Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Skońcie wreszcie to marudzenie. Żałosne jest dla mnie ciągłe narzekanie jaka ta gra jest beznadziejna. Wystarczy odrobinę pomyśleć, poobserwować i gra staje się dość łatwa i przyjemna. Sam klepię mocno przeciętnym Śląskiem Wrocław, skończyłem drugi sezon... powoli zaczyna mi się nudzić bo za łatwo idzie (i też za boskiego się nie uważam) tabela - środek tabeli plus zdobycie PP. I nie ściągałem żadnej taksy, nie ściagałem żadnych 'wypasionych' treningów, grajków za dziesiątki milionów euro.

W sumie sukces w FM 2008 to trzy rzeczy: uważna obserwacja, racjonalne myślenie i... cierpliwość - więcej nie trzeba.

Zgadzam się z tobą...

Mówisz że ta gra staje się dla ciebie już łatwa. To mógł byś podzielić się jakąś wiedzą co robić gdy np. grasz Śląskiem przeciwko Legii czy Wiśle na wyjeździe... Chętnie bym jakiś wskazówek pobrał.

 

- czy taktyką 4-4-2 można osiągnąć sukces?

- czy za podstawę dobrych wyników Śląskiem uważasz że polecenia indywidualne są niezbędne :>

- czy np. prowadząc Lecha Poznań wystarczy taktyka 4-4-2 i odpowiednio dobrane ustawienia drużynowe pod zawodników? (indywidualne standardowe, drużynowe korygowane pod klasę przeciwników)

Odnośnik do komentarza
Zostawiłem na noc Korone na cały sezon, używałem taktyki Shasty'ego. Prognoza mediów : 5 miejsce. Sukcesy: Liga, Puchar Polski, Półfinał Pucharu Ligi Polskiej. Jestem zadowolony :D Mimo, że w lidze miałem tylko 1pkt przewagi nad 2 zespołem:P

 

To jest taktyka z SI Forum: Croat's 4-2-3-1 ( home & away ) Tactic Set 8.0.1

Jedyne co ten Shasty zmienił w tej taktyce to jej nazwa

Odnośnik do komentarza

Heh, czyli plagiat :) Vitriol, zgadzam się z tobą, gra jest zdecydowanie łatwiejsza od FM 2007, i nie potrzeba żadnych treningów tworzonych przez innych graczy, czy kiler-taktyk. Chociaż gram Wisłą, zdobycie tytułu było łatwe i przyjemne, to dojście do półfinału pucharu UEFA ucieszyło mnie tak bardzo, ponieważ pokonałem w drodze do niego wiele drużyn bardziej utytułowanych od Wisełki, ale na bayern już nie starczało siły na wyjeździe (dosłownie, kondycja po 70, 80 %). Jaki wniosek z tego ? Grajcie uczciwie, bez save & load, i bez cziterskich taktyk :keke:

Odnośnik do komentarza

OT

 

Shasty napisał przecież, ze to nie jego taksa a ją znalazł- post 618. Czytajmy ze zrozumieniem.

 

OT

 

W takim razie chętnie spotkam się z kimś kto twierdzi że FM2008 jest łatwiejszy niż inne. Chętnie zaproszę do siebie i popatrzę jak to łatwo zdobywa się mistrzostwa. Jak coś, to PW. Jestem z Podkarpacia.

Odnośnik do komentarza

Z nudów postanowiłem po testować ostatnio wklejone taktyki. Testowałem je R. Sociedad (II Liga Hiszpańska). Moją osobistą taktyką bez żadnych transferów Pierwszy sezon to 1 miejsce w lidze BBVA i przewaga 4 Punktów nad Cadizem. (Jako że R. Sociedad był faworytem do promocji i wróżono mi 2 miejsce sukces raczej średni.) W drugim sezonie w Primera Division było gorzej 11 miejsce na koniec w pucharze też słabo.

