Skocz do zawartości

Marynia zastrzega numer 523 na cześć ilości banów, które rozdał Icon za lepszych czasów, kiedy forum się nie psuło i nikt nie zakładał nowych tematów


krzysfiol

  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A w filmie o Koperniku do głównej roli dać kobietę!

 

 

Heheszki w Internecie by się nie skończyły i Lucasy by z zacieszającą japą kilka lat chodziły ;).


 

 

 

 

Natura i krainy nie są słowiańskie, tylko inspirowane słowiańską mitologią, kulturą i podaniami. Ale tylko w pewnej części, bo Sapkowski garściami czerpał z innych, choćby z anglosaskiej, na której się bardzo dobrze zna.

No inspirowane. Zgadza się.

A wciskanie na siłę takich a nie innych ras jest słabe. To samo można powiedzieć o Mrocznej Wieży. Tu rasizm czy co tam nie ma nic do tego. Pisanie, że aktora takiego bierzemy a nie innego to tylko taka gadka, wiadomo, że jak amerykańce tak robią to wiadome jest ich podejście.

 

Elba to zajebisty aktor i ma nie dostać roli, bo jest czarny? :keke:

 

tożto napisałem- co za różnica jaki aktor? Ja to odbieram jednoznacznie. Jak w większości amerykańskich filmów. Tam musi być czarny, Azjata i najlepiej jakiś gej.

 

:lol:

 

Elba to naprawdę świetny aktor, polecam choćby The Wire zobaczyć, więc obstawiam że dostał tę rolę, bo jest po prostu zajebisty w swoim fachu, a nie dlatego że jest akurat czarnoskóry.

 

 

Chyba Alba.

Odnośnik do komentarza

ale dlaczego akurat murzyni a nie skośnoocy?

 

Skośnoocy akurat pięknie pasują do stereotypowych elfów :P Czyli np Jaskier :-k ;)

 

 

 

Natura i krainy nie są słowiańskie, tylko inspirowane słowiańską mitologią, kulturą i podaniami. Ale tylko w pewnej części, bo Sapkowski garściami czerpał z innych, choćby z anglosaskiej, na której się bardzo dobrze zna.

No inspirowane. Zgadza się.

A wciskanie na siłę takich a nie innych ras jest słabe. To samo można powiedzieć o Mrocznej Wieży. Tu rasizm czy co tam nie ma nic do tego. Pisanie, że aktora takiego bierzemy a nie innego to tylko taka gadka, wiadomo, że jak amerykańce tak robią to wiadome jest ich podejście.

 

 

Ale jakie wciskanie na siłę. Owszem, Geralt to jest raczej ustalony i złamanie tego wyobrażenie mogło by być strzałem w stopę. Yennefer, Jaskier i Triss (o ile będzie, bo w opowiadaniach to jej było mało) też, przez gry głównie. Ale reszta? O ile zostanie zagrana dobrze, to czemu nie, nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Natura i krainy nie są słowiańskie, tylko inspirowane słowiańską mitologią, kulturą i podaniami. Ale tylko w pewnej części, bo Sapkowski garściami czerpał z innych, choćby z anglosaskiej, na której się bardzo dobrze zna.

No inspirowane. Zgadza się.

A wciskanie na siłę takich a nie innych ras jest słabe. To samo można powiedzieć o Mrocznej Wieży. Tu rasizm czy co tam nie ma nic do tego. Pisanie, że aktora takiego bierzemy a nie innego to tylko taka gadka, wiadomo, że jak amerykańce tak robią to wiadome jest ich podejście.

 

Elba to zajebisty aktor i ma nie dostać roli, bo jest czarny? :keke:

 

tożto napisałem- co za różnica jaki aktor? Ja to odbieram jednoznacznie. Jak w większości amerykańskich filmów. Tam musi być czarny, Azjata i najlepiej jakiś gej.

 

:lol:

 

Elba to naprawdę świetny aktor, polecam choćby The Wire zobaczyć, więc obstawiam że dostał tę rolę, bo jest po prostu zajebisty w swoim fachu, a nie dlatego że jest akurat czarnoskóry.

 

Nie napisałem, że jest słaby.

Dla mnie to takie odwrotne tłumaczenie sobie tego.

Odnośnik do komentarza

i tak gorszej ekranizacji niż "Nie mów nikomu" Cobena nikt raczej nie zrobi

 

Dlaczego? Mi się całkiem podobało (inna sprawa, że nie czytając książki można się czasami nie połapać ;))

Nie napisałem, że jest słaby.

Dla mnie to takie odwrotne tłumaczenie sobie tego.

No dobra, a łysi albo rudzi mogą grać w tym serialu?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem jeszcze jakby to była jakaś historia oparta na faktach itd., no ale to jest fantasy, a serial książką ma się inspirować, nie robić jej 1:1 itd., robienie problemu (i to potencjalnego, nic nie zostało jeszcze ogłoszone) z koloru skóry aktorów to naprawdę dziwne.

 

MaKK to jesli Twoim zdaniem nie jest słaby, a nie powinien grać Geralta tylko dlatego, że jest czarny to po prostu rasizm :).

Odnośnik do komentarza

 

MaKK to jesli Twoim zdaniem nie jest słaby, a nie powinien grać Geralta tylko dlatego, że jest czarny to po prostu rasizm :).

Tak, tak uważam. Nie powinien grać.

 

Czyli smoki są Twoim zdaniem spoko i bardzo logiczne, ale już czarny aktor w serialu inspirowanym książką fantasy nie?

