Skocz do zawartości

Newsy ze świata piłkarskiego


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie jeszcze więcej żenujących meczów, które nikogo nie obchodzą. Bedzie burdel z wychodzeniem najlepszych zespołów z trzecich miejsc lub inny galimatias (niestety FYM nie podał tradycyjnie źródła) A jeden czarny koń na turniej i tak wystarczy :) Bojkotuję.

Raczej kontrowersji co do wychodzenia z 3 miejsca nie bedzie, bo podobno ma byc 16 grup po 3 zespoły :)

Kontrowersje beda, jak w ostatnim meczu grupy okaze sie, ze obu ekipom pasuje remis, choc slyszalem tez, ze niby ma nie byc remisow w fazie grupowej (tylko zamiast dogrywki od razu karne).

Odnośnik do komentarza

 

(niestety FYM nie podał tradycyjnie źródła)

Kurwa, jakie znaczenie dla tej sprawy ma czy podał to Reuters, AP czy Dziennik Bałtycki? :doh!: To nie jest spekulacja na rynku transferowym tylko oficjalna sprawa.

Żeby nie opierać się na Twojej słynnej obiektywnosci :) No i mógłbym doczytac co nieco, bez przeglądania tuzina szmatlawych stron.

 

Mi nadal ten pomysł nie imponuje, stworzyli dziwadlo.

Odnośnik do komentarza

A czy są jakieś dodatkowe informacje oprócz tego, że mają być grupy 3-zespołowe? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony to więcej spotkań, większa szansa na jakieś miłe niespodzianki, a z drugiej strony, cierpi na tym nieco elitarność turnieju. Mam tylko nadzieję, że turniej nie zostanie nazbyt rozciągnięty, żeby w fazie pucharowej najlepsze drużyny nie oddychały rękawami.

Odnośnik do komentarza

Argument o elitarności w kwestii LM czy MŚ zawsze mnie bawi. Przecież już w ćwierćfinałach meldują się często te same zespoły co rok, a co dopiero ekipy jakie to wygrywają. Zawsze zwycięża czołówka, nieważne czy do fazy grupowej dopuścimy Kazachstan czy Mlade Boleslav

 

No, ale jeśli wychodzisz z takich założenia, to po co w ogóle rozszerzać te Mistrzostwa Świata? Nie lepiej zmniejszyć je do 16 drużyn i od samego początku w fazie grupowej emocjonować się pojedynkami typu Niemcy-Brazylia? Ja jednak mam nadzieję, że jakaś drużyna, która dostanie się na MŚ dzięki reformie jednak będzie w stanie pozytywnie zaskoczyć, jak np. Islandczycy na ME.

 

Edit: Doczytałem, że będzie więcej spotkań, ale jedynie w sumie. Liczba meczów dla jednej reprezentacji nie zmieni się, więc w sumie to ta reforma bardziej na plus niż na minus. Zawsze będzie szansa na jakąś niespodziankę i przyjrzeniu się nowym zawodnikom.

Odnośnik do komentarza

UEFA na trzy lata wykluczyła z rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy siedmiokrotnego mistrza Serbii - Partizana Belgrad. Powodem są poważne zaległości finansowe.

 

Według informacji, jakie posiada UEFA, Partizan ma obecnie ponad 2,5 mln euro zaległości w opłatach ubezpieczeniowych i podatkowych w Serbii, których nie reguluje od września 2016 roku, pomimo wielokrotnych monitów ze strony uprawnionych organów.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65041,21228698,partizan-belgrad-wykluczony-z-europejskich-rozgrywek-na-trzy.html#MTstream

 

Słabo to wygląda. Sprzedali by pół jakiegoś grajka i by mieli hajs na spłatę, a tak to są strasznie w plecy. Logiki brak.

Odnośnik do komentarza

Porąbało ich tam totalnie, tudzież czytaj: ładnie piorą kasę:

 

Zhang Chengdong stał się jednym z najdroższych piłkarzy styczniowego okna transferowego. Reprezentant Chin przeniósł się z Beijing Guoan do Hebei China Fortune za - uwaga! - 20 milionów euro! Co ciekawe, serwis transfermarkt.de wycenia go na... 475 tysięcy euro.
Chińczycy szastają pieniędzmi na lewo i prawo. Okazuje się jednak, że tamtejsze kluby płacą ogromne kwoty nie tylko za gwiazdy z Europy, lecz także za miejscowych. Rekord transferowy właśnie pobił Hebei China Fortune (były klub Miroslava Radovicia), który za 20 milionów euro sprowadził Zhanga Chengdonga z Beijing Guoan.

Co ciekawe, branżowy serwis transfermarkt.de, wycenia 28-letniego Chińczyka na ledwie 475 tysięcy euro.

Chengdong może grać jako prawy obrońca, pomocnik oraz jako napastnik. W przeszłości próbował swoich sił w Europie. Najpierw w Portugalii, gdzie był zawodnikiem CD Mafra, Uniao Leiria, Beira-Mar, potem w Niemczech w Eintrachcie Brunszwik i na koniec w Hiszpanii - w RayoVallecano, gdzie na boiskach La Ligi spędził... całe osiem minut.

Ale co z tego, że Chengdong Europy nie podbił, skoro właśnie stał się jednym z najdroższych piłkarzy styczniowego okna transferowego.

 

Odnośnik do komentarza

Keith, nie orientuje się. Ogólnie gdzieś mi mignęło, że powiększenie do 48 zespołów, to dodatkowy wpływ ok. 4 mld $.

nie chodziło mi o kwoty walutowe, a o ilosc miejsc dla federacji xD

 

@makk-transfermarkt imo zaniza nieco wartosci pilkarzy spoza Europy, facet jest warty pewnie z te4 (nie wiem chinskiej nie ogladam raczej, ogladam Afrykanska LM i CL jak już)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...