Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

No i Legia po zwycięstwie z Polonią Bytom 3:1 zdobywa wicemistrzostwo. Zostają do rozegrania jeszcze finałowe mecze pucharów.

 

Jeden mecz finałowy w Bełchatowie. w dodatku w środku tygodnia (wtorek lub środa) o godzinie 17.00. Spodziewane tłumy widzów, zwłaszcza z Krakowa i Warszawy.

Nie wiem czy z Krakowa, ale z Warszawy akurat tłumy są spodziewane (jak na wyjazd, środek tygodnia i pojemność stadionu), wszystkie 2400 biletów wykupione.

 

Aż tyle biletów dostaliście?? Wisła dostała 1100.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest to bardziej skomplikowane. Z tego co wiem, to najpierw Wisła (razem ze SKWK ) wystąpiła o 3000 biletów i tyle chyba mieli dostać. Zarząd KP Legia najpierw zamówił 1200 biletów, z czego później się wycofał. Do akcji wkroczyło SKLW i za plecami klubu dogadało się z PZPN i Wisłą - dostaliśmy 2050 biletów, a Wisła 1200. Te 2050 biletów poszło u nas w 3 godziny na zapisach, podczas gdy w Krakowie do wczoraj zapisanych było z tego co czytałem 200 osób... Dostaliśmy dodatkowe 350 biletów, na które były już przygotowane listy rezerwowe z tych którzy nie załapali się na tą pierwszą pulę 2050 biletów.

Odnośnik do komentarza
Z tego co czytam na forum Wisly, do wczoraj poszlo u Nich 300 biletow.. wiec po co Im 3000 ? chytry.gif

Tak z 1000 kibiców będzie od nas raczej będzie. Chociaż to i tak biorąc pod uwagę choćby liczbę kibiców na fecie liczba wręcz żenująca. Wszyscy tylko jęczą, że środek tygodnia, że matury... ale warszawiacy jakoś nie mają takich problemów :/

Odnośnik do komentarza

Janek Mucha tym występem podkreślił bardzo dobry sezon w swoim wykonaniu. Po raz kolejny Dowhań pokazuje, że póki jest on na Ł3 to o pozycje bramkarza nie musimy się martwić :)

Mecz ogólnie średni, było parę zrywów, ale ogólnie zawodnicy sprawiali wrażenie zmęczonych (ależ długi sezon mamy w Polsce... :keke:).

 

No i niestety niektórzy idioci znowu nie wytrzymali :|

Odnośnik do komentarza
Gość cosmo
W finale Pucharu Ekstraklasy rozgrywanym na stadionie w Grodzisku Wlkp. Groclin Dyskobolia rozbił wicemistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski Legię Warszawa 4:1 (3:0).

Już po trzech minutach grodziszczanie prowadzili 1:0, po strzale Piotra Rockiego z pierwszej piłki tuż zza pola karnego.

 

Chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adrian Sikora, który zbyt wolno pobiegł na bramkę Legii i pozwolił na skuteczną interwencję wracających obrońców.

 

W 13. minucie było już 2:0, kiedy z odległości około 25 metrów kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Lato.

 

Na kwadrans przed przerwą po dośrodkowaniu Laty piłkę z najbliższej odległości, pomimo asysty obrońcy, do siatki Legii wpakował Sikora.

 

Pomimo wysokiego prowadzenia podopieczni Jacka Zielińskiego w drugiej połowie nie rezygnowali i konsekwentnie atakowali bramkę Legii.

 

W 65. minucie, po znakomitym podaniu Radosława Majewskiego, sytuacji sam na sam z Wojciechem Skabą nie zmarnował Sikora i sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki podwyższając na 4:0.

 

W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla warszawiaków zdobył Aleksandar Vukovic.

 

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Legia Warszawa 4:1 (3:0)

Bramki: Piotr Rocki (3), Jarosław Lato (13), Adrian Sikora (30, 65) - Aleksandar Vukovic (90).

Żółte kartki: Piotr Rocki, Błażej Telichowski - Wojciech Szala, Dickson Choto.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).

Widzów: 3 500.

 

Groclin: Sebastian Przyrowski (70. Dariusz Brzostowski) - Radek Mynar, Pance Kumbev, Tomasz Jodłowiec, Błażej Telichowski - Marek Sokołowski, Piotr Świerczewski (16. Mariusz Muszalik), Radosław Majewski (76. Filip Ivanovski), Jarosław Lato - Piotr Rocki (60. Michał Ciarkowski), Adrian Sikora.

Legia: Wojciech Skaba - Wojciech Szala, Inaki Astiz (57. Przemysłw Wysocki), Dickson Choto (46. Marcin Smoliński), Tomasz Kiełbowicz - Jakub Rzeźniczak, Miroslav Radovic, Ariel Borysiuk (46. Takesure Chinyama), Martins Ekwueme (46. Aleksandar Vukovic), Maciej Rybus - Bartłomiej Grzelak.

 

Powiało sensacją ? Według mnie raczej nie. Ot, ukoronowanie "udanego" sezonu dla Legii :) Pewnie w ten sposób skomentuje to Urban...

Odnośnik do komentarza
W finale Pucharu Ekstraklasy rozgrywanym na stadionie w Grodzisku Wlkp. Groclin Dyskobolia rozbił wicemistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski Legię Warszawa 4:1 (3:0).

