca do dobrej dyspozycji, podobnie Roger. Gdzie zatem miejsce dla Borysiuka? :-k Szkoda, żeby marnował się na ławce. Na skrzydłach mniej zawodników. Rybus na lewej, Radovic na prawej. Ostrowski i Szałachowski teoretycznie mogą grać po obu stronach. Z tej czwórki najmniej szans na grę ma Ostry, ale możliwe, że Urban nie będzie tak mocno eksploatował Rybusa, bo w poprzednim sezonie grał bardzo dużo jak na swoje możliwości. W sparingach po skrzydle biegał też Kosecki, ale póki co to jeździec bez głowy. Walczył na całego, ale zmęczenie przekładało się na dużą niedokładność zagrań. Z braku laku Mięciel też może zagrać skrzydłowego :-k

Troszkę martwi mnie sytuacja w obronie. Na lewej stronie dostatek. Jeśli Wawrzyniak będzie mógł grać jest o jednego zawodnika za dużo. Po prawej natomiast tylko Rzeźniczak :/ Szala nie przekonuje mnie ani na prawej ani na środku. Do tego przez knt ma średnio z głowy ze 2 miesiące. Rzeźniczak spisuje się coraz lepiej, a miniony sezon był bez wątpienia najlepszy w jego karierze. Robi coraz mniej błędów i z każdym meczem coraz bardziej widać jego dużo już (jak na swój wiek) doświadczenie. Na środku jest spokój. Wrócił Jędrzejczak i pewnie zostanie w Warszawie, bo spisuje się dobrze. Kolejny zawodnik, któremu wypożyczenie dało bardzo wiele. Kumbev dostał wolną rękę w szukaniu klubu, ale raczej pozostanie w klubie. Astiz i Choto (oby uniknął większych urazów, bo średnio też wypada na ok. 2 m-ce) nie do wygryzienia z wyjściowej jedenastki.

 

 

 

Podobno Skaba jest blisko wypożyczenia do Polonii Bytom. Czas najwyższy, bo póki w Legii (zdrowy) jest Mucha pozostali bramkarze szans na grę nie mają wcale.

Odnośnik do komentarza

Wyczytałem, że: - Skaba jest kandydatem do gry w Polonii - potwierdza Damian Bartyla, prezes klubu.

Podobno rozmowy są zaawansowane. Polonia interesuje się też Ilie Cebanu, ale Wisła ostatnio ściągnęła swojego GK z obozu bytomian i jeśli dogadają się ze Skabą temat Cebanu nie wróci.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonany co do wypożyczenia Skaby. Oczywiście w sytuacji, jeśli Mucha może w tym okienku odejść z klubu, co wykluczone nie jest. Wydaje mi się, że zarząd ma gwarancję od Słowaka, skoro decyduje się na loan Wojtka.

Obrona na papierze wygląda solidnie. Duet obrońców Astiz - Choto jest jednym z najsilniejszych w lidze. Rzeźniczak z sezonu na sezon gra lepiej, mam nadzieję, że również w tym sezonie podtrzyma ten trend. Komorowski powinien w tym roku udowodnić, że Kiełbik może udać się na zasłużoną emeryturę. W kwestii Wawrzyniaka się nie wypowiem, bo nie wiem jak długa będzie ostatecznie jego banicja.

W pewnym stopniu zgadzam się z kkamilo w kwestii rywalizacji w środku pola. Wszystko będzie wyglądało kolorowo, jeśli Ivana/Rogera z zadania defensywnych odciąży Jarza (nie połam się brachu :eusa_pray: ). Borysiuk mnie nie przekonuje. Owszem, jest zdolny, ale absolutnie niczym poza wiekiem się nie wyróżnia. Często odnoszę wrażenie, że Urban stara się go na siłę umieścić w składzie.

Szałach to wielki pechowiec. Jeśli będzie zdrowy Legia z nim i Rado (w dobrej dyspozycji) zyska bardzo wiele. Kosecki powinien grać w ME. Z jego warunkami fizycznymi wypożyczenie do niższej ligi byłoby ryzykowne.

