Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł dobry.Niektore tezy mocno przejaskrawione- ale ogolnie oddajace problem.

-- Nie bede sie nawet irytowal na te typowe nasze cechy narodowe, ktore ksztaltuja takie zachowania a'la "pies ogrodnika"- blizej nieokreslona grupa "dzialaczy" - juz zglasza sprzeciw przeciwko Drzymale- broniac jakis tam dziwnych ukladow itp - smieszy mnie takie zachowanie...

 

-- i pewnie zanim Drzymala glosil akces do inwestowania , kazdy madrzej myslacy mogl sie spodziewac takiej reakcji- urazona duma kibicow- ktorzy mowia "nie" z zasady "bo nie"; narastajaca grupa przeciwnikow w Ratuszu i wsrod dzialaczy slaska- ktorzy za nic nie cha zniszczyc ukladu oraz podzialu wplywow itp.

--to ze Wroclaw ma apiracje to jest naturalne- czwarte co do wielkosci miasto w Polsce nie ma klubu w ekstraklasie- Slask jako klub tradycje w pilce ma dlugie, potencjal na zbudowanie dobrej druzuny jest itp

-- ja osobiscie nie mam nic przecwiko Drzymale- jako kibic chce aby Slask gral o najwyzsze cele sportowe- aby byl silnym ,dobrze zarzadzanym klubem- i nie jestem hipokryta jak inni ktorzy tworza takie te rozne bajki o porzace tradycji, wykorzystywaniu, druzyny itp..

Odnośnik do komentarza

Teraz, skoro Śląsk stracił szanse awansu, jeśli Drzymała wszedłby w Śląsk i nowy twór grałby w OE, to włodarze miasta okazaliby się sprzedajnymi dziwkami. Niech wchodzi, ale od II ligi, czyli gramy tu gdzie jesteśmy i awansujemy po sportowemu.

Odnośnik do komentarza
Nie wierzę, dlatego tak napisałem :P. Zresztą z tego co wiem, to władze miasta przejrzały na oczy i Drzymały nie będzie. Info od dyrektora klubu.

 

Czyli przez kolejne 5 lat czeka Nas kibicownie w II lidze. No chyba, że znajdą cos w sprawie korupcji to może i w III.

Też nie jestem zwolennikiem "dostawania" czegos za darmo, ale podejrzewam, że druga taka szansa (dobry inwestor) szybko sie nie trafi. Ale co tam ważne, że kilku ultrasów (nie pije tu do nikogo konkretengo, a juz na pewno nie do Ciebie Guli) postawiło na swoim. Troche przykre.

Odnośnik do komentarza
Zresztą z tego co wiem, to władze miasta przejrzały na oczy

 

Bzdura imo, to takie granie pod publikę. Na serio chodzi pewno o całe stosy ciepłych posadek, układzików, vipowskich biletów i wszystkiego co się wiąże z dużym klubem. Przy władzy Drzymały nie ma szans an taką przybudówkę i przechowalnię dla miejscowych notabli i ich znajomków. A przecież o to chodzi, żeby frajer z wioski dawał kasę, a myśmy (urzędnicy) mieli władzę ;)

Odnośnik do komentarza

Pozwoliłbym raczej sobie na stwierdzenie, że miasto wreszcie się zorientowało, że wartość sportowej spółki Groclin jest niewspółmiernie wyższa w stosunku do spółki Śląsk i zgodnie z prawem spółek handlowych nowy twór będzie w 80% własnością Drzymały. Stąd pojawił się nawet pomysł, by dokapitalizować Śląsk, przekazując mu stadion wraz z zabudowaniami oraz bardzo wartościowym terenem, na którym leży stadion. Ale nawet wówczas wartość obu spółek będzie na porównywalnym poziomie, z niewielką tylko przewagą Śląska (miasta w nowej spółce).

