Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Połowa zawodników zmieściłaby się w limicie wiekowym w rozgrywkach młodej ekstraklasy.

 

Świetnie!

Urban świadomie oszczędza Szałachowskiego, Kiełbowicz jest coraz bliżej końca kariery, więc częste występy Komorowskiego nie mogą zaskakiwać.

Sprawy kibicowskie przemilczę.

Jestem bardzo zbudowany spotkaniem z Zagłębiem. Owszem, przy stanie 1-0 goście mieli kilka dogodnych sytuacji, które mogły zmienić obraz meczu. Do tego jednak nie doszło i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

Jędrzejczyk po powrocie z wypożyczenia radzi sobie nadspodziewanie dobrze, a gol z Miedziowymi powinien stanowić dobrą motywację do dalszej pracy dla tego chłopaka. W końcu coś więcej niż przeciętność pokazał Borysiuk. Pewny w odbiorze, kontrolował środek pola, rewelacyjnie wywiązując się ze swoich obowiązków. Giza tradycyjnie zjebał. Iwański z mniejszą ilością zadań defensywnych to zupełnie innych (czyt. wartościowszy) zawodnik.

Na deser zostawiłem sobie Paluchowskiego. Kapitalne spotkanie. Gol na 2-0 znamionuje dużą klasę. Przy dobitce strzału Rybusa znalazł się tam, gdzie snajper być powinien. Chinyama po wyleczeniu kontuzji może mieć poważny problem z załapaniem się do składu, jeśli Adrian utrzyma tak wysoką dyspozycję.

Pobożne życzenia na kolejne tygodnie to powrót do zdrowia Choto i optymalna dyspozycja Rogera. Zespół w obecnym sezonie mimo niewielu wzmocnień/uzupełnień wygląda ciekawie. Mimo, że mamy dopiero początek sezonu można śmiało powiedzieć, że szkolenie młodych zawodników idzie w dobrym kierunku.

Powiało optymizmem przed rewanżem z Duńczykami. Brak awansu będzie rozczarowaniem. Szczególnie po tym, czym uraczyli nas Wojskowi wczoraj.

Odnośnik do komentarza

Nad samym meczem nie ma, co się rozwodzić wygrali i ważne, że zaczynamy od trzech punktów. Bardziej od zwycięstwa cieszy mnie styl, w jakim był on osiągnięty, bo szczególnie w drugiej połowie był on bardzo dobry, chociaż tak na prawdę ten wynik nic nie znaczy, dlatego że było to dopiero pierwsza kolejka. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale powoli uważam, że Miętowy może być dużym mentalnym wzmocnieniem, bo myślę, że Paluchowski między innymi gra tak świetnie, bo ma świadomość, że na ławce siedzi człowiek z nazwiskiem, który go zastąpi od razu jak tylko zacznie grać słabo i że tylko golom na dłużej może zagościć w pierwszej drużynie. Mam pytanie czy znowu mamy jakiś głupi protest z powodu czegoś tam, bo wczoraj niestety znowu na łazienkowskiej było jak w kościele.

Odnośnik do komentarza
Legia Warszawa kupiła słowackiego 16-latka Marko Lukaca z Partizana Bardejov – informuje słowacka agencja SITA, powołując się na menedżera piłkarza Josefa Tokosa. Według źródła, Lukac podpisał z warszawskim klubem dwuletni kontrakt.

 

Młodziutki Lukac jest napastnikiem. Według agencji przeszedł badania w Warszawie już w kwietniu i wtedy ostatecznie przekonał trenerów Legii do transferu. Co ważne, Lukac związał się ze stołecznym klubem profesjonalnym kontraktem. - Jestem bardzo zadowolony. To nowe doświadczenie dla mnie. Uważam, że przejście za granicę, pomoże mi dostać się do reprezentacji, co jest moim celem – stwierdził nowy piłkarz "wojskowych", który w stolicy będzie miał towarzystwo rodaka - Jana Muchy.

