Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy moglibyscie podpoowiedziec jakiej taktyki uzywac wisla krakow?? Ew. wstawic jakas poniewaz jezeli chodzi o ustawianie taktyk jestem kompletnie zielony i tego nie rozumiem wolalyb jakiegos gotowca :) Gram w fm 08, gralem w poprzednie 2 czesci, ale dopiero teraz mam tak wielki problem z prowadzeniem zespolu :/ Gram wisla krakow i ledwo nimi wygrywam i praktycznie nie gra roli jaka taktyka :(

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytan odnosnie taktyki, wiem jak chcialbym aby gral moj zespol ale nie do konca wiem jak to sie przeklada na ustawienia w FM.Jesli ktos moglby mi pomoc z gory dzieki. (1) np. obroncy maja ustawione dlugie podania a zespol gre krotkimi co jest priorytetem ? Ustawienia indywidualne czy zespolowe ? (2) chcialbym aby moj zespol przy ustawieniu 4-4-2 bronil wasko a atakowal bardzo szeroko. Jak to ustawic ? Ustawienie szerokosci gry dotyczy gry defensywnej czy ofensywnej ? (3) Podobnie rzecz ma sie z presingiem, chcialbym aby moj zespol gral presingiem od 1/2 polowy przeciwnika (wnioskuje ze suwak GPP na 3/4 i tak mam ustawione) ale obrona grala presem max do 25-30m i znowu pytanie czy priorytet maja ustawienia zespolowe czy indywidualne. (4) suwak lini obrony ustawiony na maxa w prawo czyli nasza obrona jest wysunieta, a moje pytanie jak to sie przeklada na ustawienie na boisku na jakiej wysokosci bedzie grala obrona w podanym przykladzie jak ta opcja ma sie do odleglosci miedzy formacja obrony a pomocy? (5) kreatywnosc- odnosi sie do gry zarowno defensywnej jak i ofensywnej? Jak ustawic zespol a szczegolnie linie pomocy aby grala kreatywnie z polotem a zarazem maksymalnie realizowala moje zalozenia w defensywie. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo nie jestem pewien czy poprawnie interpretuje podane przyklady a nawiasem mowiac tworcy gry powinni zrobic odzielne ustawienia jesli chodzi o defensywe jak i ofensywe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
mrowka1995, gralem taktyka kita 25 i 70, i niestety dostaje w dupe strasznie, ogolnie to cos jest nie tak bo straszne dziury mam w obronie mimo, ze sam nie zmieniam ustawien.

taktyke tworzy sie pod zawodnikow ciezko zagrac czyjas taktyka bez odp. zawodnikow.. w opisie jesli sie nie myle jest napisane jakich powinienes miec zawodnikow..

 

sorry za 2 post.. ale nie chce mi sie czekac az sie edytowanie zapisze:D:D;/ ustaw obroncom srodkowym krycie strefowe powinno pomoc:):

Odnośnik do komentarza
mrowka1995, gralem taktyka kita 25 i 70, i niestety dostaje w dupe strasznie, ogolnie to cos jest nie tak bo straszne dziury mam w obronie mimo, ze sam nie zmieniam ustawien.

taktyke tworzy sie pod zawodnikow ciezko zagrac czyjas taktyka bez odp. zawodnikow.. w opisie jesli sie nie myle jest napisane jakich powinienes miec zawodnikow..

