Skocz do zawartości

Teleturnieje


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

No a wg mnie to "lekko" wypacza program bo ja chcialbym, aby program promowal wiedze (ta wiem, idealista ze mnie ;) )

co rozumiesz przez promowanie wiedzy? język polski czy mitologia to nie wiedza?

No wybacz, ale jesli uwazasz, ze to byly pytania godne 500 tys zl to gratuluje :D

 

Mnie chodzi przede wszystkim o fakt, ze niektorzy maja pytania za 1-2 tys zl, ciezsze niz inni za 125-250 tys zl - czyli rozrzut (zakladajac, ze wszystko jest fair) jest ogromny. Zreszta, te pytania z mitologii czy jezyka polskiego, poniekad swiadcza o tym, ze program nie "promuje wiedzy" bo z taka niewiedza to Ci, ktorzy dostali te pytania, powinni sie zatrzymac na poziomie 2-5 tys zl :)

 

Srednio fajny jest taki program, w ktorym uczestnik X za 2 tys zl dostaje pytanie w stylu: co laczy zebra (odp: mostek), a drugi dostaje pytanie: czego nie ma kuguar (kly, szlar, wibryss, costam). Jedno jest na maxa ogolne, drugie zaglebia sie konkretnie w okreslona dziedzine wiedzy. To tak jak jeden by dostal pytanie: kto jest krolem futbolu (nawet kobiety wiedza, ze Pele), a drugi: kto w 1990, w finale MS, mial wykonywac rzut karny, ale zrezygnowal...

 

edit. no ale gwoli sprawiedliwosci, konkurencja jest beznadziejna :D

Odnośnik do komentarza
No a wg mnie to "lekko" wypacza program bo ja chcialbym, aby program promowal wiedze (ta wiem, idealista ze mnie ;) )

co rozumiesz przez promowanie wiedzy? język polski czy mitologia to nie wiedza?

No wybacz, ale jesli uwazasz, ze to byly pytania godne 500 tys zl to gratuluje :D

Dziękuję za gratulacje, ale nigdzie nie pisałem o pytaniach za 500 tys zł.
Mnie chodzi przede wszystkim o fakt, ze niektorzy maja pytania za 1-2 tys zl, ciezsze niz inni za 125-250 tys zl - czyli rozrzut (zakladajac, ze wszystko jest fair) jest ogromny.
No to możesz się wykazać i zaprezentować obiektywny sprawiedliwy podział pytań na każdy poziom.
Zreszta, te pytania z mitologii czy jezyka polskiego, poniekad swiadcza o tym, ze program nie "promuje wiedzy" bo z taka niewiedza to Ci, ktorzy dostali te pytania, powinni sie zatrzymac na poziomie 2-5 tys zl :)
Baaardzo pokrętna logika. Poza tym nadal nie wiem co rozumiesz przez promowanie wiedzy i samą 'wiedzę'. A ten drugi termin jest dosyć precyzyjnie określony.
Odnośnik do komentarza
Mnie chodzi przede wszystkim o fakt, ze niektorzy maja pytania za 1-2 tys zl, ciezsze niz inni za 125-250 tys zl - czyli rozrzut (zakladajac, ze wszystko jest fair) jest ogromny.
No to możesz się wykazać i zaprezentować obiektywny sprawiedliwy podział pytań na każdy poziom.

tez bym go chetnie zobaczyl choc dobrze wiem, ze zaprezentowanie takiego podzialu jest niemozliwe, bo nie ma pytan na ktore odpowiedz znaja wszyscy.

Odnośnik do komentarza

W przerwie reklamowej Milionerów przełączyłem się na Polsatową odpowiedź, czyli prowadzony przez Pazurę "Strzał w 10". Idea teleturnieju sprowadza się do tego by uczestnik odgadł jakie poglądy na prezentowaną sprawę ma "reprezentatywna" grupa Polaków. Np.: Czy oburza Cię kobieta karmiąca dziecko piersią w miejscu publicznym?

Akurat trafiłem na pytanie, po którym straciłem nadzieję, że w programie zachowane są jakiekolwiek poziomy rzetelności.

Jak myślicie, ile procent Polaków sprawdza niezrozumiałe pojęcia w słowniku?