Odnośnik do komentarza
Generalnie jest tak, że Drzymała mimo posiadania 20% akcji chciał być władcą absolutnym. Ktoś z miasta to w końcu wywęszył i miasto...zaczęło robić problemy.

IMHO wez po uwage zamieszanie w okol Dutkiewicza.. /On jest glownym oredownikem fuzji.. A nie jest tajemnica, ze zaczal angazowac sie mocniej w polityke, co nie jest po mysli Schetynie, ktory juz od dluzszego czasu "czysci" miasto (vide Łoś-Jurkowlaniec). Wiec to jest tez przyczyna rzucania kłód pod fuzje, a nie przejrzenie na oczy :>

A z drugiej strony Drzymała sie w wała zrobic nie da.. :>

Odnośnik do komentarza
Zresztą z tego co wiem, to władze miasta przejrzały na oczy

 

Bzdura imo, to takie granie pod publikę. Na serio chodzi pewno o całe stosy ciepłych posadek, układzików, vipowskich biletów i wszystkiego co się wiąże z dużym klubem. Przy władzy Drzymały nie ma szans an taką przybudówkę i przechowalnię dla miejscowych notabli i ich znajomków. A przecież o to chodzi, żeby frajer z wioski dawał kasę, a myśmy (urzędnicy) mieli władzę

 

Exactly - odłozmy bute, urazona godnosc i inne takie- Mysle ze Plusem dla Drzymaly bylo by to ze rozbil by ten smieszny ukladzik pseudodzialaczy, znajomkow itp -a tego nikt nie chce

 

Guli- od Ciebie to ja nic nie mam- ale wlasnie takie poglady o sprzedajnych dziewicach itp:) to jest rzecz ktora wpisuje sie wlasnie w ten ton Gadek przeciwko fuzji- ktory jest dla mnie poprostu niepotrzebny

Troche dystansu- przez jakies iracjonalne racje, bzdurna bute mamy sie - jak to kolega sefko1 napisal, bujac sie nastepne pare lat po drugiej lidze byleby wszystkimm bylo dobrze ( tym na stolkach w klubie i tym na stadionie- bo Slask jest ich...) to jest kompletnie pozbawione logiki...

Odnośnik do komentarza
Ja po prostu wyznaję zasadę. Jeśli awansować to sportowo, a nie kuchennymi drzwiami :).

 

I gra gitara- kazdy by wolal aby tka było- jednak uwazam ze fuzja klubów nie jest jakims strasznym i skandalicznym sprzeniewierzeniem sie zasadom sportowej rywalizacji i fair play ;) Miejsce Slaska jest w ekstraklasie.

 

Jasonx- Dudkiewicz to osobna kwestia- wiadmo ze Schetyna lubi mi porzadek na swoim terenie- jednak nie sadze aby poszedl na konflikt z Dudkiewiczem- z chociazby czystej kalkulacji politycznej nie oplaca mu sie to- Dudkiewicz ma we Wro obecnie bardzo silna pozycje tkaze, Schetyna zaangazowany w polityke krajowa, na otawrty konflikt sobie pozwolic nie moze..

Odnośnik do komentarza
Jasonx- Dudkiewicz to osobna kwestia- wiadmo ze Schetyna lubi mi porzadek na swoim terenie- jednak nie sadze aby poszedl na konflikt z Dudkiewiczem- z chociazby czystej kalkulacji politycznej nie oplaca mu sie to- Dudkiewicz ma we Wro obecnie bardzo silna pozycje tkaze, Schetyna zaangazowany w polityke krajowa, na otawrty konflikt sobie pozwolic nie moze..

A kto mówi o otwartym konflikcie :> Oficjalnie Schetu przeciez sie wtraca, ale tajemnica Poliszynela jest, ze Dutkiewiczowi i PO troche drogi sie rozchodza.. A cale zamieszanie z fuzja + zakonczenie jej fiaskiem to ostatnia rzecz, jaka Dutkiewicz potrzebuje..

