Skocz do zawartości

Marynia szuka sposobu na życie i rozważa 546 alternatyw


lad

Co powinna robić Marynia?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Mauro napisał:

Dysk 500 GB będzie wystarczający?

Nie.

19 minut temu, Mauro napisał:

To chyba trzeba być srogim graczem i mieć w chuj gier w kolekcji żeby był potrzebny 1 TB, co?

Nie.

Parę miesięcy temu z uwagi na kupno VR przeszedłem na PS Pro i z dysku 500 gb na 1 TB - i jestem bardzo zadowolony, sam się teraz zastanawiam jak mogło mi wystarczać tamto 500 gb. Niektóre gry szybko mi się nudzą i lubię nimi rotować, więc zawsze starałem się mieć 2-3 tytuły do gry w single zainstalowane, by grać w to co wpadnie mi w oko w danej chwili. Jak dodasz do tego klasykę gier imprezowych (gdy chce się w coś pograć, a szkoda czasu na instalację) - Mortal, Overcooked, Rocket League, Fifa, Playlink (łącznie pewnie lekko z 200 GB) - to nagle się okazuje, że nawet nie możesz przetestować gier z PS+, bo brak miejsca do zainstalowania ;) Nie mówiąc o VR, więc PS Pro bez 1TB dysku byłoby bez sensu.

Owszem, jeśli potrzebujesz PS do ogrania dwóch tytułów - to spoko, ale w mojej ocenie za parę miesięcy możesz pożałować wyboru, zwłaszcza że różnica w cenie nie jest kosmiczna (w euro rtv agd widzę 200 zł różnicy).

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Mauro napisał:

Cały czas mam rozkminę z tymi konsolami, co kupić :D a powiedzcie jeszcze jedną rzecz.  Dysk 500 GB będzie wystarczający? To chyba trzeba być srogim graczem i mieć w chuj gier w kolekcji żeby był potrzebny 1 TB, co?

To zależy jak grasz. Jak grasz dopóki nie przejdziesz to starczy. Jak lubisz mieć kilka gier jednocześnie to 500 gb to mało. Zainstalujesz kilka gier w stylu Fify, NBA czy Battlefronta II i nagle połowy dysku nie ma. Pamiętaj też, że nawet jak masz grę na płycie to takie PS4 zrzuca jej dane na dysk i takie płytowe GTA V też waży sporo.

Odnośnik do komentarza

Ej no, mam teraz nba 2k19, madden 19, Fifa17, just cause 3, kolekcja drake'a, enter the gungeon, yakuza 0, Gran tutismo sport, amnesia collection, cryptark, bound, invisible, overcooked

 

8 z nich to w zasadzie duże tytuły. Mam zajęte 370 GB. Oczywiście jak ktoś gra naraz w największe AAA, to może zabraknąć miejsca. Ale jak pisano, koszt większej wersji jest nieduży ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, me_who napisał:

Przy żonglowaniu tytułami warto dodać, że ponowna instalacja to ponowne ściąganie patchów, które mogą ważyć po kilkanaście giga.

No właśnie. Po doświadczeniu imprezowym, gdy postanowiłem zainstalować Mortala i wpakowałem się w pobieranie jakichś kilkudziesięciu gb z sieci doszedłem do wniosku, że to się mija z celem.

Same moje gry imprezowe ważą ze 200 gb. Tak jak pan Dudek powiedział - FIFA i GTA zajmą prawie 200 gb i już nie ma dysku. To, że teraz mam dysk 1tb zajęty na maksa, to przesada w drugą stronę :keke: bo po prostu poinstalowałem wszystko, co miałem pod ręką, ale realnie byłoby mi do codziennego użytku potrzebne ze 600 gb, więc te ~420 gb, które jest realnie do zajęcia w dysku 500gb, to zdecydowanie za mało - teraz, gdy każdy tytuł AAA to nawet 100gb do zajęcia (podstawka + patche).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...