Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To co proponujesz to raczej kosmetyczne zmiany (możre z wyjątkiem strzałów z dystansu). Moim zdaniem to nic nie zmieni ale spróbuję. Co do ofensywności to chyba też nie w tym rzecz. Problemem nie jest samo stwarzanie sytuacji (patrz liczba strzałów w meczu z Fulham) ale ich wykorzystywanie.

Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby któryś z napastników dostał note powyżej 7 a najczęściej obaj mają 6.

Myślę, że tu chodzi o coś innego. Bedę dalej kombinował ale proszę o rady.

 

Grając u siebie z Fulham moim zdaniem lepiej grać bez kontry. To im zależy na szybkim skontrowaniu rywala (ciebie) i strzeleniu bramki. Pamiętaj też że czasami grając ze słabszymi rywalami masz mnóstwo okazji a wynikiem jest remis, albo i nawet porażka jak w twoim wypadku. Mam przeczucie że gdyby twoim rywalem była Chelsea lub inna lepsza jedenastka to wygrał byś to spotkanie.

Mam dokładnie to samo wrażenie :-) Najciekawsze jest w tym wszystkim to, że kibice mają chba to samo wrażenie bo po meczu wyrazili swoje zadowolenie z liczby okazji jakie stworzyliśmy w tym meczu. Zupełnie jakby nie widzieli wyniku... Ocenili mnie wyżej niż po wcześniejszym zwycięstwie 2:0 nad Spartą Praga w eliminacjach LM. Dobre...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. A polecenia indywidualne jakieś stosujesz czy zostawiłeś na defultowych :>

Rywale lepsi grają bardziej otwartą piłkę. Ja np. grałem z Evertonem. Mieli jedną sytuacje i wykorzystali. Chelsea przegrała 0:1. Posiadanie 65 %, strzałów 17 celnych 4, rywale strzałów 3, 2 celne i pozamiatane. Oczywiście często się to nie zdarza, bynajmniej mi. Jak masz wysoką pozycję w tabeli to przebolejesz. To są wpadki, dajesz po meczu zrozumienie. Jak to się będzie powtarzać to ja wyładowuje złość ( w tym eFMie nie miałem jeszcze okazji). Jak nie pomorze to ostateczną wersją jest odsunięcie paru piłkarzy z podstawowego składu i przywrócenie ich po ok. dwóch spotkaniach.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie tak. A polecenia indywidualne jakieś stosujesz czy zostawiłeś na defultowych :>

Rywale lepsi grają bardziej otwartą piłkę. Ja np. grałem z Evertonem. Mieli jedną sytuacje i wykorzystali. Chelsea przegrała 0:1. Posiadanie 65 %, strzałów 17 celnych 4, rywale strzałów 3, 2 celne i pozamiatane. Oczywiście często się to nie zdarza, bynajmniej mi. Jak masz wysoką pozycję w tabeli to przebolejesz. To są wpadki, dajesz po meczu zrozumienie. Jak to się będzie powtarzać to ja wyładowuje złość ( w tym eFMie nie miałem jeszcze okazji).

Nie. Indywidualne zmieniałem właściwie dla wszystkich pozycji. Ustawienia dla napastnika dałem w screenie. Obej mają jednakowe i stosuję wymienność pozycji między nimi. No chyba, że wpuszczam Croucha to wtedy daję mu inne ustawienia i nie zamieniam pozycji między napastnikami.

Odnośnik do komentarza

A, ten sposób działa na czystej wersji 8.0 jak i na patchu :>

I co z obroną? Odkryłeś już jakąś metodę skutecznej defensywy? Wiem tylko tyle że na wersji 8.0 ścisłe krycie to pobudzenie piłkarzy do gonienie rywala, a nie stanie w miejscu i czekanie co z nami zrobią.

1 na 1 :> Chyba nie. A na pewno grając przeciwko komuś takiemu jak Henry czy Rooney.

Pozostaje tylko cofnięta linia obrony i krycie strefowe...

Odnośnik do komentarza

Mam problem w ustawieniu linii obrony i Defensywnego pomocnika. Napastnicy wchodzą w moją obronę jak w masło oraz mają dużo miejsca na rozegranie przed polem karnym. Gram na patchu 8.0.1. Ustawiłem środkowym obrońcom defensywe i swobodę na max. oraz pressing na Pole karne. Gram 4-4-2. Po 10 meczach Wisła Kraków mam strzelonych 16 bramek a straconych aż 15!