 

Lukac ma najpierw ogrywać się w Młodej Ekstraklasie, by z czasem awansować do pierwszego składu i wspomóc tam siłę ataku Legii. Oficjalna strona warszawskiego klubu jak na razie nie potwierdziła transferu zawodnika.

 

źródło: www.legia.com.pl

 

Przyznam, że nigdy wsześniej o nim nie słyszałem. Może ktoś interesuje się piłką słowacką?

Odnośnik do komentarza

A jednak:

 

Po awanturach kibiców Legii w Kopenhadze przed meczem Ligi Europejskiej z Broendby wydawało się, że warszawski klubu uniknie konsekwencji ze strony UEFA. Te kalkulacje mogą okazać się błędne: - Europejska Unia Piłkarska wszczęła postępowanie wobec Legii z powodu zachowania fanów jej drużyny - oświadczył w wypowiedzi dla "Polska The Times" , Rob Faulkner, szef biura prasowego UEFA.

 

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/wiadomosci/legia-warszawa/news/uefa-wszczela-postepowanie-wobec-legii-za-mecz-w-kopenhadze,1348253,4646

 

Do tego krążą pogłoski, że na rewanżowy mecz z Duńczykami też szykowana jest jakaś akcja.

Odnośnik do komentarza
Do tego krążą pogłoski, że na rewanżowy mecz z Duńczykami też szykowana jest jakaś akcja.

 

Tja, ludzie szczycący się mianem kibiców Legii rujnują swój klub, bo nie odpowiada im próba ucywilizowania. To co robi ten motłoch i to jak pobłażliwe jest polskie prawo to jest jeden, wielki turl. Szkoda mi klawiatury na dłuższą wypowiedź. Ten temat był już poruszony 18278738178 razy.

 

Edyta dodaje, że prędko na Ł3 nie zawitam. Podziwiam ITI, że chce ciągnąć i finansować ten cały burdel.

Odnośnik do komentarza
Adrian Paluchowski doskonale godzi naukę z pasją, którą jest piłka nożna. Niedługo będzie mógł się pochwalić wyższym wykształceniem, a niewykluczone, że również mianem najlepszego strzelca Legii - pisze "Super Express". - Nauka jest dla mnie równie ważna, jak piłka nożna. Każdy mecz jest dla mnie jak szkolna kartkówka. Mecz z Zagłębiem chyba zaliczyłem, co? - śmieje się Paluchowski, bohater meczu z Zagłębiem Lubin (4:0). "Paluch" strzelił. według niektórych źródeł trzy bramki. Wygląda na to, że trener Jan Urban w końcu nie musi martwić się o napastników.

 

22-letni piłkarz imponował skutecznością już w meczach sparingowych. W pięciu występach strzelił sześć bramek, a do siatki trafiał również w spotkaniach eliminacyjnych Ligi Europejskiej. Jego postawa w meczu z Zagłębiem Lubin była mimo wszystko zaskakująca. - Po meczu zadzwoniłem do mamy. Poradziła mi, żebym... zmienił dilera. To takie nasze dowcipy. Kiedyś mama dokuczała mi, więc w żartach odgryzłem się, mówiąc, żeby "zmniejszyła działkę". Więc teraz odpowiedziała mi tym samym. Ale oczywiście w domu wszyscy się cieszą z moich sukcesów - mówi wychowanek Agrykoli Warszawa.

 

Rodzice Paluchowskiego zawsze zaznaczają, że najważniejsza jest nauka. Ten jednak doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w szkole radzi sobie znakomicie. - Kończę właśnie studia na kierunku turystyka. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym nie zdał egzaminu. W piątek oddałem pani promotor moją pracę licencjacką. Mój przykład chyba pokazuje, że można pogodzić wyczynową grę w piłkę z nauką. Kariera nie trwa wiecznie, później też coś trzeba robić - zauważa młody napastnik "wojskowych".

