Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pisałem przecież że taktykiem wielkim nie jestem i chciałbym aby ktoś to ocenił równolegle oprócz mnie bo ja też będę to ustawienie sprawdzał ale nie mam dużo czasu (praca nocka na 18 :bicz: ) i jestem dobrej myśli. Niestety Anderwaliusie twoje taktyki się nie sprawdzają, ktoś wcześniej pisał na forum, jeśli mnie pamiątka nie myli, że w tej edycji sprawdza się opcja tylko z 1 napastnikiem i chyba miał rację niestety.

Odnośnik do komentarza

Ja gram dwoma napastnikami i nie narzekam. Najważniejsze, to znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod dany zespół, a to łatwe nie jest. Nie ma uniwersalnej taktyki pod każdy zespół, taktyki dzielimy na te, które:

-sprawdzają się w słabych klubach

-sprawdzają się w średnich klubach

-sprawdzają się w mocnych klubach

-sprawdzają się w reprezentacjach

 

Oczywiście są wyjątki, że sprawdzają się w dwóch przypadkach, ale tym się charakteryzuje reguła - wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Ja gram dwoma napastnikami i nie narzekam. Najważniejsze, to znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod dany zespół, a to łatwe nie jest. Nie ma uniwersalnej taktyki pod każdy zespół, taktyki dzielimy na te, które:

-sprawdzają się w słabych klubach

-sprawdzają się w średnich klubach

-sprawdzają się w mocnych klubach

-sprawdzają się w reprezentacjach

 

Oczywiście są wyjątki, że sprawdzają się w dwóch przypadkach, ale tym się charakteryzuje reguła - wyjątkami.

witam to mój pierwszy post więc witam. witam.

zgadzam się z przedmówcą.

 

co do gry jednym czy dwoma napadziorami ja też preferuję dwóch. powiem dlaczego. gram słabszymi klubami a często outsiderami, wydaje mi się że w takich klubach zwiększenie "siły ognia" w napadzie jest konieczne. nie nadrobią tego nawet skrzydłowi wchodzący w pole karne, bo w takich klubach jak maja jakiś atrybut powyżej 12 to przeważnie dośrodkowania a nie wykańczanie akcji. siłą rzeczy lepiej dogrywać do dwóch i jeden z nich może trafi.

 

oczywiście zdarza się że gram 1 ale tylko wtedy gdy mam mały wybór napastników z dobrymi statsami a na lepszego mnie nie stać.

 

skoro już piszę to napiszę: uważam że w tym menago kluczowym elementem taksy jest mentalność. mentalność. mentalność i jeszcze raz mentalność. zauważyłem to grając teraz dla odmiany jagą. wystarczyło zastosować regułę dwójkową, oczywiście nie na max konsekwentnie i uzyskuje bardzo korzystne wyniki. najbardziej defensywnie obrona. trochę więcej boczni i deem itd. płynność podań lepsza,

Odnośnik do komentarza
Ja gram dwoma napastnikami i nie narzekam. Najważniejsze, to znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod dany zespół, a to łatwe nie jest. Nie ma uniwersalnej taktyki pod każdy zespół, taktyki dzielimy na te, które:

-sprawdzają się w słabych klubach

-sprawdzają się w średnich klubach

-sprawdzają się w mocnych klubach

-sprawdzają się w reprezentacjach

 

Oczywiście są wyjątki, że sprawdzają się w dwóch przypadkach, ale tym się charakteryzuje reguła - wyjątkami.

Cóż....ja tak taktyk nie dzielę. Ważniejsi są zawodnicy a nie klub. Przykładem jest np. Pelikan, który niby według mediów jest do spadku ale skład ma spokojnie aby walczyć o awans. Jeśli ktoś pisze w taksie że np. skrzydłowi muszą być szybcy to do testów nie biorę zespołu u którego nie ma takich zawodników. Piszę tak dlatego że każdy jak gra to robi transfery pod taksę którą gra i później jak ma wyniki to ją udostępnia i opisuje. By mieć jakiś odnośnik (ja staram się stwierdzić czy taksa sprawuje się tak jak ktoś opisał) trzeba wziąć zespół który chociaż minimalnie spełnia warunki taksy.