 

sorry za 2 post.. ale nie chce mi sie czekac az sie edytowanie zapisze:D:D;/ ustaw obroncom srodkowym krycie strefowe powinno pomoc:):

 

 

 

Ja miałem duże dziury w obronie, to zrobiłem takie przemeblowanie w jego taxie, wygląda tak : http://www.bankfotek.pl/view/86253

Zmienie nastawienia na gre skrzydlaemi, na szybką piłke i krótekie podania. Akcje często zaczyna Hamsik, szybko do szkrzydła, potem wrzutka, gooooooool :P A i obrone cofnąłem ;]

Odnośnik do komentarza
Ja miałem duże dziury w obronie, to zrobiłem takie przemeblowanie w jego taxie, wygląda tak : http://www.bankfotek.pl/view/86253

Zmienie nastawienia na gre skrzydlaemi, na szybką piłke i krótekie podania. Akcje często zaczyna Hamsik, szybko do szkrzydła, potem wrzutka, gooooooool :P A i obrone cofnąłem ;]

dokladnie o to mi chodzilo tylko zapomnialem Ci powiedziec z tym szybkim rozgrywamiem akcji ale widze ze krasny na to wpadl(ma 24 h)<brawo>

Odnośnik do komentarza

Taxa WEED by sido_thc

 

 

Chciałbym wam zaprezentować moje najlepsze dzieło(według mnie :D) pod tytułem WEED :). Nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy jest to taktyka do dobrych czy słabych zespołów. Dobrze się nią grało w większości drużyn prowadzonych przeze mnie, a było ich trochę.

 

Ustawienie:

Zwykłe 4-4-2 bez żadnych strzałek. Chciałem żeby zawodnicy nie oddalali się od swoich nominalnych pozycji. Ważne jest żeby pilnowali swoich miejsc w trakcie obrony i dobrze ustawiali się do ataku. W przypadku skrzydłowych nie potrzeba rajdów bokami, wystarczy dokładne prostopadłe podanie lub dośrodkowanie na któregoś z napastników. Strzałki najlepiej dawać pod koniec meczu gdy się minimalnie wygrywa lub przegrywa, lepiej nie zmieniać pozycji bo skutki mogą być nie ciekawe.

 

Polecenia drużynowe:

- mentalność (12): Minimalnie ofensywna, tak ma grać drużyna nie zapominając o obronie i kontrolowaniu gry. Można zmieniać w trakcie meczu gdy gra się nie klei, przed meczem tego nie robiłem.

-swoboda taktyczna (10): Nie można pozwolić zawodnikom na zbyt wiele, nie można też im ograniczać pola manewru, zawodnik sam ma podjąć decyzję co będzie najlepsze.

-podania (12): Lekko bezpośrednie. Tyczy się to głównie środkowych obrońców, większość zawodników ma podania krótkie w indywidualnych ustawieniach co jest kombinacją szybkich krótkich podań.

-tempo (15): Szybkie, dynamiczne akcje, element zaskoczenia, przy takim ustawieniu więcej prostopadłych piłek i strzałów na bramkę przeciwnika. Nie zaznaczałem kontrataków nie wiem czemu ale lepiej spisuje się bez tego, zwłaszcza w lepszych zespołach.

-szerokość (5): Wąskie pole gry to chyba największa zaleta tej taktyki, zawodnicy grają blisko siebie. Praktycznie nie ma skrzydłowych jest środkowych pomocników przez co przeciwnik ma duże kłopoty z wyprowadzeniem akcji. W trakcie ataku większa kontrola na stronie przeciwnika.

-gra przy przeciwniku (10): Równowaga związana z Linią obrony, a także z ustawieniami indywidualnymi zawodników.

-gra na czas(10): Na ostanie 10 minut gdy chce utrzymać korzystny rezultat.

-linia obronna (10): Z tym miałem najwięcej problemów. Gdy cofałem za bardzo, mniejsze posiadanie piłki i więcej ataków przeciwnika, gdy zaś wysunąłem za bardzo podanie za obrońców i czasami jedna sytuacja sam na sam wystarczyła, na środku jest najlepiej. W lepszych zespołach można wysunąć maksymalnie na 14.

-odbiór (Nor): Lepiej nie ryzykować kartek, ale czasem daje na agresywny gdy przeciwnik za dużo sobie pozwala.

-krycie strefowe: Nie ma co kryć indywidualnie, nie sprawdza się to w słabszych zespołach, w lepszych zresztą też, gdy gra się przeciwko 3 napastnikom zostają dziury w obronie i więcej setek dla rywala.

