Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Cieszy zwycięstwo nad Liverpoolem, ale mecz był mocno średni. Mieliśmy sporo szczęścia w postaci rzutu karnego w pierwszej minucie oraz szybkiej czerwonej kartce dla Gerrarda. Dla mnie najlepszym zawodnikiem spotkania był wspomniany przez Kamtka Tomasz Kuszczak, który bronił naprawdę bardzo dobrze i pewnie. Przy rzucie wolnym popisał się kapitalną paradą, a wcześniej efektownie wybronił strzał Maxiego z dystansu.

 

Teraz trzeba się dobrze przygotować na trudny pojedynek w lidze ze Spurs, brytyjska prasa pisze że bardzo możliwy jest występ w tym spotkaniu Davida Beckhama, popularny Becks jest podobno bliski transferu to Tottenhamu ;).

 

W następnej rundzie FA Cup zagramy z Southamptonem, zespołem League One. Mecz zostanie rozegrany 29 lub 30 stycznia na St Mary's Stadium. Najciekawiej zapowiada się mecz Everton - Chelsea.

 

Po meczu z United Ryan Babel wrzucił na swojego facebooka zdjęcie Howarda Webba w koszulce Manchesteru Unitedi angielska federacja piłkarska ma się dokładnie przyjrzeć Holendrowi.

 

Sir Alex Ferguson jest podobno zainteresowany sprowadzeniem na Old Trafford Shinji Kagawy, a media mówią że gracz Borussi ma kosztować 15 milionów funtów. Dobrze, że to tylko plotka, których jest pełno w trakcie trwania okienka transferowego. Moim zdaniem ewentualny transfer Kagawy to tylko wymysł mediów, bo za takie pieniądze moglibyśmy sprowadzić prawdopodobnie kogoś lepszego. Szkot zapowiedział, że w zimowym okienku Czerwone Diabły kupią jednego zawodnika.

 

Wypożyczony z Manchesteru Federico Macheda zadebiutował dziś w barwach Sampdorii Genua. Włoch pojawił się w 77 minucie meczu z AS Roma i wniósł sporo do gry. Najpierw zmarnował dosyć dobrą sytuację i groźnie uderzył szczupakiem, piłka przeleciała jednak obok słupka, a potem miał spory udział przy trafieniu na 2:1.

Odnośnik do komentarza

Czas na kolejną porcję plotek dotyczących United ;). Prasa spekuluje, że Czerwone Diabły interesują się duetem z Aston Villi Ciaranem Clarkiem oraz Ashleyem Youngiem, którzy mieliby kosztować ~30 milionów funtów i zastąpić Giggsa oraz Scholesa, którzy są już coraz starsi. Latem z klubem pożegnać mają się też Wes Brown, Edwin van der Sar, Gary Neville, Owen Hargreaves oraz Tomasz Kuszczak, więc szykuje się spora rewolucja w klubie. Young byłby na pewno wartościowym wzmocnieniem, a Clarka kojarzę tylko z bramki przeciwko Chelsea, ktoś inny może o nim coś więcej powiedzieć?

 

Arsenal oraz Manchester ma walczyć o sprowadzenie do siebie Pera Mertesackera, środkowego obrońcy Werderu Brema, którego prasa wycenia na 20 milionów funtów.

 

Tottenham chce sprowadzić do siebie Jonnyego Evansa. Harry Redknapp jest w stanie dać za Irlandczyka z Północy 5 milionów funtów. Moim zdaniem Evans jednak nie odejdzie z OT, bo Rio nie jest już najmłodszy, a ktoś musi grać, Smalling nie ma jednak takiego doświadczenia jak Evans. Jonny ma trochę słabszy sezon, ale rok temu grał naprawdę dobrze i w przyszłości może grać razem z Nemanją w podstawowym składzie.

 

Kolejnym zawodnikiem łączonym z United jest szkocki bramkarz Sunderlandu Craig Gordon. To akurat całkiem możliwe, bo jak wiadomo po sezonie karierę kończy Edwin van der Sar, a mówi się też o odejściu do innego zespołu Tomasza Kuszczaka.

Odnośnik do komentarza

Dziś bezbramkowy remis ze Spurs. Sam mecz był naprawdę ciekawy, mimo braku bramek, ale gra United mi się nie podobała. Tak jak w ostatnich tygodniach znakomicie obrona, Tottenham często atakował, ale jakiejś 100% sytuacji sobie nie stworzył. W ataku było znacznie słabiej, brakowało kreatywności, pomysłu, a najgroźniejszą sytuację stworzyliśmy sobie chyba w pierwszej minucie, gdy Berbatow podał świetnie do Rooneya, a Wayne uderzył obok bramki. Z defensorów na pochwałę zasługuje oczywiście duet środkowych obrońców Ferdinand - Vidić oraz Patrice Evra, a zdecydowanie słabszy był Rafael. Brazylijczyk dobrze spisywał się w ofensywie i często wspomagał tam partnerów, ale gorzej było już w obronie no i "błysnął" tym co zwykle, czyli głupotą. Dostał dwie żółte kartki, a przy pierwszej akcji mógł zostać nawet wyrzucony z boiska. O Brazylijczyku chyba pisze/mówi się ostatnio zbyt dobrze i może poczuł się zbyt pewnie, mam nadzieję że dzisiejszy występ dobrze mu zrobi i znowu zacznie grać tak jak w ostatnich spotkaniach. Teraz mecz z Birmingham na OT, który trzeba wygrać, oby w pierwszej jedenastce wyszedł Anderson, bo duetowi Carrick-Fletcher brakuje pomysłu na grę ofensywną. Ja na ławce posadziłbym Anglika.

