Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej podobał mi się cytat z książki "Football Manager Stole My Life". Był to wywiad autora z psychologiem, a właściwie to na odwrót. Brzmiał on mniej więcej tak:

 

Psycholog: Co właściwie daje ci ta gra?

Autor: Długo się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że daje mi poczucie, że jestem bogiem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gacek napisał:

Zgaduję, że to przez to, że (np. rok temu) było po 1.6 dziecka na miejsce w LO, przez co łatwo było kontrolować ilość miejsc w liceach i te słabsze jednostki było gdzie upychać.

Teraz przez połączenie roczników bez umożliwienia samorządom powiększenia szkół jest gdzieniegdzie >3 dziecka na miejsce w LO, przez co dobrzy uczniowie nie dostają się nie tylko do dobrych LO, ale w ogóle do jakichkolwiek.

 

Tej krytyki reformy ze strony rodziców naprawdę nie da się potępiać.

patrzę bardziej w kontekście tego lamentu na onecie, który zalinkowałem ;)

Tam było bardziej życzeniowe podejście matki i córki do sytuacji, a wszystko to świetnie dopasowane do bieżącego zamieszania z przyjmowaniem uczniów.

Jak napisałem za słabo maturę z angola to wiedziałem, że się na filologię nie dostanę, chociaż papiery złożyłem, ale zdawałem sobie sprawę, że dostaną się lepsi. A na studia idzie pewnie mniej osób niż do liceów, więc trzeba sobie zdawać sprawę, że konkurencja większa i tylko 100% wyniki i wygrywanie olimpiad gwarantuje miejsce w elitarnych szkołach. A tam jeszcze podany wynik 160 punktów na 200 i jakaś metropolia.

Oczywiście nie neguję, że reforma została wprowadzona bez jakiegokolwiek planu, co przynosi niekorzystne efekty, ale nie za każdą taką sytuację należy winić rząd, wystarczy trochę pomyśleć i racjonalnie ocenić swoje szanse i możliwości, bo niedługo będzie w mediach płakał każdy, który się nie dostanie na studia, chociaż nie zdał matury.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, me_who napisał:

Albo Phoenix Wright Ace Attorney ;)

Właśnie ogrywam i doskonała zabawa :D

To, że są to wiem, ale chciałem się dowiedzieć czy nie grasz właśnie w port na PC czy PS4, bo trochę szkoda mi obecnie płacić pełną cenę za grę, ale kiedyś na promo pewnie łyknę. :P

Odnośnik do komentarza

@Kaczy ale masz świadomość, że to "przecież i tak dostają się najlepsi, to o co chodzi" łatwo skontrować argumentem, że w każdym innym roczniku masa tych dzieci by się dostała do wymarzonych liceów (choć jak to brzmi, by się brandzlować pod elitarne liceum :lol:  znam chyba tylko jednego frajera, który tak robi), ale w tym roku nie dostanie, bo podwójny rocznik. To nie jest fair i rozumiem ich pokrzywdzenie - bo nawet jeśli wybór konkretnego liceum ma IMO bardzo niewielkie znaczenie, to już brak szansy na jakiekolwiek liceum (tak jak te setki dzieci z Lublina, o których się mówi w mediach) to jest realna strata dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Reaper napisał:

Ej, ale ktoś na forum pisał, że skończył "elitarne liceum"... :> 

No pisał, pisał. Śmiejąc się ze mnie, że skończyłem gorsze, które wybierałem przez konkretną nauczycielkę z kluczowych kierunków :) 

Odnośnik do komentarza

Wciąż uważam, że to nie koncert życzeń ;) i ciągle piję do tekstu na onecie, a nie ogólnej sytuacji, mając 80% możliwych punktów przez myśl by mi nie przeszło żeby składać papiery do najlepszej szkoły np. w stolicy, gdzie pewnie próg może być >95%

Tak samo nie przyjmują do każdej pracy, którą wyrazisz zainteresowanie (no, oprócz Ciebie @Gacek :D), tak wygląda życie

 

Odnośnik do komentarza

Kurwa. Jak ja nienawidzę knypów, którym się wydaje, że są panami świata, bo mają legitymację, odznakę albo mundur. I to zwykle najgorsi są outsourcingowani troglodyci prywatnych firm - np. kanary. Jakbym im pluł w mordę.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Kaczy napisał:

Wciąż uważam, że to nie koncert życzeń ;) i ciągle piję do tekstu na onecie, a nie ogólnej sytuacji, mając 80% możliwych punktów przez myśl by mi nie przeszło żeby składać papiery do najlepszej szkoły np. w stolicy, gdzie pewnie próg może być >95%

Tak samo nie przyjmują do każdej pracy, którą wyrazisz zainteresowanie (no, oprócz Ciebie @Gacek :D), tak wygląda życie

 

Ja tam bym nie analizował przesadnie artykułów z takich szmatławców jeszcze od "madek". Nie za bardzo ma to jakiekolwiek odniesienie do całej sytuacji, ale pewnie się dobrze klika, bo takich madek co to ich brajaniki są super mądre, a średnia 3.2 to dlatego, że wszyscy nauczyciele się uwzięli na nadprzeciętnie inteligentne dziecko, jest teraz jeszcze więcej.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Kaczy napisał:

patrzę bardziej w kontekście tego lamentu na onecie, który zalinkowałem ;)

Tam było bardziej życzeniowe podejście matki i córki do sytuacji, a wszystko to świetnie dopasowane do bieżącego zamieszania z przyjmowaniem uczniów.

Jak napisałem za słabo maturę z angola to wiedziałem, że się na filologię nie dostanę, chociaż papiery złożyłem, ale zdawałem sobie sprawę, że dostaną się lepsi. A na studia idzie pewnie mniej osób niż do liceów, więc trzeba sobie zdawać sprawę, że konkurencja większa i tylko 100% wyniki i wygrywanie olimpiad gwarantuje miejsce w elitarnych szkołach. A tam jeszcze podany wynik 160 punktów na 200 i jakaś metropolia.

Oczywiście nie neguję, że reforma została wprowadzona bez jakiegokolwiek planu, co przynosi niekorzystne efekty, ale nie za każdą taką sytuację należy winić rząd, wystarczy trochę pomyśleć i racjonalnie ocenić swoje szanse i możliwości, bo niedługo będzie w mediach płakał każdy, który się nie dostanie na studia, chociaż nie zdał matury.

 

 

Amnestia akurat już była ;)

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Gacek napisał:

No pisał, pisał. Śmiejąc się ze mnie, że skończyłem gorsze, które wybierałem przez konkretną nauczycielkę z kluczowych kierunków :) 

Jak już znajdziesz ten post, to daj znać, z chęcią go odszczekam. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Meler napisał:

A do wszystkich zmartwionych - dzięki za miłe słowa, nie jest tak źle jak mogłoby być. Myślę, że do zlotu do siebie dojdę ;)

spoko, gdybyś jednak nie, to mam "tusipec" vel turbo cole ;) na pewno postawi Cie na nogi o 6 rano w piąteczkowy poranek

 

@me_who koniecznie nie zapomnij zabrać z domu portfela!

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...