Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

No i udało się wygrać mecz z Aston Villą :jupi:. Genialny Rooney, nie jest to jeszcze forma z poprzedniego sezonu, ale jeśli wreszcie nie będzie miał problemów zdrowotnych i ustabilizuje swoją grę na wysokim poziomie to na pewno wygra nam w pojedynkę kilka meczów, dziś dwie bramki + asysta. Oby tylko Berbatow nie stracił nagle tego błysku, bo dziś nie trafił nawet do pustej bramki ;). Wielkie brawa dla Vidicia za piękną bramkę. 

 

Ryan Giggs został wybrany przez kibiców najlepszym piłkarzem w historii Czerwonych Diabłów.

Odnośnik do komentarza

Stało się nieuniknione, po sezonie karierę skończy Edwin van der Sar, a już teraz buty na kołku zawiesił Gary Neville, żywa legenda United, były kapitan, kapitalny obrońca i zawodnik, który całą swoją piłkarską karierę poświęcił dla najlepszego klubu świata - Manchesteru United. Dzięki za te wszystkie mecze :respekt: :*. Ciekawe czy w następnym sezonie zobaczymy na boisku Giggsa i Scholesa :-k.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę obecną formę i podejście do zdrowia Giggsa, myślę, że nast sezon jest jeszcze możliwy, gorzej z Scholesem, Rudy z tego sezonu, a z poprzedniego to dwie różne osoby, więc obawiam się, że może podjąć podobną decyzję jak Neville...

 

Oby Ferg już kogoś zaklepał na miejsce Edwina, bo ani Lindegaard ani Kusza nie są zawodnikami na miarę United, może ktoś z B-ligi ? Neuera powinno być łatwiej wyciągnąć z dołującego Schalke, Adler też rozwiązaniem jakimś jest, ew sprawdzenie Akinfeeva, który podejrzanie długo kisi się w Moskwie...

 

Dziś mecz z wilkami. Może być ciężko, Wolverhampton zawsze potrafiło nas pomęczyć i postraszyć, a jaka nasza gra na wyjazdach wygląda w tym sezonie, każdy widzi. Mecz koniecznie do wygrania, bo meczami z ogórami się zdobywa tytuł. Liczę na kontynuację strzeleckiej formy Roo, a i niech Berba coś ustrzeli ;)

 

Skład :

 

Man Utd: Van der Sar - Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra - Nani, Carrick, Fletcher, Giggs - Rooney, Berbatow.

Rezerwowi: Kuszczak, Evans, O'Shea, Scholes, Anderson, Owen, Hernandez.

 

Skład chyba najsilniejszy możliwy, do tego rezerwa bez eksperymentów, widać, że SAF poważnie podchodzi do tego spotkania. Z takim składem wynik poniżej 2,3 - 0 byłby dziwny, więc do boju chłopaki !

Odnośnik do komentarza

Chrzanić fakt, że obrona leży i olewa rozegranie akcji przez Wilki, chrzanić fakt, że nawet scholes i giggs nie potrafią już poprawić naszej gry w środku, ale do cholery, jeśli usłyszę, że nie potrzebujemy KREATYWNEGO środkowego pomocnika to autentycznie zejdę...

 

Swoją drogą, cholerny Mick jest geniuszem, pokonał Chelsea, Liv, teraz my polegliśmy...

Odnośnik do komentarza

Sir Alex podsumowuje wczorajszy mecz :roll:

 

Oglądałem drugą połowę, ale dawno nie widziałem tak słabych United. Już nawet nie chodzi o ten sezon bez porażki w lidze, bo i tak pewnie prędzej czy później byśmy przegrali z jakąś Chelsea czy innym Arsenalem, ale z walczącym o utrzymanie Wolverhamptonem? :picard: Liczę na suszarkę, bo ostatnio nie gramy najlepiej. 

 

Dziś 53 rocznica tragedii w Monachium :(.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze na początku sezonu sam uważałem, że kupno M C nie jest takie koniecznie. Myślałem, że wróci Hargreaves, Fletcher i Carrick mieli niezłą formę, był Anderson i Scholes. Teraz jednak widać, że się myliłem. Mam po cichu nadzieję, że... Spursom nie uda się zakwalifikować do Ligi Mistrzów i być może dzięki temu uda nam się wyrwać Modricia z Tottenhamu.

Odnośnik do komentarza

Bardziej potrzebny jest skrzydłowy. 

+1.

