Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

sefko1 a co powiedziales w przerwie meczu? bo to tez ma znaczenie

 

To zależy od sytuacji na boisku. Nie ma jednej dobrej, uniwersalnej rozmowy motywacyjnej.

Jak wygrywam dwoma bramkami - zadowolenie

Jedna bramka przewagi - zachęta

Remis - możecie wygrać

Przegrywam jedną bramką - dajcie z siebie więcej

Przegrywam większą różnicą - rozczarowanie (choć czasami pomaga "teraz na luzie")

 

A jak w poprzednim meczu straciłem bramke w końcówce to daje - nie można spocząć na laurach.

 

Choc zauważyłem, że asystent personalizuje rozmowy motywacyje dla graczy o niskiem morale. Trzeba się temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
caly mecz gram na marnowanie czasu Ale to sie oplaca jak sie gra Legią w polskiej lidze jak sie jest faworytem:) Jak sie nie jest faworytem to bywa roznie:)

 

Marnowanie czasu czyli rozumiem gra na czas :>

A, myślałem że jest inaczej. Grając np. Polonią Bytom lepiej jest dłużej grać na czas i dowieść chociaż remis. Natomiast faworyt od początku musi się spieszyć czyż nie :>

Odnośnik do komentarza

Moja taktyka:

 

4-1-1-3-1

 

4 obrońców, 1 DP, 1 pomocnik, 3 OP, 1 napastnik

 

Moim zdaniem bardzo skuteczna (narazie na 18 meczów w lidze, Fiorentiną nie przegrałem żadnego, a wygrałem 15).

 

Bramkarz: Standardowe ustawienia.

Obrońcy: Można ustawić wysuniętych bocznych obrońców na wychdozenie do akcji ofensywnych, ale i bez tego taktyka jest skuteczna.

DP: Ważne zeby grał również dobrze na pozycji OŚ.

Pomocnik: Ważne żeby grał również dobrze na pozycji DP.

Ofensywni Pomocnicy: Skrzydłowi wbrew pozorom wcale nie muszą być napastnikami, OPŚ standardowo z nieograniczoną swobodą taktyczną.

Napastnik: Najlepiej żeby miał dobrą grę głową (wtedy ustawiamy go jako odgrywającego i podania na odgrywajacego na głowę), gdy ten atrybut jest słaby - ustawiamy podania do odgrywającego: podania do nogi.

 

Taktyke przygotowałem w dwóch wersjach.

Czekam na opinie :)

 

http://rapidshare.com/files/71724759/4-1-1-3-2_v.1.zip.html

Odnośnik do komentarza
caly mecz gram na marnowanie czasu Ale to sie oplaca jak sie gra Legią w polskiej lidze jak sie jest faworytem:) Jak sie nie jest faworytem to bywa roznie:)

 

Marnowanie czasu czyli rozumiem gra na czas :>

A, myślałem że jest inaczej. Grając np. Polonią Bytom lepiej jest dłużej grać na czas i dowieść chociaż remis. Natomiast faworyt od początku musi się spieszyć czyż nie :>

 

Myślę że nie ma w tym reguly:D Bo Legie ustawilem ofensywnie i wlasnie gre na czas (oczywiscie nie na maksa) i moi w koncu utrzymuja sie przy pilce. Pojawil sie tylko jeden cholerny problem ktory potwornie mnie wkurza. Nie wiem czy u was tak jest... Mianowicie sprawdzilem statystyki i okazuje ze Grosicki czyli najlepszy snajper u mnie oddal w 23 meczach az 76 strzalow, a bramek strzelil tylko 18. Podobnie jest z Grzelakiem tylko ze on oddal ok. 60 strzalow, ale za to strzelil tylko 9 bramek. Wszyscy marnuja sytuacje na potege. Czy sa sam na sam czy nie sam na sam i tak pilka leci gdzies w kosmos albo trafiaja prosto w bramkarza! Myslalem ze to tylko domena napastnikow ale jak Wawrzyniak wyszedl z kontra to bylo jeszcze gorzej - pilka poleciala wysoko w trybuny:( Ostatnio coraz czesciej mi sie zdarza ze moi zawodnicy strzelaja bramki po dobitkach. Czyzby to był syndrom fify07?! ale fifa07 to nie jest football manager! Zupelnie nie wiem co z tym zrobic, a probowalem juz wylaczyc im swobode taktyczna i tez nie pomaga. GOD DAMN! Kaka demona jednym slowem;)

 

Wracajac do watku gry na czas, to bylo tak ze im krócej utrzymywalem sie przy pilce (bez gry na czas) tym moi pilkarze latwiej wygrywali...

Odnośnik do komentarza

Mowa byla sporo o ścisłym kryciu. Ponoc sprawdzało sie na latce beta.

Teraz po 12 lub 13 meczach Aston Villą nie moge jednoznacznie stwierdzić czy ta opcja zdaje egzamin czy nie.

Sporo bramek tracę. Ogólnie raczej gram bezkompromisowo, bo albo wygrywam albo dostaje lanie.

