Skocz do zawartości

Marynia dochodzi do perfekcji w przyrządzaniu potraw z kaszy i makaronu podczas 569 godzin kwarantanny


Hajd

Jesteś zamknięty w domu na 2 tygodnie, co robisz?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chuj mnie strzela jak słucham szefa. Dzowni z domu, bo wiadomo, że w biurze nie siedzi, ja siedzę i biadoli przez telefon na ciężką sytuację na świecie i zaciekle szuka furtki żeby się złapać na pomoc państwa w ciężkich czasach. No ja pierdolę, akurat branża ciepłownicza, to za wielkich strat nie ma, ciepło dostarczaliśmy, dostarczamy i będziemy dostarczać. Ta cała januszerka mnie w tej robocie wkurwia najbardziej, jeszcze jakieś teksty że pomoc potrzebna żeby nie zwalniać pracowników xD no ja jebie szczyt debilizmu. Na przestrzeni sezonu grzewczego i tak wpływy są zbliżone, a tu wielkie biadolenie. Czymajcie mnie bo nie moge....

  • Lubię! 4
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jmk napisał:

Ehh wraca mój temat 'walki' z ZUS-em. Przypomnę - miałem przyznaną rentę socjalną z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, do której można dorabiać (ciekawe jak inaczej przeżyć za 800-1000 złotych, ale to inny temat), trzeba jednak uważać, bo kwota dorobienia jest jak najbardziej maksymalna i co ciekawe - zmienia się co kwartał wraz z opublikowaniem przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i od tego liczy się 70%. Są renty, które można rozliczać rocznie, czyli nie możesz dorobić przez rok podanej kwoty - wydaje się to dobrą opcją, gdy maksymalna kwota kwartalna jest płynna. Są też renty, które gdy przekroczysz w danym miesiącu maksymalną możliwą kwotę dorobienia np. o złotówkę to ci tę złotówkę odejmują od renty, 100 zł to 100 zł i tak dalej, też uczciwe? No i są też renty, które gdy przekroczysz o złotówkę to nie masz prawa do CAŁEGO świadczenia w następnym miesiącu. Właśnie moja renta, którą wskazałem na początku to ta trzecia. Przez 10 miesięcy przekraczałem maksymalną kwotę o różne ilości, ale łącznie było to w skali roku - niecały TYSIĄC złotych brutto. Raz, że się myliłem (przepisy są niejasne, a pisma z zusu masakrycznie niespójne) z rozliczeniem rocznym, a dwa z odejmowaniem złotówka za złotówkę, więc przegrałem sprawę w sądzie. Dostałem decyzję, więc wysłałem w styczniu odwołanie od decyzji z prośbą o ugodę - zapłacę faktyczną kwotę, którą przekroczyłem, gdyż czuję się dyskryminowany ze względu na rodzaj renty, niejasność przepisów, które nie są zrozumiałe dla przeciętnego obywatela, chorób mi nie ubywa, a wręcz przeciwnie - pojawia się ich coraz więcej. Dostałem praktycznie od razu odpowiedź (z błędnymi datami itp.) abym złożył pismo, które ma mnóstwo tabelek, rubryczek i tak dalej. Wypełniłem, wysłałem i...  Od stycznia nie było odpowiedzi, aż do dzisiaj - niestety odmawiają przyjęcia mojej prośby o zmniejszenie kwoty do tysiąca (netto).

 

Powoływałem się na ten artykuł z ustawy o rentach:

 

 

Nie wiem czy jest sens jeszcze iść z tym to sądu czy jednak pogodzić się z byciem złodziejem i oddać im te 10k złotych.

 

Akurat będzie na tarczę ;)

 

 

Nigdy nie zrozumiem tych przepisów a raczej stopnia ich skomplikowania.

Odnośnik do komentarza

Szumowski wczoraj:

 

"Gdyby nie podjęte środki ochrony, mielibyśmy już 16. tys. chorych" - mówi Szumowski."