Więc dzielenie tak taktyk jest zbyt ogólnikowe. :)

Odnośnik do komentarza
Ja gram dwoma napastnikami i nie narzekam. Najważniejsze, to znaleźć odpowiednie rozwiązanie pod dany zespół, a to łatwe nie jest. Nie ma uniwersalnej taktyki pod każdy zespół, taktyki dzielimy na te, które:

-sprawdzają się w słabych klubach

-sprawdzają się w średnich klubach

-sprawdzają się w mocnych klubach

-sprawdzają się w reprezentacjach

 

Oczywiście są wyjątki, że sprawdzają się w dwóch przypadkach, ale tym się charakteryzuje reguła - wyjątkami.

Cóż....ja tak taktyk nie dzielę. Ważniejsi są zawodnicy a nie klub. Przykładem jest np. Pelikan, który niby według mediów jest do spadku ale skład ma spokojnie aby walczyć o awans. Jeśli ktoś pisze w taksie że np. skrzydłowi muszą być szybcy to do testów nie biorę zespołu u którego nie ma takich zawodników. Piszę tak dlatego że każdy jak gra to robi transfery pod taksę którą gra i później jak ma wyniki to ją udostępnia i opisuje. By mieć jakiś odnośnik (ja staram się stwierdzić czy taksa sprawuje się tak jak ktoś opisał) trzeba wziąć zespół który chociaż minimalnie spełnia warunki taksy.

Więc dzielenie tak taktyk jest zbyt ogólnikowe. :)

podpisuje sie oboma rencami. taksa jest pod zespł

Odnośnik do komentarza
podpisuje sie oboma rencami. taksa jest pod zespół

no widzisz, a ja na przykład uważam, że lepiej wymyślić jakiś skuteczny styl gry i pod niego szukać zawodników. Dyskusja troche w stylu, co było wcześniej - jako czy kura..

Dokładnie, FM nie jest aż tak realistyczny... Tutaj głównie gra taksa.

Chociaż tak naprawdę, to zależy od managera - to on decyduje, co ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
podpisuje sie oboma rencami. taksa jest pod zespół

no widzisz, a ja na przykład uważam, że lepiej wymyślić jakiś skuteczny styl gry i pod niego szukać zawodników. Dyskusja troche w stylu, co było wcześniej - jako czy kura..

Dokładnie, FM nie jest aż tak realistyczny... Tutaj głównie gra taksa.

Chociaż tak naprawdę, to zależy od managera - to on decyduje, co ma zrobić.

co do wymyślania stylu gry to tyż prawda. i dyskusja tyż. ja też staram się narzucić zespołowi swoj sposób myślenia ale czasami się nie da. uważam że nie ma jednej uniwersalnej taktyki już.

 

co do tego że gra taksa. nieprawda. grają piłkarzyki osadzeni w tej taksie. ustaw obrońców na każdej pozycji i sprawdź czy gra taksa

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie spostrzezenia są ok - ktoś gra skrzydłami -> musi miec dobrych wingerow.

Ale mnie chodzilo o to, ze taksa pod slaby klub charakteryzuje sie np. tym, ze swoboda taktyczna jest ograniczona itd. A to wcale nie wyklucza dobrych skrzydlowych czy czegos takiego. Moze co niektorzy zle mnie zrozumieli, moze teraz zagmatwalem, wiec sory, jak jakies pytania - prosze pytac, wytlumacze.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, wcześniej korzystałem z taktyki Kita, który włączył pułapki ofsajowe i wyglądało to śrenio. Teraz stworzyłem własną taktykę bez pułapek, ale za to ze ścisłym kryciem, wykluczając dwóch środkowych defensorów i wynik jest taki, że jak strace bramkę to raz na 10 meczów lub rzadziej;] Generalnie jak wiadomo każdy ma swój sposób na sukces i jeżeli twoi zawonicy sobie radzą z twoją taktyką to dobrze bo o to przecież chodzi;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...