 

Ciekawe propozycja nowej umowy dla Owena Hargreavesa - http://manusite.pl/?co=aktualnosci&id=25850Oczywiście zdecydowanie lepsza dla klubu od tej aktualnej umowy, która wygasa w maju.

Odnośnik do komentarza

Bardzo słaby mecz w wykonaniu United. Brak pomysłu na grę, mnóstwo niedokładności w środku pola, głupie straty, bezsensowne zachowanie Rafaela (w obu sytuacjach). Wynik ratowali środkowi obrońcy, w zasadzie nie do przejścia przez całe spotkanie dla ofensywnych graczy Tottenhamu. Jedyne, co cieszy, to utrzymanie miana drużyny niepokonanej oraz fotela lidera. I dwa mecze w pamięci.

Odnośnik do komentarza

Zawsze mówiłem, że Berbatov jest genialny, to nikt mi nie wierzył. :D Inna sprawa, że dziś tak naprawdę niczym się szczególnie nie wyróżnił poza kilkoma momentami - dwa gole oraz kilka bardzo ładnie rozdzielonych piłek. Prócz tego ciągle przypomina mi się te jego przyjęcie górnej piłki piętą. wub.gif No, ale jak to zwykle bywa w ocenach różnych magazynów i tak będzie zawodnikiem meczu.

Jednak moim zdaniem na to miano zasłużył dzisiaj Scholes, który rozegrał świetne zawody. Poza tym niezłego nosa miał dziś Ferguson wprowadzając z ławki do gry Giggsa i Hernandeza. Pierwszy od razu rozruszał naszą grę, a drugi, pomimo pierwszej zmarnowanej sytuacji, potem spisał się prawie jak zwykle bez zarzutu zdobywając chyba już dziesiątą bramkę w lidze. :)

Ciekawe co będzie z Rafaelem, który gdy leżał na murawie, był praktycznie półprzytomny. Bardzo ładnie zachowała się wtedy publiczność gospodarzy, oklaskując go, gdy był znoszony z boiska. :respekt:

 

-> Bramki z meczu

Odnośnik do komentarza

Pstrykałem tak pomiędzy MU a Arsenalem więc tak dokładnie nie wiem jak grali ;) Postawiłem na United przed meczem i jakoś po pierwszej połowie byłem dziwnie spokojny. Berbatov finishing ma na naprawdę wysokim poziomie, rzadko się widzi żeby ktoś z taką łatwością kończył akcje.

 

Rafael ma chyba wstrząśnienie mózgu. Aż tak tragicznie to nie wyglądało, ale na pewno będzie miał kilka dni przerwy jak nie kilkanaście.

Odnośnik do komentarza

Grali przeciętnie, by nie powiedzieć słabo. Z nielicznymi wyjątkami. Zawiodła druga linia (poza Scholesem) - Fletcher miał asystę, a i owszem, ale też sporo strat i złych podań; Nani nie radził sobie zupełnie na ciężkiej murawie obiektu Blackpool, często gubiąc piłkę; Gibson równie dobrze mógłby w ogóle nie być na boisku, a nikt by nie zauważył różnicy; o Andersonie, który pojawił się na ostatnie minuty, też trudno powiedzieć coś dobrego. Chwała Najwyższemu, że Giggs kilka razy zabrał się efektownie z piłką, że Berbatow miał "wykańczanie" na poziomie 20, a Hernandez pomylił się tylko raz. Gdyby nie to oraz wspomniana wyżej postawa Scholesa, 0-2 byłoby nieuniknione. Do tego Smalling, w którym nie mogę wciąż dostrzec faceta wartego kilkanaście milionów funtów i który mógłby w najbliższych latach zapewnić spokój na środku defensywy.

 

W weekend spotkanie FA Cup (IV runda) z S'oton.

Odnośnik do komentarza

Z Southamptonem zagraliśmy słabo, bardzo słabo, ale udało się wygrać, a Czikarito i Owen pokazali, że są klasowymi zawodnikami. Martwi to, że Johny Evans się nie może odnaleźć w tym sezonie, bramkę dla gospodarzy zawalił właśnie Irlandczyk z Północy. Debiut Lindegaarda poprawny, bo przy bramce wielkich szans nie miał, a kilka razy pewnie interweniował, błędów nie popełnił. Starałem się obserwować tego Chamberlaina, ale nic wielkiego nie pokazał :-k.

 

W kolejnej rundzie zagramy z 5 ligowym Crawley. Lepszego losowanie po prostu fani Czerwonych Diabłów nie mogli sobie wymarzyć ;).