Już po trzech minutach grodziszczanie prowadzili 1:0, po strzale Piotra Rockiego z pierwszej piłki tuż zza pola karnego.

 

Chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adrian Sikora, który zbyt wolno pobiegł na bramkę Legii i pozwolił na skuteczną interwencję wracających obrońców.

 

W 13. minucie było już 2:0, kiedy z odległości około 25 metrów kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Lato.

 

Na kwadrans przed przerwą po dośrodkowaniu Laty piłkę z najbliższej odległości, pomimo asysty obrońcy, do siatki Legii wpakował Sikora.

 

Pomimo wysokiego prowadzenia podopieczni Jacka Zielińskiego w drugiej połowie nie rezygnowali i konsekwentnie atakowali bramkę Legii.

 

W 65. minucie, po znakomitym podaniu Radosława Majewskiego, sytuacji sam na sam z Wojciechem Skabą nie zmarnował Sikora i sprytnym strzałem posłał piłkę do siatki podwyższając na 4:0.

 

W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla warszawiaków zdobył Aleksandar Vukovic.

 

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Legia Warszawa 4:1 (3:0)

Bramki: Piotr Rocki (3), Jarosław Lato (13), Adrian Sikora (30, 65) - Aleksandar Vukovic (90).

Żółte kartki: Piotr Rocki, Błażej Telichowski - Wojciech Szala, Dickson Choto.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).

Widzów: 3 500.

 

Groclin: Sebastian Przyrowski (70. Dariusz Brzostowski) - Radek Mynar, Pance Kumbev, Tomasz Jodłowiec, Błażej Telichowski - Marek Sokołowski, Piotr Świerczewski (16. Mariusz Muszalik), Radosław Majewski (76. Filip Ivanovski), Jarosław Lato - Piotr Rocki (60. Michał Ciarkowski), Adrian Sikora.

Legia: Wojciech Skaba - Wojciech Szala, Inaki Astiz (57. Przemysłw Wysocki), Dickson Choto (46. Marcin Smoliński), Tomasz Kiełbowicz - Jakub Rzeźniczak, Miroslav Radovic, Ariel Borysiuk (46. Takesure Chinyama), Martins Ekwueme (46. Aleksandar Vukovic), Maciej Rybus - Bartłomiej Grzelak.

 

Powiało sensacją ? Według mnie raczej nie. Ot, ukoronowanie "udanego" sezonu dla Legii :) Pewnie w ten sposób skomentuje to Urban...

 

Moim zdaniem sezon mimo wszystko można zaliczyć do udanych. Oczywiście bez hurraradości ;) Drugie miejsce w lidze, puchar kraju i finał PE to dobre wyniki zważywszy na ogromne przemeblowanie w klubie na początku sezonu. Dziś chłopcy przeszli koło meczu, brak sił i chyba troszkę chęci. Groclin rozegrał dziś niezłe zawody i był zdecydowanie lepszy. Pochwalić muszę Grzelaka, bo mimo że nie strzelał zbyt wiele (co było spowodowane brakiem dobrego rozegrania piłki) to walczył i bardzo dobrze grał tyłem do bramki. Podsumowując sezon: cieszy na pewno wprowadzanie młodzieży do zespołu. Rybus, Borysiuk, Majkowski i Wysocki - z tych chłopaków powinniśmy mieć w przyszłości pożytek. Cieniem na sezon rzuca się niewątpliwie konflikt na linii klub-kibice oraz brak znaczących posunięć na rynku transferowym (Trzeciak do roboty!). Potrzebujemy dobrego napadziora (tu liczę na transfer Mięciela i Lewandowskiego, choć ten drugi jest coraz mniej prawdopodobny). Należy zatrzymać Inakiego, bo grał nieźle. Nie wiem co sądzić o ewentualnym wykupie Gizy z Cracovii. Niby walczy, niby gra nienajgorzej, ale jakoś mnie nie przekonuje. Pytanie tylko kogo sprowadzić na jego miejsce. Zatrzymać trzeba Muchę, Tejksiura i Rogera (choć z tym pierwszym i ostatnim może być cięzko). Ogólnie sezon na 4-, posługując się terminologią szkolną. Urban niech dalej prowadzi swoją pracę, a przy kilku wzmocnieniach w przyszłych rozgrywkach będzie można powalczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja go zawsze lubilem i uwazalem za troche niedocenianego pilkarza. Jedyne zastrzezenia mam co do wieku - obawiam sie, ze z tego wzgledu nie odegra pierwszoplanowej roli w zespole, ale licze na jego doswiadczenie i charakter. W odmladzanym zespole przyda sie jak znalazl.

 

Z tym znienawidzeniem tez bym nie przesadzal - badz co badz Groclin to nie taka kosa jak Lech (porownania z Reissem, majacym w Poznaniu status Olivera Kahna w Bayernie, wydaja mi sie dosc zabawne i przesadzone), a odwrocona "elka" w reakcji na obrazanie (taki gescik Kozakiewicza) to znacznie mniej pamietny wyczyn, anizeli przyspiewki Kaczorowskiego po finale pucharu... Niemniej jednak cieszy mnie, ze ruch kibolski omija Lazienkowska szerokim lukiem - moze dzieki temu Rockiemu oszczedzone beda takie jazdy, jakie musial przecierpiec "Kaczor"...

 

No i na koniec ciekawostka: ptaszki cwierkaly, ze mial isc do Odry... :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...