Skocz do zawartości

Bilans Maryni z drużyną X to 5-3-7


Reaper

Z jaką drużyną Marynia ma taki bilans?  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bry

Gościu w opisie aukcji - wysyłka w 24h. Zakupione w poniedziałek rano, wczoraj w południe pytam kiedy wyśle. Odpowiedź "w środę" :keke: No, ale przynajmniej za darmo i może DHLem będzie możliwość przekierowania. I ciągle jest szansa, że MHW będzie na weekend :)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Feanor napisał:

 

Kurcze, strasznie jestem ciekaw, jak wypadnie Twoja styczność z Ośmiornicą. Ja ten serial uwielbiałem, ale wiadomo: widziałem go ostatni raz w gdzieś tam na pograniczu podstawówki i LO, nie wiem, jak mocno u mnie działa idealizacja przeszłości :)

I właśnie pierwsze sezony były najlepsze afaik, potem Corrado Cattaniego (Jeju, jak ja lubiłem samą zbitkę tych dźwięków) zastąpiła jakaś kobieta i to już nie było to..

Na razie tylko powiem, że pierwszy odcinek kupił mnie w pełni samym klimatem :)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gabe napisał:

Właśnie też jestem po pierwszym odcinku Ośmiornicy i jestem umiarkowanie pozytywnie nastawiony :) 

 

Oczekuję relacji! Sam nie mam jak ściągnąć, to chociaż z drugiej ręki sobie powspominam :)

Tak, klimat tam był wspaniały, ale trzeba też pamiętać, że mniej więcej w czasie oglądania ginęli Falcone i Borselino, dawało to serialowi złudzenie niemal reportażowości. I to odkrywanie coraz to nowych pokładów cosa nostry, początkowi big bossowie okazywali się mali w stosunku do wyższych pięter kopuły...

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Feanor napisał:

 

Oczekuję relacji! Sam nie mam jak ściągnąć, to chociaż z drugiej ręki sobie powspominam :)

Tak, klimat tam był wspaniały, ale trzeba też pamiętać, że mniej więcej w czasie oglądania ginęli Falcone i Borselino, dawało to serialowi złudzenie niemal reportażowości. I to odkrywanie coraz to nowych pokładów cosa nostry, początkowi big bossowie okazywali się mali w stosunku do wyższych pięter kopuły...

 

Jest online na cda.pl :P 

 

No i Falcone i Borselino to dekadę później, wtedy to raczej dalla Chiesa :-k Choć w sumie to szczegół, to było relacjonowanie niemal na żywo.

 

EDIT: a, piszesz w trakcie oglądania w Polsce, no to rzeczywiście bliżej.

Odnośnik do komentarza

Tak, ja nie pamiętam, kiedy DOKŁADNIE to było w Polsce, ale wydaje mi się, że zaczęto na przełomie PRL i III RP, Borsellino zginął niewiele później. Pamiętam nawet, że „zapowiadaczka” (ktoś tu jeszcze pamięta, że w tv były specjalne spikerki, które mówiły co będzie następne w programie? :) ) sugerowała nawet, że autorzy serialu mieli mafijne pogróżki, więc klimat był jeszcze gęstszy. 

Odnośnik do komentarza

E, to ja też sobie tę Ośmiornicę pooglądam. Bardzo się jaram tematyką mafijną.

42 minuty temu, ajerkoniak napisał:

jlZlUMR.jpg

 

No siema.

 

Jezu, jak to płynnie działa *.* ciekawe jak w trakcie meczu. Ale baterię żre jak pojebion, prawda.

Ściągnij chociaż jakiegoś logopacka.

Odnośnik do komentarza

A z ciekawostek związanych z Ośmiornicą - aktorka grająca żonę Cattaniego (nota-bene grała francuskojęzyczną Szwajcarkę) to Francuzka, która jest obecnie scenarzystką, między innymi współtworzyła inny popularny w Polsce serial - Dolmen (chyba Kamienie Śmierci się to nazywało u nas)

Odnośnik do komentarza

A w temacie Dolmen, czy ogólnie sagas de l'été - mają jedną podstawową przewagę nad większością produkcji zza oceanu: zamkniętą w kilku (!) odcinkach fabułę. Nie ma sytuacji, że serial jest odwołany, bo nie ma oglądalności i trzeba naprędce (w najlepszym przypadku) kręcić coś, co pozamyka wątki :/ 

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...