Odpowiedzi uczestników oscylowały wokół logicznych 20 % (ja osobiście nie dałbym więcej niż 10%). Tymczasem według badań na "reprezentatywnej" grupie niezrozumiałe pojęcia sprawdza w słowniku 78%!

Po pierwszę szczerze wątpię by tylu Polaków miało w ogóle słownik w domu, czy nawet dostęp do internetu, a sprawdzanie w nim pojęcia to jeszcze całkiem odrębna sprawa.

Powiedzmy że takie było pytanie za milion zł i uczestnik oczywiście źle odpowiedział. Czy miałby prawo odwołać się i na dowód przedstawić na przykład badanie przeprowadzone przez wiarygodną agencję badań społecznych. Wątpię.

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz to trochę zaczerpnęli z Familiady ;)

Co do tego nowego programu na Polsacie to spiskowa teoria mówi, że pytanie o milion i generalnie dość prosta droga do tego pytania były ukartowane, aby zatrzymać widzów :] Strzał w 10 dopiero chyba się zaczął i jest w tym samym czasie co Milionerzy :>

Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem 1z10 i się zdziwiłem trochę. Każdy tutaj podawał ten teleturniej jako wzór dla milionerów, a tam pytania padają naprawdę różne. Od takich jak "Ile nerek ma zdrowy człowiek" przez "W jakiej stacji emitowany jest teleturniej 1z10" do naprawdę trudnych np. z historii sztuki (już nie pamiętam nic konkretnie teraz, wybaczcie).

Odnośnik do komentarza
Każdy tutaj podawał ten teleturniej jako wzór dla milionerów, a tam pytania padają naprawdę różne.

 

Źle. Podawałem ten teleturniej, owszem, ale bez kwestionowania tego, że poziom pytań jest różny. W 1z10 stawka dla każdego pytania jest taka sama (strata szansy, albo nie), wylosowanie pytania łatwego czy trudnego to tylko kwestia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

15 maja jadę na nagranie turnieju Jaka To Melodia. Dam Wam jeszcze znać dokładną datę, kiedy program z moim udziałem się ukaże, chyba, że nikt tutaj się muzyką nie interesuje :)

 

Trzymajcie za mnie kciuki, myślałem o pozdrowieniu użytkowników forum, może jakiś kuferek bym Wam przywiózł :P

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
15 maja jadę na nagranie turnieju Jaka To Melodia. Dam Wam jeszcze znać dokładną datę, kiedy program z moim udziałem się ukaże, chyba, że nikt tutaj się muzyką nie interesuje :)

 

Trzymajcie za mnie kciuki, myślałem o pozdrowieniu użytkowników forum, może jakiś kuferek bym Wam przywiózł :P

 

Pozdro.

Tylko nie zapomnij dać nam znać o dacie emisji. No i pozdrów nas :] .

Odnośnik do komentarza
Ale podczas tych wcześniejszych rund też nie zacznął dobrze grać, a wszyscy wciskają przyciski i w 90% jest dobrze. Też mnie to ciekawiło, więc jak możesz Raven to rozwiej wątpliwości.

Wystarczy obejrzec z 10 odcinkow, nawet przypadkowo - latajac po kanalach, by dojsc do jakze wiekopomnego odkrycia, iz sa to wciaz jedne i te same piosenki i to wylacznie te najbardziej znane. Jak jest Queen to wiadomo, ze zaraz poleci We are the champions albo Radio Ga Ga, jak jest Pink Floyd to wiadomo, ze chodzi o Another brick in the wall, a jak Krzysiu Krawczyk to Parostatek jak w morde szczelil. W koncu kto idacy do Jaka to melodia (z calym szacunkiem...) bedzie znal utwory z np. Jazz czy Meddle? A ze twor ten jest emitowany od 10 czy 15 lat - domyslam sie wiec, iz kazdy chcacy wziac w nim udzial kilku schematow sie juz wyuczyl. :]

Odnośnik do komentarza

Okej, po kolei:

 

Scorpio: Nie dostajemy listy wykonawców, idziemy tylko z własną wiedzą. To, że ktoś naciska od razu, może znaczyć tyle, że być może zespół/wokalista/wokalistka zasłynął/ęła z jednego utworu, i można być prawie pewnym, że to będzie ten utwór, drugi powód jest taki, jeżeli ktoś jest w tyle i musi podgonić, naciska przycisk na Jana i po prostu strzela.

