Skocz do zawartości

Marynia podżega 555 grup zawodowych do palenia opon w stolicy


lad

Kto jeszcze powinien zacząć strajkować w Warszawie?  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Hidalgoo napisał:

też to biorę pod uwagę :keke:

 

jesli ja mialbym robic cos takiego, to probowalbym samymi silami zrobic jakies MVP, a wtedy zaczal szukac kogos, kto bedzie w stanie to zainwestowac. na pewno nie robilbym tego w robocie, a powody sam wymieniles ;) 

 

1. firma nie popatrzy na sile przebicia, a potencjalny zysk moze przyniesc produkt

2. zapewne tak, ale czy przy rozjezdzie wizji Twojej i firmy (na pewno sie zdarzy) sam bedziesz chcial przy tym robic?

3. jak punkt pierwszy, jezeli zobacza w tym pieniadze, to zapewne tak (ale nie wiem ile ludzi macie)

4. no i najgorszy punkt, sprzedajesz pomysl firmie, wiec oni inwestujac hajs beda chcieli miec kluczowe slowo

 

 

tak jak pisalem, ja bym zaczal rozwijac to powoli, do stopnia jakiejkolwiek uzywalnosci - nakreslenie zakresu MVP wydaje mi sie tutaj kluczowe. pozniej zaczalbym szukac inwestora (lub kogos kto to kupi nawet), bo chociaz do pewnego momentu bedziesz mial wplyw na wyglad produktu koncowego ;) 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, BartuS napisał:

 

jesli ja mialbym robic cos takiego, to probowalbym samymi silami zrobic jakies MVP, a wtedy zaczal szukac kogos, kto bedzie w stanie to zainwestowac. na pewno nie robilbym tego w robocie, a powody sam wymieniles ;) 

 

1. firma nie popatrzy na sile przebicia, a potencjalny zysk moze przyniesc produkt

2. zapewne tak, ale czy przy rozjezdzie wizji Twojej i firmy (na pewno sie zdarzy) sam bedziesz chcial przy tym robic?

3. jak punkt pierwszy, jezeli zobacza w tym pieniadze, to zapewne tak (ale nie wiem ile ludzi macie)

4. no i najgorszy punkt, sprzedajesz pomysl firmie, wiec oni inwestujac hajs beda chcieli miec kluczowe slowo

 

 

tak jak pisalem, ja bym zaczal rozwijac to powoli, do stopnia jakiejkolwiek uzywalnosci, nakreslenie zakresu MVP wydaje mi sie tutaj kluczowe, a pozniej zaczalbym szukac inwestora (lub kogos kto to kupi nawet), bo chociaz do pewnego stopnia bedziesz mial wplyw na wyglad produktu koncowego

Jak by miało wyglądać MVP już wiem ;) ale ma to sens, co piszesz. Tyle, że bycie startupem w Polsce to porażka, jeśli chodzi o potencjalnych inwestorów :keke:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, BartuS napisał:

czy ja wiem? sam widzisz pierwszego potencjalnego (obecna firme) :D 

no ale ona jest akurat ze stanów :D miałem na myśli porównanie ile rund finansowania może zgarnąć startup w Polsce vs w Kalifornii. Mało jest u nas po prostu kapitału, który jest zainteresowany inwestowaniem w takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Hidalgoo napisał:

też to biorę pod uwagę :keke:

Może zagadasz do mnie. We dwóch może się da coś wymodzić?

A swoją drogą to super meczyk był dzisiaj. Dzięki Panowie Pulek, Perez , Mauro, millo.

 

 

 

 

Qwa autokorekta mi Pyłek napisala. Dobrze że się zorientowalem....

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Lol :D przerwa meczu Realu, oglądam na jakimś amerykańskim kanale. Najpierw reklama "smart dogs", czyli psów wyszkolonych do zabierania telefonu kierowcy, gdy próbuje w trakcie jazdy coś na nim robić ;) A później ta zjebana reklama z tym azjatyckim dzieckiem "How was Spain" a on na to "They go crazy for SOCCER" :o :o :o NIby logiczne, ale jednak zaskoczka jak tę reklamę już słyszałem milion razy w wersji z "football".

 

O, a tu reklama smart dogs:

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, z0nk napisał:

Wołam @schizzm i @Feanor!

 

Gram sobie w EtG jak na nubk aprzystało, dumny z siebie, że przechodzę poziom bez straty życia i dostaje wjeby od bossów dopiero. Aż znajduję dziwną skrzynkę, taką jakby glitchującą się. No to myślę "ciekawe" i otwieram. Wyrzuciło mnie na komorę niżej (2), gdzie miałem tylko i wyłącznie jedną komnatę - z bossem. No to co? Wchodzę z samym pistoletem pewien, że czeka mnie smutna porażka po równej walce. A bzdura. Dostaję na mordę podwójnego beholdera. Jeden pizga rakietami, drugi bullet hell tworzy. Jeden tworzy bullet hell, drugi dokłada laser. WTF? Co ja komu zrobiłem?

 

Najrzadszą chyba dostępną skrzynkę wylosowałeś :)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, wwosik napisał:

Może zagadasz do mnie. We dwóch może się da coś wymodzić?

A swoją drogą to super meczyk był dzisiaj. Dzięki Panowie Pulek, Perez , Mauro, millo.

 

 

 

 

Qwa autokorekta mi Pyłek napisala. Dobrze że się zorientowalem....

o kurde, millo na hali? oooo

 

@Reaper wrzuciłem dyszkę na forumka, jak byś mógł przyjaciela nadać to poprosze, potrzebuje PW sobie odblokowac... 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Hidalgoo napisał:

no ale ona jest akurat ze stanów :D miałem na myśli porównanie ile rund finansowania może zgarnąć startup w Polsce vs w Kalifornii. Mało jest u nas po prostu kapitału, który jest zainteresowany inwestowaniem w takie rzeczy.

Podobno nie do końca. Silicon Valley jest ZAJEBANY takimi młodymi startupowcami, więc inwestorzy też są zalewani tysiącami super biznesów. To, że w Polsce trochę mniej jest tego, pozwala łatwiej się przebić. Zresztą zakładanie firmy z założeniem szukania od razu inwestora też nie jest najlepsze (chyba, że produkt tego wymaga), najlepszy jest wzrost organiczny.

 

Jak coś to ja chętnie mogę spojrzeć i się wypowiedzieć z perspektywy biznesowej + marketingowej, to takie moje koniki jeśli chodzi o rozwijanie firmy :)

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...