Skocz do zawartości

Partia Gawędziarska o Duszy Maryni zdobywa 5,62% głosów w wyborach i unieszczęśliwia 94% Polaków


Reaper

Dlaczego Polacy są nieszczęśliwi?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak mówi lad. Nie ma karmelizacji. Wygląda jakby było uduszone, a nie usmażone.

Najprawdopodobniej za niska temperatura smażenia (i oleju) lub/i mokre mięso. Zawsze wycieraj mięso do sucha przed włożeniem na patelnię, a olej ma być rozkurwiony do granic możliwości, nawet są specjalne tłuszcze, które można rozpierdolić do 275 stopni (olej z awokado) lub 250 (masło klarowane). I dopiero jak tak parzy patelnia że boisz się na nią spojrzeć, wrzucasz mieso :)

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, demrenfaris napisał:

Rozumiem. Uważam, że Odyseja traci wiele przez swój wymuszony happy end, który zresztą uważali za nieautentyczny już niektórzy badacze aleksandryjscy (tekst kończyłby się po rozpoznaniu Odysa przez Penelopę, gdy oboje kładą się w swoim łóżku: kwestia krewnych pomordowanych zalotników, którzy mają obowiązek się zemścić, pozostaje nierozstrzygnięta).

Ale za to z Odysei (chyba, nie czytałem więc pewności nie mam) pochodzi jedna z moich ulubionych przypowiastek, ta z Odyseuszem i wiosłem (często przydaje się w starciach z anachronizmami pseudohistoryków :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No dobra, zmywarka podłączona przedłużaczem. Moja Marta przelała za tę sprawę trochę krwi, bo nie było łatwo się dostać do gniazdka za szafką :D

 

I jakby tego było mało, dostałem od kobity wujka 2 bilety na Jokera, więc właśnie napycham kichę popcornem i czekam na seans.

 

Life's good, man.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Vami napisał:

No tak jak mówi lad. Nie ma karmelizacji. Wygląda jak by było uduszone, a nie usmażone.

Najprawdopodobniej za niska temperatura smażenia (i oleju) lub/i mokre mięso. Zawsze wycieraj mięso do sucha przed włożeniem na patelnię, a olej ma być rozkurwiony do granic możliwości, nawet są specjalne tłuszcze, które można rozpierdolić do 275 stopni (olej z awokado) lub 250 (masło klarowane). I dopiero jak tak parzy patelnia że boisz się na nią spojrzeć, wrzucasz mieso :)

 

Stek kupiłem jak byłem na większych zakupach, na tacce, kosztował chyba 12 zł i poszedł do zamrażarki. Rano wyjąłem i jak wyciągnąłem z opakowania to chwilę leżał w durszlaku. Olej słonecznikowy no tyle ile zawsze trochę oleju i jak jest ciepła to kładłem i smażę póki nie widzę, że już zmieniło kolor i potem przewracam i już. Jak widzę to wszystko źle :D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

 

Stek kupiłem jak byłem na większych zakupach, na tacce, kosztował chyba 12 zł i poszedł do zamrażarki. Rano wyjąłem i jak wyciągnąłem z opakowania to chwilę leżał w durszlaku. Olej słonecznikowy no tyle ile zawsze trochę oleju i jak jest ciepła to kładłem i smażę póki nie widzę, że już zmieniło kolor i potem przewracam i już. Jak widzę to wszystko źle :D

 

Stek zawsze w temperaturze pokojowej i suchutki. Olej max rozgrzany - moze być i słonecznikowy - byle nie oliwa z oliwek extra virgin. Smażysz tak, żeby był nie szary a brązowy. Pamiętaj - stek ma być jak Obama - brązowy na zewnątrz, czerwony w środku.

  • Lubię! 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lad napisał:

Pieseł też już zadomowiony.

temp.jpg

Dobre poczucie stylu ma żona :) Ładne meble, chociaż z kanapami najgorsze jest to, że ładne nigdy nie równają się "wygodne do rozjebania się z piwkiem i miską chipsów i oglądanie Premiership od 12 w sobotę do 20 w niedzielę, z przerwą na szczocha i drapanie się po jajkach". Takie mięciutkie narożniki są epickie <3 Obecnie kanapa u mnie w wynajmowanym mieszkaniu jest spoko, mięciutka i głęboka, więc zawsze się układam z nogami na niej lub na stole, ale wiem, że żona by w życiu takiej nie kupiła do domu jakby miała wybór.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, me_who napisał:

Jeeny, MLB Show 19 najlepszosc :wub:  Chyba największy prezent z PS+ od dawna. Wiem, ze sport niszowy w chuj, ale jakie wykonanie. Te opcje wyboru sterowania w każdym elemencie. No luksja.

Nie umiem sterować graczami pomiedzy bazami. Z reszta zgadzam się w 100% ;)

W sumie może by odpalić przed dzisiejszym meczem :-k

Wrzuciłes tego OOTPB i mam ćwieka z zakupem ;) 

 

Odnośnik do komentarza

@schizzm OOTPB moim zdaniem no-brainer za te cenę. Potencjał czasowy grania w nią = nieskończoność. Nawet jak znudzi Ci się teraźniejszość, albo gra się zdewaluuje, to można grać przeszłość, odtwarzać historie czy ja zmieniać (Yankees 1928 najlepsze? A może nie :D ) Gra ma masę opcji, tysiące cyferek, po prostu raj. I ma to szczęście, ze jest tworzona przez pasjonatów, jak FM.

A Show 19 gram tutorialowy mecz, ale widzę dobro. I kariera jako reliver/closer :) 

Odnośnik do komentarza

A tak w temacie MLB. Wczoraj oglądałem Rays@Astros. Bodaj 6 czy 7 inning, Cole ciągle rzucał, dwie bazy zajęte, 1 out, wynik był chyba wówczas 4:1 dla Astros. Kamery pokazują kibickę, która ma złożone ręce, jakby się modliła. Komentatorzy heheszki:

- o co ona się modli? Cole tak rzuca, że zupełnie nie ma się o co martwić

- może się modli o double play?

Co robi Cole? Ciężki curveball, ledwo odbity, double play, komentatorzy heheszki ;)

 

@me_who - nie mam pojęcia, jeszcze się nie zagłębiałem dobrze w temat. Na dobrą sprawę też rozegrałem tylko próbne gry :) 

https://forums.operationsports.com/forums/mlb-show-sliders/ - trochę tego będzie :) 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...