Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd, teraz niech się przygotują do meczów z Olsztynem, bo z taką grą nie mają czego szukać.

Z taką grą jaką zaprezentował dziś Olsztyn to oni nie mają czego szukać w walce o 5. miejsce bo Częstochowa ich zmiecie z powierzchni ziemi :>

 

Jesteśmy w półfinale czyli zrealizowaliśmy już plan minimum na ten sezon. Ciężko będzie pokonać Skrę ale udało nam się już 2 razy z nimi wygrać w tym sezonie więc nie stoimy na straconej pozycji. Dobrze, że pokonaliśmy AZS w trzech meczach bo przynajmniej nie będziemy bardziej przemęczeni od Skry.

 

Szybko przebiega ten play-off. ZAKSA łatwo pokonała Polittechnikę, Skra również w 3 meczach pojechała Bydgoszcz a Resovia niestety wyeliminowała Częstochowę.

 

Jakoś nikt nie wspomniał, że z ligi spada Gdańsk, który 4 razy przegrał z Jadarem.

Odnośnik do komentarza
Jakoś nikt nie wspomniał, że z ligi spada Gdańsk, który 4 razy przegrał z Jadarem.

A prezes Wierzbicki już zaciera rączki żeby odkupić miejsce od jakiegoś zespołu w PlusLidze, trochę żenujące są takie stwierdzenia zaraz po spadku z ligi zespołu, który kadrowo mógłby spokojnie być w czwórce.

 

Chyba dziś skończyła się siatkówka w Olsztynie. Jeśli nie znajdzie się bogaty sponsor, to w następnym sezonie AZS będzie się bronił przed spadkiem. Szkoda, wielka szkoda. Na Warmii i Mazurach tylko siatkarze i piłkarze ręczni liczą się na krajowym podwórku...

Wcale nie musi być takiej tragedii... Oczko, Józefacki, Andrzejewski, Chaberek, Kowalczyk, Siezieniewski to są dobrzy ligowi zawodnicy. Do tego jeszcze paru wychowanków, z których Olsztyn słynie i powinno być przyzwoicie :) chyba, że wymienieni przeze mnie zawodnicy także odejdą, wtedy mogą być duże problemy.

Odnośnik do komentarza

Ta, tylko to wygląda jak w Kaliszu z żeńską siatkówką. Niby liga kobieca o wiele słabsza niż męska i wydawało się, że zwykły zespół z jedną gwiazdą i grupą solidnych wyrobniczek, wsparty (teoretycznie) masą zdolnych juniorek będzie miał spokój, a tu Calisia z hukiem leci szczebel niżej i nie wiem czy się podniesie. A przed sezonem mówiło się, ze to klub na środek tabeli. Ale wypadła jedna środkowa i dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Ciekawe co stanie się po spadku Prokomu z całym tym gwiazdozbiorem ??

To temat o siatkówce, a nie o koszykówce :P Trefl Panie dzieju, Trefl :>

No szkoda, że tak dali ciała. Ale jak wiadomo, nazwiska nie grają. DO tego doszło kilka kontuzji i jakoś nikt nie umiał pozbierać tej ekipy :(

Odnośnik do komentarza
Ciekawe co stanie się po spadku Prokomu z całym tym gwiazdozbiorem ??

 

 

Poza Samardziciem i Kadziewiczem żadnych gwiazd nie mieli... bo Bednaruk albo inny Stancelewski to nie gwiazdy.

Fajnie byłoby, gdyby te "gwiazdki" z Trefla zostały w Polsce. Ja Treflowi życzę jak najlepiej, bo mają olbrzymi potencjał (finansowy ofc) i za 2 sezony mogą być kolejną siła w Pluslidze, przez co jej poziom się na pewno podniesie. Dobrze, że w Gdańsku nie rezygnują z siatkówki, to dobrze ;-)

 

Jeśli chodzi o półfinały Plusligi, to bez niespodzianek: Skra, Kędzierzyn, Resovia i Jastrzębie łatwo wygrali swoje pary półfinałowe. Moje typy na półfinały:

 

Skra - Jastrzębie

 

Skra ma tutaj przewagę, jeśli chodzi o umiejętności indywidualne na każdej pozycji, do tego przewagę własnego boiska, ale nie sądzę żeby więcej niż 3 mecze były im potrzebne do znalezienia się w finale. Po tym, jak Jastrzębie skompromitowało się Turcji widać, że grają bardzo w kratkę, i o ile na Olsztyn to wystarczyło, to na Skrę już nie starczy. Nie ma tu się co rozpisywać ;] Mój typ: 3-0 dla Skry.

 

Kędzierzyn-Resovia

 

Kędzierzyn cały czas wydaje się mocny, ale mam dziwne przeczucie, że Resovia może pomęczyć Zakse, a nawet wygrać tą rywalizację. Widać było zwyżkę formy już momentami w meczach z Częstochową i wydaje mi się, że teraz mogą zagrać jeszcze lepiej. Raczej ciężko wytypować tutaj zdecydowanego faworyta. Mój typ: 3-2 dla Resovii

Odnośnik do komentarza

Do PlusLigi awansował Siatkarz Wieluń, który pokonał BBTS Bielsko-Biała. Jest to duży sukces Damiana Dacewicza i jego podopiecznych. Jest tam poważny sponsor, firma Pamapol, więc mamy w lidze kolejny zespół z stabilną sytuacją finansową :) Na pewno potrzebne będą wzmocnienia, najbardziej znanym zawodnikiem tej drużyny jest Marcin Lubiejewski, który ma za sobą występy w AZSie Olsztyn. Był to pierwszy sezon Wielunian w I lidze, dostali się do niej dzięki wykupieniu miejsca od rezerw Skry Bełchatów. Złośliwi twierdzą, że Wieluń będzie klubem filialnym Skry ;) I jest to możliwe, że jakieś wypożyczenia między tymi zespołami będą miały miejsce. Inną ciekawą sprawą jest hala, która jest po prostu mała :P Ciekawe czy zostanie dopuszczona do rozgrywek.