 

źródło: www.legia.com.pl

 

Widać, że chłopak ma dobrze poukładane w głowie. Ten sezon może być przełomowym w jego karierze - jeżeli wywalczy miejsce w składzie to powinien bez problemów zdobyć około 15 bramek w ekstraklasie. Tylko co z Chinyamą... ?

Odnośnik do komentarza

Prof - chodzi mi o to że akurat jego rozwój idzie harmonijnie a wypowiedź po podpisaniu kontraktu pozwala wierzyć że chłopak myśli i dobrze zaczynając, w młodym wieku w dobrym krajowym klubie ma szansę rozwinąć się w reprezentacyjnego klasowego pomocnika. Korzym zmieniał kluby, odmawiał przyjazdu na kadrę i sprawiał wrażenie mało profesjonalnego kopacza, z Borysiukiem może być inaczej.

Odnośnik do komentarza

Znana jest już kadra Młodej Legii na sezon 2009/2010:

 

Skład Legii II Warszawa - sezon 2008/2009

 

Osuch Cezary

Data urodzenia: 23.01.1991 Warszawa

Wzrost/waga: 194/84

Pozycja: bramkarz

Poprzednie kluby: wychowanek

 

Szumski Jakub

Data urodzenia: 06.03.1992 Warszawa

Wzrost/waga: 189/78

Pozycja: bramkarz

Poprzednie kluby: wychowanek

 

Breś Ryszard

Data urodzenia: 22.04.1992 Warszawa

Wzrost/waga: 188/76

Pozycja: obrońca

Poprzednie kluby: wychowanek

 

Piotr Augustyniak

Data urodzenia: 23.10.1989 Płock

Wzrost/waga: 188/85

Pozycja: obrońca

Poprzednie kluby: CWKS Legia (do (w) 2007), Okęcie Warszawa (jesień 2007), OKS Otwock (wiosna 2009)

 

Lisiecki Mateusz

Data urodzenia: 18.04.1991 Pułtusk

Wzrost/waga: 190/80

Pozycja: obrońca

Poprzednie kluby: wychowanek

 

Widejko Bartosz

Data urodzenia: 1992 Reszel

Wzrost/waga: 187/77

Pozycja: obrońca

Poprzednie kluby: Orlęta Reszel (do (w) 2007), SMS Łódź (do (w) 2008)

 

Tomczyk Maciej

Data urodzenia: 20.06.1988 Warszawa

Wzrost/waga: 172/70

Pozycja: obrońca

Poprzednie kluby: Agrykola Warszawa, CWKS Legia, (w) 2006 Delta Warszawa, 2006/2007 Dolcan Ząbki

 

Lisowski Wojciech

Data urodzenia: 10.02.1992 Stargard Szczeciński

Wzrost/waga: 186/74

Pozycja: obrońca/pomocnik

Poprzednie kluby: Piast Chociwel (do (w) 2005), Stal Szczecin (do (w) 2008)

 

Wasikowski Piotr

Data urodzenia: 01.07.1991 Warszawa

Wzrost/waga: 175/72

Pozycja: obrońca/pomocnik

Poprzednie kluby: SEMP Ursynów (do 2004)

 

Zbozień Damian

Data urodzenia: 25.04.1989 Limanowa

Wzrost/waga: 184/75

Pozycja: pomocnik/obrońca

Poprzednie kluby: Zyndram Łącko, Sandecja Nowy Sącz (do (w) 2007)

 

Żyro Michał

Data urodzenia: 20.09.1992 Warszawa

Wzrost/waga: 187/74

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: KS Piaseczno (do (j) 2004)

 

Łukasik Daniel

Data urodzenia: 28.04.1991

Wzrost/waga: 180/72

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: Warmia Olsztyn, Olimpia Miłki((w) 2007)

 

Rosłoń Mateusz

Data urodzenia: 08.01.1991

Wzrost/waga: 183/71

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: Mamry Giżycko (do (w) 2004)