 

Następnie przetestowałem w taki sam sposób taktyke Kit`a i muszę przyznać że sprawdziła sie wyśmienicie. 1 Sezon w II lidze skończyłem na 1 miejscu z przewagą 20 pktów nad drugą teneryfa. W całym sezonie przegrałem tylko 1 raz z Albacete. O dziwo w Primera Division szło równie dobrze na początek wygrana 1-3 z Atletico na wyjeździe i Remis z Barca 0-0 również poza domem. Na koniec sezonu 6 miejsce w lidze. ( wnioski: Taktyka bardzo dobrze się sprawdziła i jak na 2 sezony przeciętniakiem spory sukces. W lidze wyjątkowo dobrze, gorzej w pucharze może przez to ze grały rezerwy)

 

Następnie w ruch poszła taktyka podana przez Shasty`ego. Cóż tu już nie było ciekawie 1 sezon szóste miejsce w lidze no i garowanie w II lidze na drugi sezon. II sezonie trochę lepiej bo 2 miejsce i w końcu upragniony awans do Primera Division. Niestety nie zdążyłem przetestować tej taktyki w I lidze ale przyszłości zbyt świetlano nie widzę.

 

Testy przeprowadziłem bez żadnych transferów. Jedynie w wypadku taktyki Kit`a musiałem pozbyć sie jednego zawodnika przez postawę zarządu który go na własna odpowiedzialność sprzedał.

Odnośnik do komentarza

@up

Gdy taktykę Kit'a używałeś uwzględniłeś te zmiany które zaproponował tzn. dałeś przetrzymywanie itd?

Drobna modyfikacja do mojej taksy (http://forumcm.net/index.php?showtopic=977&st=600). Ofensywnemu pomocnikowi temu z prawej strony za napastnikiem należy dać przetrzymywanie piłki. Jeśli grajek nie jest kompletnym beztalenciem będzie bardzo dużo asystował i akcje będą bardziej skuteczne. Defensywnemu pomocnikowi należy ustawić rajdy z piłką i dośrodkowania na mieszane(mniej wtedy przetrzymuje piłkę w miejscu i dzięki temu nie ma tylu strat). smile.gif
Odnośnik do komentarza
@up

Gdy taktykę Kit'a używałeś uwzględniłeś te zmiany które zaproponował tzn. dałeś przetrzymywanie itd?

Drobna modyfikacja do mojej taksy (http://forumcm.net/index.php?showtopic=977&st=600). Ofensywnemu pomocnikowi temu z prawej strony za napastnikiem należy dać przetrzymywanie piłki. Jeśli grajek nie jest kompletnym beztalenciem będzie bardzo dużo asystował i akcje będą bardziej skuteczne. Defensywnemu pomocnikowi należy ustawić rajdy z piłką i dośrodkowania na mieszane(mniej wtedy przetrzymuje piłkę w miejscu i dzięki temu nie ma tylu strat). smile.gif

Można odznaczyć jak na tej pozycji gra ktoś mało kreatywny i słaby drybler.

Odnośnik do komentarza
@up

Gdy taktykę Kit'a używałeś uwzględniłeś te zmiany które zaproponował tzn. dałeś przetrzymywanie itd?

Drobna modyfikacja do mojej taksy (http://forumcm.net/index.php?showtopic=977&st=600). Ofensywnemu pomocnikowi temu z prawej strony za napastnikiem należy dać przetrzymywanie piłki. Jeśli grajek nie jest kompletnym beztalenciem będzie bardzo dużo asystował i akcje będą bardziej skuteczne. Defensywnemu pomocnikowi należy ustawić rajdy z piłką i dośrodkowania na mieszane(mniej wtedy przetrzymuje piłkę w miejscu i dzięki temu nie ma tylu strat). smile.gif

 

Owszem. Problemem czasami są skrzydłowi jeśli są totalnymi łamagami w zdobywaniu goli lepiej ustawić im dośrodkowania na często, bo czasami pchają się na chama w pole karne i strzelają po halogenach. Ale tak to taksa sprawdza się bardzo dobrze, jeśli nie najlepiej z tych które testowałem na tym forum.

Odnośnik do komentarza

Kit070, przetestowałem twoją taktykę w Arisie Saloniki ( typowane 6 miejsce )

Jaką odgrywającego ustawiłem Omara Andrade, a na rozgrywającego Kristjana Dobreva (wprowadziłem wszystkie twoje poprawki dotyczące taktyki) i lekko się zawiodłem :/ Aris zajął 6 miejsce, tracąc do 3-go zespołu 1 pkt :doh!:

Jedyne co mi się podoba w tej taktyce, to że odgrywający strzela regularnie - 24 bramki w lidze i zespół daje sobie radę z teoretycznie silniejszymi rywalami.