Odnośnik do komentarza
A, ten sposób działa na czystej wersji 8.0 jak i na patchu :>

I co z obroną? Odkryłeś już jakąś metodę skutecznej defensywy? Wiem tylko tyle że na wersji 8.0 ścisłe krycie to pobudzenie piłkarzy do gonienie rywala, a nie stanie w miejscu i czekanie co z nami zrobią.

1 na 1 :> Chyba nie. A na pewno grając przeciwko komuś takiemu jak Henry czy Rooney.

Pozostaje tylko cofnięta linia obrony i krycie strefowe...

No proszę... Ja tu się męczę z ofensywą a wszyscy o obronie. Ja akurat z tym nie mam problemów. Gram strefą i normalną obroną (linia obrony na normal). Tylko DC mają cofnięte ustawienie niemal na max. Kluczem moim zdaniem jest ustawienie Closing Down (nie pamietam jak to jest po polsku bo od zawsze gram na jezyku angielskim). Srodkowym obrońcom daję najwyzszy Own Area, DMC najniższy Own Half. pozostali pomocnicy dwa poniżej wartości środkowej. Tylko napastnicy jadą na all over the pitch. Sprawdza się to dobrze. Przy tym ofensywni boczni obrońcy (gram bez skrzydłowych). Obronę wspiera często DMC, który gra praktycznie jako DC gdy się bronimy.

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich. Zacząłem grę warszawską Legią - po moich ustawieniach taktyki gra wyraźnie nie szła, więc chciałem się ''łapnąć gotowca'' i praktycznie od początku sezonu gram na Blaugranie/home. Niestety, wyniki również nie są zadawalające. Prosiłbym o polecenie mi odpowiedniej taktyki - może być już gotowa (link), do tej nowo zmontowanej młodej drużyny...

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc, podrzucam jeszcze 2 linki - wyniki i skład.

http://i8.tinypic.com/8b6101l.jpg

 

http://i18.tinypic.com/6pgcmcp.jpg

 

Stary, nie ma co sie na razie przejmować. Ja też na początku zremisowałem kilka meczów w lidze ze slabeuszami - z Jagą 1:1 i z Zaglebiem S. tez 1:1. Tutaj jest tabela po rundzie jesiennej - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...f5a9fc000f.html

Nie powinieneś się nią zbytnio sugerować bo wcale nie oddaje tego jak moja drużyna czasami strasznie grała. W lidze mam mnóstwo wyników 1:0 czy 2:0. Z tylu genialnie ale w ataku nie tęgo. Napastnicy maja czesto sytuacje sam na sam ale ostro je partaczą.

 

Poza tym z tego co zauwazylem masz duzo nowych zawodnikow a to tez ma wplyw na to jak twoi pilkarze graja. Nie ma co sie przejmować. Mysle że Legia jest na tyle silna druzyna że powinna walczyć o mistrza w pierwszym sezonie nawet jesli masz juz tyle remisow co na zdjeciu ktore umiesciles. Nie ma sie co martwic i trzeba byc cierpliwym:D No chyba ze twoi pilkarze naprawde graja fatalnie to wtedy bym sie zaczal przejmowac. PZDR

 

Ech...myślałem że to chodzi o słabych rywali że moi tak pudłują ale chyba chodzi o to czy gra się przeciwko zespołowi, który gra defensywnie czy raczej otwartą piłkę. Mecz z Chelsea u siebie: http://www.sendspace.com/file/0338zh. Chyba jest tak że zespół który sie broni ma większą koncentrację. ;)

 

Gdyby Chelsea w tym meczu miała większa koncentracje to by trzech bramek nie straciła czyż nie :>

Mi się wydaje że jak rywal nasz gra piłkę otwartą to więcej mamy wykorzystanych sytuacji. Najgorzej się gra z tymi defensywnie nastawionymi, słabszymi gdzie często mamy po 30 strzałów celnych 13 a mecz kończy się wynikiem 0:0, 1:1.