 

Polecenia indywidualne:

-bramkarz: Ma za zadanie bronić dostępu do bramki :), a także czasami wychodzić do piłek które dostaną się za naszą linie obrony, nic więcej.(Ważne atrybuty: „Wyjścia do piłki” i „Jeden na jednego”)

-środkowi obrońcy: W ataku nie maja nic do roboty(oprócz stałych fragmentów gry), przy Linii Obronnej na 10, ograniczona swoboda taktyczna na maxa, bardzo defensywne ustawienie, gra przy przeciwniku na 2 czyli praktycznie na polu karnym i zaznaczone ścisłe krycie. Wiąże się to z tym żeby nie zostawiali luk w linii defensywnej, jak przeciwnik zbliży się za bardzo atakować go, gdy się nie uda drugi środkowy obrońca lub boczny z ścisłym kryciem asekuruje i atakuje napastnika. (Ważne atrybuty: „Odbiór”, „Przewidywanie”, „Ustawianie się” i „Przyspieszenie”)

-boczni obrońcy:W obronie tak jak środkowi gra przy przeciwniku prawie pod polem karnym i do tego ścisłe krycie, nastawienie i swoboda drużynowa. W ofensywie dużo rajdów, włączania się w akcje ofensywne które kończą krótkim podaniem lub dośrodkowaniem. (Ważne atrybuty: „Odbiór”, „Dośrodkowania”, „Decyzje”, „Koncentracja” i „Szybkość”)

-pomocnicy: Nie ma różnicy w ustawieniach indywidualnych między nimi. Nastawienie(13) odpowiedzialni za konstruowanie akcji ofensywnych, krótkie, dynamiczne rozgrywane piłki, mało rajdów indywidualnych gdy są przy piłce od razu podają do najbliższego zawodnika lub prostopadła piłka do napastnika gdy nadarzy się okazja, częsta gra przy rywalu. (Ważne atrybuty: „Odbiór”, „Podania”, „Technika”, „Kreatywność”, „Ustawianie się” i „Równowaga”)

-napastnicy: Stanowią pierwszą linię obrony. Gra przy przeciwniku na całym boisku, przeciwnik nie ma czasu rozgrywać piłki nawet w obronie. Bez nie potrzebnych rajdów mają się po prostu dobrze ustawiać do prostopadłych piłek i dośrodkowań. . (Ważne atrybuty: „Gra głową”, „Gra z pierwszej piłki”, „Wykańczanie akcji”, „Gra bez piłki”, „Opanowanie”, „Siła”)

 

Wskazówki:

 

-na ostanie 10 minut przy korzystnym dla nas rezultacie warto cofnąć linie obronną o 2 w lewo, zacząć grać na czas i włączyć ścisłe krycie całej drużynie.

-w przypadku osłabienia zespołu ściągnąć jednego napastnika, dać strzałki skrzydłowym do końca i grać z kontry.

-gdy gonimy wyniku grać wysunąć linie obrony, zwiększyć grę przy przeciwniku.

 

 

Przed meczem nic nie zmieniam, czy gram ze słabszym czy lepszym zespołem wychodzę tak samo. W trakcie meczu dokonuje korekt zwłaszcza w drugiej połowie. Taktyka pod wersje 8.0.2. Nie bawię się z screenami, bo zajęłoby mi to drugie pół dnia :) Chciałbym żeby ktoś mnie ocenił, nie doświadczyłem jeszcze tego w tej grze :D.

 

Do zassania:

http://rapidshare.com/files/122839859/WEED..._2007_.tac.html

http://www.megaupload.com/?d=NWDZWATR

http://www.wrzuta.pl/pliki/wtSsVoFtOC/weed...y_utd_cze._2007

http://files.filefront.com/WEED+Limavady+U...;/fileinfo.html

Odnośnik do komentarza

Witam! Gram już w FM długo. Tezaz Wisłą i mam problem gra nie wygląda jak bym chciał. Dużo remisów nieskładne akcje słaba skuteczność. Proszę o radę.