Faktem jest że taksa, słabo się sprawuje z typowymi outsiderami i chyba to zadecydowało

o tak słabej pozycji (spodziewałem sie czegoś więcej :) )

Kit070, w sumie taktyka nie jest zła, ale powinieneś wprowadzić drobne korekty, dzięki którym gra będzie jeszcze lepsza. :)

Odnośnik do komentarza
Kit070, przetestowałem twoją taktykę w Arisie Saloniki ( typowane 6 miejsce )

Jaką odgrywającego ustawiłem Omara Andrade, a na rozgrywającego Kristjana Dobreva (wprowadziłem wszystkie twoje poprawki dotyczące taktyki) i lekko się zawiodłem :/ Aris zajął 6 miejsce, tracąc do 3-go zespołu 1 pkt :doh!:

Jedyne co mi się podoba w tej taktyce, to że odgrywający strzela regularnie - 24 bramki w lidze i zespół daje sobie radę z teoretycznie silniejszymi rywalami.

Faktem jest że taksa, słabo się sprawuje z typowymi outsiderami i chyba to zadecydowało

o tak słabej pozycji (spodziewałem sie czegoś więcej :) )

Kit070, w sumie taktyka nie jest zła, ale powinieneś wprowadzić drobne korekty, dzięki którym gra będzie jeszcze lepsza. :)

To niestety jest słabość jak zespół muruje bramkę i prawie cały mecz rozgrywa piłę na swojej połowie. Wtedy należy zabrać strzałki ofensywnym pomocnikom i środkowemu. Wychodzą wtedy wyżej i jest większa szansa na przechwyt. Po pierwszej bramie strzałki z powrotem i czekamy aż przeciwnik sie odsłoni. Wtedy bramki to kwestia czasu. Andrade jest chyba trochę za wolny bo dużo piłek jest granych między dwóch środkowych obrońców i siłą rzeczy musi być od nich szybszy. Siła tez nie zaszkodzi (najlepszy jest gracz typu Rooney - szybki i silny -wtedy 40 bramek w sezonie jak nic). W końcówce jak się broni wyniku to można przesunąć środkowego pomocnika na defensywnego a obu ofensywnych pomocników na środkowych. Nie pisałem że zawsze się sprawdza. Pracuje cały czas nad pozycją tego środkowego pomocnika. Dużą rolę odgrywa szybkość. Jak ma się w składzie wszystkich szybkich grajków to można grać jakąkolwiek taksą i będzie dobrze. :)

Odnośnik do komentarza

Przetestowałem taktykę Kit070 przez jeden sezon w Wiśle Kraków, wyniki są zadowalające - Mistrz Polski bez porażki w lidze: http://images34.fotosik.pl/90/3d6ce24e2b5d5613.jpg i zdobywca Pucharu Ligi: http://images23.fotosik.pl/131/f245ff6503119366.jpg

Obrońcy w tej taktyce zbierają lepsze noty niż napastnicy (http://images30.fotosik.pl/132/d5b7cac8cb15f71c.jpg), gole najczęściej tracone po kontrach (Grosicki, Sikora...)

 

Jak na razie lepszej taktyki do FM 2008 nie spotkałem, gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Przetestowałem taktykę Kit070 przez jeden sezon w Wiśle Kraków, wyniki są zadowalające - Mistrz Polski bez porażki w lidze: http://images34.fotosik.pl/90/3d6ce24e2b5d5613.jpg i zdobywca Pucharu Ligi: http://images23.fotosik.pl/131/f245ff6503119366.jpg

Obrońcy w tej taktyce zbierają lepsze noty niż napastnicy (http://images30.fotosik.pl/132/d5b7cac8cb15f71c.jpg), gole najczęściej tracone po kontrach (Grosicki, Sikora...)

 

Jak na razie lepszej taktyki do FM 2008 nie spotkałem, gratuluję.