 

Banasiak Adam

Data urodzenia: 07.12.1989 Tomaszów Mazowiecki

Wzrost/waga:

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby:Lechia Tomaszów, WOY Bukowiec Opoczyński, Ceramika Opoczno (do (w) 2008)

 

Kamiński Patryk

Data urodzenia: 15.03.1991 Warszawa

Wzrost/waga: 174/64

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: RKS Ursus (do (w) 2006), Polonia Warszawa (do (w) 2008)

 

Koziara Patryk

Data urodzenia: 14.08.1990 Warszawa

Wzrost/waga: 179/70

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: OSiR Targówek, UKS Bródno, Polonia Warszawa (2004 do (w) 2008)

 

Pogonowski Mateusz

Data urodzenia: 1993

Wzrost/waga: 185/72

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: Górnik Łęczna (do (w) 2009)

 

Mikołajczak Radosław

Data urodzenia: 05.07.1988 Koszalin

Wzrost/waga: 173/66

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: Bałtyk Koszalin, 2005/06 MSP Szamotuły

 

Stoch Eryk

Data urodzenia: 14.02.1991 Tokio

Wzrost/waga: 175/65

Pozycja: pomocnik

Poprzednie kluby: Delta Warszawa (do (j) 2001)

 

Rajczak Adrian

Data urodzenia: 22.08.1991

Wzrost/waga: 173/65

Pozycja: napastnik/pomocnik

Poprzednie kluby: MOSiR Wyszków, WOSiR Wyszków (do (w) 2005)

 

Starek Kacper

Data urodzenia: 13.02.1991

Wzrost/waga: 181/72

Pozycja: napastnik/pomocnik

Poprzednie kluby: Sygnał Lublin (do (w) 2007)

 

Kosecki Jakub

Data urodzenia: 29.08.1990

Wzrost/waga: 169/63

Pozycja: napastnik/pomocnik

Poprzednie kluby: FC Nantes, KOSA Konstancin (do (j) 2008)

 

Małkowski Łukasz

Data urodzenia: 15.07.1988 Katowice

Wzrost/waga: 175/69

Pozycja: napastnik/pomocnik

Poprzednie kluby: Stadion Śląski Chorzów, 2006/2007 Kotwica Kołobrzeg

 

Górski Maciej

Data urodzenia: 01.03.1990

Wzrost/waga:

Pozycja: napastnik

Poprzednie kluby: Mazowsze Miętne, Agrykola Warszawa, KS Piaseczno, Amica Wronki (do (w) 2008)

 

Ostatecznie w Młodej Legii nie zagra Jakub Woropajew (miał podpisaną wstępną umowę), jego miejsce zajął wychowanek CWKS Legii - Augustyniak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Borysiuka to bym się tak nie podpalał gra dużo bo Jarza leczy kontuzje i nie ma dla niego konkurencji. Wie ktoś co z umowami Muchy i Rogera są jakieś rozmowy w tej sprawie. Na meczu z Zagłębiem nie było dopingu czy wracają stare dobrę czasy z protestem czy to było jakieś jednorazowe zachowanie

Odnośnik do komentarza
Na meczu z Zagłębiem nie było dopingu czy wracają stare dobrę czasy z protestem czy to było jakieś jednorazowe zachowanie

 

Skoro pod stadionem w Kopenhadze pan Błędowski oznajmia kibicom że mógłby spokojnie załatwić wejście osobom które nie kupiły biletów w Warszawie ale tego nie zrobi bo klubowi ich obecność na meczu nie jest potrzebna to chyba oczywiste że dopingu nie będzie aż kibice potrzebni zaczną być...

