Skocz do zawartości

Marynia, po czerwonej kartce zawodnika, zmienia ustawienie na 5-3-1 przy korzystnym wyniku, ponieważ boi się pouczającej rozmowy z kibicami


krzysfiol

"Jak motywować piłkarzy?" - gdy mnie ktoś tak spyta...  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Szewc bez butow chodzi :D

 

Laptop juz dzis drugi raz sie zresetowal. Wszystko przez dysk i temperatury.

 

Tak, rozkrecilem na czynniki pierwsze, poczyscilem, ale nie mam akurat pasty w chacie :D Wiec nic nie dalo.

 

A z dyskiem caly czas wiedzialem, ze mam problem, ale ciagle kasa ucieka na wazniejsze sprawy. No i chce wymienic hdd na hdd tylko juz wrzucic hdd i ssd.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Man_iac napisał:

Na pewno trzeba walczyć z formami molestowania, ale nie w ten sposób, że to mężczyzna musi udowodnić, że nic takiego nie miało miejsca i bez nadwrażliwości. Jednak uważam, że prawem mężczyzny jest np. propozycja seksualna, a prawem kobiety jest po prostu odmowa (odwrotnie oczywiście też to dziala).

daj numer do żony. Chcę skorzystać z moich praw :D

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Feanor said:

O, przegapiłem fakt, ż nowozelandczycy jednak odrzucili w drugim referendum tę nową flagę :) i dobrze, choć jedna dziedzina broniąca się przed ciągłym rebrandingiem :)

szkoda, bo akurat w tym wypadku zmiana by się przydała

Odnośnik do komentarza

porzucenie flag narzuconych przez metropolię z czasów kolonialnych, z Union Jackiem w rogu, w dodatku bardzo podobnych do innych byłych kolonii, na rzecz całkowicie nowego designu okazało się świetną decyzją dla np. Kanady i RPA, Nowa Zelandia mogła powtórzyć ten sukces

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, czy RPA odniosło jakiś sukces dzięki zmianie flagi? Kraj ma obecnie raczej średnią opinię :) Poza tym, to zapominasz, że w NZ nie patrzy się na metropolię z jakąś szczególną wrogością, raczej z sentymentem :)

A poza tym, to jednak nadal monarchia Windsorów jest. Gdyby chcieli z nią zerwać, to powinni zacząć od detronizacji (no, Kanada to przykład przeczący tej tezie, ale ogólnie Kanada to dziwny kraj :) ). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

sukces jeśli chodzi o tworzenie świadomości narodowej na pewno (nie mówiąc już o rozpoznawalności flagi na świecie), chyba nie sugerujesz, że flaga ma wpływ na przestępczość czy % zakażonych HIV

 

Kanada też ma przecież przyjazne stosunki z UK, ale nie wyobrażam sobie ich teraz z Czerwonym Sztandarem zamiast liścia klonowego, gdyby jeszcze RPA miała prawie identyczną flagę (też mieli swój wariant CzSz, Indie zresztą też) tak jak w przypadku Australii i Nowej Zelandii to byłaby totalna porażka...

Odnośnik do komentarza

Dlaczego porażka? Akurat flaga RPA musiała być zmieniona z innego powodu, trzeba było odrzucić odium przeszłości. Tymczasem w NZ... pod tą flagą oni wzrastali, pod tą flagą ginęli ich pradziadowie i dziadowie w Europie, flaga nie ma żadnych złych konotacji... ja się nie dziwię ich wyborowi :) a argument o podobieństwie... wiele państw słowiańskich ma wariacje z flagi panslawistycznej i co z tego :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Feanor said:

Dlaczego porażka? Akurat flaga RPA musiała być zmieniona z innego powodu, trzeba było odrzucić odium przeszłości. Tymczasem w NZ... pod tą flagą oni wzrastali, pod tą flagą ginęli ich pradziadowie i dziadowie w Europie, flaga nie ma żadnych złych konotacji... ja się nie dziwię ich wyborowi :) a argument o podobieństwie... wiele państw słowiańskich ma wariacje z flagi panslawistycznej i co z tego :)

Twoje argumenty o NZ pasują także do Kanady, a teraz Kanada ma jedną z najlepszych flag na świecie

 

a flagi panslawistyczne (czy też. np. panarabskie) to też przykład na to, że warto pójść swoją drogą a nie tworzyć kalkę innej flagi (dużo lepszą flagę mamy my niż np. Słowacja i Słowenia)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Kinas napisał:

Twoje argumenty o NZ pasują także do Kanady, a teraz Kanada ma jedną z najlepszych flag na świecie

 

a flagi panslawistyczne (czy też. np. panarabskie) to też przykład na to, że warto pójść swoją drogą a nie tworzyć kalkę innej flagi (dużo lepszą flagę mamy my niż np. Słowacja i Słowenia)

Ale ja Ci przyznaję, że przykład Kanady przeczy mojemu zdaniu :) to jednak, co sprawdziło się w jednym miejscu, nie musi wyjść gdzie indziej :) (btw, flaga Kanady i tak moocno nawiązuje do Red Ensign :) ). Skoro jednak naród wypowiedział się, że chce w NZ Union Jacka z gwiazdami, to najwyraźniej ta flaga wrosła im już w tożsamość (Kanada odeszła od czerwonej flagi kiedy... chyba dość szybko po drugiej światowej). 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...