Nie mniej jednak, teraz nastepne kilkanaście meczy rozegram bez ścisłego krycia.

Odnośnik do komentarza

Pytanie I

Co zrobić żeby mi się np. napastnicy nie wymieniali poleceniami indywidualnymi :> Daje jak w eFMie 2007 żeby wymieniali się pozycjami, a za tym od razy idą polecenia! :/

Już mnie krew zalewa, a ta zmiana pozycji to dobrze wychodzi bo często rywal nie może się połapać, dzisiejsza nowoczesna piłka oparta jest na częstej wymienności.

 

Tak samo zauważyłem że jak gonie wynik, to polecenia bramkarza zamieniają się na polecenia jednego z moich napastników. Co to ma znaczyć o_O Nie dość że ten eFMem nie rózni się znacząco od 2007 to jeszcze twórcy nie potrafią zrobić raz a porządnie. Czy co roku muszą być minimum dwa patche o_O No tragedia po prostu...

 

Pytanie II

Co powinniśmy zrobić aby odciąć napastników rywali od szybkich piłek :>

Odnośnik do komentarza

Ja tam jakoś nie trzymam się zasady że kontra to za tym idą bezpośrednie podania, szybka gra, i szeroko. Gram na wyjazdach z mocnymi rywalami z kontry, wąsko, krótkimi podaniami, tempem na normie i wygląda to dobrze.

 

P.S

Pytanie I

Co zrobić żeby mi się np. napastnicy nie wymieniali poleceniami indywidualnymi chytry.gif Daje jak w eFMie 2007 żeby wymieniali się pozycjami, a za tym od razy idą polecenia!

Już mnie krew zalewa, a ta zmiana pozycji to dobrze wychodzi bo często rywal nie może się połapać, dzisiejsza nowoczesna piłka oparta jest na częstej wymienności.

 

Tak samo zauważyłem że jak gonie wynik, to polecenia bramkarza zamieniają się na polecenia jednego z moich napastników. Co to ma znaczyć o_O Nie dość że ten eFMem nie rózni się znacząco od 2007 to jeszcze twórcy nie potrafią zrobić raz a porządnie. Czy co roku muszą być minimum dwa patche o_O No tragedia po prostu...

 

Pytanie II

Co powinniśmy zrobić aby odciąć napastników rywali od szybkich piłek :>

 

 

to jest moja taxa

 

ustawienie

 

polecenie dla pilkarzy

 

czy mogl by ktos ja ocenic i podpowiedziec co trzeba poprawic

 

A, polecenia indywidualne stosujesz czy nie :>

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś pomoże mi z taktyką dla Ruchu Chorzów? Gram tą drużyną, ale niestety nie potrafię sobie poradzić. Przegrywam większość spotkań, bywa różnie. Z Wisłą przegrałem 2-1, ale z Widzewem już 5-2 :( Większość spotkań kończę z zerowym dorobkiem punktowym. Czy ktoś ma doświadczenia w prowadzeniu słabej drużyny? Ja nie mam zbyt dużego doświadczenia z FM, zaczynam zabawę ale widzę że mogę mieć trudności z utrzymaniem się w 1 lidze. Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
T.A.G. v1 8.0.1

 

Witam! Chciałbym zaprezentować swoją taktykę, którą można według mnie dużo osiągnąć ;)

Taktyka wygląda tak: http://img134.imageshack.us/img134/463/taktykayp6.png

Tak przedstawiają się polecenia drużynowe: http://img122.imageshack.us/img122/6466/taktykayx2.png

 

Taktyka skierowana jest głównie dla zespołów średnich ale po pewnych modyfikacjach myślę, że z pewnością przyda się każdemu graczowi, który ma problemy z dobrą grą swoich zawodników w nowym FMie.

 

Taksa testowana była na łatce 8.0.1 beta v1. Poniżej prezentuje wyniki osiągnięte na taksie na holidayu...

 

Taktykę tworzyłem na zespole Arki Gdynia, którą grałem wcześniej bez większych sukcesów wieloma taktykami. Arka wydaje się być faworytem drugiej ligi, jednak ujemne punkty nałożone przez zespół często przeszkadzają w wywalczeniu awansu. Zawsze kiedy grałem czy to Arką czy w lidze przeciw niej zespół spisywał się poniżej oczekiwań i zajmował miejsce gdzieś w środku tabeli... (nie wiem czy to przypadek czy może zbyt wąska kadra, gdzie mało jest równorzędnych zawodników na różne pozycje).

Po zakończeniu urlopu okazało się że Arka mało co nie awansowała do drugiej Ligii i pewnie gdyby nie świetna passa Podbeskidzia (18 meczy bez porażki bodajże) i kryzysie mojego zespołu pod koniec rozgrywek Gdynanie pewnie cieszyli by się z powrotu do Ekstraklasy.