 

Szumowski dzisiaj:

 

"Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: - Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce; pracujemy, by zrobić to w sposób najbezpieczniejszy. Dodał też, że gdyby nie obostrzenia "mielibyśmy 25 tys. zakażeń koronawirusem, czyli pięć razy więcej niż aktualnie"."

 

Ile będzie jutro? :)

 

#instytutdanychzdupy

 

 

Dzień dobry

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Scorpio napisał:

@Pulek, poszło :)

ojaaa, szybka akcja:) dzięki!

 

dzień dobry się z Państwem. 4 tydzień zdalnej pracy właśnie się kończy. rok temu powiedziałbym, że nie ma opcji, żebym przez cztery tygodnie nie mógł pojawić się w firmie. a teraz? huh, nieźle jak organizacja potrafiła się dopasować do aktualnych anomalii. 

 

ale fakt faktem, że jakby zakres mojej pracy wciąż niewiele się zmienił, żeby nie powiedzieć, że wydłużył - to, co kiedyś mogłem załatwić jednym wyjściem na halę produkcyjną, teraz muszę ogarniać 4 telefonami do różnych ludzi.

 

no nic, pewnie jeszcze trochę popracuję z domu :-k 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Mauro napisał:

Ale, że wytrzymałeś z rozegraniem finału do rana. Ja bym nie potrafił.

 

Wcześnie wstałem wczoraj i ledwo się trzymałem na nogach, a miałem mega rozkminę bo musiałem nie dość, że wybrać jednego z dwóch lekko kontuzjowanych DC to jeszcze kim grać na lewym skrzydle bo jeden grał gówno, a drugi grywał sporadycznie ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Kaczy napisał:

Na przestrzeni sezonu grzewczego i tak wpływy są zbliżone, a tu wielkie biadolenie. Czymajcie mnie bo nie moge....

Jeden z moich przyjaciół jest ciśnięty przez szefa, by ten wymyślił mu sposób, w jaki miejskie przedsiębiorstwo wodociągowe się załapie na pełną pomoc przy braku spadku obrotów :keke: 

 

37 minut temu, Brudinho napisał:

Nigdy nie zrozumiem tych przepisów a raczej stopnia ich skomplikowania.

Gdyby te przepisy nie były tak skomplikowane, to osoby zarabiające godnie pobierałyby niesprawiedliwie rentę, która przecież powinna stanowić dla nich wyrównanie w sytuacji, gdy godnie zarabiać nie mogą, przez co pokrzywdzeni byliby ci naprawdę potrzebujący. A tego przecież nie chcemy, co? ;) 

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, schizzm said:

Szumowski wczoraj:

 

"Gdyby nie podjęte środki ochrony, mielibyśmy już 16. tys. chorych" - mówi Szumowski."

 

Szumowski dzisiaj:

 

"Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział: - Powoli będziemy poluzowywać restrykcje w gospodarce; pracujemy, by zrobić to w sposób najbezpieczniejszy. Dodał też, że gdyby nie obostrzenia "mielibyśmy 25 tys. zakażeń koronawirusem, czyli pięć razy więcej niż aktualnie"."

 

Ile będzie jutro? :)

 

#instytutdanychzdupy

 

 

Dzień dobry

 

A według symulacji opartych na danych z Korei i Chin przy 164 zmarłych ilość zakażonych to około 131k, tylko oczywiście lepiej nie testować każdego z objawami, czy po kontakcie z chorym, bo statystyki zepsuje :keke: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Hidalgoo napisał:

kwarantanna dzień 28: przestawiłem sobie biurko, teraz na zoomie będę miał w tle regał z książkami. Liczę że wpłynie to na postrzeganie mnie jako intelektualistę

Śmichy chichy a ja wczoraj byłem na confcallu i jako jedyny nie miałem biblioteczki za plecami :D

  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...