Spróbuj dać na napastników i skrzydłowych odbiór ostro (pomaga ograniczyć korzyści z ich szybkości, chociaż na skrzydle dobry grajek i tak potrafi uciec; pracuję nad tym problemem aby słabsi grajkowie potrafili zatrzymać kogoś takiego jak Ronni czy Messi ale na razie idzie tak sobie)

Odnośnik do komentarza
Po 4 meczach taksa handballer 'a moja ekipa wygrała 1 mecz (1:0), 1 przegrała(0:2) i miała 2 remisy(1:1). Najgorsze jest to ze dużo strzelam na bramkę i nic z tego nie wychodzi. No ale to dopiero 4 mecze, zobaczymy po kolejnych 6 :)

 

 

Pisałem to po 4 meczach obecnie jestem po 20 i jestem bardzo zadowolony z taktyki.

Moi grajkowie nie dojść że uwierzyli w swoje umiejętności to na dodatek strzelają dużo bramek tracąc bardzo mało.

runda wiosenna na taksie handballer'a

Odnośnik do komentarza
Odradzam ostry odbiór, w co 3-4 meczu czerwo się łapie, a tak kontuzję trudno spowodować. Jednak lepszy efekt daje non stop gra przy przeciwniku i mieszany odbiór.

Ja gram tak cały czas i zawsze mam najmniej kartek w lidze. Więc chyba z tym różnie jest.

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje się Wam że przy wolnym tempie na kontra jest ospała :>

Kit070, czy pułapki ofsajdowe z cofniętą linię obrony jest możliwe w realnym świecie?

W twoich ustawieniach drużynowych widzę podania mieszane (prawie że krótkie), natomiast w indywidualnych większości piłkarzy ma bezpośrednie. To jest sprzeczne. W takim razie po co ustawienia drużynowe. Nie lepiej pogadać z każdym piłkarzem z osobna jak ma grać ? o_O

Czy kontry nie lepiej sprawdzają się przy minimalnie defensywnym nastawieniu? Chodzi o to żeby wciągnąć rywala na własną połowę i wyprowadzić szybki atak.

Odnośnik do komentarza
Nie wydaje się Wam że przy wolnym tempie na kontra jest ospała :>

Kit070, czy pułapki ofsajdowe z cofniętą linię obrony jest możliwe w realnym świecie?

W twoich ustawieniach drużynowych widzę podania mieszane (prawie że krótkie), natomiast w indywidualnych większości piłkarzy ma bezpośrednie. To jest sprzeczne. W takim razie po co ustawienia drużynowe. Nie lepiej pogadać z każdym piłkarzem z osobna jak ma grać ? o_O

Czy kontry nie lepiej sprawdzają się przy minimalnie defensywnym nastawieniu? Chodzi o to żeby wciągnąć rywala na własną połowę i wyprowadzić szybki atak.

Po kolei: 1. Nie jest ospała, wolne tempo jest po to aby dokładniej akcje rozegrali, mając słabych grajków o słabej technice za dużo strat jest przy szybkim ,w dodatku potrzebna jest wytrzymałość. Jak masz bardzo dobrych grajków to jak byś nie ustawił zawsze sobie poradzą. Nie zastanawia Cię czemu tak łatwo gra się np. Barcą? Nawet nie to że jest kasa. Cały zespół jest szybki (nie liczę Iniesty czy Xaviego bo raczej grają w środku pola, a przy zagęszczeniu środka szybkość nie jest tak potrzebna) i bardzo dobra technicznie. Mając taki zespół zawsze wrócą, trudno przejść szybkiego zawodnika (zawodnik z piłką zawsze biegnie wolniej niż ten bez), w ataku świetnie uciekają z piłką a w dodatku dzięki technice dobrze rozgrywają akcje z pierwszej piłki. Stąd gra sie nimi łatwo bez względu na taksę.

2. Pułapki ofsajdowe grają chyba wszystkie zespoły (a na pewno przy stałych fragmentach gry używają).

3. Podania takie w drużynowych widocznie tak zostały jak grzebałem w ustawieniach grajków (to zwykłe niedopatrzenie, to zawsze mój błąd bo przeważnie każdego grajka ustawiam oddzielnie).

4. U mnie polega to na tym żeby piłkę przede wszystkim przechwycili pomocnicy (najlepiej ofensywni) i wtedy i tak kontra ładnie wychodzi bo skrzydłowi raczej nie wracają.

Mam nadzieję że odpowiedziałem wyczerpująco na Twoje pytania :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...