Skocz do zawartości

Marynia odrzuca 561 normików na Tinderze w poszukiwaniu CHADA


Reaper

Kogo kobiety szukają na Tinderze?  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kinas napisał:

jaki Ty masz pokrętny sposób rozumowania :lol: ktoś jest wierzący lub nie, ten stan może się zmienić i nie jest do tego potrzebna żaden akt, to jest tylko i wyłącznie deklaracja

 

no i nie wiem skąd wziąłeś to, że rośnie nam liczba ludności, skoro jest przecież odwrotnie, nie wiem też skąd przyjmujesz założenie, ze wszyscy nowo narodzeni są od razu wierzący...

 

 

Bo takie branie jednej liczby, jeszcze procentowej, w której jest  sporo zmiennych jest bez sensu, ale ja ciągle porównuję to do "kościoły świecą pustkami".

 

Żeby to idealnie obliczyć to tak:

 

- wziąć liczbę ludności np. z roku 2000 i 2016

- wziąć liczbę katolików z rocznika GUS (jako katolika liczą ochrzczoną osobę, nie urodzoną)

- odjąć od tej liczby ilość apostazji

- od tej liczby obliczyć ten procent chodzących do kościoła

- porównać dwie liczby i wyjdzie nam ilu ludzi faktycznie ubywa na mszach

 

 

Nie wiem jak u Was w miastach, ale kiedy jestem na mszy czy to w Reczu czy w Szczecinie to niezależnie od godziny jest sporo ludzi, nie ma tak, że jakaś ławka jest w ogóle pusta. Najmniej było jak byłem w kaplicy szpitalnej, byłem ja i jedna osoba ;)

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem oglądać Vietnam War Burnsa. Nieprawdopodobny dokument. A osoba odpowiedzialna za dobór muzyki powinna zostać obsypana złotem. Fakt, ze miała z czego wybierać, bo akurat muzycznie okres przebogaty, ale i tak w prawie 20 godzinnym materiale mieć same trafne wybory to mistrzostwo.

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Na start styknie. Zelda jest bardzo czasochłonna, a Mario jeśli chcesz wymaksowac to zajmie Ci masę czasu i nerwów :D 

Ja bym dodał Xenoblade Chronicles 2, ale to jRpg wiec nie kazdy lubi i kolejna studnia bez dna jeśli chodzi o czas.

Aaa, no i warto doświadczyć Darkest Dungeon w nocy, w łóżku na słuchawkach ?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, jmk said:

 

Bo takie branie jednej liczby, jeszcze procentowej, w której jest  sporo zmiennych jest bez sensu, ale ja ciągle porównuję to do "kościoły świecą pustkami".

 

Żeby to idealnie obliczyć to tak:

 

- wziąć liczbę ludności np. z roku 2000 i 2016

- wziąć liczbę katolików z rocznika GUS (jako katolika liczą ochrzczoną osobę, nie urodzoną)

- odjąć od tej liczby ilość apostazji

- od tej liczby obliczyć ten procent chodzących do kościoła

- porównać dwie liczby i wyjdzie nam ilu ludzi faktycznie ubywa na mszach

 

 

Nie wiem jak u Was w miastach, ale kiedy jestem na mszy czy to w Reczu czy w Szczecinie to niezależnie od godziny jest sporo ludzi, nie ma tak, że jakaś ławka jest w ogóle pusta. Najmniej było jak byłem w kaplicy szpitalnej, byłem ja i jedna osoba ;)

 

śmiechłem grubo :lol: GUS niby skąd ma mieć dane o chrztach? przecież to zbiera KK, która raczej niechętnie dzieli się swoją bazą danych osobowych, spróbuj od nich wyciągnac liczbę apostazji, którą zresztą w wielu przypadkach mocno utrudniają

 

dalej nie rozumiem, dlaczego uważasz osobę bez aktu apostazji, która sama nie uważa sie za wierzącego, za katolika, jaka w tym logika? bo tak widnieje w jakiejś księdze na jakiejś parafii? co to ma wspólnego z rzeczywistością?

 

Gacek podał Ci dokładne dane, które KK sam zbiera i tam wyraźnie widać trend spadkowy, nawet jeśli w ostatnim roku był lekki wzrost, jak można nie umieć zinterpretować tak prosto podanych danych? jak będzie dalsza poprawa w kolejnych latach będziemy mogli mówić o odwróceniu tego trendu spadek z ok, 50% do 40% to są przecież miliony (sic!) ludzi

 

owszem, stwierdzenie "kościoły świecą pustkami" jest hiperbolą, ale ludzie w Polsce odchodzą od uczestnictwa na mszach, odsetek dalej jest spory, ale faktów nie zmienisz licząc akty apostazji w GUS-ie

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, schizzm napisał:

Vietnam War to rzecz, do której będę regularnie wracać :wub: 

 

Switchowcy (ilu mamy na forum?) - co w pierwszej kolejności warto zakupić? Zelda BotW, Super Mario Odyssey i Mario Maker, Enter the Gungeon ;), Coś jeszcze na start?

(tak tylko pytam ;))

 

„Zwykłe” Super Mario polecam (jak to jest dopieszczona gra to jacięniemogę). Diablo 3 ma imho najlepszą z możliwych odsłon właśnie na Switchu. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gacek napisał:

Bo ja wiem? Kościołów jest coraz więcej, a wiernych-praktykujących jest parę milionów mniej niż w latach 90.

Skoro były dzisiaj już porównania z Hiszpanią... To właśnie tutaj można powiedzieć, ze kościoły świecą pustkami, Polsce jeszcze trochę brakuje do takiego stanu, więc hiperbola jak najbardziej na miejscu ;) 

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, schizzm said:

Skoro były dzisiaj już porównania z Hiszpanią... To właśnie tutaj można powiedzieć, ze kościoły świecą pustkami, Polsce jeszcze trochę brakuje do takiego stanu, więc hiperbola jak najbardziej na miejscu ;) 

bo Gniezno!

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, krzysfiol napisał:

Wyskoczyło mi na YT w polecanych ni z tego, ni z owego:

 

Pamiętam, że na żywo oglądałem ten koncert w TV i w swoim 8 letnim umyśle uznałem, że nic lepszego już w życiu nie usłyszę :D po 22 latach jestem w stanie powiedzieć, że słyszałem trochę lepszych rzeczy, choć nadal Bregovic budzi dużo sympatii ;) 

W sumie jakby nie patrzeć, to ten występ miał bardzo duże znaczenie dla polskiej sceny muzycznej, wbijając - obok wydanego w 1996 roku Ciechowskiego ojDADAna - do mainstreamu modę na etno i pochodne ;) 

7 minut temu, Vami napisał:

Na hair metalowym forum dziś żałoba, bo rocznica wydania "Nevermind". I - jak co roku - analizy dlaczego pudel metal upadł...

Bo musiał. Relikt zbyt silnie powiązany z latami 80., który zaraz po powstaniu już walił głową w ścianę, bo nie miał nic do zaproponowania? :-k 

Odnośnik do komentarza

Jako osoba o bardzo niewymagającym guście muzycznym raczej nie dzielę się na forum przemyśleniami i odczuciami związanymi z muzyką, ale Bregović i ogólnie muzyka bałkańska ma coś w sobie. Bardzo fajne jest też jego wykonanie „Bella ciao”, na które natknąłem się na fali popularności „Domu z papieru”, ale „Kalashnikov” to jednak klasyka

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...