Odnośnik do komentarza

Według brytyjskich mediów nowym zawodnikiem United jest Jordan Henderson z Sunderlandu, a Czerwone Diabły zapłacą za niego 20 milionów funtów :|. Dziś ostatni dzień okna transferowego i obawiam się, że ta informacja zostanie potwierdzona. Dzięki temu transferowi Welbeck ma zostać wypożyczony do Sunderlandu również w następnym sezonie, rozumiem że szukamy utalentowanego skrzydłowego, ale IMO lepszy byłby Young czy inny skrzydłowy Aston Villi, Albrighton. Henderson zadebiutował już w reprezentacji, ale jakoś mnie nie przekonuje, szczególnie za taką cenę. Ferguson wielokrotnie mówił, że nie chce przepłacać i obecny rynek transferowy jest chory, a latem wydaje 7 milionów za Bebe, teraz miałby kupić Hendersona za 20 milionów :|. Trzeba czekać na ewentualne potwierdzenie tego transferu.  

Odnośnik do komentarza

No i stało się, okienko transferowe zakończone, a w tym czasie na Old Trafford zawitał tylko jeden zawodnik, Anders Lindegaard. W sumie to chyba dobrze, bo jak patrzyłem wczoraj na te ceny za Carrolla, Torresa i innych to się nie dobrze robiło, skład mamy mocny i szeroki, więc United dadzą radę i bez wzmocnień zimą. Z czołówki w sumie tylko United i Arsenal nie przeprowadzili transferów, bo do City dołączył Dżeko, Chelsea pozyskała Luiza i Torresa, a Tottenham Pienaara. Liczę na transfery, ale latem i chodzi mi tu przede wszystkim o skrzydłowego, a konkretniej mówiąc o Garetha Bale, będzie drogo, ale moim zdaniem on w przeciwieństwie do Carrolla jest wart 35/40 milionów funtów i jeśli mamy wydać duże pieniądze to lepiej kupić Walijczyka, który zastąpi swojego wielkiego rodaka niż dwóch Hendersonów ;). Na OT mógłby przyjść też jakiś bramkarz, ale to nie jest konieczny transfer, bo mamy Kuszczaka i tego Lindegaarda, chciałbym żeby Tomek pograł przynajmniej jeden sezon jako bramkarz numer jeden. 

 

Dziś trudny mecz na Old Trafford z AV, która gra coraz lepiej, ale liczę oczywiści na trzy punkty, niestety nie zagra Rafael, więc jego miejsce w składzie zajmie pewnie O'Shea.

Odnośnik do komentarza

No tak przecież United są tylko liderem Premiership i nie odpadli w tym sezonie jeszcze z żadnego pucharu :roll:. edyta mówi, że zapomniałem o bolesnej wpadce z West Hamem :(.

 

Anderson, Fletcher, Carrick, Scholes, Gibson - faktycznie mało środkowych pomocników. Grę w tym sezonie kreuje głównie Nani co widać też po asystach, więc oni po prostu nie muszą rozgrywać.

Odnośnik do komentarza

http://rafalstec.blox.pl/2011/01/Barca-Inter-MU-przypadki-naprawde-ekstremalne.html

 

Ciekawa notka, jak widać Manchester stabilnością stoi i ma się dobrze. Co nie zmienia faktu, że przydałoby się włączyć do drużyny jakiegoś klasowego skrzydłowego i pomocnika w przyszłym okienku transferowym, ewentualnie zamiast jednego z powyższych bramkarza. Prawdę powiedziawszy wolałbym zestawienie skrzydłowy + bramkarz. W przyszłym roku wróci Cleverley który ma potencjał, jest też Anderson grający z roku na rok coraz lepiej + stara gwardia i nieźli młodzi. A na skrzydle mamy Naniego z niepewną formą i Antonio "Jeden zwód" Valencie, który może i jest dobry, ale jednak nie rewelacyjny i 50 meczów w sezonie nie powinien grać. Zaś wśród młodych skrzydłowych mamy na dobrą sprawę tylko Obertana który nadal gra troszke zbyt mało dojrzale i nie sądze by dokonał gwałtownego postępu w ciągu roku. Jest jeszcze Park, ale nikt nie wie jaką pozycje on zajmuje grając na boisku, na pewno nie skrzydłowego (jakaś wypadkowa bocznego pomocnika, pomocnika, ofensywnego pomocnika i defensywnego pomocnika, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi :D). Z kolei jeżeli chodzi o bramkarzy Lindegaard bronił dość niepewnie w pierwszym meczu, ofc nie zamierzam go oceniać po 1 występie ale to raczej jest gracz na za jakiś czas, jeżeli to nie jest przypadkiem ktoś kto ma wywierać presje na przyszłym pierwszym bramkarzu którym na pewno nie zostanie Kuszczak.

 

Ale jak będzie zobaczymy, w oderwaniu od życzeń najprawdopodobniejsze wydaje mi się jednak kupno bramkarza (z wskazaniem na Neuera/De Geę).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...