Odnośnik do komentarza
Jasonx- Dudkiewicz to osobna kwestia- wiadmo ze Schetyna lubi mi porzadek na swoim terenie- jednak nie sadze aby poszedl na konflikt z Dudkiewiczem- z chociazby czystej kalkulacji politycznej nie oplaca mu sie to- Dudkiewicz ma we Wro obecnie bardzo silna pozycje tkaze, Schetyna zaangazowany w polityke krajowa, na otawrty konflikt sobie pozwolic nie moze..

A kto mówi o otwartym konflikcie :> Oficjalnie Schetu przeciez sie wtraca, ale tajemnica Poliszynela jest, ze Dutkiewiczowi i PO troche drogi sie rozchodza.. A cale zamieszanie z fuzja + zakonczenie jej fiaskiem to ostatnia rzecz, jaka Dutkiewicz potrzebuje..

 

Zgadzam sie. z reszta Schetyna jak juz cos załatwia to raczej skutecznie eliminuje po cichu ;) Metoda " Niby sie nie wtracam, ale klody rzucam" jest tu jak najbardziej dobrym okresleniem- w sumie Fuzja to tez sprawdzilm dla Dudkiewicza i jego pozycji- jak uda mu sie przepchnac cala sprawe- to dodatkow umocni jego silna pozycje- a to PO nie na reke...

Odnośnik do komentarza
Ja po prostu wyznaję zasadę. Jeśli awansować to sportowo, a nie kuchennymi drzwiami :).

Ok, rozumiem, tylko do osiągnięcia awansu przeważnie potrzebny jest silny sponsor. We Wrocławiu chętnych brak na wyłożenie takiej kasy.

 

Tak źle i tak niedobrze. Ale jak Śląsk ma znaleźć sponsora skoro w taki głupi sposób [ostatni mecz] marnują okazję na awans? :]

Odnośnik do komentarza
Ja po prostu wyznaję zasadę. Jeśli awansować to sportowo, a nie kuchennymi drzwiami :).

Ok, rozumiem, tylko do osiągnięcia awansu przeważnie potrzebny jest silny sponsor. We Wrocławiu chętnych brak na wyłożenie takiej kasy.

 

Tak źle i tak niedobrze. Ale jak Śląsk ma znaleźć sponsora skoro w taki głupi sposób [ostatni mecz] marnują okazję na awans? :]

Głupio nie głupio. Liczy się jeszcze atmosfera wokół klubu. Miasto liczy na spory udział i możliwość lokowania swoich ludzi na ciepłych posadkach, nie wszyscy kibice lubią graczy, którzy nie są Polakami do 15 pokolenia wstecz. W ten sposób koło się zamyka. Każdy chce ugrać swoje i nie chce ustąpić ani na jotę.

Odnośnik do komentarza
[...]Mamy Amicę w Poznaniu, mielibyśmy Groclin we Wrocławiu. [...]

troszke dziwne porownanie. Czy Lech z 2 ligi dzieki Amice wszedl do 1? Ta Amice sie tak nam wypomina...Nie wiem, ale dla mnie to bylo przyjscie inwestora strategicznego z Wronek, ktory stwierdzil, ze tam mu sie juz nie oplaca inwestowac i wszedl do Lecha, a ze mial ze soba kilku zawodnikow (mogl miec 100mln zamiast zawodnikow i bazy treningowej, jego sprawa) to w tym problem? Czy Lech kupil sobie miejsce w 1 lidze? uniknal barazy czy 3 ligi?

 

Zycze Slaskowi z calego serca 1 ligi. Zdecydowanie lepiej jak sami awansuja i Drzymala może zrobic taki myk ze Gloclin se pogra w Grodzisku ten rok a moze dac jakas kase na transwery by Slask awansowal (w zamian za iles tam % udzialow), a fuzje zrobic za rok....?

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Drzymala jest raczej zdesperowany by opuscic Grodzisk...jak Wrocek sie wypnie to co? Moze Szczecin? ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...