Skocz do zawartości

Nowy miesiąc, nowe otwarcie, nowa Marynia 535!


krzysfiol

Idziesz na otwarcie?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, jmk napisał:

to, że slidersy w fifie wypaczają rozgrywkę znacząco (nie że 5% szans więcej, tylko kurwa 5000) już rok temu udowodnili, na reddicie były całe badania na ten temat, analiza itp. dlatego jak już wygrałem lige 1 w fucie automatycznie odechciało mi się grać. ta gra jest tylko częściowo skillbased, nie będę marnował czasu na to obsrane gównem z pizdy gówno, w którym mogę być wyraźnie lepszy od przeciwnika i i tak dostać wpierdol 5-0 bo slidersy. kurwa jak ja nienawidzę fify, co weekend jak oglądam mecze mam wielką ochotę zmierzyć się z innymi graczami w piłkę nożną i ci synowie kurew mi tej przyjemności odmawiają.

Na szczęście jest Rocket League, który jest według moich szacunków o 9000 jednostek bliższy piłce nożnej niż CWELIFA SKURWYSYN18.

Nawet meta w RL rozwija się podobnie jak rozwijała się meta w prawdziwej piłce nożnej, coraz większą uwagę przykłada się do wykorzystania przestrzeni na boisku (s p a c i n g), passing playsach, kontrolowaniu posiadania i ciągłym tworzeniu sytuacji podbramkowych. Rok temu gra polegała na wypierdoleniu piłki jak najdalej, napierdalaniu wrzutek i któraś w końcu wejdzie, defacto kto trafia więcej aeriali. 

W fifie natomiast meta ewoluowała tak, że kiedyś się strzelało tylko plasowane bo siadały, potem na pałe bo siadały, podcinki raczej nie siadały to niee, a jak przeciwnika podkusiła to się robiło tak, że wybiegało się dwa kroki bramkarzem i potem puszczało wybieganie bramkarza, no i rywal robi podcinkę i ty ją łapiesz. Przy okazji rozpoczynało się kiedyś podaniem do tyłu i długie podanie bo siadało, potem rozpoczynało się i mijało się lewo prawo całe boisko bez sztuczek, potem z lekkimi sztuczkami (w tym byłem naprawdę dobry, aż mi wstyd) a teraz nie wiem, ale widziałem, że też jest meta rozpoczęcia bo zjebana gra umożliwia opierdolenie 8 graczy tylko dlatego, że zaczynasz z sytuacji, gdzie gracze stają podobnie (więc jak znajdzie się sposób jest duża szansa, że można go odtworzyć), no i tak się właśnie zdobywa przewagę w fifie. Nie skillem, tylko abusingiem wadliwej mechaniki gry. I jebać to jakby to było 5% czy 10% tej gry, ok, jest 22 typów na boisku i jakieśtam przypadkowe 'uskryptowienie' sytuacji może się zdarzyć, ale to jest 90% tej gry. Nie opłaca się grać w fifie piłki nożnej.

  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gabe napisał:

Igrzyska letnie:

- kto pobiegnie szybciej, skoczy dalej/wyżej, zdobędzie więcej bramek - wygrywa

 

Igrzyska zimowe:

- kto się nie zabije nie upadnie podczas zjazdu/skoku, kto dostanie więcej punktu za styl/wiatr/brak wiatru, kto ładniej tańczy na lodzie - wygrywa 

nie no, to jest tak gigantyczne uproszczenie, ze az podchodzi pod manipulacje :D w zimowych tez jest wiele konkurencji, w ktorych chodzi o to zeby byc np najszybszym (biegi, zjazdy, saneczki, bobsleje), a zeby byc najszybszym to trzeba tez miec jakas tam technike :)

oczywiscie w przypadku skokow masz sporo racji, co pokazal konkurs na normalnej skoczni, ale taka juz specyfika tego sportu, ze wiele czynnikow zewnetrznych ma wplyw na wynik

i na letnich igrzyskach tez masz dyscypliny gdzie liczy sie styl  - chociazby gimnastyka, plywanie synchroniczne, itp.