 

BBTS zagra teraz w barażach z Radomiem. Liczę, że młody zespół prowadzony przez Grzegorza Wagnera pokusi się o niespodziankę i wyeliminuje Jadar. ;)

 

Wczoraj odbył się pierwszy półfinał, KK wygrał 3:0 do z Resovią. Meczu nie widziałem, ale z relacji wynika, że gospodarze nie musieli wznosić się na wyżyny żeby pokonać Resovię z beznadziejnym Wiką na czele.

Dziś o 18 Skra - Jastrzębie, a o 20.30 Kędzierzyn - Resovia. Oba mecze na Polsacie Sport.

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że ktoś napisze coś o pierwszych meczach półfinałowych w Pluslidze, ale jednak nikt tego nie zrobił, to ja podsumuję:

 

Skra - Jastrzębie 3:0, 3:1

 

Bez większych niespodzianek, dla Jastrzębia sukcesem było urwanie seta Skrze, na więcej raczej nie mogli liczyć po przeciętnej i nierównej grze. Trochę zamieszania wprowadziła decyzja sędziów w 2. secie w 2. meczu o anulowaniu punktów za błąd w protokole (zamiast Czarnowskiego grał Nowik) i zamiast 10:9, zrobiło się 10:5. Sporo kontrowersji - czy sędziowie podjęli dobrą decyzję nie wiem, wszystko to jest bardzo dziwne. Skra IMO spokojnie wygra wyjazd i awansuje do finału.

 

Kędzierzyn-Resovia 3:0, 2:3

 

Po pierwszym łatwym zwycięstwie Kędzierzyna wydawało mi się, że i drugi mecz będzie szybki i rozstrzygnie się na korzyść ZAKSY. Mimo wszystko, Resovia pokazała charakter (prowadzili 2:0, dali sobie doprowadzić do wyrównania, ale już tie-breaka wygrali). Teraz rywalizacja przenosi się do Rzeszowa, tutaj może być bardzo różnie, chociaż Travica wspominał o "formie na playoffy". Będzie ciekawie i jak już pisałem wcześniej - myślę że Resovia wygra rywalizację z Kędzierzynem 3-2.

Odnośnik do komentarza

I po raz kolejny 90% siatkarskiej Polski będzie się łudzić, że Skra tym razem nie obroni tytułu... ;)

Choć Resovia nie stoi na straconej pozycji, imo bardzo dużo będzie zależeć od postawy Gierka i Wiki na przyjęciu, niestety cały czas zdarzają im się słabsze występy.

Rzeszów zapewnił sobie prawo gry w LM, w tym roku powinno być tam bardzo gorące mercato ;)

Odnośnik do komentarza

No i finały przechodzą bez większego echa...

Skra po raz kolejny nie dała szans rywalom i w dwóch pierwszych meczach rozjechała Resovię. W piątek trzeci mecz, bardzo możliwe że ostatni w tej serii. Rzeszów przed własną publicznością zapewne zaprezentuje się lepiej, tak jak to było z Częstochową rok temu, kiedy po dwóch łomotach w Bełku u nas po świetnym meczu przegraliśmy 3:2.

Ciekawiej jest w meczach o 3 miejsce, gdzie Jastrzębie remisuje z KK 1-1.

 

Częstochowa wywalczyła piąte miejsce, które daje prawo gry w Challenge Cup. :jupi: To będzie już 21 sezon z rzędu, kiedy AZS występuje w europejskich pucharach :) Ogólnie sezon można uznać za udany, mimo dużych osłabień awansowaliśmy do ćwierćfinału LM i zajęliśmy 5 miejsce. Sytuację finansową mamy dużo bardziej stabilną niż rok temu. Kontrakty kończą się Gradowskiemu, Bartmanowi, Stelmachowi, Michalczykowi, Mlyjakowowi i Guni. Priorytet to zatrzymanie Bartmana, który mimo swojego charakteru jest niezbędny w budowaniu drużyny, która ma walczyć o medale.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Mario ;) Zasłużyliście sobie, naprawdę chyba najfajniejsza drużyna tego sezonu ;)

 

A finał... no cóż, ja tam się cieszę, ale oba mecze faktycznie niezbyt ciekawe - Resovii brakowało jeszcze jednego (poza Ignaczakiem) walczaka, który ma duże umiejętności i nie pęka w trudnych momentach. Mają już zawodników z charakterem (Łuka), umiejętnościami (Oivanen, Wika), ale żaden z nich nie potrafi poderwać zespołu do walki.

Odnośnik do komentarza

01.05.09 r. Resovia - Skra 1:3 i po raz 5 z rzedu druzyna z Belchatowa Mistrzem Polski. Gratki! Co prawda w kuluarach slychac, ze na nowy sezon Skra moze zostac bez sponsora to jednak jestem spokojny, bo w Belchatowie i Lodzi sa juz firmy zainteresowane przejeciem Skry na swoje barki ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...