Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze wykorzystać niezbyt szybkiego napastnika ( szybkość 11-13 )

 

Zakładam że jest u ciebie odgrywajacym - jeśli ma dobrą technikę i grę z pierwszej piłki to podania do nogi, jeśli jest wysoki, skoczny i dobrze gra głową - to podania na głowę. Rzecz jasna musisz mieć taktykę która umożliwi takie zagrania, np. gra z kontry raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
A nie trzeba ustawić gdzie maja piłke posyłać przy rożnych? Ma być na mieszane? Skad moge sciagnać taktyke Kita pod wersje 8.02?

Nie możesz. Dopiero ją modyfikuję. Przechodzi jeszcze ostatnie testy. Taksa oczywiście pod wersję gry 118048. :)

Ponieważ po fixie znowu zmienił się silnik musiałem zmienić krycie w obronie oraz inaczej należało ustawić atak bo gra w obronie kompa się poprawiła. Poza tym trochę zeszło nim udało się ograniczyć bramki kompa z rożnych oraz znalezienei dobrego sposobu na SFG w ataku ponieważ killer-rogi nie działają pod najnowszą wersją.

Odnośnik do komentarza
A nie trzeba ustawić gdzie maja piłke posyłać przy rożnych? Ma być na mieszane? Skad moge sciagnać taktyke Kita pod wersje 8.02?

Nie możesz. Dopiero ją modyfikuję. Przechodzi jeszcze ostatnie testy. Taksa oczywiście pod wersję gry 118048. :)

Ponieważ po fixie znowu zmienił się silnik musiałem zmienić krycie w obronie oraz inaczej należało ustawić atak bo gra w obronie kompa się poprawiła. Poza tym trochę zeszło nim udało się ograniczyć bramki kompa z rożnych oraz znalezienei dobrego sposobu na SFG w ataku ponieważ killer-rogi nie działają pod najnowszą wersją.

 

Jak nie działają ? Kończe drugi sezon na patchu z fixem i moja drużyna w tych dwóch sezonach na nawięcej bramek z rożnych ze wszystich teamów z Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza

Popieram Handballera - killer rogi działają na fixie.

 

A nie trzeba ustawić gdzie maja piłke posyłać przy rożnych? Ma być na mieszane?
Najlepiej ustaw, żeby piłka była odgrywana w pole bramkowe. Najlepiej przy bramkarzu ustaw dwóch środkowych obrońców (bo w 90% najlepiej grają głową z całej drużyny) a żeby nie powstała dziura w obronie ustaw bocznym defensorom, żeby zostawali z tyłu. U mnie to rozegranie sprawdza się perfekcyyjnie.
Odnośnik do komentarza
A nie trzeba ustawić gdzie maja piłke posyłać przy rożnych? Ma być na mieszane? Skad moge sciagnać taktyke Kita pod wersje 8.02?

Nie możesz. Dopiero ją modyfikuję. Przechodzi jeszcze ostatnie testy. Taksa oczywiście pod wersję gry 118048. :)

Ponieważ po fixie znowu zmienił się silnik musiałem zmienić krycie w obronie oraz inaczej należało ustawić atak bo gra w obronie kompa się poprawiła. Poza tym trochę zeszło nim udało się ograniczyć bramki kompa z rożnych oraz znalezienei dobrego sposobu na SFG w ataku ponieważ killer-rogi nie działają pod najnowszą wersją.

A to dziwne bo stosuję Twoją taktykę na fixie bez żadnych zmian i na ogół miażdżę wszystkich :P

Odnośnik do komentarza
A to dziwne bo stosuję Twoją taktykę na fixie bez żadnych zmian i na ogół miażdżę wszystkich :P

To nie wiem jak to robisz. Ja jak zacząłem w Napoli to zupełnie krycie zawodników przeciwnika się rozsypało. W ogóle nie umieli zapobiec oddawaniu strzałów. W defensywie mnóstwo straconych goli z rzutów rożnych a w ofensywie marność. Może i wynikało to z braku dobrych zawodników ale gra moich grajków wołała o pomstę do nieba. I rogi też przestały działać (wiem że piszecie że tak nie jest) Nic nie wychodziło. I dlatego potrzebne były zmiany i to bardzo gruntowne.

Dlatego jestem zdziwiony że miażdżysz nią inne drużyny. :) Nie tracisz za dużo bramek?

Odnośnik do komentarza
A Kit możesz mi wyjaśnić jak to teraz z tym kryciem ma być? I jeszcze może jakie dajesz instrukcje dot. rwyali przed meczem?