Odnośnik do komentarza

Albo Ty czegoś nie wiesz w takim razie, albo SKLW :-k

 

Apel SKLW i grup kibicowskich

źródło: SKLW

 

Serdecznie zachęcamy do gorącego dopingu w czasie meczu z Broendby Kopenhaga. Nasz ukochany klub, Legia Warszawa, stoi przed niepowtarzalną okazją odniesienia największego sukcesu od chwili wejścia koncernu ITI. Pomóżmy z całych sił. Bądźmy z piłkarzami, by zademonstrować, że kibice dopingują swoją drużynę w maksymalnym możliwym stopniu, w jakim mogą to robić. Na dobre i na złe.

 

 

Dzień 30.07.2009 był finalnym terminem, w jakim klubowi działacze mieli zaprezentować swoje stanowisko w sprawie zachowania tradycyjnego herbu z roku 1957 oraz określenia minimalnych cen biletów na nowym stadionie. W związku z milczeniem ze strony KP, uznajemy że na chwilę obecną nasi partnerzy nie są zainteresowani rozmową na temat tych fundamentalnych, z punktu widzenia kibiców, kwestii. Postawa taka spowodowała kontynuację protestu na meczu z Zagłębiem Lubin.

 

Niezależnie od tego, oczywiście pragniemy pomóc piłkarzom w awansie do następnej rundy LE. Dzięki ich sukcesowi będziemy mogli udać się na kolejny, z pewnością bardziej emocjonujący niż poprzednie, mecz rozgrywany z wysoko notowanym przeciwnikiem zagranicznym. W trakcie takiego pojedynku chcielibyśmy naszą drużynę wesprzeć jeszcze mocniej, niż poprzednio. Zróbmy to razem – nawiązując do licznych kart historii niezależnego ruchu kibicowskiego, który niemal 40 lat temu powstał przy ulicy Łazienkowskiej 3. Liczymy na piłkarską ucztę. Niech więc piłkarze liczą na swojego dwunastego zawodnika, który kiedyś w strugach deszczu zdecydowanie się przyczynił do zwycięstwa nad Panathinaikosem Ateny. Musimy wygrać – i wygramy!

 

Zawsze z Legią – cała naprzód ku nowej przygodzie!

 

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa

Nieformalne grupy kibicowskie Legii Warszawa

 

http://www.legialive.pl/news/31460_Apel_SKLW_i_grup_kibicowskich.html

Odnośnik do komentarza
Albo Ty czegoś nie wiesz w takim razie, albo SKLW

 

nie śledzę na bieżąco zapowiedzi ze strony SKLW, więc chyba jednak ja czegoś nie wiem ;). Niemniej jednak dziwie się że zachowanie Błędowskiego z Kopenhagi nie zerwało ostatecznie porozumienia na linii klub-kibice, chociaż pewnie jeszcze 2-3 mecze takich cyrków i złośliwości i się skończy doping na Legii...

Odnośnik do komentarza

Paradoksalnie boję się o to, że dzisiaj awansujemy i w perspektywie kolejnego wyjazdu nasi kibice mogą po(d)bić jakieś europejskie miasto. Skończy się to wykluczeniem z rozgrywek nie na sezon, a kilka :-k. Ot, taka mała pesymistyczna wizja.

Mam jednak nadzieję, że dzisiaj na Ł3 zobaczymy piłkarskie święto w wykonaniu naszych grajków.

 

:polska:

Odnośnik do komentarza
Paradoksalnie boję się o to, że dzisiaj awansujemy i w perspektywie kolejnego wyjazdu nasi kibice mogą po(d)bić jakieś europejskie miasto. Skończy się to wykluczeniem z rozgrywek nie na sezon, a kilka . Ot, taka mała pesymistyczna wizja.

 

Na miescie moga robic co chca, wykluczenia za to nie bedzie, bo nie moze byc.

 

Jeszcze apropo Kopenhagi: http://portalkibica.pl/aktualnosci/co-sie-dzialo-w-brndby.html

 

Oczywiscie jak to w Polsce media obwiescily atak zdziczalych hord kiboli Legii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...