 

Taktyka: 4-1-2-1-2 (diament z defensywnym i ofensywnym pomocnikiem, boczni strzałki w przód)

polecenia drużynowe:

Ustawienia drużynowe

Nastawienie - suwak zaraz przed ofensywne

GPP- suwak na pozycji przed "na całym boisku"

Odbiór - normal

spalone - nie

kontrataki - tak

gra na rozg i odg. - nie

ścisłe krycie - nie

podania - mieszane

styl podań - suwak zaraz za krótkie

pole gry - suwak zaraz za wąskie

tempo gry - suwak przed szybkie

 

Polecenia indywidualne

bramkarz -std

Obrońcy środkowi - mentalność defensywna ograniczona swoboda, rajdy - rzadko GPP- przed polem karnym, rajdy z piłką rzadko , odbiór normal

Obrońcy boczni - j.w + rajdy na często GPP własna połowa 2 punkty nad przed polem karnym, dośrodkowania często na środek, odbiór ostro, rajdy z piką mieszane

Defensywny pomocnik: rajdy mieszane GPP całe boisko mentalność normal, podania prostopadłe często odbiór agresywny

boczni pomocnicy: Rajdy często Rajdy z piłką w zależności od zawodnika dośrodkowania czesto podania prostopadłe rzadko

ofensywny pomocnick: Rajdy często Rajdy z piłką w zależności od zawodnika dośrodkowania rzadko podania prostopadłe często

napastnik: GPP całe boisko, podania krótkie, rajdy rzadko, strzały z dyst rzadko swoboda:normal

strzały z dystansu ustawiam na innych pozycjach w zależności od zawodnika

 

ogólnie problemem jest nieskuteczność i słaba gra obrony dziura między defensywnym pomocnikiem a obroną , moją obronę rozkład każde podanie prostopadłe . zawodników mam dobrych proszę o sugestie w szzczególności dotyczące ustawień obrony i napastników patch 8.02

jak stosować polecenia indywidualne przeciw graczom przeciwnika chodzi mi komu dać pressing i scisłe krycie przy silnym przeciwniku. próbowałem dużo kombinacji ale sie nie sprawdzają. wymuszam tylko grę słabszą nogą bocznym pomocnikom i napastnikom

 

skład: pawełek;, od prawej kikut, cleber, drzymont, dudka; bojarski, cantoro, zganiacz, wachowicz; sikora, niedzielan

Odnośnik do komentarza

@koza

 

jeżeli chodzi o dziurę między obroną i defensywnym pomocnikiem, to jestem niemal pewien, że jest to spowodowane zbyt dużym współczynnikiem GPP u defensywnego pomocnika. Zmniejsz go do 6-9 punktów (sam będziesz widział ile Ci potrzeba) i powinno pomóc.

 

Co do problemu z prostopadłymi piłkami, to spróbuj zmniejszyć szerokość gry.

 

Polecenia indywidualne na mocnych przeciwników w mojej drużynie wyglądają tak: odbiór ostry, pressing zawsze i słabsza noga na wszystkich ofensywnych zawodników przeciwnika, oprócz napastników którym ustawiam tylko odbiór na ostry. Zabrał bym też rajdy i rajdy z piłką bocznym obrońcą.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Tylko że ja mam ustawioną grę wąską... Główny mój problem to ustawienie nastawienia drużyny i GPP u obrony. Jak lekko cofnę obronę to dać jej nastawienie defensywne czy bardziej normalne. I co z GPP u tak ustawionej obrony jak ustawić. Czy może lepiej wysunąć obronę.. tego jeszcze nie próbowałem. Nigdy nie mogę zdominować środka boiska i tu być jest problem. Jak sie wam sprawdza ścisłe krycie?

