Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem pewien problem - za każdym razem gdy odpalam CM'a i tworzę nową rozgrywkę, zaczyna wariować proces ashServ.exe (który należy chyba do avasta?). Przez sekundę, góra dwie pozwala czerpać zasoby procka CM'owi, po czym sam zaczyna żreć 90% CPU, uniemożliwiając tworzenie bazy w czymkolwiek nowszym, niż 01/02. Wie ktoś może co jest przyczyną kłopotu?

Odnośnik do komentarza

Od blisko dwóch tygodni nie mam głosu, po odebraniu komputera z serwisu.

Spaliły mi się kondensatory w płycie głównej, sprzęt udało się odratować, ale wiadomo że długo nie podycha.

Windowsa wgrano w serwisie, nie wiem jak tam ze sterownikami stoi.

Moja karta dźwiękowa to staroć ( SB Live!).

Gdy wchodzę w "Dźwięki i urządzenia audio" to tam gdzie jest "Głośność urządzenia" pasek jest na wyłączeniu i nie da się go przesunąć.

Jak będzie trzeba więcej informacji to mówić, pomóżcie laikowi ;<

Odnośnik do komentarza

Hmm jak głosu nie ma to może jest wyciszony?Na klawiaturach jest taki klawisz, który zwyczajnie wyłącza głos w całym systemie. Miałem już kilka takich przypadków. Nie pamiętam jaki on symbol teraz ma już.

 

 

TO nie jest problem tego typu, sprawdzałem kilka razy.

Jak podgłośnię słychać tylko piszczenie.

Zainstalowałem sterowniki kX, ale to nic nie dało. w ustawieniach dźwięku da się wszystko normalnie przesuwać i zastanawiam się czy po prostu mi się karta dźwiękowa nie spaliła razem z kondensatorami.

Aczkolwiek dzięki za miłe chęci :P

Odnośnik do komentarza

Może głupie pytanie, ale pytam bo nie wiem :D

Chcę kupić wentylatory do obudowy i je zamontować, pytanie dotyczy tego, w jaki sposób ustawia się te wentylatory tak aby albo wdmuchiwały albo wydmuchiwały powietrze. Na wtyczce jest jakiś mały przycisk czy zupełnie co innego?

Nie - to czy wdmuchują czy wydmuchują powietrze to jedynie kwestia ustawienia wentylatora. Na obudowie będzie wypalona strzałeczka bądź będzie to opisane w instrukcji.

Odnośnik do komentarza

Od blisko dwóch tygodni nie mam głosu, po odebraniu komputera z serwisu.

Spaliły mi się kondensatory w płycie głównej, sprzęt udało się odratować, ale wiadomo że długo nie podycha.

Windowsa wgrano w serwisie, nie wiem jak tam ze sterownikami stoi.

Moja karta dźwiękowa to staroć ( SB Live!).

Gdy wchodzę w "Dźwięki i urządzenia audio" to tam gdzie jest "Głośność urządzenia" pasek jest na wyłączeniu i nie da się go przesunąć.

Jak będzie trzeba więcej informacji to mówić, pomóżcie laikowi ;<

 

Hmm a ustawienia w biosie :>

Odnośnik do komentarza

Od blisko dwóch tygodni nie mam głosu, po odebraniu komputera z serwisu.

Spaliły mi się kondensatory w płycie głównej, sprzęt udało się odratować, ale wiadomo że długo nie podycha.

Windowsa wgrano w serwisie, nie wiem jak tam ze sterownikami stoi.

Moja karta dźwiękowa to staroć ( SB Live!).

Gdy wchodzę w "Dźwięki i urządzenia audio" to tam gdzie jest "Głośność urządzenia" pasek jest na wyłączeniu i nie da się go przesunąć.

Jak będzie trzeba więcej informacji to mówić, pomóżcie laikowi ;<

 

Hmm a ustawienia w biosie :>

 

 

Wydaje się że jest wszystko w porządku, komputer znowu w serwisie :P

Odnośnik do komentarza

kolezanka ma problem z windowsem, a ja nie bardzo chyba umiem jej pomoc wiec stwierdzilem, ze moze wy bedziecie mieli jakies pomysly

 

otoz dzis jak chciala odpalic kompa system nie wstal (winxp) a zamiast tego miala mozliwosc odpalenia go w jednym z roboczych trybow (awaryjny, awaryjny z obsluga sieci, awaryjny z wierszem polecen, ostatnia znana dobra konfiguracja, itd...) - nie udalo jej sie odpalic systemu ani w ostatniej dobrej znanej konfiguracji, ani w zadnej z dostepnych opcji trybu awaryjnego

 

na razie wszystko wskazuje na to, ze konieczne bedzie przeinstalowanie systemu, ale problem jest taki, ze ma ona na partycji systemowej sporo waznych danych i chcialaby to jakos przeniesc - ja prawde mowiac nie bardzo wiem jak to zrobic, bo to laptop, a nie komp stacjonarny, z ktorego wyciaga sie dysk, przeklada do innego kompa i po sprawie...

 

jakies pomysly co do tego jak odpalic system albo chociaz przeniesc te nieszczesne dane i przygotowac kompa pod reinstalke systemu?

Odnośnik do komentarza

Witam. Moj problem polega na tym ze mam tylko monitor (bez glosnikow) i mam do niego podlaczonego PC-ta i cyfre. Jednak mam tez tylko jeden zestaw glosnikow (Logitech X-230). Chciałem sobie rozdzielić dźwięk zeby nie musiec ciagle przelaczac kabla miedzy kompem a dekoderem. No i mam taki kabel (jedna zenska koncowke mini dżaka i dwie meskie koncowki), podlaczam do niego glosniki i rozdzielam na pc i dekoder. Jesli obydwie koncowki sa podlaczone to dzwiek jest dobry tylko z cyfry, wiec zeby z pc byl dobry dzwiek musze odlaczyc cyfre. Tzn. tak bylo, bo pewnego razu odlaczylem cyfre i dzwiek z pc mi zniknal. Podlaczylem dzwiek w kompie do innego wejscia i sie pojawil ale przyciszony, splycony i brzeczy. Teraz nie ma znaczenia czy przez ten rozdzielacz podlacze czy tylko samym kablem od glosnika caly czas jest to samo. Przeinstalowalem sterowniki od karty muzycznej (zintegrowanej) i nic to nie dalo. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiazac? Dodam jeszcze ze dzwiek z cyfry albo jak podlaczam konsole jest dobry wiec na bank jest jakas akcja z kompem.

 

Moja plyta glowna to: Gigabyte M61PM-S2. Czyba reszta konfiguracji nie jest potrzebna dla rozwiazania tego problemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...