 

Ogólnie w przyszłym sezonie będzie potrzebny bramkarz, skrzydłowy i środkowy pomocnik, bo o ile środkowych pomocników jest kilku, to skrzydłowych mamy obecnie dwóch z czego jeden jest kontuzjowany i nie wiadomo jak jego gra będzie wyglądała po kontuzji. Niestety sytuacja finansowa MU nie należy do najlepszych, więc jak uda się kupić chociaż tych dwóch pierwszych to i tak będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza

W końcu się ktoś ze mną zgodził, bo myślałem już że jestem troszkę zaślepiony, ponieważ marzę wręcz o Bale w koszulce United. Niestety jest to raczej nierealne, bo tak jak napisał Dudek sytuacja finansowa do najlżejszych nie należy, a na Garetha trzeba wydać mnóstwo pieniędzy :-k. Jednak Young to też ciekawa opcja. Z bramkarzy najchętniej zobaczyłbym De Geę, a jeśli chodzi o pomocników środkowych to hmm sam nie wiem, może Hamsik, którego może udałoby się za w miarę normalną kasę ściągnąć, bo ten sezon ma troszkę słabszy.

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi uwierzyć w zakup skrzydłowego skoro mamy Parka, Naniego, Valencie, Giggsa, Obertana, a grać mogą Bebe, Welbeck i Cleverley ( jak wrócą z wypożyczeń ) Z jednej strony nie miałbym nic przeciwko skrzydłowemu, ale w sumie po co ? Nani raczej stabilna forma, Valencia na nast sezon będzie, Park też b przydatny gracz, a Welbeck i Clev mogą być rozwiązaniem nr 4, a przecież nie kupimy czwartego skrzydłowego i nie zapewnimy mu miejsca w składzie przy Nanim i Valencii. Za to PŚ jest konieczny, Hargo to już koniec, Rudy i Giggs nie potrafią zawsze pociągnąć naszej gry, Carrick nie potrafi wrócić do formy sprzed kilku lat, Fletch w tym sezonie gra padakę, Anderson nierówny, ale czasem zagra niezły mecz. Taki Modric byłby dobrym rozwiązaniem, zabezpieczany przez Fletcha/Andiego w formie mógłby szaleć, ach żal nie wyciągnięcia VdV w lecie, straszny żal...

 

W końcu się ktoś ze mną zgodził, bo myślałem już że jestem troszkę zaślepiony, ponieważ marzę wręcz o Bale w koszulce United. Niestety jest to raczej nierealne, bo tak jak napisał Dudek sytuacja finansowa do najlżejszych nie należy, a na Garetha trzeba wydać mnóstwo pieniędzy :-k. Jednak Young to też ciekawa opcja. Z bramkarzy najchętniej zobaczyłbym De Geę, a jeśli chodzi o pomocników środkowych to hmm sam nie wiem, może Hamsik, którego może udałoby się za w miarę normalną kasę ściągnąć, bo ten sezon ma troszkę słabszy.

 

 

Young jest ciekawym rozwiązaniem, taki skrzydłowy w starym angielskim typie, do tego przy formie Villans dałoby radę go pewnie wyciągnąć za nieduże pieniądze, podobno w zimowym okienku AV żądała 15 mln funtów, co przy obecnych cenach to jakaś promocja.

 

 

Do wczoraj mnie de Gea nie przekonywał, bo za młody, bo gra regularnie chyba tylko półtorej sezonu ( niech mnie ktoś poprawi jak się mylę ) no i liga hiszpańska to nie angielska, róznice w grze bramkarzy są. Ale po wczorajszym meczu Barcy z Atleti, muszę przyznać, że wywarł na mnie spore wrażenie. Nie sra jak na niego idzie Messi czy Villa, dobrze się ustawia i ma świetny refleks. Nie wiem jak jego gra w powietrzu, ale z tymi warunkami fizycznymi powinien być niezły.

 

Ciekawostka : De Gea za największego idola podaje Edwina :)

Odnośnik do komentarza

Skrzydłowi w United? Obecnie tylko Nani i Valencia, który jest kontuzjowany. Obertan to może grać w jakimś beniaminku lub CCC, Anglia chyba w ogóle nie jest dla niego, bo to katastrofa, mimo tej asysty z Southamptonem moim zdaniem w tym meczu najsłabszy był Evans i właśnie Francuz. Park to raczej zapchajdziura niż typowy skrzydłowy, Koreańczyk jest przydatny, bo może grać na każdej pozycji w drugiej linii, ale skrzydłowym nie jest. Giggs to już niestety raczej do środka pola się nadaje, bo szybkości mu brakuje. Welbeck to przede wszystkim napastnik, Bebe to jeszcze (ciekawe czy kiedyś w ogóle będzie) gracz na nie tym poziomie, a Cleverley to chyba gracz podobny do Parka tylko młodszy no i wychowanek.