Na razie testuję ścisłe krycie dla całej drużyny, mentalność i swoboda dla obrony na minimum. GPP też niskie. I na razie takie mam wyniki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/570180eca5303098.html. Na początku trochę bramek potraciłem bo cały czas szukałem optymalnego ustawienia, szczególnie w defensywie i właściwie cały czas jeszcze coś modyfikuję. Z braku czasu testy idą mi powoli (muszę jeszcze jako członek TestTeamu inne taksy testować) i dlatego nim przedstawię taksę trochę minie. Instrukcji dotyczących rywala nie daję żadnych poleceń.

Odnośnik do komentarza

Kit - odnośnie ścisłego krycia - u mnie się to nie sprawdzało kompletnie. Napastnicy rywala mieli za dużo swobody(choć przy ścisłym kryciu powinno byc inaczej) Więc wszyscy u mnie mają krycie strefowe z wyjątkiem środkowych obrońców - oni mają krycie 1 na 1.

 

Nemeth , jesli mogę pomóc to napiszę jak to wygląda u mnie - Gra przy przeciwniku - wszyscy mają u mnie ustawione na 14 (powtarzam wszyscy) z wyjątkiem bramkarza, który ma ustawione na samym środku i defensywnego pomocnika, który ma ustawione na max. Przed meczem nic nie zmieniam w poleceniach dla rywala, żadnego krycia konkretnego zawodnika, żadnego wymuszania gry słabszą nogą i póki co tracę 0,9 bramki na mecz, co jest chyba dobrym wynikiem przy strzelonych 3,2.

Odnośnik do komentarza

W ogóle to zauważyłem, że w końcu nastawienie ma jakieś znaczenie. Wcześniej jakoś tego nie odczuwałem. Teraz jak się zmieni nastawienie o jeden to piłkarz jakby już jest w innym miejscu, a wcześniej trochę było o to trudno albo było to słabo zauważalne. Po drugie widać, że killer rogi nadal działają. Co prawda grałem na takim samym ustawieniu rogów już na patchu 8.01 i wcale nie ustawiam najlepiej grającego głową piłkarza przy bramkarzu, lecz dwóch ustawiam nabiegających na słupki, na krótki i na długi, i jednego zawodnika ustawiam przy długim słupku. Sprawdza się świetnie. W 32 meczach na patchu 8.02 strzeliłem 20 bramek po rogach. W sumie tylko trochę gorzej było na starym patchu:D Co do gry w obronie, to się nie skarżę chociaż rzeczywiście tracę więcej bramek. Ale udało mi się wygrać z Palermo, AEK, Realem Saragossa i Sportingiem Lizbona (przegrałem jednak w dwumeczu). Więc z tym patchem jest coś nie tak i akcje nie wchodzą już tak przyjemnie i łatwo jak wcześniej, ale jak już jest jakaś akcja to zazwyczaj jest gol. Nie można narzekać na skuteczność, ale mi się na tym patchu nie zdarzył mecz podczas którego musiałem się męczyć. Ale to pewnie dlatego, że grając na tym patchu przestałem oglądać co się dzieje, bo z boiska często wiało nudą. Wolałem oglądać tv tylko co jakiś czas podchodząc do komputera, żeby nacisnąć spacje :)

Odnośnik do komentarza

Poczytałoby się czasem instrukcję do gry...

 

Im większą swobodę taktyczną dajesz swoim zawodnikom, tym bardziej będą ignorowali twoje pozostałe polecenia i robili to co akurat uznają za słuszne. Zasadniczo im bliżej do twojej bramki, tym powinna ona być bardziej ograniczona.

 

Przy czym istnieje pewien trik polegający na ustawieniu bramkarzowi maksymalnej swobody taktycznej, co sprawi, że nie będzie stał jak ciołek na linii bramkowej ale też wychodził do np. prostopadłych piłek.

 

Wyznaczając swobodę taktyczną kieruj się również takimi atrybutami jak kreatywność, technika, błyskotliwość - im większe, tym większą swobodę taktyczną możesz dać zawodnikowi.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy tylko w fm pojawil sie "atrybut" wzrost probowalem budowac takse pod wielkiego napadziora i tak np. w (fm06?) i 07 grajac Wislą = Radovanovicia zrobilem assist_machine :) .

Teraz tez postawilem na gre z "centrem" i co sie okazuje:

Mam delikwenta (Mame Niang) wzrost: 200cm, gra glowa=19, skocznosc=19, sila=17, rownowaga=12, gra bez pilki=13, przewidywaniw=16 i...

obok dalem oczywista malego, szybkiego

styl podan= bezposredni, gra na odgrywajacego (na glowe), skrzydlowym dosrodkowania na czesto oraz na odgrywajacego i...

 

kazdy mecz wyglada tak ze rzeczywiscie tych wrzutek na napastnika jest duzo, tyle ze w 70% na tego drugiego :o i to nie wazne czy jest bardziej wysuniety czy cofniety

 

bravo pomoż :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...