Skocz do zawartości

Marynia zapomina wpłacić 543 złotych ośrodkowi na Zlot CeeManiaków i jest zmuszona zaprosić wszystkich do Mrągowa


krzysfiol

Jak zakończy się tegoroczny zlot?  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ajerkoniak napisał:

 

Podstawy łapałem oglądając dużo YT, potem to przekładając na własne próby.  Z czasem zmieniałem coś w przepisie np przyprawy i tworzyłem na przykład własne marynaty. Naturalnie miałem pierdylion wpadek, ale w końcu zacząłem sobie wyrabiać zmysły trochę, wyczucie i techniki gotowania. Poza rzeczami w stylu "podsmaż, potnij i tyle" zacząłem WCHUJ oglądać o innych technikach i trochę od strony chemicznej. Tzn dlaczego mięso się tak, a nie inaczej zachowuje potraktowane ciepłem od patelni albo od pary, dlaczego stek musi odpocząć itp itd

 

Polecasz jakieś konkretne kanały?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sumie od jakiegoś czasu mój ulubiony - Binging with Babish ma serię "Basics" gdzie od podstaw wiele tłumaczy. Jedyny problem to przekładanie sobie miar amerykańskich na europejskie, ale sam kanał super.

 

W kwestii chemii jedzenia wszystko co znajdziesz od Hestona Blumenthala, bóg jeżeli chodzi o naukowe podejście w żarciu.

 

Naturalnie Gordon bo on bardzo często tłumaczy fragmenty przepisów, czemu ten produkt, dlaczego coś się zachowuje no i łączy klasykę często z nowoczesnością. Podobnie Jamie Oliver, który ma ten plus, że w każdym filmiku dokładnie podaje przepisy wraz z czasem robienia produktu i ilości, czego Gordon nie robi.

 

Z polskich nic, zaorać zapomnieć, 90% pierdoli trzy po trzy.

 

W Kato od jakiegoś czasu swoją drogą pojawiają się też warsztaty gotowania. Czasami to niekoniecznie tanie np 160-180zł za lekcję, ale są fajną zabawą. Może w Twojej okolicy też coś jest?

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
47 minutes ago, ajerkoniak said:

Ano i ponoć żywotność akumulatorów jest budująca, tak że ludzie po 2/3 latach dalej mają ponad 90%

To plus waga i SSD w Airze to najlepsza rzecz ever, ultra szybki laptop do podstaw.

 

Po 4 latach bateria już irytuje :) Ale jeszcze nie zmieniam kompa, a nawet jak już się zdecyduję, to tylko macbook :) 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, ajerkoniak napisał:

W sumie od jakiegoś czasu mój ulubiony - Binging with Babish ma serię "Basics" gdzie od podstaw wiele tłumaczy. Jedyny problem to przekładanie sobie miar amerykańskich na europejskie, ale sam kanał super.

 

W kwestii chemii jedzenia wszystko co znajdziesz od Hestona Blumenthala, bóg jeżeli chodzi o naukowe podejście w żarciu.

 

Naturalnie Gordon bo on bardzo często tłumaczy fragmenty przepisów, czemu ten produkt, dlaczego coś się zachowuje no i łączy klasykę często z nowoczesnością. Podobnie Jamie Oliver, który ma ten plus, że w każdym filmiku dokładnie podaje przepisy wraz z czasem robienia produktu i ilości, czego Gordon nie robi.

 

Z polskich nic, zaorać zapomnieć, 90% pierdoli trzy po trzy.

 

W Kato od jakiegoś czasu swoją drogą pojawiają się też warsztaty gotowania. Czasami to niekoniecznie tanie np 160-180zł za lekcję, ale są fajną zabawą. Może w Twojej okolicy też coś jest?

Blumenthala nie znałem. Dzięki :) ja ze swojej strony mogę polecić Food Wishes o ile nie znasz. Chef John to bardzo spoko kolo.

 

A warsztaty popatrzę. Na pewno kiedyś były jakieś nt. krewetek, bo znajoma była.

 

A siemanko witam w mojej kuchni? xd

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ajerkoniak napisał:

Ano i ponoć żywotność akumulatorów jest budująca, tak że ludzie po 2/3 latach dalej mają ponad 90%

To plus waga i SSD w Airze to najlepsza rzecz ever, ultra szybki laptop do podstaw.

No no, właśnie mówiłem, że mój Air 4-5 letni, intensywnie używany (w robocie + non stop w domu) i bateria lepiej trzyma niż nówka sztuka Pro z 2017 roku.

Odnośnik do komentarza

Lad, nie kłamał ;)

 

ostatnia_wygrana_zdrapka-1744.jpg

 

Godzinę temu, Brudinho napisał:

 

Kto zasłużył ten ma. Słownik języka polskiego se wyślij :roll: 

 

Małpy zabrakło i poszło:|

 

Godzinę temu, Brudinho napisał:

W sumie przemyślałem i za "Młodego" Ci dam :* 

 

Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...