Oto screen: http://img89.imageshack.us/img89/5632/taktykatag1js6.png

 

Drugim zespołem, który postanowiłem sprawdzić był zespół mający drużynę gwiazd i silnych rywali w lidze a mianowicie Manchester United. Czerwone diabły są według mediów pretendentami do tytułu. Jednak takie zespoły jak Chelsea, Liverpool czy Arsenal zawsze mogą pokrzyżować szyki nawet najlepszej drużynie. Mimo wszystko oczekiwany tytuł mistrzowski udało mi się wywalczyć. Drużyna doszła też do półfinału Ligi Mistrzów gdzie uległa Romie 3:4. Mimo wszystko można być zadowolonym.

Screen: http://img147.imageshack.us/img147/9987/taktykatag2af6.png

 

Ostatnim zespołem byli totalni leszcze z najniższej ligi włoskiej drużyna Melfi. Są oni kandydatami do spadku i według bukmacherów ich szanse na utrzymanie się w lidze są znikome. Brak zawodników na poziomie choćby Serie C2 i słaby sztab trenerski są poważnymi wadami drużyny. Mimo wszystko drużyna grająca na mojej taktyce sprawiła niespodziankę zajmując 12. miejsce w tabeli. Martwi tutaj jedynie duża liczba straconych bramek i ilość przegranych (głównie na wyjeździe) ale sądzę, iż to raczej wina kulawej obrony niż taktyki.

Screen: http://img219.imageshack.us/img219/6795/taktykatag3en4.png

 

Podsumowując taktyka powinna nadać się do każdego zespołu. Nieuniknione są z pewnością pewne modyfikacje, czy to składu czy w taktyce (jak kto woli i jak fundusze pozwalają).

Myślę, że główną siłą taksy jest to, iż nie jest ona zbyt przekombinowana. Większość poleceń drużynowych pokrywa się z indywidualnymi co sprzyja szybszemu przystosowaniu się do taktyki przez zawodników. Wyjątkiem są polecenia środkowych defensorów.

 

Zapraszam do ściągania, testowania i komentowania :)

GL & HF

 

Link: http://rapidshare.com/files/70865161/T.A.G..._2007_.tac.html

 

Spróbuj tej taktyki w Ruchu Chorzów. Myślę, że w takim zespole powinna się sprawdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nastawienie bardziej defensywne, gra z kontry, wąsko, podaniami mieszanymi, tempem mieszanym, cofniętą linią obrony

Albo nastawieniem defensywnym, grą z kontry, szeroko (jak grasz na szerokim boisku), podaniami bezpośrednimi, tempem w miarę szybkim, cofniętą linią obrony.

 

P.S Odpowiedzcie mi na moje pytania z postu wyżej... :)

Odnośnik do komentarza

Ja polecam ze swojej strony pochwały dla zawodników sprawdż jaki charakter maja twoi napastnicy i np jak jest zdeterminowany to po kilku meczach gdzie strzelil gola powiedz mu że jesteś zadowolony i masz nadzieje że utrzyma formę. Zazwyczaj odpowiada że chce grać jeszcze lepiej by menadżer pochwalił go jeszcze bardziej. Powinien dzięki temu bardziej regularnie strzelać bramki

Odnośnik do komentarza

coś chyba łatka zmieniła z tym fragmentem gry, gdyż mój zawodnik (siła 20, wyskok 20, gra głową 20) za pierona nie strzela bramek po tych wrzutkach na krótki słupek. No może raz na 20 - 30 strzałów.

Przed łatką 8.0.1 czyli na becie wszytsko było si. Te gole to były jakby "przedłużenia" dośrodkowań. Terz mój kopacz strzela...w bok, nawet nie wstrone bramki (?!)

 

Inna kwestia.

 

Dlaczego nikt z Was nie porusza gry 1 na 1 przez środkowych obrońców?

W końcu ta opcja czemus służy...

Odnośnik do komentarza

Uwierz mi, że nawet bez uzywania tej opcji, C. Ronaldo rozmontowuje defensywę :/

 

Chodziło mi raczej o różnice pomiędzy grą 1 na 1 oraz np ścisłym kryciem

Zauważyłem, że na zagranicznych forach, preferowana jest gra 1 na 1 przez środkowych obońców oeaz strefowo dla pozostałych graczy z pola

Odnośnik do komentarza

No chyba grając wąsko, blisko siebie, bo szeroko to słabo widzę.

Mówi się że np. gra Chelsea to łatwizna itd. Same zwycięstwa. A ja na to: Gówno prawda. C. Ronaldo w meczach ze mną ośmiesza mi A. Cola, wchodzi w obronę jak maszynka i ładuje petardy pod poprzeczkę. Mimo cofniętej linii obrony, wąskiej gry często nic to nie daje!

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że FM-y raczej mało mają współnego z rzeczywista rozgrywką, musi być sposób na skuteczna grę obrony.

Na pewno nie jest nia ścisłe krycie na nowej łatce, na pewno takim wyjściem nie jest typowa gra strefą, gdyż zawodnicy są jacys ospali, mimo różnego ustawienie suwaka gpp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...