Jump to content

Recommended Posts

Otwieram luźną dyskusję o rozgrywce w Football Manager 2021. Wymieniajmy się wrażeniami, sukcesami, porażkami, poradami itp.

Na początek pytanko: Czy zgodzicie się z moją opinią, że rozgrywka w FM21 jest bardziej wciągająca niż w poprzednich "nieparzystych" wersjach: 19, 17 i 15?

Czym to można tłumaczyć?

• Like 1

Ciężko mi się do tego odnieść. Ja wcześniej ogrywałem wersję 17 i dobrze się bawiłem. Chociaż patrząc z perspektywy obecnej części, to jest przepaść w silniku meczowym.

Wówczas akcje były sztampowe, zachowanie zawodników przewidywalne. A obecny silnik jest dla mnie rewelacyjny.

Miał ktoś problem z rozbudowaniem na maxa siatki wyszukiwania juniorów? Mam przedostatni poziom od chyba 3 lat, kasy jak lodu, ale nie pojawia mi się opcja dalszej rozbudowy.

8 hours ago, Nigel said:

Na początek pytanko: Czy zgodzicie się z moją opinią, że rozgrywka w FM21 jest bardziej wciągająca niż w poprzednich "nieparzystych" wersjach: 19, 17 i 15?

zdecydowanie 1/ nie zepsuli niczego po fenomenalnym FM 20 i 2/ poprawili silnik meczowy chociaż 3/ ten w agresywne rewolucyjnej wersji z bety podobał mi się bardziej, mam wrażenie, że przycięli niektóre elementy po premierze (chociaż nie mam dowodów)

Mnie do FM-a 2021 przekonał silnik meczowy. Gra wygląda zdecydowanie lepiej niż wersja 2019.

Za cholerę nie podoba mi się za to "Raport o zespole", który jest brzydszy i mniej czytelny niż w 2019.

Brzydko wyglądają też ekrany meczowe. Dopiero po wgraniu modów i poprawionych skinów wygląda to po ludzku.

W domyślnym skinie za dużo jest klikania. 

• Like 1

W takim razie jakich skórek używacie? Ja najczęściej FM-Scout FM21 Instant-Result i Heffem Skin V1. Co Wujku byś jeszcze polecił?

• Like 1
Teraz, Nigel napisał:

W takim razie jakich skórek używacie? Ja najczęściej FM-Scout FM21 Instant-Result i Heffem Skin V1. Co Wujku byś jeszcze polecił?

FLUT jest bardzo fajny i czytelny :) Trochę go zmieniłem na swoje potrzeby wgrywając kilka plików z Match Screen Mods z Sortitoutsi, ale FLUT sam w sobie jest fajny.

Mam FLUT Skin Dark 1.0 i serduszka obrazujące kondycję. Skórka "muli" przy przełączani na poszczególne ekrany. Gwiazdki rankingu na widoku klubowym wyświetlają się na 3/4 wielkości. Flut bardzo mi się podobał w poprzednich wersjach, teraz wydaje się trochę taki cukierkowy. Jednak decydujące jest to powolne otwieranie się ekranów.

3 minuty temu, Nigel napisał:

Mam FLUT Skin Dark 1.0 i serduszka obrazujące kondycję. Skórka "muli" przy przełączani na poszczególne ekrany. Gwiazdki rankingu na widoku klubowym wyświetlają się na 3/4 wielkości. Flut bardzo mi się podobał w poprzednich wersjach, teraz wydaje się trochę taki cukierkowy. Jednak decydujące jest to powolne otwieranie się ekranów.

Wywal to ;) Po którejś łatce SI skin zaczął mulić. Ściągnij wersję 9 i będzie git. Serduszek też już nie będzie.

• Like 1
1 minutę temu, Łonio napisał:

Z tymi serduszkami chyba się zagalopowałem. One standardowo chyba są. Ale można wywalić tę kolumnę i wstawić Kondycja ogólna/Gotowość do gry.

Serduszka strasznie mnie irytowały, ale w końcu się do nich przyzwyczaiłem. Podobnie jak Ty mam jednak ustawioną też kolumnę kondycja/gotowość go gry :)

To był świetny sezon

a5db9e39a3be6df9.png

A w lidze zmasakrowaliśmy

fba0a906fc640e75.png

Żeby nie było, gram na zasadach HC ;)

I teraz myślę co dalej. Czy doszedłem do sufitu i pora zmienić klimat, czy dalej ciągnąć ten wózek.

• Like 1

A ja mam dwa pytania - jak teraz wygląda sprawa transferów w lidze angielskiej i czy od sezonu 2021/22 jest wprowadzony ten nowy europejski puchar?