Z przodu musimy zacząć grać dwoma napastnikami. Po powrocie do zdrowia Chiniego rywalizacja będzie bardzo ciekawa. Duże nadzieje (jak zwykle po okresie przygotowawczym :] ) rokuje Paluchowski. Miętowy wniesie doświadczenie do pierwszej linii. Może przy nim Takesure zejdzie z taktycznego drzewa? Grzelak to Grzelak, na tego pana już przestałem liczyć. Oby pozytywnie rozczarował.

 

Dwa zdania w sprawach pozaboiskowych:

1) Stadion rośnie, że aż internaszynal lewel klubu w moich oczach od razu wzrasta :keke: .

2) Oby to był koniec konfliktu na linii kibice - zarząd. Kibice Legii to coś więcej niż tylko dwunasty zawodnik. Wojskowi w ostatnim czasie, bez dopingu fanów to nie była ta sama drużyna, co choćby w czwartkowym spotkaniu z Gruzinami.

Odnośnik do komentarza

Tak jak kolega wcześniej napisał, jeśli.......... . A mnie w tym klubie zaczyna irytować, że, jak co roku mówi się o wielkich planach drużyny a tak naprawdę nic się nie robi w kierunku jej wzmocnienia czekam czasów, kiedy pan Trzeciak i jego koledzy wstaną za biurek i zaczną działać, bo pierwszą jedenastkę jak na polskie warunki mamy fajną i mocną problem zaczyna się wtedy jak np. Szałachowski, Rzeźniczak Astiz albo Rybus złapią kontuzje albo będą pauzować za kartki, bo na tych pozycjach nie ma wartościowych zmienników -niestety. Więc żebym się pomylił, ale zdaje mi się, że sezon będzie dla nas bardzo ciężki i skończymy na pudle, ale mistrzostwo zostanie w Krakowie.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonany co do wypożyczenia Skaby. Oczywiście w sytuacji, jeśli Mucha może w tym okienku odejść z klubu, co wykluczone nie jest. Wydaje mi się, że zarząd ma gwarancję od Słowaka, skoro decyduje się na loan Wojtka.

Nie gwarancję Muchy tylko brak ofert (nie mylić z zapytaniami) dla Janka.

Odnośnik do komentarza

To mamy zwycięzcę w kategorii sportowyturl XXI wieku. Miały być 3. miesiące, rok, a tu zonk i dwa lata do tyłu. El Maestro. Choć patrząc i słuchając Wawrzyniaka do niego to dotrze za jakieś 24. miesiące, więc nie ma problemu :] .

 

 

;)

 

Grecy to sobie mogą kary zwiększać. Poczekajmy na odwołanie w Lozanie.

Odnośnik do komentarza

Tak, gorzej nie będzie bo dwa lata bez gry to wyrok na piłkarza. IMO grandą jest powołanie Wawrzyniaka do kadry a nie wiem czy taka dyskwalifikacja nie oznacza także zakazu treningów z zespołem - niezależnie od jej słuszności, czy ktoś ma takie dane?

 

PS. MarioWO(L)F - a w edytorze ustawisz te 2 lata kary? Termin oddania bazy się zbliża a ty negujesz to zawieszenie :>

Odnośnik do komentarza
Komisja dyscyplinarna greckiej ligi przedłużyła dyskwalifikację Jakuba Wawrzyniaka do dwóch lat. Obrońca reprezentacji Polski zapowiedział, że odwoła się do kolejnej instancji - Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

 

http://sport.onet.pl/74318,1248685,2014090,,wawrzyniak_znow_sie_bedzie_odwolywal,wiadomosc.html

 

teraz będą trzy lata :]

Odnośnik do komentarza

PS. MarioWO(L)F - a w edytorze ustawisz te 2 lata kary? Termin oddania bazy się zbliża a ty negujesz to zawieszenie :>

 

Na chwilę obecną będą ustawione 2 lata, jednak we wrześniu będę mógł mu zmienić karę podczas ostatniej fazy opracowania Legii do FM2010. Neguję? Stwierdzam fakt - kara jest śmieszna. 2 lata dyskwalifikacji za pochodną niedozwolonej substancji która na dodatek nie była w tamtym momencie na liście zabronionych substancji? Pozatym jeśli ktoś zmienia karę kilka razy w górę to już jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...