 

Hmmm... no to po pierwsze rodzi sie pytanie co zrobic jesli druzyna przeciwna sie broni? Czy rozszerzyć pole gry i cofnac obrone by zrobic wiecej miejsca do rozgrywania akcji czy moze zmienic ustawienie, aby wiecej zawodnikow bralo udzial w akcjach ofensywnych?

 

 

Mam problem z ustawieniem napastników. Skuteczność tak żałosna, że aż w oczy kole. Dobił mnie ostatni mecz z Fulham: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdf62eddf7407c69.html. No po prostu cuda na kiju! Przewga w każdym elemencie gry (szczególnie miażdząca w strzałach) i co z tego. Jak radzicie ustawić napastników? Ja w tej chwili mam takie ustawienia indywidualne: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a81961950636e214.html.

Gram taktyką z trzema środkowymi pomocnikami i DM ale bez skrzydłowych. Za to boczni obrońcy dość ofensywnie ustawieni.

Ustawienie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/382dff7e611ee18a.html

Polecenia zespołowe: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/106d2f35de8e15ac.html

Gra w obronie bez większych zarzutów. Co polecacie? Przejść na taktykę ze skrzydłowymi czy zmienić coś w ustawieniach indywidualnych?

 

Stary to jest naprawde bardzo defensywne ustawienie. Ja gram zwyklym 4-4-2 i w lidze Legia stracilem 6 bramek w 17 meczach (dalem fotke wyzej). Ale to prawda napastnicy marnuja akcje bardzo czesto, a bramkarze przeciwnika bronia w najbardziej ekwilibrystyczny sposob jaki moga (nawet przewrotkami bronia;)) I jest to co najmniej dziwne bo do pewnego momentu spisywali sie naprawde bardzo dobrze - Grosicki strzelal bramki na zawolanie. Albo bylo tak jak w meczu z Gornikiem Zabrze - Korzym i Chinyama strzelili po hat-trick'u i bylo dobrze choc gra mnie przerazala. A strzalow oddalem tylko 9 w sumie czyli wszystko co lecialo na bramke przeciwnika wpadalo:D A pozniej bylo coraz gorzej.

 

Wydaje mi sie ze zmienianie ustawien indywidualnych moze miec tu male znaczenie - lepiej chyba zmienic ustawienie druzyny albo dorzucic jakies strzalki grajką, żeby to zmienic, ale ja na razie eksperymentować nie bede bo jeszcze strace mistrza;)

Odnośnik do komentarza
Stary to jest naprawde bardzo defensywne ustawienie. Ja gram zwyklym 4-4-2 i w lidze Legia stracilem 6 bramek w 17 meczach (dalem fotke wyzej). Ale to prawda napastnicy marnuja akcje bardzo czesto, a bramkarze przeciwnika bronia w najbardziej ekwilibrystyczny sposob jaki moga (nawet przewrotkami bronia;)) I jest to co najmniej dziwne bo do pewnego momentu spisywali sie naprawde bardzo dobrze - Grosicki strzelal bramki na zawolanie. Albo bylo tak jak w meczu z Gornikiem Zabrze - Korzym i Chinyama strzelili po hat-trick'u i bylo dobrze choc gra mnie przerazala. A strzalow oddalem tylko 9 w sumie czyli wszystko co lecialo na bramke przeciwnika wpadalo:D A pozniej bylo coraz gorzej.

 

Wydaje mi sie ze zmienianie ustawien indywidualnych moze miec tu male znaczenie - lepiej chyba zmienic ustawienie druzyny albo dorzucic jakies strzalki grajką, żeby to zmienic, ale ja na razie eksperymentować nie bede bo jeszcze strace mistrza;)

Postanowiłem potestować w jakimś słabszym klubie niż Liverpool. Postawiłem sobie za pinkt honoru rozgryzienie nieskuteczności napastników. No chyba, że tak po prostu jest skonstruowana ta gra i napastnicy będą pudłować znacznie częściej niż w FM 07.

Może macie rację z tą defensywnością taksy. Hmm... tylko że ja tego nie zauważyłem. W żadnym meczu nie miałem okresu żebym bronił Częstochowy. Zawsze to ja przeważałem i dlatego sądzę, że przyczyna leży gdzieś indziej. Potestuję tą taktykę na jakimś innym klubie.