 

Rahim: Tak jest w 3 rundzie, ale żeby do 3 rundy dojść trzeba się obejść bez żadnych podpowiedzi, i uniknąć eliminacji, a można tego dokonać zgadując tytuły piosenek. Uwierz mi, bo już wiele razy byłem w telewizji, teatrze, czy innych występach z dużą publicznością - to się wydaje takie łatwe, dochodzi stres i człowiek dostaje kociokwiku i wykłada się na czymś co jest jego największym konikiem.

 

Grzelo: Miałem taki zamiar, nie wiem jeszcze jak tam wcisnąć, bo pozdrowień będzie multum, ale CMF leży mi jak najbardziej na sercu i prawdopodobnie wyślę Wam kilka miłych słów ze szklanego ekranu ;)

 

Uszaty: To naprawdę nie jest takie proste, gdyby tak było - każdy odcinek kończyłby się sukcesem uczestników, każda piosenka byłaby zgadywana, program nie byłby już tak naprawdę interesujący... Są oczywiście piosenki, które w programie pojawiają się nader często, ale chyba sobie żarty stroisz pisząc, że jeśli jest K. Krawczyk to Parostatek jest jedyną możliwą opcją...

 

Jeżeli macie jakieś pytania, słucham, co prawda w tym programie będę pierwszy raz, ale zrobiłem wywiad środowiskowy i wiem jak to wszystko trybi ;)

Odnośnik do komentarza

Tak przy okazji to w tej "Jakiej to melodii" podobno niezła beka jest z tym ich śpiewaniem utworów. Nagrywają to poza teleturniejem, w innym terminie, oczywiście z playbacku. Najlepszy jest gościu co gra na kibordzie, jego maszynka nie jest podłączona w ogóle do niczego, a kabel, żeby nie był widoczny, przyklejony jakoś pod spód ;) Kumple byli tańczyć na widowni :keke: A największy skandal to to, że po nagraniu mieli dostać w nagrodę jakiś obiad, a dostali troszkę jakieś zupki w małym pojemniku :kekeke: Ech ta nasza telewizja publiczna...

 

ps. powodzenia Raven

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o bycie na widowni to z tego co wiem, nie jest aż tak tragicznie - akurat JTM oferuje bodajże 60 złotych plus ciepły posiłek, a oczekują jedynie kilka godzin żywiołowych tańców ;)

 

Co do nagrywania muzyki osobno, nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda, ale już w ten czwartek będę wiedział :] A żeby się domyślić, że utwory są grane z playbacku, nie trzeba być Einstein'em - wychodzi to momentami aż nazbyt widocznie ;)

 

Dzięki za życzenia, jak wygram coś więcej to na pewno wpłacę cuś na forum, i jakoś bym kuferek między Was rozdzielił, ale kuna, za dużo Was :P

Odnośnik do komentarza
A żeby się domyślić, że utwory są grane z playbacku, nie trzeba być Einstein'em - wychodzi to momentami aż nazbyt widocznie wink.gif

 

Żeby się domyślić, że utwory są grane z playbacku, to trzeba mieć podstawowe wyobrażenie o sali nagraniowej typowego programy tv i jej akustyce, a także minimalną wiedzę o nagłośnieniu, żeby zdać sobie sprawę, że granie na żywo jest po prostu niemożliwe :P

Odnośnik do komentarza

No i dzis znowu bylo pytanie o banke:

Który aktor urodził się w roku opatentowania kinematografu braci Lumiere?:

A: Rudolph Valentino • B: Humphrey Bogart

• C: Charlie Chaplin • D: Fred Astaire

 

Laska byla niesamowita...od pytania za 10.000 do 500.000 strzelala :D Praktycznie nierealne...

Sa powrotki? z sieci idzie sciagnac odcinki archiwalne? chcialem komus to pokazac...

 

ps. jestem pewien ze od dzis laska ma ksywke: lajon :D (Pytanie o jakies arrasy i do wyboru byly miasta...napis Lyon...a ona: to moze Lajon? :D )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...