Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie jechać do Muncheberga albo od razu NEB 5380 z Kostrzyna :-k

 

Do Oranienburga nie ma kłopotu z dojazdem - zarówno zwykłym pociągiem jak i S-Bahnem.

 

W wyszukiwarce Die Bahn możesz zaznaczyć czy jedziesz z rowerem czy nie, jest po polsku, po angielsku więc powinieneś sobie poradzić.

 

Z tego co widzę to koszt przewozu roweru w Brandenburgii/Berlinie wynosi 15 ojro, i jest to bilet na 5 przewozów do wykorzystania w ciągu 4 miesięcy albo na maksymalnie 5 rowerów w ciągu jednego dnia.

 

A jeśli chodzi o te rowery to nie ma tańszej opcji? Bo te 15 ojro to chorendalna wręcz suma jak za przewóz roweru, zwłaszcza że my na pewno nie wykrozystamy tych 5 przewozów. Karnetu nie potrzebujemy, maks dwa przewozy, do Berlina i z Berlina.

 

Może inaczej sformułuje pytanie. Jak najtaniej dostac się z okolic Kostrzyna do Berlina, z rowerami? Tak jak pisałem, do Kostrzyna chcemy dojechac z Warszawy pociągiem, potem granice przekroczyc na rowerach a dalej pociągiem dostac się do Berlina w którym planujemy spędzic jeden dzień, i dalej udac się do Oranienburga. Czynnik ekonomiczny jest dla nas najistotniejszy. Czas nie gra kluczowej roli.

Odnośnik do komentarza
Pozostaje mi jedynie uwierzyć ci na słowo ;). A mógłbyś coś doradzić w kwestii dostania się z rejonów przygranicznych do Berlina? :>

Nie jestem mądrzejszy od Ciebie, bo nie jeździłem do Niemiec pociągiem, moje źródło informacji to strona internetowa Die Bahn, która jak mówiłem jest tez po polsku :] Najrozsądniejszy wydaje mi się ten o 15:02 albo 15:55 z Kosztrzyna prosto do Berlina. Operatorem na tej linii jest NEB.

Ale najlepiej zapytaj się Fikandra :)

Odnośnik do komentarza

Jesteś mądrzejszy bo jak wpisuje w tej wyszukiwarce Muncheberg - Berlin, to wyskakuje mi dosłownie 20 różnych wyników i nie mam zielonego pojęcia który to ten właściwy :/.

 

EDIT: No pośrednio sobie poradziłem. A jeśli chodzi o to połączenie z Kostrzyna do Berlina, to rozumiem że to co tu znalazłem to są ceny tego połączenia. I teraz mam jeszcze dwa pytania. 1 - jak wygląda kwestia zniżek; 2 - jaka jest cena przejazdu tym pociągiem na trasie Müncheberg (Mark) -> Berlin. Czy zastosowanie ma tu prosta matematyka, czyli 11,80 EUR - 6,50 EUR = 5,3 EUR?

Odnośnik do komentarza

Ja wpisywałem Kustrin ;) potem wybierałem Kustrin (PL) bo Munchbergów wyskakiwało milion, a ten pociąg i tak jedzie przez Munchberg. Potem klikałem na numer pociągu i bitte schön - cała trasa :]

 

Co do ceny to wynosi ona 6,30 do tego są jakieś zniżki na przejazdy grupowe (do 5 osób) weekendowe i cuda wianki - ale to już nie wiem ile i na jakiej zasadzie. I nie wiem czy ceny za przewoź rowerów jakie wcześniej znalazłem obowiązują w pociągach NEB (tamte to były taryfy DB)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

szukam najszybszego i najtańszego połączenia kolejowego Warszawa- Leipzig. Po samodzielnej próbie znalezienia optymalnej trasy spłodziłem taki plan:

Warszawa - Zgorzelec/Gorlitz -----> Gorlitz - Dresden Hbf ------> Dresden - Leipzig. Trochę karkołomnie, ale nic innego nie udało mi się rozkminić. Jeżeli macie jakieś lepsze pomysły to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza

dobrze kombinujesz w ogólności. jechałbym tak:

 

 

 

Warszawa Centralna 22.45 - Wrocław Główny 5.00 (POSP Karkonosze do Jeleniej Góry)

Wrocław Główny 5.16 - Goerlitz 8.20 (osob)

Gorlitz 8.36 - Dresden Neustadt 9.44 (RegionalExpress)

Dresden Neustadt 10.28 - Leipzig Hbf 12.01 (RE)

 

albo, jesli ma być w dzień:

 

Warszawa Centralna 7.45 - Wrocław Głowny 14.06 (POSP Sudety do Jeleniej Góry)

Wrocław Główny 15.44 - Goerlitz 18.24 (osob)

Goerlitz 18.36 - Dresden Neustadt 19.44 (RE)

Dresden Neustadt 20.28 - Leipzig Hbf 22.01 (RE)

 

Bilety następująco:

do Zgorzelca normalny polski bilet (normalny 56,50 szkolny/studencki 35,60)

Zgorzelec - Goerlitz międzynarodowy bilet, bodaj coś koło 3 EUR/osoba, płatne w złotówkach, do kupienia w kasie międzynarodowej

Dalej - Sachsen-Ticket, może na nim jeździć przez cały dzień do 5 osób, kosztuje 27 EUR (w automacie biletowym; przy kupnie w kasie dopłata 2 EUR).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Planuje sobie powrot ze przerwy swiatecznej do PL i bardzo korzystnie finansowo wyjdzie mi wylot z Berlina. Ile obecnie kosztuje EC Poznan-Berlin (ulga studencka lub opcja skorzystania z jakiejs promocji, typu wczesniejszy zakup bieltu o ile takowe w EC istnieja?). Nie moge znalezc odpowiedniego info na stronach pkp. Z gory dzieki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Od 1.XII wszystkie pociągi pospieszne będą obsługiwane przez spółkę PKP Intercity, a nie - jak obecnie - PKP Przewozy Regionalne. Zapowiada się niezły burdel, który najpewniej zaskutkuje wzrostem cen dla przeciętnego pasażera :/

A co będzie z Przewozami Regionalnymi? Będą obsługiwać tylko pociągi osobowe? To biedaczki będą jescze biedniejsi niz są teraz.

Tak sobie myslę jako pasażer, czy ta zmiana nie daje nadziei na lepsza jakość połączeń? Intercity ma chyba wiecej kasy to może jakieś nowe wagony, remont obecnych, dostosowywanie liczby wagonów do potencjalnej ilosci podróżnych czy nawet woda w toaletach (obecnie rzadkość) i tym podobne niuanse :-k

Odnośnik do komentarza
A co będzie z Przewozami Regionalnymi? Będą obsługiwać tylko pociągi osobowe? To biedaczki będą jescze biedniejsi niz są teraz.

 

Wg planów przewozami regionalnymi mają zająć się samorządy wojewódzkie

tylko nie chcą za bardzo ich przejąć. Nie mogą się dogadać o stopień dofinansowania samorządów z budżetu państwa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie, na które potrzebna mi jest odpowiedź ze względów zawodowych.

Chodzi o rozkład jazdy kolei i jego publikację. Jak wiadomo wkrótce wejdzie nowy rozkład. Zgodnie z polskim prawem, a konkretnie rozporządzeniem w sprawie treści, sposobu i terminów ogłaszania rozkładów jazdy... muszą opublikować nowy rozkład na 7 dni przed jego wejściem w życie.

Na razie wszystko jasne :)

Tymczasem , jak wyczytałem "Międzynarodowe przepisy zmuszają PKP do przekazania nowego rozkładu na dwa miesiące przed jego wprowadzeniem do UIC (Międzynarodowy Związek Kolei)".

 

Moje pytanie:

1) Jakie są dokładnie te międzynarodowe przepisy i czy mówią coś o publikacji rozkładu?

2) Czy dobrze rozumiem, że PKP musi po prostu przekazać info do UIC 2 miesiące przed wejściem w życie, ale opublikować to info musi dopiero 7 dni przed?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...