Odnośnik do komentarza

Hmmm... Piciu, takse przesle niedlugo, ale sie nie zdziw jak cos bedzie Ci nie wychodzic albo bedziesz sie frustrować bo będą grali nie tak jakbyś chciał. Podczas meczu albo pomiedzy meczami zachowuję dużą elastyczność i ciagle probuje majsterkować bo gra moich pilkarzy mnie wkurza:)

 

Jesli chodzi o napastnikow to chyba nie ma reguły. Właśnie wygrałem mecz z PGE 1:2 i tak... Grzelak dostal podanie od Gizy, minął obrońcę(!) i strzelił obok bramkarza, a poźniej Grosicki dostal podanie w pole karne i zamiast od razu strzelać to przyjał piłkę poczekał az w końcu strzelił w nadbiegającego przeciwnika<zalamka>

 

Piciu, jeszcze raz piszę, żeby nie było że Cię pominąłem;), że taksę wrzucę:) btw. odpadłem z Pucharu ekstraklasy:D Nie wyszedłem z grupy, ale tak naprawde to stwierdziłem, że tam szans tam pograć zmiennikom. Po drugie odpadłem z pucharu eufa choć awansowałem do fazy grupowej po drodze wyeliminowałem HSV (1:0, 1:1) i "The Gers" (1:0, 1:2 - było bo wygrałem po dogrywce... ufff). Chcę tylko przez to powiedzieć żę w piłce nożnej a zwłaszcza w FM liczy sie elastyczność bo np. z PGE w tym wygranym meczu 1:2 mogłem wygrać 0:5 bo były jeszce dwa słupki a Kislyak nie wykorzystał karnego:( a mogło też pojść w drugą strone bo jak mi strzelili w 80min bramke to dopiero wtedy sie zorientowalem ze warto w koncu przetrzymac piłke:D a moglo być różnie:D

 

Jesli chodzi o ustawienia indywidualne to stosuję ich bardzo duzo:), ale zreszta zobaczysz sam jak sciagniesz:)

Odnośnik do komentarza

Nie nie. Chodzi tylko o to abyś dał zdjęcie z poleceniami drużynowymi...

I zapytanie czy zmieniasz coś w poleceniach indywidualnych :>

Ja nie ściągam taktyk. Od czasu do czasu żeby tylko zobaczyć jaką wizję mają inni użytkownicy, ale gram tylko na swoich :P

Co dokładnie masz na myśli: elastyczność :>

Odnośnik do komentarza

a co ważne - SKUTECZNY :)

 

A, ten sposób działa na czystej wersji 8.0 jak i na patchu :>

I co z obroną? Odkryłeś już jakąś metodę skutecznej defensywy? Wiem tylko tyle że na wersji 8.0 ścisłe krycie to pobudzenie piłkarzy do gonienie rywala, a nie stanie w miejscu i czekanie co z nami zrobią.

1 na 1 :> Chyba nie. A na pewno grając przeciwko komuś takiemu jak Henry czy Rooney.

Pozostaje tylko cofnięta linia obrony i krycie strefowe...

 

Gram obecnie na 8.0.1 i szczerze niekiedy przecieram oczy zezdumienia jak przeciwnik biega sobie z piłką obok moich zawodników. Nie używam ścislego krycia oraz 1 na 1. Wyjątek - gra na utrzymanie wyniku.

 

Mam duzy problem z odpowiednim ustawieniem def.pom. Nie ukrywam, że on najbardziej zawodzi moje oczekiwania i jego gra zostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem juz rózne warianty:

- częste gpp, rzadkie gpp, odbiór agresywny, odbiór normalny, nawet ścisłe krycie dla def. pom. i lipa

 

Piłkarz na tej pozycji zamiast grac to chyba przygląda sie trawie.

A co fajniejsze, role te pełni u mnie Lorik Cana, a więc nie byle kto

Odnośnik do komentarza

Moze dobrym pomyslem jest ustawienie dwóch defensywnych pomocników. Ja już próbowałem i przyznam że efekty są o niebo lepsze od ustawiania jednego.... A tak w ogóle przypomniała mi się pewna taktyka bodajże z Fm'a 2006, jej nazwa to chyba "Katenaczjo". Gralo sie tam 4 defensywnymi pomocnikami( o ile dobrze pamiętam :> ). Efekty były dobre.... więc może warto wypróbować to w fm 2008?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...