 

ale zeby byla jasnosc - tez nie potrafie sie jarac zimowa olimpiada :) dotychczas, jak przystalo na typowego janusza, obejrzalem tylko skoki :P (zreszta podobny "udzial" mialem podczas poprzedniej olimpiady zimowej w Soczi)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Misiek napisał:

mnie odrzuca od igrzysk fakt, że wymyślają sobie jakieś egzotyczne kraje w odmiennej strefie czasowej (i nie mówię o niewielkim przesunięciu) i potem trzeba wstawać jak bodajże na siatkarzy o jakichś nieludzkich 

no, ale wiesz, ze Chinczycy czy Japonczycy moga sobie to samo pomyslec kiedy igrzyska sa w Europie? :D

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gabe napisał:

Igrzyska letnie:

- kto pobiegnie szybciej, skoczy dalej/wyżej, zdobędzie więcej bramek - wygrywa

 

Igrzyska zimowe:

- kto się nie zabije nie upadnie podczas zjazdu/skoku, kto dostanie więcej punktu za styl/wiatr/brak wiatru, kto ładniej tańczy na lodzie - wygrywa 

Zapomniałeś dodać

Igrzyska letnie: kto zażyje "specyfiki", których WADA jeszcze nie zna, ten wygrywa :)

 

Igrzyska zimowe: kto zażyje "specyfiki", których WADA jeszcze nie zna, ten z Rosji :)

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Hawkeye napisał:

to, że slidersy w fifie wypaczają rozgrywkę znacząco (nie że 5% szans więcej, tylko kurwa 5000) już rok temu udowodnili, na reddicie były całe badania na ten temat, analiza itp. dlatego jak już wygrałem lige 1 w fucie automatycznie odechciało mi się grać. ta gra jest tylko częściowo skillbased, nie będę marnował czasu na to obsrane gównem z pizdy gówno, w którym mogę być wyraźnie lepszy od przeciwnika i i tak dostać wpierdol 5-0 bo slidersy. kurwa jak ja nienawidzę fify, co weekend jak oglądam mecze mam wielką ochotę zmierzyć się z innymi graczami w piłkę nożną i ci synowie kurew mi tej przyjemności odmawiają.

Na szczęście jest Rocket League, który jest według moich szacunków o 9000 jednostek bliższy piłce nożnej niż CWELIFA SKURWYSYN18.

Nawet meta w RL rozwija się podobnie jak rozwijała się meta w prawdziwej piłce nożnej, coraz większą uwagę przykłada się do wykorzystania przestrzeni na boisku (s p a c i n g), passing playsach, kontrolowaniu posiadania i ciągłym tworzeniu sytuacji podbramkowych. Rok temu gra polegała na wypierdoleniu piłki jak najdalej, napierdalaniu wrzutek i któraś w końcu wejdzie, defacto kto trafia więcej aeriali. 

W fifie natomiast meta ewoluowała tak, że kiedyś się strzelało tylko plasowane bo siadały, potem na pałe bo siadały, podcinki raczej nie siadały to niee, a jak przeciwnika podkusiła to się robiło tak, że wybiegało się dwa kroki bramkarzem i potem puszczało wybieganie bramkarza, no i rywal robi podcinkę i ty ją łapiesz. Przy okazji rozpoczynało się kiedyś podaniem do tyłu i długie podanie bo siadało, potem rozpoczynało się i mijało się lewo prawo całe boisko bez sztuczek, potem z lekkimi sztuczkami (w tym byłem naprawdę dobry, aż mi wstyd) a teraz nie wiem, ale widziałem, że też jest meta rozpoczęcia bo zjebana gra umożliwia opierdolenie 8 graczy tylko dlatego, że zaczynasz z sytuacji, gdzie gracze stają podobnie (więc jak znajdzie się sposób jest duża szansa, że można go odtworzyć), no i tak się właśnie zdobywa przewagę w fifie. Nie skillem, tylko abusingiem wadliwej mechaniki gry. I jebać to jakby to było 5% czy 10% tej gry, ok, jest 22 typów na boisku i jakieśtam przypadkowe 'uskryptowienie' sytuacji może się zdarzyć, ale to jest 90% tej gry. Nie opłaca się grać w fifie piłki nożnej.

https://www.lifewire.com/what-is-a-lag-switch-817481

 

;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

toto chuj, tzn nie ma tego w innych grach za często bo developerzy innych gier nie byli robieni za pomocą parówki marki kaufland 13% mięsa wkładanej w nieupieczone ciasto francuskie po terminie, ale ogólnie czity są plagą prawie każdej kompetetywnej gry na linie, a jak developerzy mają na to wyjebane bo tylko liczą sprzedane gimbusom fifapointsy to już w ogóle

 

co ciekawe prawie, bo w Rocket League nie ma czitów przez moje równo 800h w RL nie spotkałem się z przeciwnikiem, którego chociaż trochę mogłem podejrzewać o czitowanie. A w fifie tego switcha spotykałem nawet częściej niż cziterów w maczmejkingu w kanter strajk.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Fenomen napisał:

o kurde, musialbym oszalec zeby wziac ulrop po to, zeby przez dwa tygodnie siedziec przed telewizorem...

chyba, ze mialbym na takie igrzyska pojechac do miasta gdzie sa rozgrywane :) to co innego :)

Ja Feno na Igrzyska dopuszczą wspinanie po ściance na czas to Feno będziesz brał urlopy
:D

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...