Odnośnik do komentarza

wedlug mnie scisle krycie jest w tym fmie bardzo dobra opcja gra obroncow wyglada zawsze lepiej jezeli chcesz zdominowac srodek to ustaw podania srodkiem tempo powolne oraz krotkie zagrania. w tym momencie bardzo dobrze sprawdza sie na rozgrywajacego ktory rozrzuca pilki z tym ze musi on byc b.dobry, bo jego strary najczesciej koncza sie kontrami:/ i dalej zalezy wszystko od bramkarza :D

Odnośnik do komentarza

@koza

 

co do prostopadłych podań, to przypomniało mi się jeszcze, że należy raczej cofnąć obronę i grać pressingiem na środkowych pomocników, aby utrudnić im posyłanie prostopadłych piłek. Moja obrona jest ustawiona na 8 (ew 6 gdy trzeba grać bardziej defensywnie), a także w poleceniach indywidualnych obrońcy mają nastawienie defensywne na poziomie 3-4. GPP ustawiłem tak, aby atakowali na 16 metrze, czyli jakieś 5 punktów o ile pamiętam. Pole przed nimi czyści DP. Ścisłego krycia nigdy nie używałem.

 

Nigdy nie mogę zdominować środka boiska

 

wydaje mi się, że przede wszystkim należało by ustawić podawanie środkiem, zmniejszyć tempo i w poleceniach indywidualnych pomocnikom ustawić aby grali krótszymi podaniami. Jeżeli masz odpowiedniego zawodnika, mógłbyś spróbować ustawić go na środku jako rozgrywającego.

Odnośnik do komentarza

witam, gram na łatce 8.0.2. taktyka KIMZ, chcialem zapytac czy ktokolwiek z was gra rowniez ta taktyka? jezeli tak to czy rowniez macie czasem problemy z gra DMC? u mnie czesto nie sprawdza sie lewy DMC, bardzo czesto ma note 6, moze macie jakies wskazowki co do artybutow, ktore zawodnik na te pozycje musi miec?

Odnośnik do komentarza

Witam!!

 

Stworzyłem bardzo ciekawą taktykę dla zespołów średnich (tj. zespoły Orange Ekstraklasy).

Testowałem tą taktykę na reprezentacji Andory, czyli na futbolowym trzecim świecie i wyniki okazały się zadowalające. Gdy grałem taktykami innych forumowiczów np Kita to dostawałem lanie po 3:0 od takich zespołów jak Albania czy Armenia, a teraz na mojej taktyce potrafiłem zremisować z Estonią 2:2 (chociaż powinienem wygrać 4:0, ale to już wina słabych grajków) czy przegrać nieznacznie 2:1 z Anglią.

 

Oto screen z meczu z Estonią:

 

http://rapidshare.com/files/123352525/bez_..._322_u.bmp.html

 

Taktyka opiera się na grze bocznych obrońców którzy muszą być dobrzy, defensywnym pomocniku, który musi mieć dobry strzał z dystansu i bombarduje strzałami bramkę przeciwnika i w miarę dobrym rozgrywającym.

 

Oto link do taktyki:

 

http://rapidshare.com/files/123353547/By_3..._2007_.tac.html

 

 

 

Proszę o sprawdzenie mojej taktyki na innych zespołach i opisanie na forum.

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza

Ta taktyka jest... niesamowita! Traci się sporo goli, ale strzela się mnóstwo. Gram Legią, sprzedałem najlepszych grajków, a i tak idę jak burza. Wisła poległa... 6-4, Zagłębie 4-1, wcześniej było średnio, ale odkąd załączyłem tą taxę jadę jak burza. W Uefa z Atletico 0-0, żałuje, że tą taktyką grałem dopiero w 2 połowie. Przeważałem bardzo mocno, jednak mam takich snajperów, że szok xd.

 

Nie ma co się rozpisywać, tylko ściągać i testować! ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...