Odnośnik do komentarza

Widzisz, tylko jest taka różnica, że to Ty tak uważasz, a tymczasem na pewno Ferguson dalej myśli, że skrzydłowi są niepotrzebni, bo jest ich w kadrze pięciu, że środkowi pomocnicy są niepotrzebnie, bo jest ich w kadrze pięciu. Fajnie, że jest i tych i tych dużo. Szkoda tylko, że z środkowych można liczyć aktualnie tylko na Andersona, bo Scholes kontuzjowany, a cała reszta gra tragicznie, a ze skrzydłowych tylko na Naniego, bo Valencia kontuzjowany, a Giggs już nie ta dynamika, zaś cała reszta to melodia przyszłości lub przeciętność jak na przykład Park...

Odnośnik do komentarza

Na skrzydle to mi się zdecydowanie marzy Alexis Sanchez który jest nieco tańszy niż Bale, a jego agent zapowiedział, że prawdopodobnie to jego ostatni sezon w Udinese. Interesuje się nim także Inter, ale sam Sanchez mówił, że chciałby zagrać w Anglii a jak oglądam jego występy w Udinese to jest naprawdę zajebisty i chyba od razu wywalił by Valencie z pierwszego składu.

Odnośnik do komentarza

Park - bardziej taki zapchajdziura niż faktyczny skrzydłowy, chociaż w formie potrafi namieszać

Nani - nasz jedyny skrzydłowy, o którego formę można być spokojnym

Valencia - nie wiadomo czy uda mu się wrócić do dobrej dyspozycji po kontuzji

Giggs - już od dawna nie jest w stanie grać na skrzydle, teraz gra tam z musu i lepiej już nie będzie. Chyba, że będzie tam wchodził na końcówki, bo obecnie musi grać całe mecze i nie wygląda to zbyt dobrze.

Obertan - do tej pory sporo szans, mało dobrej gry

Bebe - nadal wielka zagadka

Welbeck i Cleverley - ta dwójka może rozruszać naszą pomoc (chociaż Welbeck to akurat bardziej atak :-k ), ale czy będą w stanie zastąpić Naniego w meczu o dużą stawkę? Na pewno trzeba dać im szansę i włączyć do kadry na przyszły sezon, swoje i tak zagrają, ale wolałbym mieć pewniejszych zmienników.

Odnośnik do komentarza

Welbeck to jest koszmarne drewno, do ataku jeszcze jeszcze ale ile razy pamiętam Welbecka grającego na skrzydle tyle razy to była porażka. Cleverley to mi się raczej bardziej z OPŚ'iem kojarzy chociaż na skrzydle chyba też może grać, no ale wątpię, że nagle on z Valencią i Nanim stworzą trio dobrych skrzydłowych.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze Nathan, aktualna liczba piłkarzy na danych pozycjach może wystarczyć na wyjaśnienie : Nie potrzebujemy wzmocnień, powrót ( wstaw dowolne nazwisko ) po kontuzji/do formy jest jak transfer.

 

Żeby docenić grę Welbecka radzę pooglądać mecze Sunderlandu w tym sezonie, Danny jest wiodącą postacią drużyny Bruce'a i razem z Gyanem świetnie się uzupełniają. Welbeck czasami gra jako napastnik, a czasami jako taki schodzący z prawej strony skrzydłowo/napastnik, świetne przyśpieszenie, dobra technika, instynkt strzelecki i duża pewność siebie, co daje pewność, że by się nie zesrał w meczach z Chelsea ( której w tym sezonie załadował dwie bramy ) czy kimś innym z Top 4.

 

Clev to uniwersalny piłkarz, ale coś w typie rozgrywającego/skrzydłowego. Technika użytkowa b dobra, do tego mocno stoi na nogach, w Wigan jest bardzo chwalony. Nie wiem co go łączy z Parkiem, ale to zupełnie inny typ gracza. Parku bazuje na zajebistej wytrzymałości i na takim byciu wszędzie, lata po całym boisku i walczy o piłkę. Przydaje się na mecze z gigantami na, których ma patent ( Arsenal ), ale też jako taki dodatkowy obrońca do powstrzymywania skrzydłowych przeciwnika.

 

Do Sancheza nie byłem przekonany, ale błysnął na MŚ i tam mnie zaciekawił, ale jest duża groźba czy taka chudzina by sobie poradziła w EPL. Może wyjść jak Nani i Ronaldo, a może nie wyjść wcale, a biorąc pod uwagę cenę jaką Udine krzyknie za Alexisa to duże ryzyko ( mówi się, o conajmniej 30 mln euro, może nawet 50 ). A gadki agenta mają na celu podbicie ceny, przecież takie Udine znane jest z wyciągania dużej kasy za swoje talenty.

 

Dzisiejsza medycyna jest taka, że szczerze wątpie by Valencia nie wrócił do formy sprzed kontuzji, a wtedy mamy dwóch skrzydłowych na klasę europejską, aspirujących do światowej. Do tego moim zdaniem wystarczy jakiś Young czy inny niezły skrzydłowy i Welbeck/Clev/Park jako rezerwa i da radę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...