Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję twardziela w cenie ok. 150 zł, najlepiej nowego. Any ideas?

 

Trafiłem na całkiem ciekawą aukcje: http://www.allegro.pl/item296378458_samsun..._min_nowy_.html

 

Warto? :)

Pewnie warto, ale sądzę że minimum aukcji to przynajmniej 200zł. Do 150 zł mozesz kupić nowy dysk 80GB. Jeżeli taka pojemność Cię interesuje to polecam sklepik www.notebooki.pl W dziale "Wyprzedaż" mają nowe dyski o pojemności 80GB w cenie około 140 zł (taniej niż w skąpcu - zarówno na ATA jak i SATA). Sam się nam nimi zastanawiam :)

 

Edyta: Poprawka - widzę, że już ich nie ma w wyprzedaży :( za to w dziale dysków ceny 80GB zaczynają się od 130 zł.

Odnośnik do komentarza

Wypowiadam się w imieniu sąsiada. Ma taki problem.

Co pewien czas, wyskakuje błąd [okienko]. A w nim pisze:

 

System Windows - brak dysku

Exception Processing Message c 0000013 parameters 75b6bf9c 75bf9c 4 75b6bf9c

 

Są 3 możliwości wyboru: Anuluj, Ponów próbę i Kontynuuj.

 

To dziwne, że "coś" wyskakuje. Komp jest nowy, niecałe 3 miesiące. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Wypowiadam się w imieniu sąsiada. Ma taki problem.

Co pewien czas, wyskakuje błąd [okienko]. A w nim pisze:

 

System Windows - brak dysku

Exception Processing Message c 0000013 parameters 75b6bf9c 75bf9c 4 75b6bf9c

 

Są 3 możliwości wyboru: Anuluj, Ponów próbę i Kontynuuj.

 

To dziwne, że "coś" wyskakuje. Komp jest nowy, niecałe 3 miesiące. Wie ktoś jak temu zaradzić?

 

http://forum.programosy.pl/z-netem-program...g-vp558031.html

Odnośnik do komentarza
A nawet nie wiem. krzywy.gif A to może mieć coś wspólnego?

 

Potencjalnie może :]

 

Programy takie lubują się w śmieceniu w rejestrze (albo sam Windows sobie śmieci próbując sobie poradzić z nieznaną mu sytuacją) i rotacją liter dysków. A komunikat oznacza nie więcej niż brak dysku w miejscu gdzie był spodziewany :]

 

Doraźnym rozwiązaniem jest trzymanie cały czas jakiegoś dysku w napędzie, ale to leczenie skutków a nie przyczyn.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czypisać tu, czy w temacie o HDD, ale skoro jest to topic o problemach z piecem. Uwaga, bo z yakim czymś chyba sie nie zetknęliście :D

 

Posiadam w kompie 2 napędy optyczne, 2 dyski twarde (1 IDE, 1 SATAII), kartę graficzną GF 8600GTS i zasilacz 350 W.

 

Sytuacja wygląda tak, że na chwilę obecna jeden napęd mam odpięty od zasilania, a podpięta za niego jest karta graficzna, która żre za dużo prądu.

 

Ponadto napęd dvd + dysk IDE. I teraz nastepuje główny punkt programu:

 

Kiedy włączam zimnego kompa, odpala mi się ekran (tam gdzie powinny się wyświetlać nazwa płyty głównej, karty graficznej oraz dysków twardych), ale odpala się tylko do fragmentu, gdzie napisane jest 2048 MB RAM. Dysków już nie wykrywa.

 

Rzecz dzieję się tylko na zimnym kompie. Kiedy złapie już temperaturę (zwykle 4-5 minut) po wyłączeniu mu zasialania (dłuższe przytrzymanie power) moge go spokojnie odpalić, a potem restartowac system do woli.

 

Jakieś sugestie co może byc przyczyną? Zaczęło się tak dziac, kiedy podpiąłem drugi dysk (IDE), który na stałe był odpięty, bo zasilacz nie dawał rady z kartą graficzną, więc zdecydowałem się pracowac na jednym napędzie. Czasem wydaje mi się, że pomaga poruszenie (przyciśnięcie) kabla zasialania dysku IDE, ale nie wiem czy to nie złudzenie, bo czy tak czy tak mecze się z tym 4-5 minut.

Odnośnik do komentarza

Witam

Słuchajcie mam kurcze pewien problem , mialem strasznie zawirusowanego kompa jako ze jakis czas nie uzywalem antywirusa.

Ale ok wkoncu wzielem sie za czyszczenie powywalalem dziadostwo za dzwi.

I tu pojawia sie moj problem gdy chce zainstalowac jaki kolwiek program czy to tez otworzyc np jakas paczke spakowana w rarze lub przy wchodzeniu na niektore strony program czy to instalka wlacza sie po czym po chwili znika. Gdy komp bym zawirusowany to strasznie pożerał zasoby np przy wlaczonym tylko aqq ram byla zapelniona w 400-500mb teraz juz jest pod tym wzgledem normalnie tylko nie wiem co moze byc przyczyna tego, ze programy sie wylaczaja i nie chca instalowac

Odnośnik do komentarza

Guli, sprobuj kupic lepszy zasilacz, taki z 400 W, albo pierw pozycz od kogos i zobacz jak bedzie sie komp zachowywal z innym zasilaczem.

Wiesz w takich sytuacjach ciezko jest powiedziec co sie moze dziac. Jesli przed wlaczeniem komp jest bardzo zimny to go lepiej nie wlaczac, ale kompa to pewno masz w domu, wiec jakos bardzo zimny nie jest. Przypatrz sie plycie glownej, czy nie ma na niej problemow z kondensatorami (czy nie sa 'wybulone').

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...