Skocz do zawartości

Uwagi do dema


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze napisz, żeby koniecznie zamiast Ruuda vN było w grze 'Rutgerus Johannes Martinius van Nistelrooy' ;-)

 

przyznam sie szczerze, ze znakomicie by to wygladalo ;)

A to ciekawe, nie? - Ruud ;)

Moim zdaniem powinno tak pozostać - znany jako Ebi Smolarek, a w Personal Info pełne imię i nazwisko.

Co do polskiej ligi - za mało piłkarzy jest dostępnych w demie, więc ciężko ocenić.

Odnośnik do komentarza
A to ciekawe, nie? - Ruud ;)

Moim zdaniem powinno tak pozostać - znany jako Ebi Smolarek, a w Personal Info pełne imię i nazwisko.

Co do polskiej ligi - za mało piłkarzy jest dostępnych w demie, więc ciężko ocenić.

i tak właśnie powinno być, przecież od tego jest pole "full name". w szczególności jest to użyteczne w przypadku piłkarzy z Afryki czy Ameryki Płd. należy pełne nazwiska uwzględniać, ale trzeba jednocześnie znać ich odpowiednie miejsce. ciekaw jestem jakby wyglądał ekran składu jakiegoś brazylijskiego zespołu, gdyby wykazywać się taką nadgorliwością połączoną z niewiedzą? :?

 

przykład z nadchodzących wyborów - na listach kandydatów musi być podane pełne imię i nazwisko, ale np. drugich imion na co dzień się nie używa. no chyba że ktoś widział program, albo czytał wywiad z Donaldem Franciszkiem Tuskiem czy Jarosławem Aleksandrem Kaczyńskim :>

Odnośnik do komentarza

Może jest to błaha sprawa ale irytuje mnie, że odnośnie Legii Warszawa w informacjach o Legendach Klubu pojawia się tylko Artur Boruc jest to niewątpliwie obecnie jedna z ikon klubu ale???

Brakuje mi tu wyraźnie najwybitniejszych graczy Wojskowych min. Kazimierza Deyny, Lucjana Brychczego, Stefan Białasa, Jacka Zielińskiego itp. To uchybienie pojawiło się już w poprzedniej części FM i mam nadzieję, że zostanie poprawione.

Odnośnik do komentarza
Może jest to błaha sprawa ale irytuje mnie, że odnośnie Legii Warszawa w informacjach o Legendach Klubu pojawia się tylko Artur Boruc jest to niewątpliwie obecnie jedna z ikon klubu ale???

Brakuje mi tu wyraźnie najwybitniejszych graczy Wojskowych min. Kazimierza Deyny, Lucjana Brychczego, Stefan Białasa, Jacka Zielińskiego itp. To uchybienie pojawiło się już w poprzedniej części FM i mam nadzieję, że zostanie poprawione.

A nie pomyslales, ze moze osoby, ktore sa legendami klubu musza byc w bazie danych?

Odnośnik do komentarza

Tak ale Legendą klubu np. w juventusie jest M. Platini , który nie wiem jako kto figuruje w bazie danych, gdyż nie jest ani pracownikiem klubu, trenerem itp. Podobnie sytuacja ma się do np. Sandro Mazzoli w interze i myślę że jest jeszcze wiele takich przykładów. Dziwi mnie również to że w poprzednim FM można było znaleźć przyrównanie np. Dawida Janczyka do Grzegorza Laty natomiast w przypadku młodego utalentowanego Polskiego rozgrywającego wyraźnie brakowało mi tego w stosunku do jednego z najlepszych o ile nie najlepszego Polskiego piłkarza Kazimierza Deyny.

A co do dalszych potencjalnych kandydatów do grona legend klubu Legia Warszawa polecam Galerię Sław klubu http://legialive.pl/historia/slawy

Odnośnik do komentarza
Tak ale Legendą klubu np. w juventusie jest M. Platini , który nie wiem jako kto figuruje w bazie danych, gdyż nie jest ani pracownikiem klubu, trenerem itp. Podobnie sytuacja ma się do np. Sandro Mazzoli w interze i myślę że jest jeszcze wiele takich przykładów. Dziwi mnie również to że w poprzednim FM można było znaleźć przyrównanie np. Dawida Janczyka do Grzegorza Laty natomiast w przypadku młodego utalentowanego Polskiego rozgrywającego wyraźnie brakowało mi tego w stosunku do jednego z najlepszych o ile nie najlepszego Polskiego piłkarza Kazimierza Deyny.

A co do dalszych potencjalnych kandydatów do grona legend klubu Legia Warszawa polecam Galerię Sław klubu http://legialive.pl/historia/slawy

 

1. Porównania do wielkich piłkarzy z danego kraju.

Nazwiska wzorów zawodników i ich typy wpisuje się w danych nacji. Ci zawodnicy nie muszą być w bazie.

Dla Polski skorzystałem z listy wybitnego reprezentanta. Dane były już w wersji FM2007 jak zauważyłeś.

Deyna oczywiście jest na tej liście - jako Midfield Playmaker.

 

2. Legendy klubu.

Nie wiem jak gra wybiera danych zawodników. Nie mam podglądu na Platiniego w bazie.

Na pewno nie jest tak jak w przypadku nacji gdzie wystarczy wklepać nazwisko.

Zapytam SI na jakiej zasadzie wybierane są legendy. Żeby to w pełni ocenić trzeba poczekać na pełną wersję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Patrz, a na liście zwycięzców Ekstraklasy jest Pogoń Lwów - a nie istnieje w bazie. Czary? ;)

 

Edyta: W wielu krajach w bazie są kluby nie prowadzące zespołów seniorskich, tylko młodzieżowe.

ZTCP, 'zawsze' założeniem przy tworzeniu polskiej części bazy było uwzględnianie jako nieligowych tylko klubów IRL posiadających seniorskie drużyny w trzeciej lidze. Stąd na przykład zniknięcie Gwardii i Okęcia po spadku tych klubów do IV ligi - czemu w tej wersji z tego zrezygnowano (bo nie tylko Amica się ostała mimo wycofania drużyny/spadku z III ligi), czemu też nie dodano z powrotem klubów, które kiedyś skasowano tłumacząc się ww. zasadą?

Odnośnik do komentarza
Patrz, a na liście zwycięzców Ekstraklasy jest Pogoń Lwów - a nie istnieje w bazie. Czary? ;)

 

Edyta: W wielu krajach w bazie są kluby nie prowadzące zespołów seniorskich, tylko młodzieżowe.

ZTCP, 'zawsze' założeniem przy tworzeniu polskiej części bazy było uwzględnianie jako nieligowych tylko klubów IRL posiadających seniorskie drużyny w trzeciej lidze. Stąd na przykład zniknięcie Gwardii i Okęcia po spadku tych klubów do IV ligi - czemu w tej wersji z tego zrezygnowano (bo nie tylko Amica się ostała mimo wycofania drużyny/spadku z III ligi), czemu też nie dodano z powrotem klubów, które kiedyś skasowano tłumacząc się ww. zasadą?

 

Ad.1 - Odpal edytor, poszukaj Pogoni Lwów w bazie, obejrzyj ją sobie - czary? ;)

Ad.2 - ZTCW w tym roku te kluby się ostały w ramach obrony polskiej części bazy danych przed kolejnymi cięciami. Może też ma to związek z potrzebą posiadania w bazie odpowiedniej liczby klubów po reformie w sezonie 2008/2009, o ile została zaimplementowana? To pytanie do Krzyśka.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...