Odnośnik do komentarza

 

 

MaKK to jesli Twoim zdaniem nie jest słaby, a nie powinien grać Geralta tylko dlatego, że jest czarny to po prostu rasizm :).

Tak, tak uważam. Nie powinien grać.

 

Czyli smoki są Twoim zdaniem spoko i bardzo logiczne, ale już czarny aktor w serialu inspirowanym książką fantasy nie?

 

Jeśli piszemy o Geralcie, to nie.

Odnośnik do komentarza

 

i tak gorszej ekranizacji niż "Nie mów nikomu" Cobena nikt raczej nie zrobi

 

Dlaczego? Mi się całkiem podobało (inna sprawa, że nie czytając książki można się czasami nie połapać ;))

Nie napisałem, że jest słaby.

Dla mnie to takie odwrotne tłumaczenie sobie tego.

No dobra, a łysi albo rudzi mogą grać w tym serialu?

 

dużo zmian, łącznie z cechami bohaterów:)ale i tak hitem jest ekranizacja min "jednym strzałem" Lee Childa chyba celu rozpropagowania główną role zagrał Tom Cruise, a to jego bohater z książkowej wersji

Wygląd fizyczny

Reacher ma 195 cm (6'5") wzrostu, 127-centymetrowy (50") obwód klatki piersiowej i waży między 95 kg a 115 kg (210-250 lbs). Ma lodowo-niebieskie oczy i włosy koloru ciemnoblond. Posiada bardzo wysportowane, naturalnie umięśnione ciało, jednak bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest osobą o wyjątkowej sile i bardzo dużej wytrzymałości, ale – jak sam ocenia – sprinterem nie jest zbyt dobrym.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

MaKK to jesli Twoim zdaniem nie jest słaby, a nie powinien grać Geralta tylko dlatego, że jest czarny to po prostu rasizm :).

Tak, tak uważam. Nie powinien grać.

 

Czyli smoki są Twoim zdaniem spoko i bardzo logiczne, ale już czarny aktor w serialu inspirowanym książką fantasy nie?

 

Jeśli piszemy o Geralcie, to nie.

 

No to ja już więcej pytań nie mam. Moim zdaniem to po prostu rasizm, jak mawiał Testo w Polsce jak w lesie.

Odnośnik do komentarza

Zresztą - Geda w Opowieściach z Ziemiomorza Ziemiomorzu mógł zagrać biały aktor, pomimo że w książkach jest ciemnoskóry (jak większość, czy nawet wszyscy bohaterowie), to i Geralta może zagrać czarny ;)

 

(w animowanych Opowieściach wszyscy są biali)

Odnośnik do komentarza

ale dlaczego akurat murzyni a nie skośnoocy?

Ponieważ marksizm kulturowy dąży do wyrównania (skrócenia o głowę) grupy średnio bardziej (inteligentnych, zaradnych, itd.) od innych. Azjaci są rasą o najwyższym średnim IQ, więc prędzej pójdą pod topór niż zostaną sztucznie uprzywilejowani. Oczywiście o ile ojkofobia i white guilt cucków nie wygra.

Odnośnik do komentarza

Azjaci z tego co czytałem mają inny problem dyskryminacji, gdzieś widziałem, że są uniwerki gdzie mają wyższe progi niż inne "rasy", bo byłoby ich za dużo na uniwerkach. Naprawdę mam nadzieję, że dożyję czasów, w których będzie patrzyło się na umiejętności danej osoby, a nie jej kolor skóry.

Odnośnik do komentarza

Azjaci z tego co czytałem mają inny problem dyskryminacji, gdzieś widziałem, że są uniwerki gdzie mają wyższe progi niż inne "rasy", bo byłoby ich za dużo na uniwerkach. Naprawdę mam nadzieję, że dożyję czasów, w których będzie patrzyło się na umiejętności danej osoby, a nie jej kolor skóry.

Czyli dokładnie to, o czym piszę.

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze, że Ciri jak była w bandzie Szczurów miała ewidentnie epizod lesbijski, więc widać jaka znajomość tematu wśród "oburzonych".

LOL a od kiedy lesbijki się łapią do homoseksualizmu??? przecież tylko pedały to jebane homosie, lezby są ok o ile ładne xD

Odnośnik do komentarza

No ja się Vami zgadzam. Przecież nie chciałbym dać Elbie roli, bo jest czarny, a dlatego że jest moim zdaniem bardzo dobrym aktorem. Przy okazji wyobrażam sobie już te wszystkie komentarze, że hurr durr czarny Geralt (pewnie pisane dużo bardziej prostym językiem niż MaKK), ale podstawą jest to, że bardzo go lubię aktorsko :).

Odnośnik do komentarza

Patrzcie co Connelly pisał o doborze aktora do roli Boscha:

What did Bosch look like in your mind? Was he anything like Titus Welliver, the actor playing him in the series?
I don't describe him very often. In 18 books, it adds up to maybe four pages. Titus doesn't match the image in my head but I don't think that matters a lot. The one feature I describe often in the book is Bosch's dark-brown, piercing eyes. Titus has very pale eyes. But it's not about the eyes, it's what behind the eyes and that's what I saw in Titus. I was aware that he had a lot of real tragedy in his life and you can see it in his face. That matters more than whether he has a mustache and brown eyes.


Ja też sobie Boscha inaczej wyobrażałem - jako wyższego, potężniejszego i z ciemnymi włosami, a tu mały siwy konus ;) :keke:

 

Ale rzeczywiście, Welliver trafił w rolę bardzo fajnie i nie wyobrażam sobie kogoś innego w tej chwili w tej roli :-k

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...